Skocz do zawartości
MeoPL

Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak Radeon HD 2900XT ...

Coraz bliżej do premiery całej gamy nowych kart graficznych ATI, zgodnych ze standardem DirectX 10. Zniecierpliwienie, duża ilość plotek pełnych nowinek technicznych i punktacji benchmarków, jednych irytuje innych utwierdza w przekonaniu, że ATI wypuści naprawdę mocną i dopracowaną maszynę. Jak będzie, zobaczymy już po 10 maja, o ile znów nie zostanie zmieniony termin debiutu. Na razie strona Daily Tech podała kilka pewnych już szczegółów nowej karty. Tak więc, będzie się ona nazywała Radeon HD 2900XT. Jak łatwo zauważyć, znika X z nazwy produktu, zastąpiony literkami HD, mającymi podkreślić zgodność ze wsparciem dla technologii High Definition. Potwierdziły się dane o 512-bitowej szynie pamięci, co z aż 320 procesorami strumieniowymi (stream processors - zunifikowane Shadery) może dać niezłego "kopa" w skomplikowanych obliczeniach graficznych (to ponad dwa razy więcej, niż w 8800GTX). Seria HD 2900 oferuje również 128 bitowy HDR i 24 krotny Anti Aliasing (8800 - 16x AA). W układzie R600 również znajdziemy akcelerator fizyki, choć nie podano jego szczegółów. Nowa karta zastąpi nam również kartę dźwiękową w połączeniach HDMI, bo wbudowany w Radeona układ potrafi przesyłać sześciokanałowy dźwięk (5.1). Jednocześnie z serią HD 2900 zadebiutują niższe modele : ATI Radeon HD 2600 (XT i PRO) oraz Radeon HD 2400. Nie podano jednak bliższych danych dla tych kart. Nie chcę być złym prorokiem (zwłaszcza, że sam kupiłem GTS'a), ale chyba konkurencyjna seria 8800 nie pożyje zbyt długo i zostanie zastąpiona kolejną numeracją, choć na pewno dużo będzie zależało, ile ATI sobie zażyczy za nowe technologie i trendy w swoich produktach. Już niedługo sami się przekonamy.

by IN4.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R600XT Scores 12K in 3DMark06

R600XT will be officially known as Radeon HD 2900 XT when it launches in May. It seems that R600XT will be available first followed the XTX. According to DailyTech, the Radeon HD 2900 series features 320 stream processors and supports 128-bit HDR rendering, 24xAA, physics processing. Other features include integrated HDMI output capabilities with 5.1 surround sound. Although the wait for R600 is unbearable but the consoling part is that R600XT stood up well against NVIDIA GeForce 8800 series. Using a Core 2 Extreme QX6700 processor, R600XT scored 12K in 3DMark06, slightly better than a GeForce 8800 GTX. It is benched on the latest 8.361-RC4 drivers, quite an improvement over the older sets of drivers. The core clock of R600XT stood at 750MHz while the memory is at 820MHz. It looks all decent for a US$399 card.p>

Wynik 12k w smarku 06 i cena 399$ robią wrażenie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO, jak już w polskich sklepach jest 8600 a premiera miała być 17 kwietnia. To raczej nie będziemy tyle czekac na 2900 :]

Ja poczekam, nawet lepiej dla mnie i mojej matury :) Z nudów się poucze ;) (Ale nie przy takiej pogodzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO, jak już w polskich sklepach jest 8600 a premiera miała być 17 kwietnia. To raczej nie będziemy tyle czekac na 2900 :]

Ja poczekam, nawet lepiej dla mnie i mojej matury :) Z nudów się poucze ;) (Ale nie przy takiej pogodzie)

Ja po maturze też kompa nowego składam ;) Jeżeli AMD będzie walczyć z NV ceną, to będziemy mieli powtórkę z walki cenowej w pomiędzy AMD a Intelem w prockach, zapowiada się ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jaki będzie miała potencjał OC. Bo coś mi się zdaje, że chip będzie wyżyłowany do granic mozliwości.

 

A ile punktów w 3dm06 ma 88GTX przy procku Core 2 Extreme QX6700?

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli GTX jest szybszy to przeciez 2900XT 512MB to raczej konkurent cenowy dla GTS'a . ;)

 

GTX (o ile nie seria 8900) bedzie chyba raczej walczyl z wersja 1gb XTX , ale to tylko wrozby z fusow , chociaz bardzo prawdopodobne ;)

 

Ja w kazdym badz razie zaczekam sobie ten miesiac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jaki będzie miała potencjał OC. Bo coś mi się zdaje, że chip będzie wyżyłowany do granic mozliwości.

 

A ile punktów w 3dm06 ma 88GTX przy procku Core 2 Extreme QX6700?

w 06 pod wistą tylko na C2D 6400 @3,2G na standartowych taktach ...10900-11200 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie rozumie

wiecej pamieci

wyzsze takty

wiecej US

a wynik nieznacznie wiekszy

wiekszy pobor mocy

JEDYNIE CENA...ktora i tak pewnie w Polsce zwali z nog a te 1500 to mozna miedzy bajki wlozyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dziwne, ze power jak ponad pol roku nowy radek wychodzi... ba i jeszcze nie wiadomo czy wyjdzie w maju :P

 

dla mnie to roznice marginalne (ofc nie liczac 1024x768 - bo kto gra na tej rozdzialce, na tych grafach oO)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd power

Litościwy panie oszczedz nam tego typu stwierdzen ... tyle czekania, a różnice marginalne szczegolnie w wyzszych rozdzielczosciach do ktorych nota bede owa karta zostala stworzona. Co prawda nie jest to najmocniejsza wersja 2900 ale i tak wynik nie powala na kolana. Ratunek w przystepnej cenie.

 

BTW nie rozumiem ATI, niejednokrotnie ma karty technicznie lepsze (x8xx/x19xx) niz Zieloni (g6xxx/7xxxx), a tak trudno im zrobic cos aby zdominowac rynek. Pierw jak dobrze pamietam R600 mialo miec 64 jednostki i ATI uparcie twierdziło ze pogoni 128 z 8800GTX, teraz ma ich 320, a nie wyglada zeby zdeklasowalo 8800 :| Quo vadis ATI/AMD ?

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hauturnik

nie dziwne, ze power jak ponad pol roku nowy radek wychodzi... ba i jeszcze nie wiadomo czy wyjdzie w maju :P

 

dla mnie to roznice marginalne (ofc nie liczac 1024x768 - bo kto gra na tej rozdzialce, na tych grafach oO)

widze nie czujesz bazy

 

xt to taki gtsik a wali gtxa po lbie

 

xtx bedzie topowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litościwy panie oszczedz nam tego typu stwierdzen ... tyle czekania, a różnice marginalne szczegolnie w wyzszych rozdzielczosciach do ktorych nota bede owa karta zostala stworzona. Co prawda nie jest to najmocniejsza wersja 2900 ale i tak wynik nie powala na kolana. Ratunek w przystepnej cenie.

No własnie ona nie została stworzona do najwyższych rozdziałek. Od tego będzie wersja 1GB. moim zdaniem i tak nieźle radzi sobie w 1600x1200 w barodz wyamgających Crysisie o ile te testy to nie fake. choć widać ze wraz ze zwiększaniem rozdziałki brakuje pamięci - ale ona ma przecież jej mniej niż GTS. Jeśli będzie w cenie 1500zł to cud miód i orzeszki :unsure: A ma duze szanse w tej cenie być - 400$ + 21% VAT + marża dla sprzedawcy własnie wyjdzie około 1500zł... Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, to dlaczego wspominają o xtxie jako niepewnym produkcie?

 

I nie powiedziałbym że wali po łbie, owszem jest lepszy, ale tylko trochę.

 

Nie jestem fanboyem ani nvidia ani ati, ale teraz kibicuje nowemu radkowi :)

 

i mam nadzieje ze naprawdę to będzie 400$, a nie 600$ i więcej.

 

Chociaz tak czy siak w polsce na początku będzie więcej niż te 1500-1600zł, stawiam dolary przeciwko orzechom, że cena bedzie podchodzic w takim komputroniku pod 2k zł :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litościwy panie oszczedz nam tego typu stwierdzen ... tyle czekania, a różnice marginalne szczegolnie w wyzszych rozdzielczosciach do ktorych nota bede owa karta zostala stworzona. Co prawda nie jest to najmocniejsza wersja 2900 ale i tak wynik nie powala na kolana. Ratunek w przystepnej cenie.

 

BTW nie rozumiem ATI, niejednokrotnie ma karty technicznie lepsze (x8xx/x19xx) niz Zieloni (g6xxx/7xxxx), a tak trudno im zrobic cos aby zdominowac rynek. Pierw jak dobrze pamietam R600 mialo miec 64 jednostki i ATI uparcie twierdziło ze pogoni 128 z 8800GTX, teraz ma ich 320, a nie wyglada zeby zdeklasowalo 8800 :| Quo vadis ATI/AMD ?

Hmmm o ile Radki x1900 przewyższały nieco technologicznie GF7 o tyle nie mozna tego powiedziec o serii x8xx w porównaniu do GF6....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd power

Jakie oddanie AMD

 

Zdjęcia testu z marka na którym AMD przegrywa już dać nie mogłeś ?

http://www.bilgiustam.com/resimler/donanim/test1.jpg

 

Dodatkowo źródło

http://www.bilgiustam.com/

 

Dziwne coś te wyniki w marku te w Crysis też. I może ktoś to przetłumaczyć? "ATI’nin yeni kartlarının fiyatları konusunda henüz net bir bilgi yok fakat HD2900XT modelinin 450$ seviyesinde satılacağı tahmin ediliyor."

Edytowane przez LudwiG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...