Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

jest riva 2.06Beta :) a nie 2.06 :P

no nieważne zainstalowałem i działa

 

poza tym polecam stery 169 :D dało mi to jakieś 10 fps w Crysisie co za tym idzie gram sobie teraz na high :)

jaka rozdzielczosc? jak cienie, post procesing i shadery? ile fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O coś sie ruszylo! Przeinstalowalem sterowniki na tektore byly z karta (162.18) Uzyskalem pkt 6457 w 3DM05, pozniej podkrecilem karte programem VDOTool, ktory byl na płycie ze steronikami i mam 6679pkt! Niby nic ale jednak do przodu a nie do tylu jak wczesniej. Dodam ze ten programik do podkrecania jest bardzo fajny, szkoda ze bez shaderow. Teraz spróbuje nowe sterowniki wrzucic.

 

Zna ktoś odpowiedź na pytanie z postu 4251?

Kolezko przeciez odpisalem:]

Zakładka Power User, Pozniej System( pierwsza), NVAPIUsageBehavior wpisujesz wartosc 1

 

 

Eeeee.... zainastalowalem nowe sterowniki 169.02, system sie odpalil, oczywiscie ustawilem rozdzielczosc i zwiecha. Po restarcie w VDOTool opcje oc zniknely :? Masakra, musze zobaczyc na innej plycie czy bedzie to samo jak tak to wymieniam karte :mur: Ciekawe co ja tylko powiem w sklepie :wink:

Edytowane przez jowww

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowalem 3 biosy na mojej karcie, OC rdzenia nie zmienilo sie - 959 [2052], diabel jednak tkwil w timingach pamieci.

 

1. default bios, czyli galaxy OC version - pamiec 800 - 12200 3dmarkow05

2. bios palita gt - pamiec 820 - 12350 3dmarkow05

3. bios popularnego galaxy gt - pamiec 850 - 11500

 

 

Po pobieznych ogledzinach timingsetow biosu Fatality, (tego ktory wgral ChrisG) wywnioskowalem, ze jest on jeszcze wolniejszy niz wyzej wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile macie fps w crysisie :D:D:D:D !?

 

 

bo juz sie doczekac nie moge :PPP

 

 

-----------------------------------------

 

btw. co daje ta wersja beta bo mam zainstalowana a nie widze nic nowego .

 

wlaczyc jakas opcje w PowerUser ?

Edytowane przez #matthew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C2D i takie OC karty?Wynik moim zdaniem słabiutki.Przy gorszym procku i niższych taktach grafiki miałem na starszym sterowniku 6300 około...Podaj całość sprzętu z OC itp.Możliwe ,że przekręciłeś nieco...

Sam zaczynam się bawić(przed Vmodem jeszcze) obniżając rdzeń ,a podnosząc bandę shaderów.Opuściłem(vs.wartości z sigu) na około 740/1750/2166 i wynik w zasadzie ten sam(błąd pomiaru -10 pkty,mniej) w 3D06...To taka pierwsza próba (brak czasu...).Chyba jest w tym sens(nowe gry, ble ble ble).Śmieszne jest to ,ze bloczek wodny do karty pracuje ...poza nią :D .Podpięty-nie założony.Znowu -czas....

EDIT -nie 10 mniej.Pomyliłem sie -miałem tyle co w sigu ,a jest 6599 czyli wiecej... :rolleyes: .Ciekawe jak będzie w grach?

Nie no padnę....codziennie nowy sterownik :lol:

http://downloads.guru3d.com/

Tym razem numeeeeer 169.04...do jutra :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolezko przeciez odpisalem:]

Zakładka Power User, Pozniej System( pierwsza), NVAPIUsageBehavior wpisujesz wartosc 1

U mnie to niestety nie działa,patrz co mam po zmniejszeniu tej wartości...

 

post-151891-1193759562_thumb.jpg

 

Oczywiście próbwałem dać Enable overclocking czy jak to tam pisze,ale jst taki komunikat jak pierwszy raz sie uruchamia rive,można wybrać Detect now albo reebot,żadna z opcji nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już nie wiem -używam Rivy 2.06(a niech tam ,że beta) i zaznaczam wspomniane "jedynki" przy obu wspomnianych opcjach i jest ok.Sterowniki 169.01 i 169.02, a dziś sprawdzę 169.04....Z Rivą 2.05 było faktycznie do kitu na nowych sterownikach ale ile to trwało?Kilka godzin i wypuścili 2.06 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już nie wiem -używam Rivy 2.06(a niech tam ,że beta) i zaznaczam wspomniane "jedynki" przy obu wspomnianych opcjach i jest ok.Sterowniki 169.01 i 169.02, a dziś sprawdzę 169.04....Z Rivą 2.05 było faktycznie do kitu na nowych sterownikach ale ile to trwało?Kilka godzin i wypuścili 2.06 :D

No to instalne jeszcze rive 2.06 i może coś z tego bedzie...

 

EDIT:Działa na rivie 2.06,ale...podkręciłem shadery z 1250 na 1800 i wynik spadł z prawie 13300pkt do 11000!Ocb?

 

EDIT 2:To co wyżej to nieprawda :P,jakimś cudem płyta zmniejszyła taktowanie proca i pamięci i dała na default.No więc dałem te shadery na 1700 i wynik wzrósł o uwaga...10-15pkt co w sumie może być błędem pomiarowym...

Edytowane przez Glorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do ludzi co posiadaja mobo z amd ...ile wy w marku03 robicie.. bo moj test jaki uzyskalem wydaje mi sie marny :(

 

Dołączona grafika

 

ah i jeszcze jedno, widzialem ze duo ludzi po podkreceniu gpu np 800 lub 850 , wiecej marki wychodza slabiej,,,bo procek okazuje sie ze ma waskie gardlo mocy ???

Edytowane przez majaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej przekrecona karta. Poza tym na a64 z definicji mniej sie wyciaga niz na c2d.

 

Moj nowy personal best - 14291. Instaluje nowe stery i walcze dalej ;)

 

mam mały problem poniewaz w rivie nie moge podwyższyć GPU powyżej 940 czy jest mozliwość zmiany tego? poniewaz max shaderw to 2000 a powyzej tej wartosci gdy ustawie w atitool np. 960 to są już arty.

Poczytaj riva faq.... Ludzie, wasze lenistwo jest straszne :| A jak są arty to nic nie poradzisz - trzeba podnosic napiecie albo zadowolic sie tym, co jest.

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej przekrecona karta. Poza tym na a64 z definicji mniej sie wyciaga niz na c2d.

 

Moj nowy personal best - 14291. Instaluje nowe stery i walcze dalej ;)

Poczytaj riva faq.... Ludzie, wasze lenistwo jest straszne :| A jak są arty to nic nie poradzisz - trzeba podnosic napiecie albo zadowolic sie tym, co jest.

ok poczytałem i znalazłem. niestety nie zrozumiałes. gdy w atitool podkrecam razem ROP"y i shadery to konczy sie to na 920 Mhz. Podcz\as podkrecania w rivie sam ustawiam taktowanie shaderow wiec nie blokują Ropow. Teraz mam takty: 1000/2050/1000 i nie ma zadnych artow :D

Klik

A to jeszcze nie koniec :D

Edytowane przez Przemek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mi sie wydaje ze na 169.xx nie dziala riva .

 

mi wyskoczyl blad ze nie zna tych sterownikow . mysle ze zeby podkrecic trzeba 163.71 zainstalowac i wtedy bedzie si ;))

 

a ja mam za to lamerskie pytanie :PPP

 

w rivie podkreca sie tylko ,,perfomence 3d" czy 2d tez ;PP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mi sie wydaje ze na 169.xx nie dziala riva .

 

mi wyskoczyl blad ze nie zna tych sterownikow . mysle ze zeby podkrecic trzeba 163.71 zainstalowac i wtedy bedzie si ;))

 

a ja mam za to lamerskie pytanie :PPP

 

w rivie podkreca sie tylko ,,perfomence 3d" czy 2d tez ;PP ?

Dziala... Przeczytaj pare postow wczesniej. Co do pytania - na starszych sterach podkreca sie tylko 3d, na 169.xx w rivie 2.05 trzeba podkrecac standard 2d zeby moc sie bawic shaderami (te same ustawienia dla 2d i 3d). Opisal to sideband w temacie dla sterownikow 169.01.

 

ok poczytałem i znalazłem. niestety nie zrozumiałes. gdy w atitool podkrecam razem ROP"y i shadery to konczy sie to na 920 Mhz. Podcz\as podkrecania w rivie sam ustawiam taktowanie shaderow wiec nie blokują Ropow. Teraz mam takty: 1000/2050/1000 i nie ma zadnych artow :D

Klik

A to jeszcze nie koniec :D

Hmm, jak na takie taktowania to cos marny wynik :| Jakie stery? Na 169.xx spokojnie 7300-7400 powinienes miec ;)

 

Btw zrozumialem o co Ci chodzilo. Ropy raz ze ograniczaja o/c, a dwa - g*wno daje ich podkrecanie ;)

 

PS. Jaki nawiew na karcie? I czy chlodzisz czyms mosfety? :P

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałem aitoolem no i przechodzi wszystkie marki, grałem z 1 godzinke w Medal of honor: aiborne. :D wiec jest stabilnie i temp. nie przekracza 52* cłodze to radiatorem od gf 6200 i go pociełem na kawałki dał bym fotke ale nie chce mi sie juz wszystkiego sciągac (poniżej fotka gdzie są radiatory). i oczywiscie na gpu jest bloczek wodny. stery mam 163.75.

fotka

przeinstalowałem sterowniki i wynik podskoczył :rolleyes:

3dmark2006

Edytowane przez Przemek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do ludzi co posiadaja mobo z amd ...ile wy w marku03 robicie.. bo moj test jaki uzyskalem wydaje mi sie marny icon_sad2.gif

Już ci mówię, bo dokładnie to sprawdziłem. Wcześniej miałem SanDiego 3700+ @2,9 Ghz i na karcie bez OC miałem 17300 pkt w 3dm03 oraz 4755 w 06. Po zmianie platformy na c2d wyniki podskoczyły odpowiednio do ponad 18000 i 5300 w 06. - wszystko na stock.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawanie czystego wyniki w marku 2006 to nie porozumienie , wystarczy mieć 4 jajka i robi się wyczesany wynik tylko dlatego , bo pkt za proca są wliczane w wynik ogólny.

 

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=3575459 , odnośnie pkt w sm2.0 i 3.0 to chyba zabardzo nie ma kto podskoczyć B-) , ale mało pkt za proca :-|

 

 

Dzisiaj zrobie test na 2.1ghz dla shaderów i to będzie koniec możliwości na chłodzeniu powietrznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka.

 

Czy na standardowym chłodzeniu można się bawić w zwiększanie napięcia a zarazem uzyskiwania wysokich taktowań?

 

I jeszcze jedno,czy kupienie radiatorków na pamięć dużo da?Teraz pamięc moja ma 2050mhz,czy osiągnołbym dużo więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatorki nic dadzą , chociażby umnie to nic nie dały. Co do napięcia to na tym złotym chłodzonku ok. 10% będzie można podnieść napięcie bez problemu.

 

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=3581360 - poprawiłem troche wynik :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...