Skocz do zawartości
dem

Rev 2.0 By Demon.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W końcu, po wielu długich dniach złożyłem nowe chłodzenie. Przyznaję, że miałem okropnego lenia i zupełnie mi się nie spieszyło ze skleceniem tego układu do kupy.

 

Co się zmieniło? Niewiele w WC i wiele w budzie.

 

- nowa platforma Intela (płyta, proc i mobo)

- nowa buda

 

- nowa chłodnica

- nowe złączki (SK 8/10 obtotowe) - tam gdzie to było możliwe.

 

Na szczęście wszystkie bloki okazały się kompatybilne z nowym sprzętem. Zakupiłem tylko multizapinkę do PowerX'a.

 

Surowce:

 

Chłodnica: Cooltek Maxistream 3x120

Pompa: Laing DDC-1T + top z pleksy

Blok CPU: PowerX

Blok GPU: Abadon Pro

Blok NB: Cube Pro DFI

Węże: Innnovatek blue 8/10

Złączki: SK 8/10

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

prace posuwały się powoli...

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

...by po wielu bólach światło dzienne ujrzał nowy BETA układ WC.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sam układ jest już w wersji finalnej. Betą jest cała otoczka.

Co muszę zrobić / poprawić:

 

- Kupić 6 śrub 3mm o długości 30mm, aby przykręcić chłodnicę do topu wszystkimi 12-stoma. Niestety producent, nie wiedzieć dlaczego dał tylko 6 śrubek. Dlatego obecnie chłodnica przykręcona jest do topu poprzez 2 śruby na wentylator. Widać na zdjęciach.

- Dorobić radiatorki na mosfety mobo.

- Kupić HDD Sata - by mieć możliwość zamontowania i podpięcia DVD.

- Zamontować w końcu Audigy - zawsze o niej zapominam.

- Uporządkować kable. Choć nie będzie z tym tak łatwo.

 

To chyba tyle, więcej grzechów nie pamietam.

 

Acha jeszcze temperatury. Na razie tylko z idle.

 

Dołączona grafika

Proszę o wszelką konstruktywną krytykę.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przyszlosc dawaj zdjecia 3200x2400 :|

bez jaj zdjecia po pol mega? to ja juz wole miniaturki po przejrzeniu az dwoch. a reszta taka sobie.

Jak to mówią, nikt nie karze oglądać. Zdjęcia są w miniaturkach więc Twojego "modemu" to nie obciążyło.

 

@dem - dobre WC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powienieneś to dać jako przykład w wyglądzie wc ;) . Jak dla mnie perfekcyjnie tak powinno wyglądać wucet . Strasznie "grube" rozmiary tych zdjęć ale przynajmniej dokłądne :rolleyes:

 

Edit : Co do kabli to jest ich tak mało że chyba niema co uporządkowywać :D

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Co się zmieniło? Niewiele w WC i wiele w budzie.

 

- nowa platforma Intela (płyta, proc i mobo)

[...]

Ja tam nie wiem, bo siedzę na AMD, ale sporo sprzętu te nowe procki Intela wymagają :wink: A WC fajne, czysto i schludnie, w tak wielkiej budzie można szaleć.

 

EDIT: @dem, czy na dwunastej fotce widzę bąbelki powietrza? I napisz, czy możesz regulować (o ile próbowałeś) jej prędkość?

Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, nikt nie karze oglądać. Zdjęcia są w miniaturkach więc Twojego "modemu" to nie obciążyło.

 

@dem - dobre WC :)

dlatego obejrzalem dwie foty tylko bo czekanie na wieej to mordega. imo zamieszczanie takich fot to chamstwo, kompresja ich zajmie minutę, a wygodnie top pozniej obejrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego obejrzalem dwie foty tylko bo czekanie na wieej to mordega. imo zamieszczanie takich fot to chamstwo, kompresja ich zajmie minutę, a wygodnie top pozniej obejrzec.

Mnie to nie przeszkadza, bo łącze daje radę, ale faktycznie kompresja nie pogorszy widocznie jakości, a dla niektórych osób może mieć duże znaczenie.

 

Jak to mówią, nikt nie karze oglądać. Zdjęcia są w miniaturkach więc Twojego "modemu" to nie obciążyło.

Owszem, nikt nie każe oglądać, ale czemu zaraz karać za oglądanie? Gadka z podstawówki... Tobie działa dobrze, innym może gorzej. Żyj i powól żyć innym.

 

@dem: jeszcze jedno, czym ciąłeś otwory w suficie, otwornicą? Bo ładnie i równo wszyszły z tego co widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wc fajne, klasyczny set na drogich komponentach. Troche dziwna buda (imo sa teraz fajniejsze jakies cale alu ect), ale nie znam szczegolow w jaki sposob wszedles w jej posiadanie.

 

A co do GLSa to potwierdzam, odradzam ta firme, mi zrobili juz taki "psikus" ze na stronce pojawialo sie w trackingu ze byli (a nie byli bo bylem w domu caly czas), tylko dlatego ze sie nie skontaktowalem telefoniczne... a powinno byc awizo w takim przypadku. Moze to wina konkretnego pracownika, ale odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już poprzednia rev Twojego W/C przypadła mi bardzo do gustu. Ta również jest niczego sobie (Laing syci :-P). Nie podoba mi się zbytnio PX z tą zapinką ale rozumiem, że nie miałeś innego wyboru.

 

Co do bąbelków to są chyba w tym miejscu, w którym powinne być... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do GLSa to potwierdzam, odradzam ta firme, mi zrobili juz taki "psikus" ze na stronce pojawialo sie w trackingu ze byli (a nie byli bo bylem w domu caly czas), tylko dlatego ze sie nie skontaktowalem telefoniczne...

Dokładnie - siedziałem non stop w domu, a tu na stronce widzę: Odbiorca nieobecny. WTF? Sprzedawca ostrzegał, żebym na wypadek takiej zagrywki zostawił namiar na siebie. Nie pomogło.

 

...a powinno byc awizo w takim przypadku. Moze to wina konkretnego pracownika, ale odradzam.

Jak widać nie, musiałem opieprzyć centralę, żeby paczka się znalazła :mur:

 

A co do WC, to w rzeczywistości top wygląda lepiej niż na zdjęciach. A zapinka na PXie nie jest zła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ oskarro

1. Nie mam okna w obudowie.

2. Tak, przy tych temperaturach Fandery skręcone na minimalne obroty.

 

@ Bartolomius

1. Tak, na 12 fotce są bąbelki powietrza, ale tam właśnie jest ich miejsce ;)

2. Tak, otwory w topie wycinane otwornicą 105mm na wolnoobrotowej wiertarce stołowej.

 

@ Jacek-Placek

Bartolomius odpowiedział za mnie.

 

@ VeGi

Mnie też nie podoba się ta multizapinka, ale co zrobić.

 

@ silencer

Przeczytaj dokładnie pierwszy post.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie poprostu pieknie to zrobiles... sam jak w koncu zabiore sie porzadnie za wc (bo narazie taka prowizorka ze szkoda pokazywac) mam to tak zamiar rozplanowac wzorujac sie na tym co pokazales

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidne, schludne WC, nie przebajerowane. Prawie wzorzec. Elementy też dobrze dobrane, nie ma flowkillerów (no chyba, że sie powerX zatka ;) ) choć laing pewnie dałby radę. Widze jak fajnie, równiutko pasuje bloczek (Cube?) na chipset na tym asusie. O podobnym myślałem. Otwory też pierwsza klasa. Ja się z reguły męczę wyżynarką i dłuuuugo pilnikiem. Efekt niezły, bo już nabrałem wprawy, ale te są perfrkcyjne. Jedynie... hmmmm jeden bloczek miedziany, drugi mosiężny, Geile złote, grafa zielona, wężyki niebieskie, taśma z flopa czerwona. Orgia barw. Niestety mój komp też wygląda jak maszyna daltonisty :( Mimo, że bardzo się staram go jakoś kolorystycznie ujednolicić. A grafe też mam zieloną :mur: Tylko sie broń Boże nie przejmuj tym marudzeniem skrzywionego estety. W dodatku mam zły dzień. No i jadę na powietrzu. Pozdrówka ;)

 

Ups... doczytałem, że nie ma okna w obudowie. W takim razie nie czytaj tego posta. No 3 pierwsze linijki :)

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny typowy ale zupełnie przeciętny kibel .... moim zdaniem oczywiście ;)

Trzy bloczki, chłodniczka i pompka, chyba nie problem połączyć to do kupy :P Wiem wiem, wredny jestem. Ale nie rozumiem zachwytu co poniektórych osób, gdyż podobnych kibli było już sporo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze ani jednego bloczku nie ma homemade w tym ukladzie :D zartuje oczywiscie bo zaraz mnie zjada wszyscy ;) ale otwory w topie na wentyle sa tak wyciete ze mucha nie siada :D mam nadzieje ze to Twoja robota a nie jakiegos kolegi z zakladu gdzie obrabiaja materialy ;] kibel jak to kibel, moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoja pompa miała od razu taki plastikowy top, czy go dokupiłeś ?

Albo jestem ułomny albo nie wiem. Za cholerę nie mogę znaleźć topu z plexy do Lainga w polskich sklepach. Przejrzałem pc-tuning i nie znalazłem. Proszę o linki do rez'ów do Lainga bo sam bym go kupił już dawno gdybym znalazł. Z góry thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem ułomny albo nie wiem. Za cholerę nie mogę znaleźć topu z plexy do Lainga w polskich sklepach. Przejrzałem pc-tuning i nie znalazłem. Proszę o linki do rez'ów do Lainga bo sam bym go kupił już dawno gdybym znalazł. Z góry thx.

Nie ma go na stronie PC-Tuning, ale wyślij do nich maila i spytaj. Mieli jeszcze kilka sztuk na magazynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...