Skocz do zawartości
mak777

Skradziono Octavie Ii Sedan! Dziś Rano, Bemowo!

Rekomendowane odpowiedzi

wg. mnie na pewno obserwowana :) tzn tak mysle po tym ,ze musieli miec ogarniete ,ze to automat bo gdyby tak przypadkiem wsiedli ,chcieli deptac sprzeglo a tu sprzegla ni ma :D i do tego jak tu bieg wrzucic - nie mowie oczywiscie ,ze by nie wiedział złodziej jak sie obslugiwac automatem tylko ta chwila przerazenia ,ze cos niekonwecjonalnego ,czyli od razu by stracil parenascie sekund na panice ... a i raczej własciciel by miał duze szanse udaremnic występek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie na pewno obserwowana :) tzn tak mysle po tym ,ze musieli miec ogarniete ,ze to automat bo gdyby tak przypadkiem wsiedli ,chcieli deptac sprzeglo a tu sprzegla ni ma :D i do tego jak tu bieg wrzucic - nie mowie oczywiscie ,ze by nie wiedział złodziej jak sie obslugiwac automatem tylko ta chwila przerazenia ,ze cos niekonwecjonalnego ,czyli od razu by stracil parenascie sekund na panice ... a i raczej własciciel by miał duze szanse udaremnic występek

Naprawde myslisz, ze zlodzieje sa tak nieogarnięci, ze spanikowaliby widząc automat zamiast manuala? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm :) no autko, ciężko będzie znaleźć kochanej policji.... prawdę mówiąc jak go znajdą to tylko jakimś super przypadkiem. Co do oceny czy to był dobry pomysł zostawiając kluczyk w aucie by zamknąć garaż/bramę czy nie to łatwo powiedzieć teraz ze to głupota i nic więcej, ale to teraz. Wczesniej pewnie jakbyście widzieli gościa który wyjeżdza z garażu gasi auto wysiada ,kluczy je by podejśc 10 metrów i zamknąć garaż to jestem w 99 % że by scie się dziwili że mu się tak chce, ze wygodniej by było zostawić zapalonego...

 

Co do zabezpieczeń, GPS no można ale to stosunkowo drogo wychodzi. Jako elektronik polecam proste zabezpieczenie polegające na takim mini alarmie, założonym na przednie drzwi. Polega na tym że po każdorazowym otworzeniu drzwi, nalezy dotknąć dwa punkty w samochodzie. Np stacyjki i zapalniczki samochodowej, po czym zostaje rozłączony alarmik. Pewnie chcecie wiedzieć jak to działa...ano tak że jak się nie rozłączy to silnik autka zgaśnie po czasie jaki zaprogramuje elektronik. standardowo chyba dają 30 sekund.A odpali dopiero po rozłączeniu... Dodam że pkt które należy dotknąć można sobie samemu wymyślić ;p. złodziej... oj długo się z takim czymś męczy...ma do pzreszukania całe auto :). jets to naprawdę spoko sposób na zabezpieczenie przed parkingowymi włamywaczami i nie tylko... takie auto jak juz kradną to na lawetę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabezpieczenia sa pomyslowe i czasami sie sprawdzaja, prawda jest jednak taka ze teraz coraz wiecej zlodziei wsiadajac do samochodu od razu robi obejscia w ten sposob ze zadne zabezpieczenie ci nic nie da. kilka sekund zabawy w bezpiecznikach i autko odjezdza bez kluczykow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko... spoko... przyjda ze swoimi kolami :lol:

Znajomy znajomego co plywa, a mial samochod zostawial go w garazu ale odkrecal wszystkie 4 kola, bo jego zona i tak prowadzic nie umie. Wiec jakies dodatkowe zabezpieczenie mial i myslal, ze mu nie ukradna.

Ale auto i tak zlodzieje ukradli, bo przyniesli wlasne kola :D

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy moich rodziców kilka lat temu myślał, że może nawet samochód otwarty zostawiać na podwórku bo ma zdejmowaną kierownicę w Oplu Monterey. Nawet nie wiecie jaki był płacz jak rano się obudził, a na podwórku został tylko stary merc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie kupienie skody za 100tys to głupota, wogole kupno auta za 100tys - kolo powinien zarabiac conajmniej te 10 tys na miesiac wiec cos tam z autocasco powinien dostac - przynajmniej z 50% wiec strata znikoma (troche mniejsza niz te auto by stracilo na wartosci przez 4 lata)

racja lepiej kupić beemke za 150k :mur: skoda to vw, dobra jakość za niższą cene

kiedy to ludzie pojmą i przestaną gadać 'bo to skoda' :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie cierpie złodziei czy oni mają jakieś sumienie?? Mam nadzieje że teraz prawo się zaostrzy i takich odrazu na pare ładnych lat do pudła

Nawet jezeli prawo sie zaostrzy to nic nie da poniewaz w naszym pieknym kraju moze ze 2% zlodziei jest lapanych a reszcie uchodzi to na sucho.

Nawet jezeli by wprowadzic kare smierci za zlodziejstwo to i tak nikt by sie tym nie przejal.Bo co ma sie rpzejmowac skoro prawdopodobnie go nie zlapia?

Edytowane przez Blah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby wprowadzili ćwiartowanie żywcem albo nabijanie na pal ewentualnie ucinanie rąk i by zrobili jakieś demonstracje kar to może by coś pomogło ;]

 

Jeszcze bardziej niż złodziei i tak nie lubie dresiazy którzy za telefon komórkowy albo paczke fajek potrafią dotklkiwie pobić albo zabić... uhhh... takiech to bym powystrzelał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby wprowadzili ćwiartowanie żywcem albo nabijanie na pal ewentualnie ucinanie rąk i by zrobili jakieś demonstracje kar to może by coś pomogło ;]

 

Jeszcze bardziej niż złodziei i tak nie lubie dresiazy którzy za telefon komórkowy albo paczke fajek potrafią dotklkiwie pobić albo zabić... uhhh... takiech to bym powystrzelał...

Nie no co Ty!!! Za lekki to kary sa i byly by wybawieniem dla nich.

Ja bym preferowal ciezkie roboty np jakis kaminiolom albo kierat. Niech zasuwaja caly dzien za miske kartofli i troche wody. A nie siedza w luksusowych wiezienach o standardzie 3 gwiadkowego hotelu. Niech pracuja i wiedza ile kosztuje praca uczciwa.

Dobra to taka mala dygresja byla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jezeli prawo sie zaostrzy to nic nie da poniewaz w naszym pieknym kraju moze ze 2% zlodziei jest lapanych a reszcie uchodzi to na sucho.

Nawet jezeli by wprowadzic kare smierci za zlodziejstwo to i tak nikt by sie tym nie przejal.Bo co ma sie rpzejmowac skoro prawdopodobnie go nie zlapia?

Sytuacja sie nie zmieni, dopuki policja bedzie rozliczana/oceniana na podstawie statystyk. Policji nie oplaca sie zlikwidowanie grupy przestepczej zajmujacej sie w tym przypadku kradzieza samochodow. Policja woli odbserwowac taka grupe i od casu do czasu wylowic z niej kilka plotek i juz statystyka wykrywalnosci idzie w gore. No a gdyby zlikwidowala dana grupe przestepcza, to po jakims czasie pojawilaby sie nowa, ktora trzeba by bylo znowu namierzyc, wytropic, zlokalizowac. A to wszystko duzo czasu zajmuje i duzego wysilku wymaga. W tym czasie - rzecz jasna - statystyka dostaje w leb!

Oczywiscie od czasu do czasu sa zmuszeni w spektakularny sposob zlikwidowac jakas wieksza szajke - tak dla dobrej prasy.

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde myslisz, ze zlodzieje sa tak nieogarnięci, ze spanikowaliby widząc automat zamiast manuala? :lol:

ale mogła byc rownie dobrze taka mozliwosc ,ze 'nieprofesjonalny złodziej' akurat przyczail taka okazje i zobaczyl w tej oktavce dobry interes...jak dla mnie to mozna długo dyskutowac na ten temat ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tony Soprano. B-)

Mowimy o Polsce ;)

 

Chyba nie chcesz powiedziec, ze jak wyjezdzasz z garazu i wychodzisz zamknac za soba drzwi (pare metrow), to zamykasz samochod :blink: :blink: :blink:

Latwo wam mowic... ten przypadek byl szczegolny, zlodzieje wiedzili co robia i co kradna, raczej to nie byla przypadkowa kradziez.

Nie to ze zamykam ale kluczyki wyciagam ZAWSZE! wlasnie dlatego klucz od bramy mam razem z kluczykiem od samochodu.. zebym musial wyciagnac kluczyk ze stacyjki zeby zamknac brame

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie cierpie złodziei czy oni mają jakieś sumienie??

Maja, kradna bogatym a daja biednym*. :lol: ;)

 

*czytaj: sobie

 

 

 

@mak777

Wiadomo cos w sprawie wozu czy cisza w eterze?

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to ze zamykam ale kluczyki wyciagam ZAWSZE! wlasnie dlatego klucz od bramy mam razem z kluczykiem od samochodu.. zebym musial wyciagnac kluczyk ze stacyjki zeby zamknac brame

Ja robię tak samo, ale mam odruch, że jak wychodzę aby zamknąć bramę, to się rozglądam. Jakiś czas temu sąsiadowi dali w łeb, zabrali kluczyki i odjechali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak samo, ale mam odruch, że jak wychodzę aby zamknąć bramę, to się rozglądam. Jakiś czas temu sąsiadowi dali w łeb, zabrali kluczyki i odjechali...

Dokładnie - lepiej być przesadnie ostrożnym, niż przesiąść się na komunikację miejską - zastanawiam się, czy jakby mnie było stać na droższy samochód, to czy nie jeździł bym dalej czymś 10 letnim, ale takim cichociemnym - może nie do tego stopnia co berkut, ale stawianie samochodu tylko na parkingach strzeżonych i przeszukiwanie wszystkich pobliskich krzaków w poszukiwaniu fanów motoryzacji to nie dla mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi z pod bloku buchneli 11 letnia astre z najazdem prawie 200k. pewnego dnia wstaje i fury nie ma. wiec nawet 10 letnie wozki nie sa bezpieczne. co prawda po 3 czy 4 miechach ja znalezli razem z cala masa innych wozkow, ale nie miala osprzetu silnika, przednich foteli, przednich reflektorow, zderzaka i blotnikow, a boki byly porysowane az do golej blachy.

 

choc bardziej w pamieci utkwilo mi pol roczne polo pociete na cwiartki :/ bylo w tym samym mag co moj opelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję się wybrać na najbliższą giełdę i podzwonić po ogłoszeniach w sprawie części, jest szansa że jakiś błotniczek wpadnie w łapki, tudzież lepiej pytać się o charakterystyczne wynalazki typu nawigacja itp. takie rzeczy to raczej rzadkość i istnieje duża szansa że wpadnie nam w łapki akurat ten z naszego auta. A wtedy bierzemy ze sobą i na policję, fundując szybkie trzepanko sprzedającemu.

 

Tak czy siak wątpie że jeszcze jest w całości, "kuć" nikt tego nie będzie. Bezpieczniej jest to pogonić na części. No chyba że jeszcze dokumenty były w schowku. IMHO okazja czyni złodzieja i tak było w tym przypadku. Trochę lekkomyślności, nieuwagi i auto odjechało. Z ubezpieczalnia też będzie ciężko bo pierwsze o co się zapytają to gdzie jest kluczyk?.

 

Szkoda auta, człowiek całe życie charuje na auto a jakiś s^%$#l je w 10 minut kradnie...

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17.10.2006 o godzinie 8:30 na Warszawskim Bemowie skradziono w brutalny

sposob auto Skoda Oktawia II

 

kierowca wyjechal z garazu na podjazd wysiadl zamknac drzwi garazu a w tym

to jest brutalny sposob?;)

Edytowane przez 2Fast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moze dla ciebie auto za 100k to szrot ale dla 80% społeczeństwa to marzenie.

I skończ, proszę z tym wywyższaniem się w co drugim temacie bo to już się nudne robi.

Sorry za OT

Nie znacie KaZiego ? To jest czlowiek, ktory zarabia 10k na tydzien. Uciekl z www.board.counter-strike.pl bo tam tez go gnebiono za wywyzszanie sie. Tak naprawde to pewnie ledwo mu was pod nosem rosnie, a juz bizmesmen z niego haha.

 

Ciekawe ilu z was mialo taka sytuacje, ze sotawilo auto z kluczykami wychodzac zamknac garaz albo brame.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie KaZiego ? To jest czlowiek, ktory zarabia 10k na tydzien. Uciekl z www.board.counter-strike.pl bo tam tez go gnebiono za wywyzszanie sie. Tak naprawde to pewnie ledwo mu was pod nosem rosnie, a juz bizmesmen z niego haha.

On mieszka na mojej dzielni :lol: I sprzedaje niesprawdzone procki na allegro :lol: Wiec co to dla niego 10k :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie juz ja w dziupli rozbieraja

 

na pewno... to byl by za duzy przypadek zeby taki unikalny model ukradli na czesci....

Jestem przekonany ze to kradziez na zamowienie, pewnie zagraniczne.

Znam pewnien ulamek metod tych ludzi. Kradna luksusowe, nietypowe wersje na zamowienie. Pada propozycja auta, oni je odszukuja. Maja np czlowieka w urzedzie, ktory sprawdzi w kompie wszystkie dane poszukiwanego auta.... Od adresu, po rocznik, rodzaj silnika...

Pozniej to juz jest sledzenie wlasciciela....

I jak podejma zlecenie to ukradna wybrane auto chodzby nie wiem co... Bo wiedza po jakie auto ida i sa gruntownie przygotowani do zlamania zabezpieczen. Alarm to moment, o to czy jest immobilajzer nie dbaja bo przychodza z wlasnym komputerem :P przelacza 1 wtyczke i heyah. Niektore samochody otwieraja na "patent" w kilka sekund. Kilkanascie seknud w srodku, dobieraja sie do stacyjki - w roznych samochodach na rozny patent, i jazda.

Jak jest jakis tajniacki wylacznik zaplonu, to nawet na pająka podlaczą cewke zaplonowa bezposrednio do akumulatora.... Jak mamy inny "tajny" wylacznik to albo go znajdzie, bo wie ze to musi byc cos takiego.... albo wyjdzie z auta i nawet wlascicel sie nie polapie ze ktos w nim siedzial. Nastepnym razem wezma go na lawete :).

Po prostu jak jest upatrzone auto to i tak je wezma. W ostatecznosci wyciagna wlasciciela na swiatlach... Albo sam wlasciciel bardzo inteligentnie zostawi otwarte auto z kluczykami, juz odpalone i bonusowo z laptopem :D. Jak ma blokade skrzyni to wezma na lawete przebrani za pomoc techniczna :P i w dziupli rozpracuja wszystkie zabezpieczenia. Jak sie przykuje auto do lapmy, to beda na to przygotowani (wczesiejsza obserwacja) i utna lancuch :P. Jak zabierzesz ze soba kierownice, to przyjda ze swoją :). Jak bedziesz zabieral ze soba paliwo to przyjda z karnistrem :P. Jak masz zwykla blokade kierownicy to ja wlasoreczie naciagna i zerwa, a jak jest jakas lepsza to w minute zdejma kierownice z blokada i zostawia na parkingu zamiast auta.

 

Niestety to smutna prawda. Jak mamy drogie auto, to zamiast pakowac w mega alarmy blokady, ktore i tak omina, a jak sie nie uda to wezma lawetą/na swiatlach/na stluczke/na trasie("niech pan sie lepiej zatrzyma bo strasnzie panu dymi").... lepiej wydac ta kase na ubezpieczenie... zamontowac ewentualnie "anty napad", lub GPS namierzajace. Parkowac tak zeby utrudnic podjazd lawety... nie robic takich glupot i nie zostawiac kluczykow w aucie. nawet na 10 sekund.... bo jak auto bedzie obserwowane, to oni wlasnie czekaja na te 10 sekund, czasami nawet tygodniami. Nie popadac w paranoje, ale strzezonego"....", a przezorny zawsze ubezpieczony :P

 

btw: jest jeszcze szansa ze wlasciciel dostanie telefon z "propozycja" okupu....

Edytowane przez RS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...