Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Zmienilem jednak swojego GTS'a na GTX'a. Mialem taka mozliwosc. Obawialem sie czy Tagan 430W go pociagnie, ale dziala bez problemu jak na razie:-) Jak sie pobawie nia dluzej to zarzuce jakies testy.

Zarzuć w jak najwiekszej ilości aplikacji (3dmaki plus gry np Oblivion). Bardzo ale to bardzo mnie ciekawi ja ta karta bedzie działać na configu z Athlon'em X2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam TT Shark'a, wlasnie zagladalem, powinna wejsc na styk. dobrze ze ma wejscia zasilania gdzie indziej, bo nie bylo by bata. jutro zobaczymy :)

jaka jest normalna temperatura dla 8800gtx ?

czy aktualne stery do tych kart są w 100% ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem jednak swojego GTS'a na GTX'a. Mialem taka mozliwosc. Obawialem sie czy Tagan 430W go pociagnie, ale dziala bez problemu jak na razie:-) Jak sie pobawie nia dluzej to zarzuce jakies testy.

Mnie tez bardzo interesuje jak ta karta spisuje sie na X2, sprzet mam prawie identyczny do twojego tyle ze szefa 420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

u mnie w soprano karta się zmiści... jak wywalę koszyki na dyski :lol: ale i tak pójdą do wywalenia :) ciekawe kiedy ceny spadną :) mi szczerze mój 78gtx jeszcze styka (kupilem go 2 tygodnie temu :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez bardzo interesuje jak ta karta spisuje sie na X2, sprzet mam prawie identyczny do twojego tyle ze szefa 420

Wczoraj wieczorem zrobilem marka2003 i mialem lekko ponad 30000 punktow, w 2005 ponad 15000, w 2006 chyba cos kolo 9300. Jak wroce dzisiaj z pracy i nie bede padniety to zrobie jeszcze raz i wrzuce screeny.

Co do Chefa 420W to nie jestem pewnien czy pociagnie - ma slabsza linie 12V

Edytowane przez moulder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilki to wiem ze musze wymienic nawet jak pociagnie to pewnie chodzilby na 100% a tego nie chce. Z tego co widze to calkiem ladne wyniki na X2 spodziewalem sie ze bedzie mniej. Na FX-53 w 3dmarku 2005 12 tys a 2006 6,5tys natomiast na core2 duo 2005 17,5tys a 2006 11tys.

 

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=geforce_...tx&strona=5

 

http://pclab.pl/art23133-10.html

 

Mysle ze granie z ta karta na X2 nie bedzie tak zle a przeciez gry pod DX10 maja mniej obciazac CPU, zobaczymy

Edytowane przez mmmaaarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10.html[/url]

Mysle ze granie z ta karta na X2 nie bedzie tak zle a przeciez gry pod DX10 maja mniej obciazac CPU, zobaczymy

Tez tak mysle. Wiadomo, ze Core2Duo jest szybszy, ale bez przesady. Przeciez X2 jeszcze do wakacji byl najlepszym procesorem. To czy bede mial 60 czy 55 klatek w Oblicionie nie robi mi:-) Poza tym w DX10 procesor rzeczywiscie nie ma miec juz takiego znaczenia. Poza tym Core2Duo daje wieksze maksymalne FPS'y, minimalne sa zblizone do X2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Widze ze na podobnym sprzecie c2d ok 3600 masz podobne wyniki :)

 

Tylko nie wiem czemu tak kiepsko jest w 2003. Na GX2 mialem 39000.

 

bo GX2 ma dwa procesory graficzne i wiecej RAMu, a 3DMark 03 nie jest zoptymalizowany ani pod kątem wielowątkowości, ani pod kątem usprawnień DX9, dlatego więcej czerpie z potencjalnie większej teoretyczniej mocy obliczeniowej niż z nowszych optymalizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo GX2 ma dwa procesory graficzne i wiecej RAMu,

no akurat ilosc ramu nie ma tu znacznia, a nawet gdyby to 8800gtx ma i tak wiecej 512 do 768

ja stawiam na ilosc jednostek TMU i ROP - 2x7900 ma ich wiecej niz 8800gtx. podobna systuacja jest w przypadku 7900 i x1900, gdzie x1900 wypada slabiej w 3dm03, ale juz zdecydowanie lepiej w 3dm06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze na podobnym sprzecie c2d ok 3600 masz podobne wyniki :)

no, pare setek mniej ;) niestety moja kolo 630MHz na gpu juz lapie freezy, nie ma artefaktow ale wysypuja sie testy, wiec wiecej pewnie nie wycisne, moze sprobuje dzisiaj pamieci szarpnac wyzej.

 

tak czy inaczej 88gtx kopie dupe, co? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no akurat ilosc ramu nie ma tu znacznia, a nawet gdyby to 8800gtx ma i tak wiecej 512 do 768

ja stawiam na ilosc jednostek TMU i ROP - 2x7900 ma ich wiecej niz 8800gtx. podobna systuacja jest w przypadku 7900 i x1900, gdzie x1900 wypada slabiej w 3dm03, ale juz zdecydowanie lepiej w 3dm06

a czy przypadkiem GX2 nie ma 1GB ramu ?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem GX2 nie ma 1GB ramu ?? :wink:

Przypadkiem ma ale ram jest podzielony po połowie pomiędzy oba GPU tym samym każdy z nich ma fizycznie dostępne 512MB, tak też to widzą giery bo jak ładują tekstury to ładują do ramu obu GPU jednocześnie (poprostu kopiują np tekstury)

G80 Ma fizycznie dostępne 640 lub 768 MB ramu czyli odpowiednio o 25% lub 50% więcej niż GX2 -> o którym zawsze nalezy mysleć jako o 7900GT SLI spiętych w jedną kartę.

Pytanie: Widział już ktoś może 8800GTX BFG chłodzone wodą w jakiejś realnej cenie (a nie jak na komputroniku)

Edytowane przez noe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...