Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Vgpu sugeruje 500 Ohm na poczatek bo tempow nie opanujecie przy mniejszych wartosciach VR, no moze z 450 Ohm. Vmem - 25K Ohm, lub 20K ohm jak na fotce, ale do typowo domowego krecenia 25K Ohm bedzie takie hmmm akuratne i nie radze zmniejszac tej wartosci.

 

Pomiar

 

post-105041-1169987641_thumb.jpg

 

Vgpu mod

 

post-105041-1169987714_thumb.jpg

 

Vmem mod

 

post-105041-1169987754_thumb.jpg

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://66.249.93.104/translate_c?hl=en&amp.../language_tools

 

Looknijcie na to :blink: Jak tak ma działać G80 pod DX10 to ja dziekuję.... Tym bardziej że testowali SLI (na to bynajmniej wyglada.... Nieco to dziwne bowiem jeszcze niedawno pojawiły się informacje że Crysis w DX10 był uruchamiany na G80 podczas tegorocznego CES i "chodził" podobno bardzo płynnie (~60fps) w rozdziałce 2560x1600 (czy jakoś tak)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://66.249.93.104/translate_c?hl=en&amp.../language_tools

 

Looknijcie na to :blink: Jak tak ma działać G80 pod DX10 to ja dziekuję.... Tym bardziej że testowali SLI (na to bynajmniej wyglada.... Nieco to dziwne bowiem jeszcze niedawno pojawiły się informacje że Crysis w DX10 był uruchamiany na G80 podczas tegorocznego CES i "chodził" podobno bardzo płynnie (~60fps) w rozdziałce 2560x1600 (czy jakoś tak)....

hmm tylko że stery 100.30 o ile się nie myle nie chodzą pod DX10 tylko 9.

z tego co mi wiadomo pierwsze stery z DX10 wyjdą za tydzień około z numerkiem 100.54.

więc troche dziwne te testy............. http://www.guru3d.com/newsitem.php?id=4903

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looknijcie na to :blink: Jak tak ma działać G80 pod DX10 to ja dziekuję.... Tym bardziej że testowali SLI (na to bynajmniej wyglada.... Nieco to dziwne bowiem jeszcze niedawno pojawiły się informacje że Crysis w DX10 był uruchamiany na G80 podczas tegorocznego CES i "chodził" podobno bardzo płynnie (~60fps) w rozdziałce 2560x1600 (czy jakoś tak)....

pare uwag

- nie ma dzialajcych sterow z SLI pod vista, dopiero beda, tak wiec jak juz to jest to test jednej karty

- ageia tam jest zbedna; crytek sie zarzekal, ze nie wykorzysta tego

- skad wiadomo, ze na CES chodzil w dx10? moze to byl dx9? skad tez wiadomo jaka wersja gry?

- FRAPS nie dziala w dx10, tak wiec albo to fake, albo odpalali w dx9 i stad taki framerate :)

imho ogolnie zbyt pochopne wnioski, ale osobiscie w cuda, ze Crysis wyciaga 60fps w 4MP rozdzialce nie wierze, i zaprezentowane wyniki, sa dla mnie jak najbardziej mozliwe - bez problemu mozna znalezc obecnie gre, ktora w takiej rozdzialce "zabija" 8800GTX w dx9.

 

btw: jest szansa, ze demo szybko "wyplynie" jezeli juz testy dziergaja i redakcje testuja :D

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bełkotem marketingowym jest obecnie G80 :] chyba nie było jeszcze w całej historii kart graficznych żeby przez tak długi okres (od listopada) nie wydać normalnie działających sterowników :) na dzień dzisiejszy to te karty w 100% sprawdzają się jedynie w 3dsmarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bełkotem marketingowym jest obecnie G80 :] chyba nie było jeszcze w całej historii kart graficznych żeby przez tak długi okres (od listopada) nie wydać normalnie działających sterowników :) na dzień dzisiejszy to te karty w 100% sprawdzają się jedynie w 3dsmarkach.

Jeżeli chodzi o xp to nie jest tak źle :),

co do Visty natomiast to ten artukuł może wiele wyjaśnić dlaczego jeszcze nie ma porządnych sterów do Visty (jest dość długi ale warto go przeczytać). A czyja to wina............... oceńcie sami.

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bełkotem marketingowym jest obecnie G80 :] chyba nie było jeszcze w całej historii kart graficznych żeby przez tak długi okres (od listopada) nie wydać normalnie działających sterowników :) na dzień dzisiejszy to te karty w 100% sprawdzają się jedynie w 3dsmarkach.

I tu się zgodze , aczkolwiek gierki chodzą już ok , a co do marków i osiągów 8800 to się okaże jak wyjdą pod DX10 jakieś testy bo tak to

tylko można gdybać , aczkolwiek nawet pod DX9 8800GTX wymiata , więc nie jest żle :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bełkotem marketingowym jest obecnie G80 :] chyba nie było jeszcze w całej historii kart graficznych żeby przez tak długi okres (od listopada) nie wydać normalnie działających sterowników :) na dzień dzisiejszy to te karty w 100% sprawdzają się jedynie w 3dsmarkach.

a masz cos konkretnego do sterow po xp? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp mi się resetuje średnio raz dziennie - potem windows pisze że odzyskał sprawnośc po błędzie spowodwanym sterownikiem do grafy. Czy to może być wina faktycznie sterowników - czy też karta jest walnięta ?? Zdażają wam się niespodziewane restarty ?? (wcześniej na amd XP, GF 6800GT, epox RDA+ komp mógł chodzić miesiąc na okrągło i nic go nie ruszało - żadnych błędów, żadnych resetów itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nierealny - Kup, pobaw się, WTEDY wydaj opinię.... Jak dla mnie karta jest rewelacyjna już w DX9. Nie mam jeśli chodzi o gierki żadnych problemów. Nie Nam sądzić co będzie w DX10, na razie możemy gdybać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nierealny - Kup, pobaw się, WTEDY wydaj opinię.... Jak dla mnie karta jest rewelacyjna już w DX9. Nie mam jeśli chodzi o gierki żadnych problemów. Nie Nam sądzić co będzie w DX10, na razie możemy gdybać...

Choć mam słabszą wersję - I agree. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a mi się zdarza - i nie wiem czy to wina sterowników czy karty - jak to sprawdzić ??

Po pierwsze aby być pewnym że to nie grafa to:

Nowy system , po drugie , bios - nic nie kręcisz , ustaw proca normalnie jak bozia dała , zablokuj pci-e na 100MHz , Pamięciom daj 2,2V ustaw na 800 na 4,4,4,12 , potem 3Dmarka 06 , ustaw w opcjach [ lop ] i włącz AAx8 i filtr x16 jak będzie bujał bez restartów tak z 3-4 godzinki to karta jest ok.Użyj sterów oficjalnych NV.jak się wywali system to:

Zagotuj oba jajka proca tak ok 4 godzinek i zrób testy pamięci .Jak przejdzie ok to jeszcze raz marka , jak się wywali na marku to Grafa.

Ja z moją walczyłem tydzień.......zanim uznałem że to grafa mi się wywala.U mnie chodziła ok w 3DMarkach a w grach się sypała....powód ......AA ją zabijało ....dopiero jak marki pod AA odpalilem w lopie się wysypało.W serwisach sprawdzają grafe w 3Dmarkach więc jak Ci wywali po tym wszystkim jak Ci opisałem to na 99% grafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp mi się resetuje średnio raz dziennie - potem windows pisze że odzyskał sprawnośc po błędzie spowodwanym sterownikiem do grafy. Czy to może być wina faktycznie sterowników - czy też karta jest walnięta ?? Zdażają wam się niespodziewane restarty ?? (wcześniej na amd XP, GF 6800GT, epox RDA+ komp mógł chodzić miesiąc na okrągło i nic go nie ruszało - żadnych błędów, żadnych resetów itp.)

To cos masz zwalone, nikt z nas nie ma takich zwał jak u Ciebie i to niekoniecznie musi byc wina grafy. Tak jak konio napisal potestuj wszystko na stokowych ustawieniach i zobaczymy. Ja po zainstalowaniu karty mialem 1 BSOD na samym poczatku, moze wina niezbyt dobrze wyczyszczonych sterownikow, a teraz nic, ani jednej przycinki ani jednego BSODa ani jednej zwalki kompa.

 

PS : Jutro odbieram Viste Home Premium 64bit - jakie stery do tego??????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System - prawie nowy ;-) Tzn. zainstalowałem windę jak miałem już nowego kompa ale kartę PCI S3 2Mb. Potem zainstalowałem oficjalne stery z płyty i waliło się na maxa wszytsko (problemy z klonowaniem, częste zwiechy - potrzebuję działającej opcji klon). Ściągnęłem nowe oficjalne stery i jest lepiej (klon działa idealnie) - ale zwiechy są - czasem w grze, czasem w filmie, a czsem w necie.

Zapodałem dzisiaj od 17:00 do 20:00 3D marka 2006 ze wszystkim na maxa - bez zwiechy.

Gotowanie jaj orthosem przez 12 godzin przeprowadzałem już wcześniej - bo myślałem że to może ich wina - ale nie wysypał, super pi x 2 przechodzi wszystkie testy.

 

Myślę - że to wina systemu...

 

sory za OT:

@Pamięciom daj 2,2V ustaw na 800 na 4,4,4,12 - chodźbym nie wiem jak się starał moja płyta nie chce działać z takimi timingami (wogóle nie mogę przełączyć na ustawienia manualne - bez wzgędu na to co ustawię (nawet te same co ustawia automatycznie czy jeszcze wolniejsze) to na etapie biosu kończy się praca kompa. Nie wiem dlaczego tak jest, ale po kilku tygodniach walki dałem sobie z tym spokój - większego syfu niż Asus P5W64 WS pro daaawno nie widziałem... (powyżej 400 Mhz, nie idzie, pamięci powyżej 800 nie idą, ustawianie timingów nie działa - podnoszenie napięć nic nie daje - a procek ma taki potencjał... bym spokojnie jeszcze z 200 Mhz wycisnął)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez sorki za ot:

@Piterix

to raczej nie wina twojego modelu tylko chipa 975 bo ja mam to samo na innym modelu. jak ustawie timmingi tak jak powinny byc to komp nie wstaje powyzej fsb360 a jak pozwole mu samemu wrypac jakies smieszne 5-5-5-18 to idzie powyzej 400. pobaw sie tym a timmingi pozmieniaj pow winda przy pomocy memset 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na co Ci juz vista, jak na xp wszystko chodzi dobrze, a na viscie bedziesz mial pewnie same problemy jak narazie...

I tak trzeba bedzie ja kiedys kupic ... :wink: a czy to zrobie teraz czy pozniej z jakims SP4 to inna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(problemy z klonowaniem, częste zwiechy - potrzebuję działającej opcji klon).

Opcja wymuś wykrywanie TV pod s-video powoduje u mnie restarty, itd. Obecnie mam podłączony do karty po za monitorem projektor i Tv. Opcja klon i reszta działa dobrze pod DVI na s-video nie bardzo.

Korzystam z dualview i na nowym panelu nie mogę znaleźć trybu video pełnoekranowe na starym panelu jest. Ogólnie w tej materii nvidia ma jeszcze dużo do naprawy, bo obsługa wielu monitorów na tych sterach jest makabryczna.

Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...