Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie czy nie rozumiecie, że jonathan dąży do tego żeby topik był na temat. Proponuję założenie tematu np. pod tytułem: czy warto i kiedy warto... I nie dziwię się, że mu nerwy puszczają , a co do czekania to też z kupnem samochodu można czekać na nowe drogi. Taki tok myślenia mnie rozwala i sorki za następny off... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś na temat;

 

Po instalacji kary bios mi okrutnie zwolnił. Przełączanie różnych parametrów odbywa się co sekundę.

Szybciej się nie da. Do tego za każdym razem mruga ekran.

Myślałem że to coś u mnie, ale mój kolega ma taki sam zestaw i u niego jest podobnie.

 

Może to wina płyty głównej i chipsetu Intela

 

 

Później wydajność w systemie jest znakomita : 3dmark05 : 16500 pkt.

 

Czy ktoś z was ma może podobne problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec dzis dorwalem w koncu swojego 8800 GTX. Pierwszy run w 3dmarku 2k5 i 9500 oczek = porazka. No ale widze ze jest update smarkow wiec zainstalowalem najnowsza wersje i wogule karta nie przeszla mi 3dmarka :P

 

 

3dmark 2006 = 6007 tak wiec mozna powiedziec ze wynik w normie.

 

 

 

Gry chodza jak zloto (Carbon na maxa i nizej 40 fps nei spada :D) tylko martwi mnie ten 3dmark05 - ktos wie cos o jakis problemach z GTX z ta nowa wersja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale z tego co widac w sigu to ona ma jednojajowca a jak wiadomo w 3DM 06 2 jajka daja bardzo dużo.... Jednak wynik tak czy siak jest o wiele za słaby.... Tak mi się bynajmniej wydaje bowiem ja na swoim lekko kreconym Galaxy 7900GS i A643500+@2500mhz mam 4500 pkt....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś na temat;

 

Po instalacji kary bios mi okrutnie zwolnił. Przełączanie różnych parametrów odbywa się co sekundę.

Szybciej się nie da. Do tego za każdym razem mruga ekran.

Myślałem że to coś u mnie, ale mój kolega ma taki sam zestaw i u niego jest podobnie.

 

Może to wina płyty głównej i chipsetu Intela

Później wydajność w systemie jest znakomita : 3dmark05 : 16500 pkt.

 

Czy ktoś z was ma może podobne problemy ?

Miałem identyczny problem na karcie GB R9550 i płycie Asus A7V880. To płyta była niekompatybilna z kartą (wymieniłem płytę spowrotem na epoxa). Możesz spróbować z innym biosem zarówno do karty, jak i płyty. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś na temat;

 

Po instalacji kary bios mi okrutnie zwolnił. Przełączanie różnych parametrów odbywa się co sekundę.

Szybciej się nie da. Do tego za każdym razem mruga ekran.

Myślałem że to coś u mnie, ale mój kolega ma taki sam zestaw i u niego jest podobnie.

 

Może to wina płyty głównej i chipsetu Intela

Później wydajność w systemie jest znakomita : 3dmark05 : 16500 pkt.

 

Czy ktoś z was ma może podobne problemy ?

Na PGA też występował ten problem na mobo z siga.Wynik w 3Dmark05 na c2d 4.5GHz i 8800gtx@630\1000 był coś ok 20800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale z tego co widac w sigu to ona ma jednojajowca a jak wiadomo w 3DM 06 2 jajka daja bardzo dużo.... Jednak wynik tak czy siak jest o wiele za słaby.... Tak mi się bynajmniej wydaje bowiem ja na swoim lekko kreconym Galaxy 7900GS i A643500+@2500mhz mam 4500 pkt....

blad w sigu - mam X2 ;)

 

Jakies pomysly dlaczego jest tak a nei inaczej? Moize dlatego ze system stary jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blad w sigu - mam X2 ;)

 

Jakies pomysly dlaczego jest tak a nei inaczej? Moize dlatego ze system stary jest?

Ja wczoraj też zainstalowałem moją 8800 GTX bez przeinstalowania systemu. Przy 2,7 GHz na procku miałem 10500 w 3Dmarku06. No i mam nadzieję, że nie popełniacie szkolnego błędu instalując nowe stery bez wcześniejszego usunięcia starych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam nadzieję, że nie popełniacie szkolnego błędu instalując nowe stery bez wcześniejszego usunięcia starych.

popelnilem ten blad ale potem odinstalowalem wszystko i zassalem i zainstalowalem 97.02 z Guru of 3d (z oficjalnej strony stery nei startowaly windowsa nawet). Dzis postawie system od nowa i zobacze co sie bedzie dzialo.

 

 

A no i jeszcze jedna sprawa - karte mam w dolnym slocie pciex bo do gornego nie ma szans jej wepchanc ;)

Edytowane przez Pablo_el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nudów dziś zmieniłem pastę na rdzeniu na Ceramque i muszę z przykrością stwierdzić, żadnej poprawy nie odnotowałem w odbieraniu ciepła, nie wiem nawet czy przypadkiem nie pogorszyły się temperatury.

Jeżeli ktoś jeszcze chce podmienić pastę przy standardowym chłodzeniu to nie polecam.

Czy ktoś z forum ma możliwość załatwienia tego bloku http://www.jet-pc.com/news.php?readmore=496

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worms14

Proponuję zaczekać za blokami od tego pana

http://ekwaterblocks.com/shop/index.php?cPath=21

 

Oczywiście, jeżeli nic wcześniej nie uda mi się zdobyć, to zaczekam, dzięki za linka.

Jednak obawiam się, że dostępność tych bloczków w Polsce będzie raczej żadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jeżeli nic wcześniej nie uda mi się zdobyć, to zaczekam, dzięki za linka.

Jednak obawiam się, że dostępność tych bloczków w Polsce będzie raczej żadna.

ja zamawialem bezposrednio od Eddiego z EK...0 problemow z dostawa i super bloczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update:

 

Po przestawienu zworkow na plycie na 2x PCIex x8 wyniki skoczyly na

 

3dsmark05 13226

3dsmark06 8711

 

 

Mysle ze po wrzuceniu karty w slot wyzej i ustawieniu na PCIex x16 /x2 pojda jeszcze troche wyzej ale narazie nie mam czasu na przerabianie budy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update:

 

Po przestawienu zworkow na plycie na 2x PCIex x8 wyniki skoczyly na

 

3dsmark05 13226

3dsmark06 8711

Mysle ze po wrzuceniu karty w slot wyzej i ustawieniu na PCIex x16 /x2 pojda jeszcze troche wyzej ale narazie nie mam czasu na przerabianie budy :P

Siemka. Wyniki w smarkach po przełożeniu karty w górny slot i przełożeniu zworek na 1x PCIe x16 będą tylko nieznacznie lepsze. Buda super i nie powinno być problemu z umiejscowieniem grafy przy jej rozmiarach. W moją wcześniejszą Tsunami karta się mieściła na styk do koszyka z dyskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie roznica bedzie mala

 

Klik

 

tak wiec dam sobie siana i spokojnie poczekam na pozadne 24' z HDMI zeby uzupelnic zestaw :)

 

Uwierz mi ze

 

a) bez powaznych modyfikacji Grafa nie zmiesci sie mi sie w gorny slot.

b) problemem bedzie temperatura z CPU bo i tak musialem dac 120mm z boku na grafe bo sie wylaczal komp :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebrnalem przez ten w pewnych miejscach "dziwny temat" ;) I mam pare pytan :

 

1.Czy w miare solidna 450W-owka wystarczy do GTX'a (obecna 500W zalicza sie raczej do low-endowych)

2.C2D 3.2GHz powinien wystarczyc do def zegarow G80 ?

3.Zeby nie wywolywac wojny , bedzie to w miare rozsadny zakup na dzien dzisiejszy (i powiedzmy na najblizszy rok) ? Wypadlem troche z tematu i nie wiem co tam u konkurencji a nie znalazlem informacji na temat R600 .

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Czy w miare solidna 450W-owka wystarczy do GTX'a (obecna 500W zalicza sie raczej do low-endowych)

tak

 

2.C2D 3.2GHz powinien wystarczyc do def zegarow G80 ?

z luzikiem :)

 

3.Zeby nie wywolywac wojny , bedzie to w miare rozsadny zakup na dzien dzisiejszy (i powiedzmy na najblizszy rok) ?

imho tak. oczywiscie na dzien dzisiejszy, bo co bedzie jutro tego nikt ie wie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebrnalem przez ten w pewnych miejscach "dziwny temat" ;) I mam pare pytan :

 

1.Czy w miare solidna 450W-owka wystarczy do GTX'a (obecna 500W zalicza sie raczej do low-endowych)

2.C2D 3.2GHz powinien wystarczyc do def zegarow G80 ?

3.Zeby nie wywolywac wojny , bedzie to w miare rozsadny zakup na dzien dzisiejszy (i powiedzmy na najblizszy rok) ? Wypadlem troche z tematu i nie wiem co tam u konkurencji a nie znalazlem informacji na temat R600 .

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi

1) SLI 88GTX 630/1030 + X6800@3700MHz na BQ 530W

2) Do jednego napewno ;)

3) Tak

 

Aha kwestia bloczkow : bez problemu mozna zamontowac X2L GPU od Mate na te grafy i chlodzi baaardzo ok. Fabryczne chlodzenie : 65C idle, duuzo w stresie.

 

X2L - 35 idle, okolo 50C w stresie przy 660MHz na gpu. W okolo IHS'a jest taka mala ramka, przyklejona na tasme, sciagacie ramke i bloczki wchodza ladnie.

post-105041-1165232961_thumb.jpg

post-105041-1165232999_thumb.jpg

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...