Skocz do zawartości
LuKe

Grafika Do 750zł Na Pcie

Rekomendowane odpowiedzi

jednak kupilem (kuzyn kupil) tego gf galaxy 7900GS na chlodzeniu zalmana, z tego wzgledu go kupil bo byl na sklepie, a na radka czabylo skladac zamowienie a jemu pieronsko byla grafa potrzbna na ten weekend co minol :lol:

 

testy w 3dmarku 2005 tego gf to ponad 7700 punktow, wiec zdeka wiecej od mojego starego radka na agp x800 pro ktory wydolil 4800 punktow, z ktorego i tak sie ciesze :D

jestem ciekawaw ile w 3dmarku05 wydoli ten radek x1950 pro?? ma go juz ktos? niech przetestuje...

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=366&...ctr_str_numer=3

Krotko zwiezle i na temat DAL KUZYN PUPY;] tak strasznie grac mosial ze nie mogl poczekac? lol...dzis 7900gs sie nie oplaca i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=366&...ctr_str_numer=3

Krotko zwiezle i na temat DAL KUZYN PUPY;] tak strasznie grac mosial ze nie mogl poczekac? lol...dzis 7900gs sie nie oplaca i tyle

Z tego testu jednoznacznie nie wynika, że galaxy 7900gs jest gorsze od x1950pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee nie jest tak zle :D

 

..sprawdzalem u kuzyna na doomie 3 i z wlaczonym AA na maxa + detale max do tego rozdzialka 1680x1050 skacze mu gierka jak tralala :-]

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee nie jest tak zle :D

 

..sprawdzalem u kuzyna na doomie 3 i z wlaczonym AA na maxa + detale max do tego rozdzialka 1680x1050 skacze mu gierka jak tralala :-]

to niech odpali w takich ustawieniach Gothica 3, Obliviona, Carbona:D doom3 to staroc na dodatek optymalizowany na NV to mosi latać:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niech odpali w takich ustawieniach Gothica 3, Obliviona, Carbona:D doom3 to staroc na dodatek optymalizowany na NV to mosi latać:D

Już nie przesadzaj, GeForce 79gs od Galaxy to jest bardzo dobra karta. Jeszcze możliwości OC... to uzyskujemy bardzo dobry sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, nie dobra...ale doom 3 z AA skacze, a co dopiero nowsze gry...

 

dlatego gry powinni robic TAK zeby nie skakaly, przyklad np, konsola PS2, sa tam niektore gry o grafice o niebo lepszej niz na PCta a gierki na konsoli chodza pieknie i ladnie, a w takim pudelku co sie kryje.... a jak wygldaja gry? i nie skacza...

 

dlaczego tak na PCta nie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, nie dobra...ale doom 3 z AA skacze, a co dopiero nowsze gry...

 

dlatego gry powinni robic TAK zeby nie skakaly, przyklad np, konsola PS2, sa tam niektore gry o grafice o niebo lepszej niz na PCta a gierki na konsoli chodza pieknie i ladnie, a w takim pudelku co sie kryje.... a jak wygldaja gry? i nie skacza...

 

dlaczego tak na PCta nie jest?

Gry skaczą ? Może masz za mało ramu .... mi DOOM 3 chodził idealnie płynnie na Pali GeForce 6800GS ... na bank coś masz nie tak z komputerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzaj, GeForce 79gs od Galaxy to jest bardzo dobra karta. Jeszcze możliwości OC... to uzyskujemy bardzo dobry sprzęt.

No ja wiem tylko ze w najnowsze tytuly przy max detalach nawet ta BARDZO DOBRA KARTA dostanie zadyszki i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem co wy macie do 7900gs. Mam ją od tygodnia i jestem zadowolony.

Testowałem na FEAR, Half-Life2, Most Wanted, Rise of Legends, Company of Heroes, Doom 3, Quake 4, Pacyfik Assault, Riddick, PoP 2 Trony, Max detale AA + AF i rozdzielczość 1280x1024 wszystkie te gry chodzą idealnie, żadnych przycięć, zwolnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doom 3 nie chodzi plynnie na rozdzalace 1680x1050 z wlaczonym AA na maxa na gf 7900GS, nawet jak wylaczylismy AA to gra chodzi plynnie ale jak sie otwiera drzwi do kolejnych "pokojow" czasami przytnie zeby dograc pomieszczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doom 3 nie chodzi plynnie na rozdzalace 1680x1050 z wlaczonym AA na maxa na gf 7900GS, nawet jak wylaczylismy AA to gra chodzi plynnie ale jak sie otwiera drzwi do kolejnych "pokojow" czasami przytnie zeby dograc pomieszczenie

Tylko, że jest to wina braku RAMu a nie słabości grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta jego rozdzielczość w ogóle jest 1680x1050????? Chyba powinno być 1600x1200. Chyba, że jest jakaś łatka na lcd panoramiczne?

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest rozdzialka panoramiczna 16:10, wystarczy w configu pozmieniac pare cyferek :)

 

 

wina ramu moze i tez jest, ale jak pisalem z AA max i z taka rozdzialku doom 3 plywa na tej grafice a nie chodzi plynnie wiec tez wina grafiki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest rozdzialka panoramiczna 16:10, wystarczy w configu pozmieniac pare cyferek :)

wina ramu moze i tez jest, ale jak pisalem z AA max i z taka rozdzialku doom 3 plywa na tej grafice a nie chodzi plynnie wiec tez wina grafiki....

Z tym, się zgadzam, że chodzi jak by spowolnili czas, ale na grafie za 750 zł nie gra się na takiej rozdziałce i 16xAA :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem co wy macie do 7900gs. Mam ją od tygodnia i jestem zadowolony.

Testowałem na FEAR, Half-Life2, Most Wanted, Rise of Legends, Company of Heroes, Doom 3, Quake 4, Pacyfik Assault, Riddick, PoP 2 Trony, Max detale AA + AF i rozdzielczość 1280x1024 wszystkie te gry chodzą idealnie, żadnych przycięć, zwolnień.

No boze wybrales takie gry ktore nie sposob zeby nie lataly na twojej grafie, albo starocie albo malo wymagajace

Odpal sobie Obliviona Gothica, carbona i spadki do 20 FPS na tej karcie masz murowane ale jesli dla ciebie nadal bedzie IDEALNIE ZADNYCH PRZYCIEC ZWOLNIEN no to wlacz frapsa.....

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie piszę, że Te gry co podałeś będą śmigać na full detalach i AA+AF, nie ten przedział cenowy. Ale gry co mam, fakt może i nie najnowsze ale chodzą na full grafice. I tylko to napisałem, nic więcej.

Podaj mi jakieś najbardziej wymagające gry, wiem już że Oblivion, Gothic, carbon i co jeszcze? Bo jeżeli tylko te to płakać nie będę, że mam słabą kartę.

 

ale jesli dla ciebie nadal bedzie IDEALNIE ZADNYCH PRZYCIEC ZWOLNIEN no to wlacz frapsa.....

Jak według mnie będzie chodzić idealnie, to nie muszę sprawdzać frapsem ile klatek jest wyświetlanych, bo po co? Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak według mnie będzie chodzić idealnie, to nie muszę sprawdzać frapsem ile klatek jest wyświetlanych, bo po co?

Mala anegdotka:

Qmpel chwali sie ze ma Carbona pytam jak chodzi ( 1 gb ram 2 ghz venice i 6600gt) on mowi ze smiga na full... wpadam i prawie mi leb urwalo to w menu juz cielo:D kazalem mu zainstalowac i wlaczyc frapsa a tam bęk 19 fps..:) (pomylilem sie o 1 fps zalozylem ze jest okolo 20), pomijam fakt ze on tak gra:D:D i dla niego jest płynnie....Wiec mam nadzieje ze odpowiedzialem ci po co powinienes frapsa zainstalowac, aby sie przekonac bo czasem ludzkie oko sie przyzwyczaji a czasem wrecz nie zwracamy na to uwagi ( owszem ja mam zboczenie i gram zawsze z frapsem :huh: ) i potem powstaja takie historie ze ma ktos jakas gre i mowi ze mu SMIGA:) a do smigania brakuje jeszcze kilkadziesiat klatek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi do grania wystarcza >30FPS, nie jest to może 8 cud świata, ale za to jest już wygodnie... Płynność w grach - pojecie względne i nie ma się co kłócić.

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala anegdotka:

Qmpel chwali sie ze ma Carbona pytam jak chodzi ( 1 gb ram 2 ghz venice i 6600gt) on mowi ze smiga na full... wpadam i prawie mi leb urwalo to w menu juz cielo:D kazalem mu zainstalowac i wlaczyc frapsa a tam bęk 19 fps..:) (pomylilem sie o 1 fps zalozylem ze jest okolo 20), pomijam fakt ze on tak gra:D:D i dla niego jest płynnie....Wiec mam nadzieje ze odpowiedzialem ci po co powinienes frapsa zainstalowac, aby sie przekonac bo czasem ludzkie oko sie przyzwyczaji a czasem wrecz nie zwracamy na to uwagi ( owszem ja mam zboczenie i gram zawsze z frapsem :huh: ) i potem powstaja takie historie ze ma ktos jakas gre i mowi ze mu SMIGA:) a do smigania brakuje jeszcze kilkadziesiat klatek...

Popelniasz IMO blad w rozumowaniu - zakladasz, ze wrazenia subiektywne da sie mierzyc miara obiektywna. Twojemu koledze po zobaczeniu 20 fps gra bedzie nadal smigac - bo dla niego jest to wystarczajaca ilosc fps, aby uznac gre za plynna. To, ze dla Ciebie jest ona niegrywalna, nie ma kompletnie znaczenia, bo plynnosc gry jest wrazeniem subiektywnym.

 

Zalezy to tez oczywiscie od gry - w Oblivionie czy Morrowidzie 20fps jest dla mnie wystarczajace, w HL2 czy CoD2 juz bym obnizal detale, zeby miec wiecej fps, bo w tego typu grach malo klatek daje sie bardziej we znaki, a w statecznym RPG sie tego nawet nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze zjezdzam z detali w grze na rzecz zeby miec 30FPS, ponizej 30FPS nie oplaca sie grac...

 

 

...co do carbona, buhaha a coz on ma za smieszne wymagania

 

na moim starym dobrym radku x800pro smiga na ful detalach i jest od 30 - 50FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popelniasz IMO blad w rozumowaniu - zakladasz, ze wrazenia subiektywne da sie mierzyc miara obiektywna. Twojemu koledze po zobaczeniu 20 fps gra bedzie nadal smigac - bo dla niego jest to wystarczajaca ilosc fps, aby uznac gre za plynna. To, ze dla Ciebie jest ona niegrywalna, nie ma kompletnie znaczenia, bo plynnosc gry jest wrazeniem subiektywnym.

Pamiętam jak gralem kiedys non stop (okres przejsciowy) na g2 mx i mialem w niektorych grach 20 fps bylo bosko ba, mialem nawet 60hz na monitorze;D wpada qmpel zjebal mnie jak psa ustawil 85, dzis przy 60 hz nie moglbym siedziec (CRT) odrazu lzawienie oczu. Zmienilem grafe potem na ti4 i co? i ustaly bóle głowy, nie wiem moze jestem chory ale jak gra mi klatkuje ( 20 fps to klatkowanie) leb mnie zaczyna bolec.....(nie mowie o spadkach sporarycznych, ale jesli gra daje srednio 22 klatki ( jakis benchmark ) to leb mi peka...

Zalezy to tez oczywiscie od gry - w Oblivionie czy Morrowidzie 20fps jest dla mnie wystarczajace, w HL2 czy CoD2 juz bym obnizal detale, zeby miec wiecej fps, bo w tego typu grach malo klatek daje sie bardziej we znaki, a w statecznym RPG sie tego nawet nie widzi.

jw

 

ja zawsze zjezdzam z detali w grze na rzecz zeby miec 30FPS, ponizej 30FPS nie oplaca sie grac...

...co do carbona, buhaha a coz on ma za smieszne wymagania

Dla mnie juz nie tyle nie oplaca sie o ile NIE DA SIE grac! na dluzsza mete...

 

 

na moim starym dobrym radku x800pro smiga na ful detalach i jest od 30 - 50FPS

buahaha a coz masz za karte graficzna z ps2.0....jak ja lub qmpel wylaczymy ps.2.0 ( shader na medium) i wylaczymy blura (czyste ps.3.0) gra smiga.....a Ciebie mosze zmartwic ale gry nie odpaliles na max detalach a ja o takich mowilem ^^ bo karta ci tego nie obsluguje, wiec co sie dziwisz ze smiga ci 30-50.

Zapraszam do tematu o Carbonie jesli jestes zainteresowany.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blura ino nie moge wlaczyc, reszte mam max...

 

zaslyszalem ze ponoc z tym blurem gra gorzej wyglada

Masz max shadery ale na ps2.0 a nie 3.0 a to razem z blurem to imho roznica jakies 50% w wydajnosci (na mojej karcie) wiec sobie wyobraz jak bardzo to obciaza , a czy wyglada blur gorzej...hmm napewno NIEREALISTYCZNIE:D bo przy 100 na godzine rozmazuje tak ekran ze prawie nic nie widac, fakt faktem Carbon nie ma wcale "smiesznych wymagan"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz max shadery ale na ps2.0 a nie 3.0 a to razem z blurem to imho roznica jakies 50% w wydajnosci (na mojej karcie) wiec sobie wyobraz jak bardzo to obciaza , a czy wyglada blur gorzej...hmm napewno NIEREALISTYCZNIE:D bo przy 100 na godzine rozmazuje tak ekran ze prawie nic nie widac, fakt faktem Carbon nie ma wcale "smiesznych wymagan"

Już, nie przesadzaj z tym, że między ps2 a 3 +blur jest różnica 50%. (Chyba, że twoje 7600 nie daje z ps3?) bo u mnie to max 10klatek. A tak w ogóle to Carbon nie lubi nv. http://www.elitebastards.com/cms/index.php...mp;limitstart=3 Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...