Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli chcesz usunąć ten sylikon to spróbuj spirytusem a jak nie zejdzie to acetonem (np. zmywaczem do paznokci) z boków rdzenia możesz to zebrać zapałką. To może ktoś potwierdzić v-moda którego podałem wyżej?

Ile wyciągasz w smarkach na tej 9600 gt zastanawiam się nad taką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów obecnych na forum posiada tak ową kartę?? Jeśli tak to czy mógłby napisać jak się ma ona do Sonic+ od Palita i czy są też takie stickery jak na Palicie??

 

GALAXY GF8600GT 256MB DDR3 PCI-Ex16 1ns ZALMAN BOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów obecnych na forum posiada tak ową kartę?? Jeśli tak to czy mógłby napisać jak się ma ona do Sonic+ od Palita i czy są też takie stickery jak na Palicie??

 

GALAXY GF8600GT 256MB DDR3 PCI-Ex16 1ns ZALMAN BOX

Przeszkadzających stikerów nie ma, po wyczyszczeniu "białego gluta" spod Zalmana i przesmarowaniu rdzenia AS-5 tempy spadły z -4 Idle, - ~8 przy wygrzewaniu !!! Bez modów typu "pencil" full stable 688/1620/900 (pamiątek nie kręcę bo nie ma sensu) i leciałem po referencyjnych zestawach częstotliwości. Aha, teoretycznie mój egzemplarz leci (na def. vcore) 73X/17XX/900 - grać spoko można, nie widać "baboków" na ekranie ale jednak ATI Tool wywala że wykrywa errory na "Deltach" więc ostatnie "pewne" ustawienie to to zielone (palone przez 3 godziny z wyłączoną wentylacją obudowy -buda była gorąca, oj gorąca. A Gpu nie przekroczyło 63 stopni).

 

 

Palita nie miałem, jednak "wytrawni znawcy win" cenią sobie 8600gt w wykonaniu Palita bardziej niż Galaxy!... mesedż ent.

Edytowane przez Brutalus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Sorry za double posta, ale nikt mi nie pomogl poprzednim razem

 

Mam problem z kartami Gigabyte 8600GT w trybie SLI. Po wlaczeniu SLI i wlaczeniu trybu sli: wymus renderowanie metoda klatek przemiennych 2, obraz w aplikacjach staje sie rozmazany. Dzieje sie to tylko w fullscreenie, a w window mode juz nie. Jesli wylacze SLI to wszystko wraca do normy. Zadnego smuzenia, przesuwania ekranu czy migotania. Nic nie podkrecalem. Wszystko jest na ustawieniach fabrycznych. Podaje specyfikacje:

 

C2D 4500 @ 2.2 GHz

ASUS P5N32-E SLI PLUS

GEIL 2x1GB ULtra 800 HMz

Zasilacz 500W Enermax Liberty

Windows XP Pro SP2

 

Karty nie grzeja sie. Jezeli grzeniem mozna nazwac 67C w pelnej pracy. Sa bardzo dobrze chlodzone. Bardzo potrzebuje pomocy, bo nie moge w pelni wykorzystac tych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozna zwiekszyc napiecie gpu poprzez zmiane biosu tak jak to jest w 8800gt opisane w tym temacie ??

Ponoć nie?. Na Galaxy nie działa (na pewno nie, bo już kilka osób z forum sprawdzało i "nici") ale na jakimś forum brytyjskim koleś dorwał jakąś nietypową konstrukcje, u nas raczej nie spotykaną i z jego biosem ten "numer" chodzi do 1,65 volta!?! Ja natomiast trochę przeczesywałem polskie fora i nic konkretnego (ani gotowego biosu, ani "potwierdzonych" informacji) nie znalazłem! Chyba że kiepsko szukam!! :sad:

Edytowane przez Brutalus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście specyfikację 9500 ? :P cała seria 9 to kpina jest po prostu :D podnieśli troszkę takty i tyle :P mój sonic 8600 GT po O/C robi więcej niż ich nowy 9500 :P http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...68&Itemid=1

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to lipa z cudownego planu ktory zakladal uwalenie 8600GT i zmiane na 9600Gt - dostanie sie 9500Gt

 

trzeba pamietac ze kart 8600 i 9500 nie powinno sie porownywac. to jest odpowiednik 8500 GT

 

jakos pewnie tak sobie to wykombinowali

 

Jednak no trzeba przyznac ze nvidia znowu leci w kulki z ludzi i bawi sie w marketing jak z z GF 4 MX 4xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradzilem sobie olowkiem :) vgpu na 1.63, takty 756/1679, pamiec 850 na defv. tylko temp w obciazeniu w atitool dochodzi do 105stDołączona grafika

Straszna lipa.

Mnie śmiga 950/1950 Palit na 1.65V

Tylko wcześniej miałem zasilacz Chieftec HPC-420-302-DF a teraz mam Be Quiet Dark Power P7-Pro 550W.

Wcześniej karta nawet na 1.9v (testowałem też na 1.65v, 1.7v i 1.8v) nie chciała przejść Marka na 850 MHz

Więc u Ciebie też całkiem możliwe że wina padacznego zasilatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ja mam evga a nie sonica... obnizylem do 1,57V(w stresie), dolozylem 2x80mm nawiew na karte ale tempy nadal wysokie, atitool do 90st rozgrzewa. karte tez powaznie juz slychac (bzyczenie) takze nie ma sensu chyba isc dalej, szczegolnie ze nie chce sie ladowac w koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie robi różnicy czy Sonic czy najzwyklejszy Palit czy EVGA (lub inna referencyjna karta). Wszystkie podkręcają się tak samo, a sonic+ jest przereklamowany, bo ma tylko lepsze pamięci, które nic nie dają w grach/markach i podbite napięcie VGPU z 1.35v na 1.45v (Sonic i zwykły Palit oraz GT/GTS na referencyjnym PCB mają standardowo 1.35v). A różnica ceny 50zł.

Zresztą sam myślałem nad wyborem Sonic+ vs EVGA 256MB 1.4ns ta najtańsza. Referencyjne PCB są zawsze bardzo przemyślane ;) Ale z Sonica+ też jestem zadowolony (ale byłem zrażony do Palita, bo poprzedni 7600GS Sonic spalił się podkręcony z 450 MHz 1.2V do 700 MHz 1.4V), PCB wytrzymuje 1.7v na codzień ;] Na pewno karty od Palita, XFX i wszystkie referencyjne są b. dobre. Z tego co wiem to słabe są tylko Galaxy. Naszemu forumowiczowi (zapomniałem nicka) karta spaliła się na 800 MHz 1.6V

Zresztą sam zobacz. świętej pamięci ChrisGr zrobił 1GHz na 8600GT od EVGA (zobacz forum 'ekstremalne podkręcanie')

 

one hundred percent power supply unit ! ;]

Edytowane przez ThermalControl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie robi różnicy czy Sonic czy najzwyklejszy Palit czy EVGA (lub inna referencyjna karta). Wszystkie podkręcają się tak samo, a sonic+ jest przereklamowany, bo ma tylko lepsze pamięci, które nic nie dają w grach/markach i podbite napięcie VGPU z 1.35v na 1.45v (Sonic i zwykły Palit oraz GT/GTS na referencyjnym PCB mają standardowo 1.35v). A różnica ceny 50zł.

Zresztą sam myślałem nad wyborem Sonic+ vs EVGA 256MB 1.4ns ta najtańsza. Referencyjne PCB są zawsze bardzo przemyślane ;) Ale z Sonica+ też jestem zadowolony (ale byłem zrażony do Palita, bo poprzedni 7600GS Sonic spalił się podkręcony z 450 MHz 1.2V do 700 MHz 1.4V), PCB wytrzymuje 1.7v na codzień ;] Na pewno karty od Palita, XFX i wszystkie referencyjne są b. dobre. Z tego co wiem to słabe są tylko Galaxy. Naszemu forumowiczowi (zapomniałem nicka) karta spaliła się na 800 MHz 1.6V

Zresztą sam zobacz. świętej pamięci ChrisGr zrobił 1GHz na 8600GT od EVGA (zobacz forum 'ekstremalne podkręcanie')

 

one hundred percent power supply unit ! ;]

co do Galaxy to się mylisz patrz na moją sygnaturkę karta zasuwa na takich taktach i napięciu od 2 miesięcy i nic się nie dzieje, a wcale jej nie żałuje. Ostatnio dałem na pamięci 2,15V i chodzą. Wcześniej na forum są fotki to możesz sobie luknąć. Według mnie karta którą posiadam to bardzo udany produkt i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Posiadam Galaxy 8600GE z 512 mb ram. karta ma 1ns i kreci sie do wartosci 730/ 1830 i pamieci ida na 2240 ale mam na 2100 bo nic nie daja i rdzen o 5 mhz nizej szedl... :blink: mam pytanie jak zrobic na niej pncil moda chodzi mi o samo napie na GPU i czy jest mozliwa zmiana napiecia przez nibitor ?? <_<

Prosze o schemat pencil moda do Galaxy 8600 GE (pelno jest do palitow itd ale galaxy ma ine pcb nie takie jak referendowane tylko made by galaxy) :mad: i nigdzie nie ma moda do GE

 

Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze mój 8800gt padł, w zastępstwie zakupiłem gigabyte z zalmanem 256mb, karta smiga 700/1728/925 bez podnoszenia napięć, na tych ustawieniach smiga na maxa w bt2 na viscie x64, normalnie jestem w szoku, naxt na jakich napięciach działa twoja karta czy opłaca sie tak krecić czy przyrost znikomy, chłodzenie woda czy powietrze, troche sie chce pobawić ta karta bo zanim przyjdzie 8800gt z serwisu to trochę czasu minie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na karcie zapodane są dobre kondesatory oraz radiatory na mosfety to można jechać do 1.75v na powietrzu , na wodzie będą nieco lepsze wyniki oc ze względu na niższą temperature. A przyrost wydajności jest wprost proporcjonalny do wzrostu taktowań shaderów , ale przy okazji musi rosnąć taktowanie pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś moda na tego gigabyte bo robiłem chciałem robić według tego http://www.techzonept.com/showthread.php?t=166236 przepisu ale rezystencja na moim układzie zamiast 40k wynosi 6k, oznaczenia te same, nie chce nic spierniczyć ale fajnie by było trochę grafę pogonić, tym bardziej ze założyłem blok wodny, i radiatory na pamięci i mosfety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...