Skocz do zawartości
LPKorn3324

The Settlers Vi

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra my za chwile dajemy ze Szawel'm, ale bez ts'a gramy, tylko piszemy :P. Bo i tak w strategiach duzo sie nie gada ;].

 

 

Jak ktos chetny to pisac do mnie na gg

 

7793756, bedzie mozna sie do nas dolaczyc, no chyba ze bedziemy juz dalekow rozgrywce, to nie zaprosimy :twisted:.

 

EDIT: I znowu gralismy partyjke :). Bylo milo, obydwom sie niezle miasto rozbudowalo, naprawde large, wszystko sie dopiescilo, i funkcjonowalo jak w bajce, i kiedy juz mielismy zamiar budowac armie, to ciach i wykopalo nas obydwoch z sieci :blink:.

 

Takze gierka fajna na dluuugie wieczory :). Zanim sie cokolwiek zbuduje, to troche czasu mija, ale tak jak to Szawel powiedzial daje satysfakcje :>.

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po zabawie :D. Obydwoje sie rozbudowaliśmy ze hej. 2 godziny gry, szykowanie do ataku i... DC... LOL

No bywa, ale gierka jest naprawde obiecujaca. Nie jest latwa i daje satysfakcje :D

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no super mi sie nie odpala:(

ładuje sie i nagle nic

proces sie killuje i koniec:(

U mnie początkowo żądał d3dx9_34.dll (którego nie ma nawet na DLL-files). Skopiowałem wersję 33 i zmieniłem nazwę na 34 - odpalił :).

 

Za to gra się sypie po pokazaniu się na ekranie niebieskiego zamku w mapie na single player.

 

Ach, ta beta :).

U mnie tez byl problem z instalka, po prostu kilkalem i [gluteus maximus] i nic sie nie dzialo, no top install, install, ale okno po ulamku sek. znikalo, chodzi tylko i wylacznie o zainstalowanie direxct'a z folderu gry, jezeli jego nie masz, moge Ci go wyslac...

No i po zabawie. Obydwoje sie rozbudowaliśmy ze hej. 2 godziny gry, szykowanie do ataku i.... DC.... LOL

Musimy to powtorzyc :>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalowalem i dalej to samo....bo pierw mu brakowalo wlasnie jakiegos pliku z directa - pozniej innych ktore odziwo byly w innym katalogu ale dalej nic...:(

również tak miałem: odpaliłem instalke dx tego co jest w katalogu z grą, zaktualizował sobie pliki, restart i działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowna zakonczona batalia. Pare godzin rozbudowy po czym zabawa w handelek i jakies 2 minuty walki :D buehehehe.

Dzis ja wygralem i co najlepsze, przez zbyt wielka ilosc wrogich jednostek w miescie st1ch-a :D Wczesniej odparlem kilka atakow :D

 

Zjadacz czasu straszny.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowna zakonczona batalia. Pare godzin rozbudowy po czym zabawa w handelek i jakies 2 minuty walki :D buehehehe.

Dzis ja wygralem i co najlepsze, przez zbyt wielka ilosc wrogich jednostek w miescie st1ch-a :D Wczesniej odparlem kilka atakow :D

 

Zjadacz czasu straszny.

Oj tak to bylo cos, czlowiek sie dwoi i troi, aby miasto sie rozbudowywalo, aby miec wszytskie budynki dostepne, aby nie zabraklo jedzenia, srodkow czystosci, a do tego budowac armie, a i jeszcze, zeby wszystkim dac jakas rozrywke, to ide na Szawel'a, to mi dupe zloil, po 3 godzinach budowania metropoli z wiezowcami i podziemnymi pociagami, dostaje sie po [gluteus maximus]! Argh!

 

Ale gra naprawde... rozegralismy tylko 2 partyjki, a zaczelismy o 19

 

Jakos malo chetnych na calym forum, aby w startegi popykac ...

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie po odpaleniu gry nasuwa mi się parę wniosków. Śliczna grafika, chatki i ich mieszkańcy. Wykonanie map jest przemyślane ale nic nadzwyczajnego. Duży plus za zoom. Szkodza, że nie ma możliwości obrotu planszy. Grało mi się dobrze, choć nie wiem w jakim stopniu ta beta jest ukończona. Przydało by się jeszcze kilka profesji i chatek znanych z poprzednich części - chociażby młyn, tartak. Sfera ekonomiczna jest jeszcze do dopracowania. Do budowy militariów jeszcze na dobrą sprawę nie dotarłem a to z powodu crashu gry. Mniej więcej po godzinie za każdym razem - freeze mapy, potem pointer myszy ożywa, chcąc zmienić zadanie albo zabić proces czarny ekran z jedyną możlwością resetu.

Podsumowując nie można jeszcze powiedzieć za wiele po becie jak będzie wyglądała finalna wersja. Na pewno dla osób, które wchodzą w świat RTS'ów będzie to ciekawa pozycja, łatwa w sam raz na początek. Natomiast dla starych wyjadaczy polecałbym jednak serię AOE, bardziej rozbudowana i wyrafinowana. Settlers VI musi mieć "to coś" w sobie aby nie była kolejną grą do przejścia i taką sobie w stosunku do konkurencji. Aż mi się ciepłe wspomnienia nasuwają z nocnego grania w stareńką pierwszą serię. I oby szósteczka wróciła do korzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie po odpaleniu gry nasuwa mi się parę wniosków. Śliczna grafika, chatki i ich mieszkańcy. Wykonanie map jest przemyślane ale nic nadzwyczajnego. Duży plus za zoom. Szkodza, że nie ma możliwości obrotu planszy. Grało mi się dobrze, choć nie wiem w jakim stopniu ta beta jest ukończona. Przydało by się jeszcze kilka profesji i chatek znanych z poprzednich części - chociażby młyn, tartak. Sfera ekonomiczna jest jeszcze do dopracowania. Do budowy militariów jeszcze na dobrą sprawę nie dotarłem a to z powodu crashu gry. Mniej więcej po godzinie za każdym razem - freeze mapy, potem pointer myszy ożywa, chcąc zmienić zadanie albo zabić proces czarny ekran z jedyną możlwością resetu.

Podsumowując nie można jeszcze powiedzieć za wiele po becie jak będzie wyglądała finalna wersja. Na pewno dla osób, które wchodzą w świat RTS'ów będzie to ciekawa pozycja, łatwa w sam raz na początek. Natomiast dla starych wyjadaczy polecałbym jednak serię AOE, bardziej rozbudowana i wyrafinowana. Settlers VI musi mieć "to coś" w sobie aby nie była kolejną grą do przejścia i taką sobie w stosunku do konkurencji. Aż mi się ciepłe wspomnienia nasuwają z nocnego grania w stareńką pierwszą serię. I oby szósteczka wróciła do korzeni.

Jest. Ctrl+kółko albo strzałki albo lpm. Juz nie pamiętam ale na pewno coś z ctrl ;).

 

Btw jest jakaś inna misla single player niż tutorial ? Da sie na lanie grać samemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamere da sie tez obracac klawiszem delete.

 

Single / Toutorial jest tylko ta jedna misja...

W LAN'e i Online moza grac tylko i wylacznie z conajmniej jednym graczem.

Szawel i ja nadal czekamy na osoby chetne do zagrania z nami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie moze sie polaczyc, cos nie tak z serwerem

Dołączona grafika

Prawdopodobnie jakas konserwacja / wgrywanie poprawek z odkrytych patch'ow userow.

 

Forum Setlers'ow - LINK

 

 

 

 

_______________________________________

 

 

10:57

 

EDIT: Ok Server setow juz ruszyl, kto chetny na partyjke :>?

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, wieczorkiem napewno cos zagramy, takze zapraszam na gg... gdzies tak od 19-20 startujemy ];-o

 

zal mi dupe sciska jak sie umawiacie a mi giera nie chciała odpalic :(((

Kurde, a reinstall nic nie pomogl? Moze sciagnij nie z torenta... CD-KEY masz tak? Ale pamietam ze z torentta sciagales, wiesz tam czasami sa jakies uszkodzone, albo zripowane gry, takze lepiej jak sciagniesz jeszcze raz ze strony oficjalnej, i na gamespocie po cd key'a i bedizie good napewno wtedy. Sciagnij, przeciez te pare MB to nie duzo ;]. Czekamy na Ciebie wieczorkiem, takze odpalaj sciaganie z glownego servera ubi, i jechana ;].

Heh, postarajcie sie, bo wieczorem pewnie znowu bedzie partyjka. ;-)

Chetni niech pisza do st1ch'a na GG.

Wlasnie, wieczorkiem napewno cos zagramy, takze zapraszam na gg... gdzies tak od 19-20 startujemy ];-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety narazie do II jej troche brakuje. Nie ma tu kilku budynkow typu tartak itp. Nie zauwazylem tez awansu wojska. Jest jakas nieaktywna ikona, byc moze do lepszych budynkow czy czegos, ale w becie chyba jest nieaktywna. Plusem natomiast jest calkiem ciekawa gospodarka na ktora trzeba uwazac bo nas zjedza strajki :D Calkiem przyjemnie sie gra z kims kto lubi budowac a nie niszczyc. Bo czesto zdaza sie tak ze pierwszym budynkiem jaki ludzie robia jest wojsko i po chwili zaraz najazd. Ja natomiast wole sie rozbudowywac, handlowac itd. Dopiero gdy sie rozwine na dosc dobry poziom mysle o potyczkach. Wydaje mi sie to ciekawszym motywem na settlersy od tpowego "znajdz i zniszcz". Gdzie tu frajda z ekonomii i rozbudowy...

 

P.S. Gdy tylko na gg pojawi sie st1ch, zaczynamy...

 

EDIT: No to zaczynamy...

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tak jeszcze? Przyjemnie sie w to gra? Jest jakaś cząstka klimatu np z 2giej częsci? (moim zdaniem najlepszej)

Bo z tego co wiedze ciukanie po necie sie bardzo podoba :D

Gra jest strasznie wciagajaca, tak jak rowno ze Szawelem zaczelismy to juz [gluteus maximus], co chwile chcemy grac gdy tylko czas na to pozwoli :). Strasznie dlugo sie rozbudowujesz, i na pocztaku wkurzasz, ze nie idzie gladko, ale po paru partyjkach idzie opanowac, i czliowiek jest z siebie dumny, ze przez 3 godziny zdobywa teren / handluje / rozbudowuje sie i zbroi :). Takze jest gra super :>

Jest spoko - przeszedlem singla i wyglada to fajnie.

 

Natomiast nie moge ponownie wlaczyc gry - wywala mi okienko z komunikatem "Failed to communicate with server (code -8)" :|

Tak, opisywalem ten problem wczoraj, na poprzedniej stronie, to jest blad z polaczenie z serverem setow, do gry multi... Nie wina Twego kompa, takze sproboj ponownie teraz, bo u mnie idzie bez problemu (laczy sie).

No niestety narazie do II jej troche brakuje. Nie ma tu kilku budynkow typu tartak itp. Nie zauwazylem tez awansu wojska. Jest jakas nieaktywna ikona, byc moze do lepszych budynkow czy czegos, ale w becie chyba jest nieaktywna. Plusem natomiast jest calkiem ciekawa gospodarka na ktora trzeba uwazac bo nas zjedza strajki :D Calkiem przyjemnie sie gra z kims kto lubi budowac a nie niszczyc. Bo czesto zdaza sie tak ze pierwszym budynkiem jaki ludzie robia jest wojsko i po chwili zaraz najazd. Ja natomiast wole sie rozbudowywac, handlowac itd. Dopiero gdy sie rozwine na dosc dobry poziom mysle o potyczkach. Wydaje mi sie to ciekawszym motywem na settlersy od tpowego "znajdz i zniszcz". Gdzie tu frajda z ekonomii i rozbudowy...

 

P.S. Gdy tylko na gg pojawi sie st1ch, zaczynamy...

No wlasnie jestem i oczekuje chetnych do pisania do mnie na gg... Piszcie szybko i zaczynamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnelo sie ale dalej to samo:((

chyba musze czekac na pelna wersje

Eh naprawde nie wiem, jak Ci pomoc...

 

I wczoraj ludzie daliscie ciala, wszyscy przez tyle dni chcieli z nami grac, a tu dup.a, nikt sie nie zjawil, i znowu gralismy 1vs1.

 

Jak by co to za 5 minut zaczynamy, chetnych na gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...