Skocz do zawartości
lukmen

Seria Biostar Tforce Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Ruonim, ta płyta to wielka niewiadoma :wink: Może być okrojona do granic możliwości, choć myślę, że HTT250 powinna zrobić... Cena jest wręcz śmieszna, podejrzewam że możliwości też :wink:

nom wielka niewiadomo nikt jej nei ma i zadnych recek nie widze na necie :D. Mysle wlasnie nad prfzesiadka na am2 i nad dobra plytka za ok 200zl. :) co zrobi te 270htt przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruonim, nie bierz tej plyty, max napiecie to 1,42V a to raczej malo jesli chodzi o oc, mam ta plyte i nie jestem z niej zadowolony, co prawda max htt to 360 ale co z tego skoro nie ma wiekszego nap i nic to nie daje, teraz zmieniam ja na abita kn9 Edytowane przez Adam83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z innej beczki... nie instalują mi się drivery do USB 2.0. Każe pobrać mi SP2 i odsyła do strony z aktualizacjami (ściągałem też najnowsze drivery ze strony producenta - to samo).

 

Mam Xp'ka Pro, oryginalnego z SP2 i ściągniętymi wszystkimi aktualizacjami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam prośbę.

Czy ktoś z niezłym angielskim mógłby pogadać z POLYGON`em z RH jak to jest z tym biosem CR51A316RH1?

Wsadziłem do płytki Brisbane 3600+ a w biosie mnożnika 9,5 brak, jest za to 10 :blink:

Na auto jest oczywiście 9,5.

mała próbka

Mój angielski działa tylko w jedną stronę ( rozumim, ale nie umim :D ), więc nie chcę się zbłaźnić.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę info o nowej płytce tforce 7050

 

http://forum.coolaler.com/showthread.php?t=151202&page=5

http://forumz.tomshardware.com/hardware/BI...pict234837.html

http://mainboard.thethirdmedia.com/article...84015c27p5.html

 

 

Wygląda zachęcająco, tylko to nieszczęsne umiejscowienie gniazda 24pin

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocyyy!

Sprowadziłem sobie z USA płytę Biostar TForce6100 AM2 (rev.1.3), procesor AMD Athlon 64 X2 3800+ 65W (kupiony w Polsce Arctic Cooling 64 Pro) i pamięci G.Skill 1x1Gb 667 MHz podłączam to wszytko do zasilacza FortronFSP400-60PFN (zasilacz ma wtyczkę 20 pinową a płyta ma wejście 24 pinowe dlatego kupiłem przejściówkę do zasilacza z 20 do 24 pin).

Kiedy już to wszystko ze sobą skręcam i podłączam zasilanie włączają się wentylatory, uruchamiają dyski ale nie płyta. Płyta uruchomiła się tylko 2 razy na kilkadziesiąt startów i po wejściu do Biosu i kilkunastu sekundach pojawiają się błędy w obrazie i już nic nie da się zrobić. Skąd wiem że problem z procesorem lub chipsetem- płyta ma 2 diody LED które po włączeniu do zasilacza powinny (według instrukcji) obydwie się święcić ale żadna z nich się nie jarzy co według instrukcji oznacza Abnormal:CPU/Chipset error.

Wydaje mi się że to nie jest jednak wina zasilacza, chociaż może?

Radiator chipsetu (mostka północnego i południowego) od spodu doszlifowałem i nałożyłem Akasa AK-450. Myślałem, że było zwarcie na mostkach ale po zdjęciu radiatorów pasta była tam gdzie powinna być.

Jakieś rady? :mur:

Edytowane przez DraaKuS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to właśnie zasilacz, chociaż wątpie.

Moją sygestią jest padnięte mobo... :( Jak masz możliwość to sprawdź u kolegi CPU czy działa, i pożycz CPU żeby zobaczyć czy to nie płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem związany nie wiem czy z ta płyta czy procem. W biosie i we wszystkich programach pokazuje mi temperaturę około 60 stopni. Zmieniałem na najnowszy bios, i smarowałem jeszcze raz pasta. Nic to nie daje a co najgorsze radiator nawet nie jest ciepły. Od czego to może zależeć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że jest jeszcze bios "niedorobiony" (bez podtekstów :D ). Na Abitcie KN9 swojego czasu też były takie cuda, może nawet jeszcze są.

A jakie masz chłodzenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykły box ale to raczej wina biosu. podczas grania wskazuje 67-69 stopni później sie wyłącza komp, ale to przez to ze ustawione jest tak w biosie. A radiator to by trochę już patrzył przy takich stopniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzielniki pamięci dla mnożnika 9,5 to 400=10; 533=8; 667=6 oraz 800=5.

2800/10=280(560DDR)

2800/8=350(700DDR)

2800/6=466,6...(933DDR)

2800/5=560(1120DDR)

:unsure:

Masz jakiś "mnożnikodzielnik" którego AMD nie przewidziało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Dzielniki pamięci dla mnożnika 9,5 to 400=10; 533=8; 667=6 oraz 800=5.

2800/10=280(560DDR)

2800/8=350(700DDR)

2800/6=466,6...(933DDR)

2800/5=560(1120DDR)

:unsure:

Masz jakiś "mnożnikodzielnik" którego AMD nie przewidziało?

Wygląda na to że został zastosowany 7 bo 2800/7 - 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocyyy!

Sprowadziłem sobie z USA płytę Biostar TForce6100 AM2 (rev.1.3), procesor AMD Athlon 64 X2 3800+ 65W (kupiony w Polsce Arctic Cooling 64 Pro) i pamięci G.Skill 1x1Gb 667 MHz podłączam to wszytko do zasilacza FortronFSP400-60PFN (zasilacz ma wtyczkę 20 pinową a płyta ma wejście 24 pinowe dlatego kupiłem przejściówkę do zasilacza z 20 do 24 pin)....

Jakieś rady? :mur:

ja mysle ze gdybys mial zasilacz chociaz 20+4 pin [te 4 specjalne dla samego proca] to bylo by ok

w tej chwili sam tak mam, ja nawet moge 24+4 ale uzywam 20+4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Uwierzę, jak zobaczę takie coś.

...

Jest jakaś specyfikacja która zabrania takiego dzielnika?

Logicznie by było gdyby był dobierany na takiej zasadzie że najmniejszy całkowity taki by częstotliwość RAM nie przekroczyła ustawionej w bios,

to jest zgodne z takim algorytmem jeśli bez OC.

Dlaczego ma windować pamięć ponad ustawienie w bios przy OC ?

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

AFAIK wygląda to tak.

http://home.arcor.de/tomek_87/Screeny/mno%...kodzielniki.gif

... i nie da się tego przeskoczyć.

Moim zdaniem tabelka jest zbyteczna bo dzielnik może być dobierany przez bios algorytmem:

cześć całkowita z (Czestotliwość_CPU/Częstotliwość_RAM_bios )

Jeśli reszta z dzielenia była wieksza od zera to dodajemy 1 , pięć jako minimum.

(Tak to działa zgodnie z dokumentacją DFI jeśli nie ma OC a do OC jest nieopisane)

Jeśli jakaś płyta robi inaczej to jest powalony bios nieprzydatny do OC bo ustawia RAM ponad dopuszczalną częstotliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że to procek, a nie MOBO ustala dzielnik.

Kontroler pamięci jest w procesorze.

W biosie można ustawić timingi i "memvalue" ale nie dzielnik.

Chyba że o czymś nie wiem, to chętnie poczytam, daj tylko jakąś linke.

Mówię oczywiście cały czas o Brisbane przy mnożniku 9,5.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

W manualu do DFI jest tabelka która jest sprzeczna z tą którą podałeś

Przy CPU 1600 MHz jest coś innego.

Ściągnij manuala do płyty DFI 924406431.pdf i na stronie 30 zobaczysz

tabelkę.

CPU nie może samo z siebie ustawiać częstotliwości RAM bo każdy RAM

jest inny i wcześniej bios musi rozpoznać RAM lub użytkownik ustawić

jego maksymalną częstotliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Chyba jestem ślepy, bo nie widzę tam mnożnika 9,5.

Pozostanę (na razie) przy swoim - dla mnożnika 9,5 nie ma dzielnika 7.

Jest sprzeczność w tabelkach przy CPU 1600 MHz i obie tabelki nie mogą być dobre jeśli ustalanie dzielnika

zależy tylko od CPU. W tabelce DFI jest dzielnik 5 a w podanej przez Ciebie 4.

 

Na podstawie tabelki odtworzyłem algorytm ustalania dzielnika (być może błędnie ale bez OC działa dobrze).

 

Przy częstotliwości 1600 czyli mnożniku 8 pamięć jest ustawiana na 640 a wtabelce którą podałeś w linku na 800.

Zanim podałeś tą tabelkę wyliczyłem dzielnik pamięci dla 1900 MHz przy mnożniku 9,5 dla RAM 800 swoją metodą i nawet się zgadza

bo wyszło mi 760 czyli 380 fizycznie. (1900/400=4.75 czyli wychodzi dzielnik 5)

Z czego ma wynikać że dzielnik pozostaje pięć jeśli przy mnożniku 9,5 zwiększysz częstotliwość CPU do 2800 MHz podnosząc HTT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...