Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

no tyle ze na OC nie liczyłbym ...

dokladnie,przeciez komp to nie sama grafika ;)

 

Demeq,reinstalka moze pomoc,ale nie musi,nie chce sie powtarzac,ale vista to kupa,przynajmniej narazie

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z moim GTXem. Gdy gram w fife 07 po około godzinie grania obraz gaśnie i znów sie pojawia, tak w kółko. Gdy włączę menedżera zadań (tylko w ten sposób udaje mi sie powrócić do windy) wtedy wyświetla sie komunikat, że sterownik nvlddmkm odzyskał sprawność.

Jest tak w każdej grze z wyjątkiem WoWa. W Colinie Dirt dzieje sie tak po około 10 min gry gdy wypadnę z trasy, identycznie w stalkerze po około 15min gry. Nawet w gierce internetowej(3d, pilka nozna) problem wystepuje tzn wyswietla sie ten komunikat.

 

Mam Viste Ultimate 64bit. Chciałbym dodać że mam najnowsze oficjalne stery, próbowałem zarówno ze strony producenta XFX jak i nvdii. Poza tym jest problem z odinstalowaniem sterownikow. Gdy wlaczam uninstall to obraz gaśnie, a co kilkanaście sekund odzywa się głośnik systemowy z budy. Daje reset, tryb awaryjny i sterow juz nie ma i instaluje kolejne jednak za kazdym razem to samo. Nowe instalują sie dość długo.

 

Czytałem o tym problemie występuje u wielu ludzi jednak nigdzie nie ma rozwiązania. Wszędzie piszą ze na XP bylo ok - u mnie tak samo gry pięknie działały na XP, a teraz coś się skopało. Sam już nie mam pomysłów więc zwracam sie do Was o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Pozdro :sad:

 

Edit:

Zapomniełem dodać że everest nie pokazuje temp grafy, a zakładka procesor graficzny jest pusta.

Nie wiem czy postawienie swiezej visty naprawi problem dlatego szukam innego rozwiazania.

Miałem dokladnie ten sam objaw w Colinie DIrt wczoraj (Windows XP PRO), po resecie to samo, musialem wylaczyc kompa przyciskiem bo caly czas migotal ekran, pomogło obniżenie o 10 MHz taktowania rdzenia i pamęci na karcie.

 

Apropo zasilacza do grafiki, to dlatego wszyscy myślą, ze do 8800GTX i GTS musi być zasiłka ze 600W bo podobno to wszystko to jest marketing, poprostu serwisy tak piszą bo producenci zasilaczy im placą i naciskają, naprawdę firmowa 350W pociagnie tego GTXa z C2D i jest to sprawdzone. W sklepie opowiadali mi przypadek gościa, ktory przyszedł do ich po drugą karte GF 6600 do SLI i był tak przekonany do zasilacza a miał (Tagana 500W), ze chcial kupić od nich zasilke 800W , nie dało mu sie nic przepowiedziec, bo gosc byl twardo oczytany w wydawnictwach i forach i kupil GF6600 + zasilke 800W w sumie wydal ponad 1000 zl :mur: , a w tej cenie miałby 8800GTS i nas swoim taganie by to smigalo dużo lepiej.

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia... a najlepszy jakiś quad.

Nawet do tego zestawu jak wrzuci zamiast X1600pro jakiegoś 8800 to będzie ogromna różnica.

Ja odczuwam brak drugiego rdzenia ale objawia się to stosunkowo rzadko, podczas grania w bardzo wymagających i złożonych lokacjach ale też nie jest to tak bardzo drażniące, bo prędkość jest i tak "w miarę", jak wasze ciągłe bzdetne porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dari555: Jakie masz chłodzenie na swoim 8800GTS, że uzyskałeś takie taktowania??

Chłodzenie EVGA ACS, ale temperaturki w ostrym stresie dochodzą pod 89-90C, ale dzisiaj zapodaje mu wiatraczek 12 cm z przodu obudowy, powinno byc lepiej.. Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam czy przypadkiem nie pozalepiać mojemu GTS-owi otworków dodatkowych w plastikowej osłonie radiatora w taki sposób aby dmuchał sobie tylko na zewnątrz. Ewentualnie pozostaje jeszcze nakładka na 3 śledzia.

Może źle myślę ale obecnie mimo dodatkowej wentylacji część tego już gorącego powietrza może dostawać się powtórnie do obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja absolutnie nie kwestionuje wyższości procesora z dwoma rdzeniami nad jednym. To jest jasne i niepodważalne tym bardziej jakiś mocny c2d. Zadając pytanie o firmę karty od razu następuję odpowiedź, że procek za słaby a kolega ma w planie również wymianę procesora tylko o tym nie wspomniał bo chciał się dowiedzieć czegoś innego. Ja zrobiłem jak zrobiłem i nie pluję sobie przez to w brodę, teraz marzy :lol: mi się x2 na s939, które można dostać już za 260pln. Jakoś to będzie i przeżyję ten fakt.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie EVGA ACS, ale temperaturki w ostrym stresie dochodzą pod 89-90C, ale dzisiaj zapodaje mu wiatraczek 12 cm z przodu obudowy, powinno byc lepiej..

Takie same taktowania mam na standardowym chlodzeniu, nie podniecajcie sie tym ACS3 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dari555

E6420 a testowalem na 3.2GHZ :) Maks framerate byl dosyc podobny, bo i tak ograniczala karta, ale np. TDU (najdluzej testowalem) chodzil srednio zdecydowanie gorzej na Opteronku :)

p.s: Peklo mi 45tyś pkt w 3dm2003 na GTX i nisko taktowanym C2D ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie aukcje z kartami które Albatrona co maja 1080 mhz na rdzeniu, żal mi było gości co ta aukcje wystawili wiec postanowiłem poprowadzić z nimi korespondencje i im wyjaśnić bled yale jak dostałem zwrot to aż oniemiałem. Albo Ci ludzie to imbecyle ponad miarę albo wala w kutacha do samego końca

 

Witam

Tak ta Karta Posiada 1080 MHz na rdzeniu

 

rownierz Zapraszamy na nasze aukcie w Niemczech na Ebayu

pod nikiem Giga-Top

Pozdrawiamy

Nikotom Computer Systems

Dalej

 

W takim razie musze was uśiawdomić - to klamstwo - wprowadzacie klientów celowo w błąd! 1080 mhz na rdzeniu

to chyba można osiągnąć przy chłodzeniu freonem albo suchym lodem o_O. Pozostaje tylko zgłosić to obsludze Allegro.

 

wracam uwagę na gpu-speed: (612) - nie wiem skąd wasze 1080 mhz, widać osoba tworząca aukcję jest wybitnym specjalista w tej dziedzinie :| Dla wyjaśnienia 1080 to karta ma ale pamięci DDR3 1080(x2) = 2060. Osoba kopiująca opis dała pokaz bezmyślności.

 

W ogole wasza aukcja to jakas farsa - krzyczycie ze 768 mb ramu - w tabelce specyfikacji widac 320 mb ... sprzęt za taką kase a aukcja żenująca. Przykro mi to pisać ale chyba do tej pory nikt was jeszcze nie uświadomił w błędzie co właśnie czynię.

Dalej

 

Witam

Popierwsze sprawdzic Morzna unas na Aukciach w Niemczech

Tak Trzeba zgloszic ito jak najszybciej Wiecej informaci znajdzie pan Pani na naszej stronie internetowej w Niemczech jesteszmy przectawicielem Albatrona i Abita jak bedol potrzebne dowody Dostarzymy jak najszybciej od Producenta Pozdrawiamy Serdecznie i zyczymy Milego Dnia

Firma

Nikotom Computer Systems GmbH

Witam jescze Jak sie Pan chce przekonac Niech Pan sprawdzi i wtedy oceni Przy Tesczie Ten link co Pan wyslal do nas jest to standartowa karta rownierz bedzie unas w Ofercie po 1499 zl Te karty ktore sol wystawione na naszej aukcj sol Extrime

Pozdrawiam

Tomasz Fitzner

No po prostu zgon o_O Watpe zeby ktos z PPC sie na to nacial ale rozne cuda sie zdarzaly - to tylko ku przestrodze ... Raz pisza ze skladnia PL drugi raz jakby byli naje%ani

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz stracha, bo nie masz widzy na temat tego, ile twoj komputer pobiera pradu. Markowy zasilacz 350W spokojnie jednego GTX pociagnie.

wole dolozyc 100zl i miec zapas mocy na ewentualna rozbudowe, moj zasilacz ma juz prawie 2 lata, i wiem ze posluzy mi lekko jeszcze raz tyle, pozatym nie lubie jak cos mi sie poci w kompie ;) wedlug zasady lepiej wiecej niz mniej :)

 

PS zamowilem sobie wlasnie GTSa 640 Gigabyte na jutro ma byc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim Galaxy GF 8800GTS, w DiRcie wyskakuje takie coś (nie za często ale jednak):

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5058e578b8cc0eca

 

karta nie krecona - temp. w stresie max. 85 - stery 162.18. Problem w innych aplikacach nie wystepuje, 3dm06 przechodzi z wynikiem ok. 8800 pkt jak sie nie myle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim Galaxy GF 8800GTS, w DiRcie wyskakuje takie coś (nie za często ale jednak):

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5058e578b8cc0eca

 

karta nie krecona - temp. w stresie max. 85 - stery 162.18. Problem w innych aplikacach nie wystepuje, 3dm06 przechodzi z wynikiem ok. 8800 pkt jak sie nie myle....

 

 

chu.. wie co to pewnie uszkodzone stery albo pamiec karty ,ale moze to byc tez cos calkowicie innego ,ciezko to zweryfikowac,ale te 85 stopni to troszke za wiele ,

bo u mnie dirt chodzi na maxa na 1650 /1050 karta podkrecona na 650 gpu i 2000 pamiec i mam tylko 72 stopnie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chu.. wie co to pewnie uszkodzone stery albo pamiec karty ,ale moze to byc tez cos calkowicie innego ,ciezko to zweryfikowac,ale te 85 stopni to troszke za wiele ,

bo u mnie dirt chodzi na maxa na 1650 /1050 karta podkrecona na 650 gpu i 2000 pamiec i mam tylko 72 stopnie ..

przecież rdzeń G80 wytrzymuje 120 stopni!!! Oczywiscie 85 C w stresie to dużo, ale bez przesady, mnie dochodzilo do 90 stopni inic sie nie dzialo.

Aha, po zalozeniu wiatraczka 12cm wdmuciach!acego na karte powietrze z przodu, temperaturki mam nizsze srednio o jakies 7-8 stopni (680/2200), to duzo, teraz maxymalnie mam 85 stopni, a przedtem 92-93, a w spoczynku jakies 67-70 stopni, a przedtem 80!!

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chu.. wie co to pewnie uszkodzone stery albo pamiec karty ,ale moze to byc tez cos calkowicie innego ,ciezko to zweryfikowac,ale te 85 stopni to troszke za wiele ,

bo u mnie dirt chodzi na maxa na 1650 /1050 karta podkrecona na 650 gpu i 2000 pamiec i mam tylko 72 stopnie ..

Wcale nie za wiele. Jestem w 100% przekonany, że ty też masz temperaturę około 85 stopni podczas gry - jednak bardzo szybko spada jak się nawet wychodzi do menu i windowsa. Uruchom serwer w riva tuner i zaznacz żeby pokazywało ci temperaturę w trybie overlay na bieżąco podczas gry. Te karty po prostu już tak się grzeją- chyba że masz wersję z 320mb vram. To jakby połowa mnie ramu do dogrzewania radiatora i odprowadzania ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...