Skocz do zawartości
lukmen

Seria Biostar Tforce Am2

Rekomendowane odpowiedzi

@arek1313 na mnożniku x5, HTT idzie 370-380 nie pamiętam dokładnie. Ustawiane z Windy bo z biosu jak dam mnożnik na x4 i HTT 301 to pisze że zabardzo podkręcone :lol2: Na mnożniku x8 HTT idzie 326 ale niestabilne. Nie wiem może to procesor już nie wyrabia ? :mur: Można na proca dać na chwile 1.575 ? :rolleyes:

 

@hardwin może chociaż tańsze okaże się lepsze :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co mi było kupować TForce 550 :mad: Ehh... Niby w Znak-u nie było, a w Morele tylko 550... No i teraz mam za swoje, HTT marniutkie :? :?

 

Pewnie proc Ci się skończył...

 

dede, Ty masz mnożnik proca na 5x czy HT przy tych 370?

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gware na 36 miesięcy :wink: Ale raczej jej narazie sprzedawać nie będę... chyba że zdecyduje się na tego Abita, ale nie wiem jak u nim z O/C. Jak coś to ci dam znać na priva :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam szalony i pewnie "trochę" głupi pomysł... A jakby tak wgrać biosa z Tforce 570U? Jestem skazany na 100% niepowodzenie? Doszedłem do wniosku, że nazwy biosów niewiele się różnią :wink: :wink: :wink: Do AN8 i AN8U był ten sam bios :D Może tu też coś można wykombinować...

 

Wysłałem dziś PW do gościa z Rebelsheaven, który miał na tej MB HTT 370!!! Czekam na jego wskazówki, może powie mi jak dokonać niewykonalnego :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbowac aczkowliek wątpie żeby to coś dało :( Pewnie skończyła ci się płyta tak jak mi proc...

 

PS. A np. na mnożniku x5 też nie robi więcej niż 300HTT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dede, już sam nie wiem... Jest masa ludzi którym płyta się kończy na ok 300HTT... Ale podobno ktoś wyciągnął 326, no i ten gość do którego pisałem miał 370HTT... Na żadnym mnożniku nie będzie stabilnie >300, mnożnik Ht obojętne czy 1x, czy 4x, żadnej różnicy...

post-17534-1172340865_thumb.jpg

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dede, wiem ze chodzi Ci o mnożnik proca :) Tylko że ja już eksperymentowałem ze wszystkimi kombinacjami... Nie ma sposobu na pokonanie tejże bariery... Gość z Rebelsheaven nic ciekawego mi nie napisal...

 

Zrobiłem coś niesamowitego... Zflaszowałem Tforce 550 biosem z TForce 570U B-) Tyle, że nie pomogło to w niczym, tj. HTT ani drgnie :mur:

 

UDAŁO SIĘ!!! 345HTT :damage_wall::damage_wall::damage_wall:

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wypróbowaniu wszystkich możliwych biosów, próbowałem nawet ten od TForce 570U. Płyta działała normalnie, ale HTT dalej swoje...

 

Aż w końcu przyszło mi na myśl przestawić chyba ostatnią opcję, ostatnią, ostatnią jaką podejrzewałem o to... "CPU shutdown temperature"!!! Nie no szczena mi opadła jak po tym "zabiegu" Clockgenem mogłem jechać i jechać w góre :D W biosie dalej powyżej 300 nie za bardzo ma ochote bootować, ale już pod Windowsem chętnie przyjmuje dodatkowe MHz :blink:

 

Nie trzeba podnosić nawet napięcia na mostku, ani napięcia HTT!!! Tylko radiatorek parzy :wink:

 

Aktualnie przed wyższym HTT powstrzymują mnie pamięci (jeden moduł na Elpidach, drugi na Hynixach (mimo to w dualu latają nawet nienajgorzej :wink: )). I co dziwne płyta nie reaguje na zmniejszenie mnożnika poniżej 8x... Pewnie biosa flaszne :lol: :lol:

 

Narazie nie wrzucę screenów, ani nie pocisnę więcej, bo studia wzywają i jestem poza domem <_< Jak wrócę, to wtedy się pobawię...

 

Tylko martwią mnie gorące pamięci (RAM). Pewnie pasowałoby je schłodzić... Boję się zworki 2.4V... Podobno można łatwo skopcić moduły...

 

Zresztą, koniec tych filozofii, bariera 300HTT pokonana, ciąg dalszy moich zmagań z TForcem 550 wkrótce :D :D

 

TForce 550 ====> DFI dla ubogich :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tego mnożnika też tak mam czasami... daje na x5 a w windzie pokazuje x9 i po iluś restartach sie to "naprawia" więc flashowanie biosu chyba nic nie da, ale możesz spróbować ;)

 

PS. Zamieńmy się płytami :lol2:

 

PS 2. Na jakiej wartości miałeś ustawione to "CPU shutdown temperature" ? Ja to miałem ustawione na "disabled" ale u mnie zwie się to ""shutdown temperature". Teraz ustawiłem na 60* zaraz zdam releację z pola bitwy ;)

Edytowane przez dede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, u mnie zwie się tak jak u Ciebie, tylko tak mi się napisało :) Miałem na 60stopni, ale proc na 100% się nie nagrzewał do tylu... Freezer+AS5@5V 1,8@2,7 1.5V i miałem max 38stopni :-P

 

We czwartek powalczę, ale głównie z pamięcią, bo to ona już pewnie nie wyrabia na 345...

 

dede, co udało Ci się wywalczyć? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

od wczoraj jestem posiadaczem biostara moze nie w wersji tforce ale z am2

chce troche zabawic sie w o/c tzn chce wycisnac co sie da z mojego nowego sprzetu tylko nie wiem od czego zaczac

nie moge ogarnac opcji biosu, co powinienem zmieniac zeby udalo mi sie osiagnac jak najlepsze wyniki

wgralem najnowszy bios ze stronki producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam83, chyba na tym Forum jeszcze nikt nie miał tej płyty... Polecam Ci poradnik jak podkręcać (przyklejony w tym dziale forum).

 

Wszystko sprowadza się do manipulowania HTT, dobierania mnożnika HT, dzielnika pamięci, no i optymalnej konfiguracji napięć :wink: :wink:

 

Dużo także zależy od tego, co oferuje bios w tej płycie...

 

Jeżeli masz opcję "Shutdown temperature" to daj na disabled. U mnie to "trzymało" HTT na moim Biostarze (300 i nic więcej).

 

Mimo, że masz nie TForce, to myślę, że z 300HTT wyciągniesz :wink:

 

Jak bios będzie coś narzekał, to kręć Clockgenem :D

 

Płytka jest w końcu na starym, dobrym NF4 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to niestety ta seria bez tego "tforce" jest lipna do podkręcania... ale pobaw się i zdaj relację ;)

 

PS. Chyba mam kupca na swojego Biostara :] Abit incoming :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dede, KN9? Ojjj, ja bym został przy TForcie :D

 

Dopiero sie rozgrzewam :D Dziś wyciągnę wszystkie pokłady MHz drzemiące w sprzęcie :razz:

post-17534-1172765129_thumb.jpg

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaciekawiliście mnie tą informacją o wstrzymywaniu htt przez shutdown temperature. :P

Przed sekundą sprawdziłem w Biosie no i mam na disable. Może ustawie jedną z opcji i zobacze czy to coś da.

W oc jestem newbie ale granica 288 htt była dla mojego kompa nie do przejścia :unsure: ...

może dziś wieczorem jeszcze powalczę bo nie daje mi to spokoju :-P

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano chce wymienić bo Abit ma pasywa :rolleyes: Poza tym granica stabilności mojego proca to 2600Mhz... :mur: Pięknie Ci ten Sepm poszedł ;] Jakie miał takty na def. ? ;]

 

PS. Który % w Carbonie :lol2: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starsznie sie mecze z ta plyta

max htt(stabilne) jakie udalo mi sie osiagnac to 268(271 bylo juz nie stabilne) wszystko to przy napieciu 1,5

ht dalem na 3x

dzielnik pamieci musze miec na 533(najmnizszy jaki mam to 400 ale przy tym plyta nie wstaje)

nie wiem co moge jeszcze zmienic zeby zwiekszyc to htt

jak to jest z clockgenem, kreci sie nim przy defaultowych ustawieniach bisu czy przy maxymalnych przy ktorych wszystko chodzi stabilnie?

 

niestety, jak zmienie htt w clockgenie na 273 i odpale sp to po 4 sekundach zwich i to wszystko

czy to oznacza ze 268 to max mojej plyty?

Edytowane przez Adam83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczę walczę i są efekty :D HTT 350 STABLE, narazie przeszło 3dsmarka, troszkę wygrzewam, ale wydaje się byś ok :)

 

Semp ma ciężkie przejścia... Dałem mu 1,575V i leci na.... 2800MHz!!! Nieźle :D Wydajność wg Sandry2007 na poziomie FX57 2.8GHz :D

 

HTT 350... Ta płyta może więcej, ale pamięci mi trzymają, i kontroler w Sempie ma dość (powyżej 2700 tylko CR2)...

 

Adam83, obstawiam że pamięci Ci się skończyły... Poluźnij timingi, może coś jeszcze urwiesz :wink:

 

dede, Carbonik skończony dawno, Lancer => My Love, hehe

post-17534-1172779809_thumb.jpg

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dede, nie bój nic :D 1,575 to nie jest dużo, tym bardziej, że to testy B-) Na codzień leci na 2700@1,5V, Freezer na 5V no i max z 31stopni.

 

W wielu tematach była mowa, że 1,5V na codzień jest OK i nie szkodzi procowi :D A raz na jakiś czas więcej go nie zabije, no chyba że jakieś 1,7V :lol2:

 

No i jednak Nforce 5 nie jest taki zły do OC jak niektórzy sądzili :wink:

 

Chyba więcej niż 350HTT nie jest nikomu do szczęścia potrzebne, a nie mówie, że to koniec płyty... Nie sprawdze maxa, bo działające mnożniki to 9 i 8, na zmianę na inne płyta nie reaguje :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...