Skocz do zawartości
lukmen

Seria Biostar Tforce Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dwaIP

W everescie chyba to samo.

Jak byk dzielnik 7.

Czyli dzielnik zależy od częstotliwości CPU i specyfikacji RAM a nie od mnożnika CPU w przypadku Brisbane.

Nie jestem pewien jak w przypadku wcześniejszych CPU ale dla Brisbane algorytm się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Teraz już kompletnie tego nie rozumiem :mur:

Po prostu te tabelki mieszają w głowach.

Zasada jest prosta: częstotliwość RAM jest ustawiana na jak największą ale w dopuszczalnych granicach wyznaczonych przez

SPD lub użytkownika płyty, ograniczenie "dzielnikowe" polega tylko na całkowitym wyniku dzielenia taktowanie CPU/RAM.

W płytce DFI minimalny dzielnik wynosi 5 nie wiem co z innymi płytami.

 

Podobno w AM2+ to ma być bardziej elastyczne taktowanie RAM.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem x Biostarem TA690G AMD 690G a mianowicie :

 

nie mogę / niewiem gdzie i jak mam przestawic ht na x3 (prawdopodobnie to mnie teraz blokuje bo pełną stabilnośc mam na 250*8 , a przy 270*8 już się dzieją dziwne rzeczy, na 280*8 wstaje ale po włączeniu super pi error sytuacja w biosie wygląda tak :

 

w zakładce ht link control mam takie ustawienia :

 

ht link width (auto)

 

ht link frequency (auto) - tu moge ustawi oprócz auto 200,400,600,800 lub 1000

 

ht drive strengh (auto)

 

ht drive strengh (p) 5

 

ht drive strebgh (n) 4

 

ht receiver contorol (auto) valvue 9

 

ht pll control high speed

 

więc co mam przestawic ???

 

v na mem to 1,95 , sprzęt jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arek1313 - zrobiłem tak jak mówisz nic nie daje system się wiesza przy włączeniu super pi na 280*8 - do tego podniosłem napięcia :

 

cpu + 0,050v

mem - 2,05v

ht voltage regulator 1,20 na 1,25v

nb voltage regulator 1,20 na 1,25

 

płytka jest 100% stabilna przy 250*8 ( 3d mark 2001 super pi 16 i 32M) przy 260 nie sprawdzałem , a przy 270 już się dzieją dziwne rzeczy , ale super pi 16m i 3dmark2001 przeszła

 

co robie źle ??? ( to moje pierwsze mobo i proc pod am2 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja plyte dostalem wczoraj wesja biosu 309 - pisze na kosci z biosem na plycie i tak samo pisze na dole ekranu z lewej stron po wlonczeniu komputera. narazie tylko pdlonczylem plyte "na pajeczyne" z ciekawosci -czekam cooler AC to co narazie zanlazlem w sprawie O/C :

Just a few notes on the Biostar 690G:

 

The 0508 BIOS moves the CPU Vcore and multiplier to the OC engine menu. CnQ voltage and clockspeeds are retained after resume from S3.

 

I'm running 2x1GB SuperTalent DDR2 667.

 

If you leave the CPU multi to AUTO, then the memory divider is at 10 for 400, 7 for 533 and 6 for 667. AFAIK, you can't change the MEM divider manually.

 

After some quick and dirty attempts, I've gone back and I am moving up to find a stable setup.

 

Currently running:

 

FSB: 285

Vcore: 1.264 (CPUz) 1.325 in BIOS

Multi: AUTO (9.5)

Memory: DDR2 400/10 = 270

Mem voltage: 2.05

HT: x3, 1.25V

NB/SB: 1.3V

 

Orthos has been going for a few hours and temps are in the 47-49C range, ambient is 21C, ATM. And I have CnQ set to AUTO and it actually works.

 

Edit: wrong CPU vcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polpek - na kości biosu mam to samo co Ty, a w biosie sprawdzę jutro bo teraz muszę zostawi kompa na noc włączonego i nie mogę go wyłączyć ( w znaku mieli mi wgra najnowszy bios ale nie wiem jak się z tego wywiązali) jaki sprzęt będziesz miał na tej mobo dokładnie i proc sempron czy athlon x2 ???

 

arek1313 - z tego co wiem to max na kingstona to 2,1v ??? bo potem to juz nic nie daje,( to są chyba bezpieczne wartości dla elpidy)

 

albo obniż div...

- jak mam to zrobic ???

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Poszukaj w biosie pola o nazwie "memclockfrequency" albo "memclockvalue" lub zbliżonej i ustaw wartość na 533.

2. ==================== "commandrate 1T/2T" lub podobnie i zmień z auto na 2. ( pewnie już tak masz)

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suchyjastrzab - zrobiłem tak jak mówiłeś , nic to nie dało , dalej nie mogę przejśc bariery fsb 270 :-( na 280 nie mogę zbotowac kompa

 

polpek - wersja biosu :

 

6,00PG

03/09/2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Sapphire PI-AM2RS690MHD też nie mogłem włączyć HT600, bo komp nie wstawał. Ale to raczej nie w tym problem, wiele płyt na tym chipsecie kończy się na 270-280MHz (zobacz sobie testy na ocworkbench). Możesz się pobawić TRFC for DIMM (od 1 do 4) - u mnie ustawienie na 127ns pozwoliło na dociągnięcie do 275MHz. Z tego co się orientuję, to żaden clockgen nie obsługuje generatora na płycie, możesz ściągnąć ATI System Manager i spróbować.

http://www.sapphiretech.com/po/support/drivers_viewlist.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luk1999 - cholera jak pech to pech, zaczynam powoli żałowac że kupiłem am2 :-( clockgen na tej mobo nie chodzi, liczyłem na co najmniej 300. dzisiaj jak będę miał czas to zmienię to ustawienie pamięci na 127ns i może coś pójdzie, jeśli nie to trzeba chyba czekac na nowy bios ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie swego czasu na TF550, TRFC na 192,7 (czy jakoś tak :wink: ) Dużo pomagało. Miałem też 2x1024MB...

 

CKM18, mogłeś kupić proca z większym mnożnikiem :? Tak to masz 8x, gdzie "prawdziwe" OC zaczyna się ok HTT 370...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie to trzeba chyba czekac na nowy bios ?????

Najlepiej od razu napisać do nich maila, że twój komputer ma czasem problem z uruchomieniem. Napisz, że sprawdzałeś RAM, grafikę i resztę sprzętu - że na poprzedniej płycie całość działała poprawnie. Oczywiście nie pisz, że podkręcasz.

Swego czasu zastosowałem taki manewr jak pisałem maila do Jetway'a - na biosie A04 płyta robiła ledwo 310 z BIOS. Po 3 tygodniach wypuścili BIOS A05 ("fixed boot issue" :D), na którym można sobie ustawić do pracy na codzień 350MHz.

Poza tym spróbuj tego proga od ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie cieszę się jakością filmów na tv out ( dzisiaj kupiłem pozłacany kabel hama pc - tv euro ) i jakoś filmów jest świetna , chłopaki to jaki najlepiej ustawic TRFC na ram ??? ( później jeszcz3e powalcze z tym 280 i jak się uda to zaatakuje 300)

 

luk1999 - jak nie kupie brisbane i będę miał chwilkę czasu to podsuwasz mi dobry pomysł :-) hehe Ty robisz 310 ja nie mogę zrobi 280 :-P

 

na x2 3600 zrobiłbym 2565 :-) to i tak mało :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRFC - spróbuj dwóch najwyższych ustawień - na Sapphire różnicę między 75ns a 127ns było widać od ręki: 275MHz zamiast ściany na 250MHz.

Tak wogóle to mój Jetway robi 350MHz z BIOS :P - ale on jest na GeForce 6100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszcie jak skonfigurowac plyte biostar 690g zebym mógł oglondac filmy na TV. w biosie usatwailem crt force,tv force i róznie kombinowalem i tv czarny ekran raz tylko ja zmienilna TV to mi sie ekran przeniusl na tv a monitor sie wylonczy i niemoglem go zalonczyc.

Radzcie co czynic z ty fantem czy to sterowniki zy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polpek - jak oglądam filmty to przełączam monitor ze standardowego na Tv i wtedy on gaśnie, a jak używam kompa to przełączam na monitor, masz wszystko w sterownikach ( ati catalyst ) - jak u Ciebie z oc ???

 

luk1999 - no właśnie płyty z ge force 6100 są na rynku troche dłużej i mają bardziej dopracowany bios :-P

 

dzisiaj albo jutro pokombinuje coś z tymi ustawieniami pamięci i dam znac co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wgralem nowy bios z 27 kwietnia, z O/C to bradzo osroznie bo czekam na AC frezzer cooler do cpu teraz mam 2,47 G ale musz zmniejszyc bo procek sie grzeje. ja w biosie zmienil FSB z 200 do 260.

na pisz mi co to jest przy uruchamianiu windowsak zakazdym razem niemoże znalez sreownikó do jakiego hidefiiszy oco ztym chodzi w catalytsach gdzie atm jest przelanczanie na TV ja zaznaczylem wymusznie TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polpek - ustaw sobie kreator konfigracji wyświetlania w catalystach i tam wszystko jest,

 

z tego co piszesz to rozumiem że masz brisbane ?? zainstaluj wszystkie sterowniki z płytki ze sterownikami od Biostara, ja to zrobiłem of razu po postawieniu windowsa i nie mam problemu, muszę dzisiaj albo jutro ściągnąc tego nowego biosa bo widzę że Panowie ze Znaku się nie popisali :-( ( kurde znowu bede musiał porzyczac stacje dyskietek ) może pójdzie oc w górę, też się zastanawiam nad jakimś tanim freezerem :-)

 

muszę się wybrac na stronę Biostara po nowy bios :-)

 

polpek skąd wytrzasnąłeś tego biosa ??

 

na stronie biostara jest tylko bios z datą 27 marca

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musiz się bawi w dyskietki ja nawet kaiego napędu niemma zainstalowałem BIOS flash i nim po windowsem szybko i sprawnie

sflaszowałem bios 0427.Tak brisbane , abios ten nowy wzilem ze strony BIOSTAR alle chinskiej pdrzuce adres

 

 

tu masz adre: http://www.biostar.cn/supports/BIOS.asp?vI...6&Value=551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polpek - a skąd mam ściągnąc tego bios flascha ?? bios już ściągnełem dzięki za link, aha które TRFC mam przestawic bo jest tam ich aż 4 a przy przestawieniu wszystkich na 127 nic to nie daje , spróbuje najwyższą wartośc , ale nadal mam ścianę na 270 :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...