Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

to teraz mam panowie do was pytanie.A mianowicie pojawiły sie już testy 8600 GE od Galaxy, narazie nie posiadam żadnego gpu .I co kupić 7900 gs galaxy czy tego 8600ge?? prosze o odpowiedzi. dziekuje pozdrawiam:)

Przeczytaj test na egieldzie, frazie i gdziekolwiek znajdziesz i potem podejmij decyzje.

Aczkolwiek moglbys sie wstrzymac do premiery jakiejs gry pod dx10,

wtedy moze jedno i drugie okaze sie kaszalotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skalowania to sami zobaczcie jak sie skaluje w 1280x1024

coh

proc 3200

Dołączona grafika

proc 2133

 

Dołączona grafika

TDU

proc 3200

2007-05-07 18:22:41 - TestDriveUnlimited

Frames: 2694 - Time: 60000ms - Avg: 44.900 - Min: 37 - Max: 52

proc 2133

2007-05-10 00:05:40 - TestDriveUnlimited

Frames: 1949 - Time: 60000ms - Avg: 32.483 - Min: 26 - Max: 39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm niech qqurydza Ci powie ^^ on ma co prawda GTS ale proc chyba puszczony na 2,4Ghz :)

Co mam powiedzieć?

... że jestem zadowolony z zakupu 8800gts pod resztę mojego sprzętu? ... tak, jestem zadowolony ale zdaję sobie sprawę, że na c2d byłbym zadowolony jeszcze bardziej.

:lol:

 

Stalker pięknie reaguje na podniesienie taktowania proca... więc 2.4 już odeszło w przeszłość. Wydajny procesor lepiej zaopiekuje się taką grafiką.

 

Śledzę temat od początku i raz ogarnia mnie niepohamowany śmiech a raz przerażenie i zażenowanie. Wiele ciekawych wypowiedzi tu przeczytałem. A jeśli ktoś zapytałby mnie o to co w tej chwili brać to odpowiedziałbym, że nowszą z kart.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno... jak dla mnie to 8600 jest następcą 7600 a nie kart z serii 7900, do tych to raczej porównujcie 8800. A jeśli chodzi o cenę to ile kosztował taki 7900gt czy gs zaraz po pokazaniu się w sklepach? Wiem, że teraz ceny ich są zbliżone ale tylko dlatego bo seria 7 odchodzi powolutku do lamusa. Wydaje mi się, że taki stan(wykupywanie pozostałości serii 7) cieszy jeszcze niejednego.

Jeśli będzie bardzo wymagająca gra i 8600 nie da rady(dx9c) to i na 7900gs nie pogra się zbyt komfortowo a takie tytuły już są. W moim przekonaniu przy bardzo podobnej wydajności na rzecz ósemek przemawia możliwość włączenia hdr i wygładzania krawędzi... no i ten nieszczęsny dx10, którego wydajność zdaje się być jeszcze nieznana(za bardzo).

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś konkretne dane kiedy wreszcie to Galaxy 8600 GE będzie można u nas kupić? Bo kiedyś czytałem że w tym tygodniu, a tu lipa nigdzie niema. Co najśmieszniejsze kartę testowała FrazaPC i jako dostarczyciela podali http://www.galaxytech.com/ na którym nie można wcale odnaleźć tej karty.Jedynie link do ich artykułu (pętelka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam dylemat bo nie wiem czy zamieniać swojego 7900gs na Galaxy 8600GE, wiem ze te galaxy mają pojawić sie w przeciągu tygodnia. w sumie nie dużo by musiał dołożyć 100-150zł myśle. A mógłby ktos napisać jak sprawuje sie 8600GT lub GTS w COD2 w MP na rozdziałce 1024x768 AA2 i textury extra ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś konkretne dane kiedy wreszcie to Galaxy 8600 GE będzie można u nas kupić? Bo kiedyś czytałem że w tym tygodniu, a tu lipa nigdzie niema. Co najśmieszniejsze kartę testowała FrazaPC i jako dostarczyciela podali http://www.galaxytech.com/ na którym nie można wcale odnaleźć tej karty.Jedynie link do ich artykułu (pętelka).

W actionie 8600 GE miał być końcem tego tygodnia, zaś 8500 GE w przyszłym. Ale czy będą dostępne w sklepach w poniedziałek, tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam dylemat bo nie wiem czy zamieniać swojego 7900gs na Galaxy 8600GE, wiem ze te galaxy mają pojawić sie w przeciągu tygodnia. w sumie nie dużo by musiał dołożyć 100-150zł myśle. A mógłby ktos napisać jak sprawuje sie 8600GT lub GTS w COD2 w MP na rozdziałce 1024x768 AA2 i textury extra ??

imo ta zmiana jest bezsensowna... nie ma to jak praktycznie lepsza grafe wymieniac na slabsza i jeszcze doplacac 100-150 zl Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno... jak dla mnie to 8600 jest następcą 7600 a nie kart z serii 7900, do tych to raczej porównujcie 8800. A jeśli chodzi o cenę to ile kosztował taki 7900gt czy gs zaraz po pokazaniu się w sklepach? Wiem, że teraz ceny ich są zbliżone ale tylko dlatego bo seria 7 odchodzi powolutku do lamusa. Wydaje mi się, że taki stan(wykupywanie pozostałości serii 7) cieszy jeszcze niejednego.

Jeśli będzie bardzo wymagająca gra i 8600 nie da rady(dx9c) to i na 7900gs nie pogra się zbyt komfortowo a takie tytuły już są. W moim przekonaniu przy bardzo podobnej wydajności na rzecz ósemek przemawia możliwość włączenia hdr i wygładzania krawędzi... no i ten nieszczęsny dx10, którego wydajność zdaje się być jeszcze nieznana(za bardzo).

:D

Logicznie myslac - jesli mam do wyboru dwie karty - mocna i slaba to wybiore mocniejsza czyli 7900. Co z tego ze na 8600 moge wlaczyc hdr i aa skoro zadna gra mi takiego czegos nie uciagnie na tej karcie. A jesli mam do wyboru (przykladowo) miec w grze 20fps na 8600 albo 25fps na 7900 to wole 7900. Bo przy 25fps jeszcze pogram a przy 20 to juz trzeba leciec z detalami w dol.

To tylko taki przyklad, ale takie sa fakty - 7900 w wiekszosci gier jest lepsza od 8600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logicznie myslac - jesli mam do wyboru dwie karty - mocna i slaba to wybiore mocniejsza czyli 7900. Co z tego ze na 8600 moge wlaczyc hdr i aa skoro zadna gra mi takiego czegos nie uciagnie na tej karcie. A jesli mam do wyboru (przykladowo) miec w grze 20fps na 8600 albo 25fps na 7900 to wole 7900. Bo przy 25fps jeszcze pogram a przy 20 to juz trzeba leciec z detalami w dol.

To tylko taki przyklad, ale takie sa fakty - 7900 w wiekszosci gier jest lepsza od 8600.

W sumie obie karty są do kitu.W nowych grach GF 7900GS oraz 8600GT będą leżeć i kwiczeć tak samo kastraty od ATI Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logicznie myslac - jesli mam do wyboru dwie karty - mocna i slaba to wybiore mocniejsza czyli 7900. Co z tego ze na 8600 moge wlaczyc hdr i aa skoro zadna gra mi takiego czegos nie uciagnie na tej karcie. A jesli mam do wyboru (przykladowo) miec w grze 20fps na 8600 albo 25fps na 7900 to wole 7900. Bo przy 25fps jeszcze pogram a przy 20 to juz trzeba leciec z detalami w dol.

To tylko taki przyklad, ale takie sa fakty - 7900 w wiekszosci gier jest lepsza od 8600.

 

 

 

Test Drive Unlimited 1280x1024 Detale High,HDR,Anti-Aliasing 4x

2007-05-06 09:02:00 - TestDriveUnlimited

Frames: 2066 - Time: 60000ms - Avg: 34.433 - Min: 28 - Max: 40

ChrisG robił te testy jadąc przez miasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bez v-modow sie nie obejdzie rdzen wysypuje sie przy 750,a pamieci ida wyzej,przy 890mhz dalem juz na luz,tylko pod warunkiem ze rdzen jest na def :mur: .Macie jakies pomysly??Chlodzenie zmienilem,tak sobie mysle ze moze tagan nie wyrabia.

Stabilnie 740/850

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odkrec proca

 

Proca odkrecilem.Jakos dziwnie,na poczatku elegancko przechodzilo marka 750/850,a teraz znowu d...blada :damage_wall: Chyba ten maly kastrat,nie dusi mojego taganika.Wczesniej sd 3Ghz i 7800gt po oc dawal rade.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca odkrecilem.Jakos dziwnie,na poczatku elegancko przechodzilo marka 750/850,a teraz znowu d...blada :damage_wall: Chyba ten maly kastrat,nie dusi mojego taganika.Wczesniej sd 3Ghz i 7800gt po oc dawal rade.

To nie zasilacz tylko V na grafie brakuje.Grafa bardzo malo papu potrzebuje,moja po modach ciagnie 65W a jest sporo tego V.

Twoja przy takich taktach i stock V to max 45W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GF 8500 GT 256 MB - Hard OC!

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2828

GF 7900 GS 256 MB 630 / 850 vs

 

Foxconn 8600 GTS 256 MB 750 (1670) / 1100

[

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2774-40

Kurde 8600 nawet w CoJ przegrywa :| i Vegas (czyli nowych grach) nie mowie juz nic na temat d3 engine. Dziwna jest wydajność tych kart nie ma co. Imo bubel i tyle (szczególnie 8600gts z cenami z pupy :lol:). 8600gt(ge) jeszcze nie jest takim złym zakupem (chociaz po tych testach ja bym jej nie kupił).Tak to jest ja Nv nie ma konkurencji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czas na Gothic III

ustawienia 1280x1024 Szczegolowosc DUZA

Poczatek

2007-05-11 03:18:01 - gothic3 poczatek

Frames: 2256 - Time: 60000ms - Avg: 37.600 - Min: 25 - Max: 50

Las kolo buntownikow

2007-05-11 03:45:23 - Gothic3

Frames: 2045 - Time: 60000ms - Avg: 34.083 - Min: 21 - Max: 54

Pieczara buntownikow

2007-05-11 04:03:36 - Gothic3

Frames: 2658 - Time: 60000ms - Avg: 44.300 - Min: 35 - Max: 49

No naprawde niema nikogo na forum kto ma 7900GS i C2 2gb ram zeby porownac teraz grafy :blink: <_< :mur:

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy do sklepów trafi 86gt gulden sample od gainwarda? W sumie calkiem przyjemna karta, zwlaszcza ze do galaxy jakos sie zrazilem po ostatniej karcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputroniku dzisiaj ma być dostawa. Ale pewnie zrezygnujesz jak ci powiem , że na jednej ze śrubek jest plomba gwaracyjna , więc o zmianie chłodzenie bez utraty gwary możesz zapomnieć.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputroniku dzisiaj ma być dostawa. Ale pewnie zrezygnujesz jak ci powiem , że na jednej ze śrubek jest plomba gwaracyjna , więc o zmianie chłodzenie bez utraty gwary możesz zapomnieć.

Ale sticker sklepu czy producenta?? Bo miałem taki badziew na swoim śp. Palici-e 7900gs i jak zerwałem plombe(producenta) z mocowania chłodzenia (karte ugotowałem wtedy w dwa dni :D) to gwarancja była rozpatrywana przez dystrybutora a nie przez sklep. Trawało to niestety 3 weeksy...... Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od producenta

To śmiało można zrywać :lol2: Wystarczy tylko nie pokruszyć rdzenia i za bardzo nie obdrapać rezystorów w czasie ich malowania. i w razie ewentualnego zonka uzbroić sie w cierpliwość. Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputroniku dzisiaj ma być dostawa. Ale pewnie zrezygnujesz jak ci powiem , że na jednej ze śrubek jest plomba gwaracyjna , więc o zmianie chłodzenie bez utraty gwary możesz zapomnieć.

Wiem, czytalem arta na frazie czy gdzie on tam byl ;>

 

To śmiało można zrywać :lol2: Wystarczy tylko nie pokruszyć rdzenia i za bardzo nie obdrapać rezystorów w czasie ich malowania. i w razie ewentualnego zonka uzbroić sie w cierpliwość.

Ta, smialo zrywaj, zwlaszcza ze masz gware w serwisie SOS :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...