Skocz do zawartości
MeoPL

Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

no, zapewnie wreszcie doszli ze przy 80nm to moga sobie z ta karta dupe podetrzec bo przy 80nm to nie maja szans z nvidia ktora nadal ma spory zapas mocy chociaz nadal siedzi na 90nm (gddr4, 512bit kontroler pamieci i mniejsza pradozernosc a wiec i wytwarzanie temperatury)

 

to niesamowite jak ati odstaje od nvidii, zupelnie jak amd od intela...

nvidia teraz zbija kokosy z G80 i o dziwo obnzia cene i wprowadza super cenowe karty (8800gts 320mb) to wywoluje szok i niedowierzanie u amd/ati ktora sie tego spodziewala dopiero po wyjsciu r600 i r6xx.

Ludzie jeszcze do tego uslysza i koljenym dalekim przesuneiciu premiery to sie rzuci na g80 bo jak glupi czekali na produkt od r600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, zapewnie wreszcie doszli ze przy 80nm to moga sobie z ta karta dupe podetrzec bo przy 80nm to nie maja szans z nvidia ktora nadal ma spory zapas mocy chociaz nadal siedzi na 90nm (gddr4, 512bit kontroler pamieci i mniejsza pradozernosc a wiec i wytwarzanie temperatury)

 

to niesamowite jak ati odstaje od nvidii, zupelnie jak amd od intela...

nvidia teraz zbija kokosy z G80 i o dziwo obnzia cene i wprowadza super cenowe karty (8800gts 320mb) to wywoluje szok i niedowierzanie u amd/ati ktora sie tego spodziewala dopiero po wyjsciu r600 i r6xx.

Ludzie jeszcze do tego uslysza i koljenym dalekim przesuneiciu premiery to sie rzuci na g80 bo jak glupi czekali na produkt od r600

Zgadzam się w 100%.... a jeszcze niech poczeka ze 2 miechy to straci następnych z segmentu do 1000 pln.jednym słowem klapa.... i nie wydaje mi się aby to było planowane.

Z jednej strony leje intel a drugiej NV.Coś mi się zdaje ze się przeliczyli z DD4 i 512bit - koszta za wysokie w stosunku do wydajności i G80.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszyscy zaczynaja marudzic , przeciez to nie pierwsza obsowa w dziejach

ATI :) za 2-3 miesiace wyjdzie grafa z nowymi pamieciami DDR3 1,4GHz ( 2,8GHz )

i bedzie ostra jazda w 3DMarkach :) zapowiadane 14tys w Marku 06

 

szkoda tylko ze z powodu tej obsowy wszyscy niejako tracimy :/ navet userzy NVidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszyscy zaczynaja marudzic , przeciez to nie pierwsza obsowa w dziejach

ATI :) za 2-3 miesiace wyjdzie grafa z nowymi pamieciami DDR3 1,4GHz ( 2,8GHz )

i bedzie ostra jazda w 3DMarkach :) zapowiadane 14tys w Marku 06

 

szkoda tylko ze z powodu tej obsowy wszyscy niejako tracimy :/ navet userzy NVidi

Hmmm nigdy nie miałem nic do ATI czy AMD , choć od kiedy pamiętam jadę na Intelu i Nvidi.

Obie firmy miały swoje wzloty i upadki ......I nie ma znaczenia czy karta NV czy ATI jest lepsza o kilka % .po drugie 3Dmark 06 nie jest żadną miarą wydajności G80 jak i przyszłego R600.Ale faktem jest że ATI traci potencjalnych klientów i tego nic nie zmieni ..karty z najwyższej półki i tak nie stanowią dla firmy dużych zysków , są raczej ich prezentacją ze względu na koszta produkcji.Największe zyski przynoszą karty w segmencie 200-300$ i tu właśnie AMD od chwili premiery 8800GTS320 dostaje po tyłku.

Nie problem moim zdaniem na dzisiejszy dla obu firm stworzyć karte która pobije ostro G80 , ale koszty byłyby tak wielkie ze poprostu produkcja stałaby sie nie opłacalna.

Dlatego trzeba wypuścic produkt , który będzie wydajny i który przyniesie zyski przy cenie końcowej ok 600$.I tu właśnie moim zdaniem ma problem AMD a nie dla tego że nie mają układu który będzie przynajmiej tak wydajny jak G80.

Doliczając do tego pobór mocy , który w/g specyfikacji był w stosunku do G80 o wiele większy moim zdaniem mamy odpowiedz dlaczego nie ma jeszcze premiery.Bo kto kupi karte która może o 5% pobije NV a będzie o 100W wiecej kompa pompowała.....czego następstwem musi być wydajny układ chłodzenia o odpowiednim przepływie powietrza a zarazem powinien być cichy.NV w g80 postawiło na cisze i jest ok ale karta średnio w idle ma 60C a w ostrym stresie w mało wentylowanej budzie moze dochodzić do 90C.karta ,która pobiera 100W wiecej musi analogicznie wydzielać wiecej ciepła , które trzeba odprowadzić , a kto chce mieć w domu suszarke.

I mamy efekt [ nawet jak koszta są akceptowalne ] 5% wydajności wiecej ale: pobór mocy o 100W wiekszy i poziom chałasu o ok 30-50%.... co byscie kupili ? bo ja NV.... 5% przy takiej karcie to praktycznie mozna pominąć .......na diabła mi wyjąca karta , która rozpędza licznik energi a daje 5-10 fps w grach... czy mam 130 czy 140 fps np w FEAR średnio jet zupełnie obojętne...a tam gdzie NV ma np 25 to R600 np 27 to i tak to nic nie daje........rachunek jest prosty.........taka karta nie ma racji bytu i moim zdaniem AMD zdało sobie z tego sprawę opuzniając premierę swojego dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konio68

 

Zgadzam w większości z tym co napisałeś ,

ale co do kosztów produkcji nie do końca masz rację.

Owszem w zapowiadanej karcie z wyższej półki R600 najdroższa to będzie chyba pamięć

skoro ma jej być aż 1GB do tego taktowanej 1GHz lub więcej .

Samo GPU nie powinno być aż tak drogie , skoro odpady często są wykorzystywane

do produkcji kart z niższej półki , ( tak jest zazwyczaj gdy część GPU jest uszkodzona )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jipikijajej

Hmmm nigdy nie miałem nic do ATI czy AMD , choć od kiedy pamiętam jadę na Intelu i Nvidi.

Obie firmy miały swoje wzloty i upadki ......I nie ma znaczenia czy karta NV czy ATI jest lepsza o kilka % .po drugie 3Dmark 06 nie jest żadną miarą wydajności G80 jak i przyszłego R600.Ale faktem jest że ATI traci potencjalnych klientów i tego nic nie zmieni ..karty z najwyższej półki i tak nie stanowią dla firmy dużych zysków , są raczej ich prezentacją ze względu na koszta produkcji.Największe zyski przynoszą karty w segmencie 200-300$ i tu właśnie AMD od chwili premiery 8800GTS320 dostaje po tyłku.

Nie problem moim zdaniem na dzisiejszy dla obu firm stworzyć karte która pobije ostro G80 , ale koszty byłyby tak wielkie ze poprostu produkcja stałaby sie nie opłacalna.

Dlatego trzeba wypuścic produkt , który będzie wydajny i który przyniesie zyski przy cenie końcowej ok 600$.I tu właśnie moim zdaniem ma problem AMD a nie dla tego że nie mają układu który będzie przynajmiej tak wydajny jak G80.

Doliczając do tego pobór mocy , który w/g specyfikacji był w stosunku do G80 o wiele większy moim zdaniem mamy odpowiedz dlaczego nie ma jeszcze premiery.Bo kto kupi karte która może o 5% pobije NV a będzie o 100W wiecej kompa pompowała.....czego następstwem musi być wydajny układ chłodzenia o odpowiednim przepływie powietrza a zarazem powinien być cichy.NV w g80 postawiło na cisze i jest ok ale karta średnio w idle ma 60C a w ostrym stresie w mało wentylowanej budzie moze dochodzić do 90C.karta ,która pobiera 100W wiecej musi analogicznie wydzielać wiecej ciepła , które trzeba odprowadzić , a kto chce mieć w domu suszarke.

I mamy efekt [ nawet jak koszta są akceptowalne ] 5% wydajności wiecej ale: pobór mocy o 100W wiekszy i poziom chałasu o ok 30-50%.... co byscie kupili ? bo ja NV.... 5% przy takiej karcie to praktycznie mozna pominąć .......na diabła mi wyjąca karta , która rozpędza licznik energi a daje 5-10 fps w grach... czy mam 130 czy 140 fps np w FEAR średnio jet zupełnie obojętne...a tam gdzie NV ma np 25 to R600 np 27 to i tak to nic nie daje........rachunek jest prosty.........taka karta nie ma racji bytu i moim zdaniem AMD zdało sobie z tego sprawę opuzniając premierę swojego dziecka.

x% wzrost poboru pradu jesli = x% wzrostowi wydajnosci wtedy mozemy mowic o akcpetacji takiej relacji

natomiast r600 jesli specyfikacje o poborze pradu sa prawdziwe to tylko i wylacznie przerost formy nad trescia :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konio68

 

Zgadzam w większości z tym co napisałeś ,

ale co do kosztów produkcji nie do końca masz rację.

Owszem w zapowiadanej karcie z wyższej półki R600 najdroższa to będzie chyba pamięć

skoro ma jej być aż 1GB do tego taktowanej 1GHz lub więcej .

Samo GPU nie powinno być aż tak drogie , skoro odpady często są wykorzystywane

do produkcji kart z niższej półki , ( tak jest zazwyczaj gdy część GPU jest uszkodzona )

zgadza się GPU to pikuś .cene karty najbardziej podbija pamięć a tym bardzieej DDR4 , ale czynnikiem który ogromnie wpływa na cene jest wyprodukowanie samej płytki i właśnie pcb ogromnie podbija cene najmocniejszych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati teraz dla mnie kompletnie nie istnieje. nV cisnie jak moze i wyobrazam sobie smiech w ich obozie z "klonowych". Powiedzmy szczerze ze w tej chwili w segmencie high Ati nie ma nic ciekawego. Lada moment wyjdzie seria 8300/8600 i juz calkowicie nikt o zdrowych zmyslach nie kupi Ati nawet w segmencje Low/Mid. Wiem ze to moze nie jest super obiektywne ale dla mnie jako usera tak to sie teraz przedstawia. Do tego wiele glosow sie slyszy, ze AMD zostanie przjete "po kosztach" przez swoich akcjonariuszy. Jesli tak bedzie zarzadz AMD poleci - i slusznie.

Dla mnie wlasnie teraz stalo sie jasne czemu Intel zbiera grupe inzynierow od GPU. Pamietacie jak na poczatku po przejeciu spekulowano, ze pewnie Intel podpisze pakt z "diablem" czyli nV. Nic takiego sie nie stalo. Intel zwietrzyl kolejny biznes i nie bedzie sie sentymentami kierowal. Teraz to tylko kwestia czasu kiedy Ati wyleci z Macow. Jak wiadomo juz teraz tam sa procki Intela. Niedlugo beda tez tam grafy ich. Tu nikt nie bedzie na Ati czekal. Rynek nie znosi prozni. nV Zanotowala 40% wzrost sprzedanych kart z segmentu High/mid w porowniu z analogicznym okresem w tamtym roku. Wyjscie 8300/8600 jeszcze ten wzrost powiekszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od zawsze bylem za ATI, ale ostatnio naprawde nie maja nic ciekawego w segmencie na moja kieszen, czyli ok. 300zl. W wyzszych zreszta tez. A szkoda. Mam jednak nadzieje, ze moze sie jeszcze pozbieraja, to z przyjemnoscia kupie znowu ich karte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu Ati(MAD) nie mialo by wyjsc z kryzysu? Firma z tego co wiem nie stoi na skraju bankructwa. Owszem to co robia z tym r600 to delikatnie mowiac obsuwa, ale trzeba pamietac ze ATI(AMD) ma zagorzala grupe fanow (znam to z zycia, wiec nie sa to czcze slowa) ktora wyczeka na r600, albo kupi cos teraz z serii X1xxx, niewazne czy bedzie/jest to lepsze od NV.

 

Nam pozostaje czekac (cierpliwie :angry: ) na premiere nowego dziecka AMD(Ati). Bedzie co najmniej wydajne jak G80 i w ludzkiej cenie- sprzeda sie ; bedzie wydajniejsze- sprzeda sie lepiej; bedzie gorsze- i tak sie sprzeda :wink:

Nvidia miala swoje Nv30, Intel PIV- czesc uzytkownikow przeszla do obozu przeciwnego, duza czesc i tak "to" kupia (teraz wyznaje grzecy- mialem Fx5600 400/400Mhz :mur: i oby to bylo ku przestrodze dla innych :) ) A teraz i Nvidia i Intel ma sie dobrze, maja swietne produkty i zarabiaja grouba kase.

 

Moze i AMD(Ati) potrzebuje zimnego przysznicu na pobudke, impulsu do tworczej pracy innymi slowy swojego........ Nv30 :?:

Nvidii wyszlo to nawet na dobre, wzieli sie wreszcie do roboty i splodzili nv40 :D

Tyle mojego wywodu

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem to co robia z tym r600 to delikatnie mowiac obsuwa, ale trzeba pamietac ze ATI(AMD) ma zagorzala grupe fanow (znam to z zycia, wiec nie sa to czcze slowa) ktora wyczeka na r600, albo kupi cos teraz z serii X1xxx, niewazne czy bedzie/jest to lepsze od NV

mam tylko nadzieje ze owa grupa fanow wystarczy .. pamietacie 3dfx ? = oni to mieli grupe fanow - czy nawet fanatykkow;] niestety user jest userem i kupi to co prezentuje lepszy stosunek wydajnosc/cena. nowe produkty nvidii wygraly pierwszy kwartal 2007 - po1 brak konkurencji - po2 swietne ceny - oby ATI nie przegralo tego roku po calej linii i nie mowie tego jako fanatyczny uzytkownik karty ATI [nieduugo zapewne przesiadka na jedna z 320mb 8800;] Pamietajmy ze na rynku bez konkurencji traci jedynie klient .......

 

a tak z innej beczki [moze bylo moze nie] cytat z vr-zone:

http://www.vr-zone.com/?i=4688

 

"also AMD is still working on enhancing the performance of the drivers for R600 and we heard that the performance few weeks ago is just almost on par with GeForce 8800GTX and there is a potential to go another 20-30% more. Last week, AMD has decided on the marketing name for R600 as X2900 series so we can presume the performance is already higher than 8800GTX now."

Edytowane przez ChomiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Streszczając cytatu powyżej: co by ATi nie robiło to jesli nie będzie poważnego wzrostu wydajności przy tej utylizacji energii to nie przeskoczy NVidii.... bo czymże jest ten nawet 30%'owy wzrost wydajności przy jednoczesnym wzroście o jakieś 120W poboru? Dla mnie jako użytkownika niczym.... wolę mieć te 20 FPS'ów mniej niż płacić jakieś 100 pln miesięcznie więcej za prąd.... tyle mojego.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Streszczając cytatu powyżej: co by ATi nie robiło to jesli nie będzie poważnego wzrostu wydajności przy tej utylizacji energii to nie przeskoczy NVidii....

Z twojego punktu widzenia to karta musialaby byc ok. 60% wydajniejsza, zeby jej kupno oplacalo sie pod wzgledem stusunku: pobierana moc/wydajnosc??

60% wiecej watow i 60% wieksza wydajnosc-wynik bylby w takiej sytuacji wzorowy jesli bedziemy mierzyc wszystko miara pobieranej energii.

 

 

 

bo czymże jest ten nawet 30%'owy wzrost wydajności przy jednoczesnym wzroście o jakieś 120W poboru? Dla mnie jako użytkownika niczym.... wolę mieć te 20 FPS'ów mniej niż płacić jakieś 100 pln miesięcznie więcej za prąd.... tyle mojego.

Pozdrawiam.

20fps to imo roznica ogromna(zwazywszy na fakt, ze wielka niewidoma jest wydajnosc tych kart pod DX 10) z tym, ze nie widomo o ile sie ona zmniejszy (czy moze wyrowna) w stosunku do 8900GTX.

 

niż płacić jakieś 100 pln miesięcznie więcej za prąd.... tyle mojego.

Pozdrawiam.

Hehehe-to chyba wg jakies nowej stawki?? :wink:

 

Czlowieku gdyby bylo tak jak piszesz to sobie nawet nie jestes wstanie wyobrazic ile za prad bys placil...

 

Urzadzenia o mocy 120W wlaczone srednio przez 10h/dobe "oskubie" cie chyba w ciagu miesiaca na kwote 12-15zł*(jesli popelnilem blad to poprawcie).

 

*zalezy od stawki

 

I jeszce co do samej pradozernosci kart to dla mnie jest to argument "na minus"majacy sens tylko w aspekcie wymuszenia zainstalowania SOLIDNEGO chlodzenia i PRZEDEWSZYSTKIM cofania sie tego wszystkiego "do tylu", bo gdzie tu postep?? :angry: Moze od razu metrowa karta z 5 piecioma wtykami zasilajacymi?

 

A jesli chodzi o argument dotyczacy zasilacza, to kto kogo stac na karte za 2000-2200zł nie bedzie mial tych 300zł na zasilacz??

No sorry, ale jesli ktos kupuje 8900GTX czy R600 majac na pokladzie np. takiego Venica 3000+ oraz zasilke 350W i pisze , ze "leee kurde, ale syf moj pro. szef 350W nie starczy" no to ludzie cos chyba jest nie tak!

Wiadomo, ze do takiego sprzetu potrzeba z 2GB ramu, c2d, dobre mobo, wiec kwota za zasilacz po prostu sie zamaze i bedzie takim napedem FDD w kompie za 1,5 tys. z hipermarketu.

 

Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

"also AMD is still working on enhancing the performance of the drivers for R600 and we heard that the performance few weeks ago is just almost on par with GeForce 8800GTX and there is a potential to go another 20-30% more. Last week, AMD has decided on the marketing name for R600 as X2900 series so we can presume the performance is already higher than 8800GTX now."

 

Tak idąc takim tokiem rozumowania X2900 to hmmm to znaczy, że jest 2 razy słabszy od 5900XT i 3 razy słabszy od radeonów 9500? Boże co za ludzie oceniają wydajność karty po nazwie? Gdyby tak było to pewnie każdy by się przesiadał z 6800GT na 7300gs :damage_wall: Widać ATI kontynuuje swoją politykę marketingową X800, X1800, X2800 itp więc nie wiem dla kogo tu jakieś wielkie zaskoczenie ?

 

@Xan02 dobrze gadasz.

 

A koszt za używanie R600 będzie o około 8zł większy ( przy taryfie 0.15 za KWh).

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 fps to jest duzo i malo... zalezy przy jakich wartosciach. 50 vs 70 to imho duza roznica... 30 vs 50 jeszcze wieksza... 180 vs 200 malutka... ;) a 30% to moim zdaniem duzo 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj Waj! czepiacie się za przeproszeniem pierdół. Wyolbrzymiając wartości chodziło mi o znikomy przyrost wydajności przy znacznym przyroście poboru mocy/emisji ciepła... nie chodziło mi o konkretne liczby i procenciki lecz o to, ze karta ta na dzień dzisiejszy zdaje się być porażką na całej linii... Nie wykluczam miłego zaskoczenia, ale jak na razie nikt nie przetestował nawet pr0totypu tego cudeńka a Wszyscy się tym podniecają. Przyjmijcie do wiadomości, że na razie prym wiedzie NV i jak tak dalej ATi bedzie pogrywać to tego nie zmieni.

 

Koniec ode mnie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj Waj! czepiacie się za przeproszeniem pierdół. Wyolbrzymiając wartości chodziło mi o znikomy przyrost wydajności przy znacznym przyroście poboru mocy/emisji ciepła... nie chodziło mi o konkretne liczby i procenciki lecz o to, ze karta ta na dzień dzisiejszy zdaje się być porażką na całej linii... Nie wykluczam miłego zaskoczenia, ale jak na razie nikt nie przetestował nawet pr0totypu tego cudeńka a Wszyscy się tym podniecają. Przyjmijcie do wiadomości, że na razie prym wiedzie NV i jak tak dalej ATi bedzie pogrywać to tego nie zmieni.

 

Koniec ode mnie.

Pozdrawiam.

Dokładnie do puki nie wyjdzie nie ma co gdybać o wydajnosci i mocy....pierwsze testy coś juz pokażą ...a prawdziwe wydajnosci poznamy dopiero jak wyjda testy na DX10 co jest varte ATI i NV....puki co porównania można sobie darować - przynajmniej te dotyczące wydajności.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraza ploty ze AMD/ATi ma zostac przez kogos kupione :unsure:

 

NV marzy o produkcji prockow :wink: Oczywiscie to S-F ale juz kiedys 3dfx zostalo wykupione przez NV. A dla inwestorow liczy sie kasa a nie milosc do marki/znaczka. Kto by mogl zastapic luke po ATI na rynku gpu ? Odpowiedz brzmi Intel ktory rowniez ma marzenia wejscia na ten rynek (gpu ktore teraz robi intel rozdaje za free jako integra).

 

Jest wiec szansa ze za pare lat bedziemy mieli na rynku cpu i gpu od intela oraz cpu oraz gpu od NV :rolleyes: i firmy ktore ze soba wspolpracowaly beda ze soba konkurowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ati nawet karty ze sredniego segmentu wymagaja podwójnego złącza zasilającego PCI-Express i to w 65nm o_O Bravo G!rl !!! No i wydajnosc wyższa/na poziomie x1900GT równiez nie szokuje, zwazywszy na to ze najwczesniej w lato mozna spodziewac sie debiutu nowych gpu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ma już 13 stron a karta nawet nie wyszła, większość z Was ją skreśla, bo tak Wam pasuje. R600 nawet nie ma jak się bronić, bo można to ująć, że nawet jeszcze jej nie ma. Nikt tak na prawdę nie widział jej wydajności ( poszczególnych wersji ), nikt z Was nie widział nawet wydajności 8800GTX w dx10, o którym tak trąbicie i taka wielka szkoda, że AMD( ATI ) nie wypóściło jeszcze kart z DX10 które wszystkim NAM jest teraz tak bardzo potrzebne :mur: NIC nie ma jeszcze na dx10. 8800 wyszedł szybciej i NV szybciej zaczyna wszystko wypuszczać... Od kąd...?? Od czasu, kiedy weszło całe SLI, które jest tylko pokazem możliwości. SLi zostało przejęte w sumie i przerobione. Ati musiało stworzyć CF i na to potrzeba czasu, ale radzi sobie dalej, na to nie patrzycie... To, że teraz ( ATI ma także CPU - w nawiasie bo to AMD, ale to,to samo ) a NV ma NIC!! I jak za jakiś czas NV zacznie myśleć nad stworzeniem CPU na miarę konkurencji to wtedy zobaczymy, prawdo podobnie się wszystko wyrówna albo AMD-ATI jeszcze wyprzedzi NV, bo CPU trudniej zrobić, niż tylko połączyć dwie akrty razem... Ale nikt o tym nie gda i dobrze, bo po co gdybać oc zymś, czego nie ma. Zejdzcie z ATI, nie dlatego, bo mnie boli, że jedziecie na tą firmę, ale gadacie o produkcie którego żaden z Was nie widział na oczy, nie dotykał, nie widział wyników, nie przeprowadzał testów, więc po co mówicie o czymś, czego nie wiecie/nie widzicie, przypowiadacie przyszłość, czy co... Pobór prąu/wydajność... Ludzie... w takim razie 8800GTX vs 7900GTX ... pobór prądu wzrasta praktycznie dwu krotnie a wydajność nie także nie kupujcie 8800GTX bo to za bardzo prądożerna grafa :mur: Walnijcie się w głowę!! Poza tym to nie temat o NV a o r600 którego nie ma, także skończcie, bo później jak grafa wyjdzie i pojawią się ewentualne problemy z nią, to ktoś będzie musiał przebrnąć przez te 13 stron gadania o niczym po to, żeby zobaczyć, jakie z was jasnowidze... R600 wyjdzie już niebawem i rozwieje wszelkie wątpliwości, czy będzie dobre, czy też nie aż tak jak głosi fama o tej grafice ( i pewnie będzie tak jak w drugim gdybaniu ) ale to wyjdzie w czasie i ta grafa to pokaże, a nie Wy czy ja. Jak chcecie sobie dalej gdybać to może załóźcie sobie teraz Topic o NV i jego CPU i gdybajcie sobie, jakie wydajne będą...

 

Żeby nie było, że bronię biednej firmy ATI-AMD i w ramach tego pluję na NV... NV przoduje od jakiegoś czasu ( jak dla mnie od początków walki na arenie SLI/CF [ duża strata czasu ATI ]) i tyle, gratuluję, ale czas pokaże możliwości obu producentów za jakiś czas, kiedy obie firmy będą miały i GPU i CPU w swojej ofercie... Tym czasem NV może rozpocząć dopracowywanie swoich sterowników, bo żadne detonatory nie były tak dobre jak Catalysty. Mam teraz 7600GS i problemów nie ma dla mnie, ale trzeba kilka rzeczy skorygować po instlace sterów i to jest duży minus, tym bardziej dla "zielonych ludków". Wcześniej miałem Catalysty na R9550 i wszystko śmigało. Poza tym to jest wiadome, że nv się nie przepracowuje nad sterownikami, w sumie nie musi bo gry są pod nv robione w większości, ale też ma co robić.

 

Bynajmniej oddajmy ten temat w ręce R600 i niech ten temat będzie już od tej pory o tej grafice, a nie o waszych opiniach o czymś, czego nie ma. Albo niech jeszcze moderatorzy pomyślą nad podzieleniem tego tematu na dwie grupy:

1.) Opinie pzed wypuszczeniem grafiki...

2.) Problemy/porady, etc, gdy grafa już jest w sklepach.

W sumie to nawet nie głupi pomysł, przydałby się też w gadakch o 8600, itd... Ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram w 100%. Ale chodzi o to, że ATI stoi w miejscu praktycznie z technologią. Jak się dowiedziałem, iż nV wyda za niedługo GF 8950 GX2 to wiesz nie dziwie się, że nalatują na DAAMIT. Tak swoją drogą, jeżeli to z twojepc.pl to prawda, to przynajmniej nowością będzie wsprcie dla PCI-E Gen.2 no i złącze Crossfire w prawie wszystkich wersjach. Ale poza tym zobaczymy, czy wogóle jakiś Radek powstanie, który będzie godnym przeciwnikiem dla dwuprocesorowych kart nV. Ja proponuję poczekać do premiery i jestem za tym, co powiedział poprzednik.

Edytowane przez MeoPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... w takim razie 8800GTX vs 7900GTX ... pobór prądu wzrasta praktycznie dwu krotnie a wydajność nie także nie kupujcie 8800GTX bo to za bardzo prądożerna grafa

Jezeli ktos gra na niskiej rozdzielczosci to moze sobie kupic 7900GTX. Ja mam monior 22" i gram w rozdzielczosci 1680x1050 z full dealach i wszyskie filtrowania na full i niestety 7900GTX nie poradzi sobie z tym. A co do R600 trzeba poczekac na wersje filalna. Jezeli w grach obslugujacych DX10 bedzie o wiele wydajniejsza od 8800GTX zn. gtx w full detalach na 1680x1050 20 klatek/s a R600 np. 40 klatek/s to bedzie to duza roznica. Ale jezeli 40/60 lub 80/100 to razcej sie tego nie zauwazy. Zreszta zawsze mozna sprzedac 8800 i kupic R600. Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kilka razy wcześniej informowaliśmy o kartach opartych o rdzeń RV630, dzisiaj w sieci pojawiły się kolejne wiadomości na temat tychże układów. Wiemy niemal na pewno, że RV630 wykonany będzie w technologii 65 nanometrów, będzie wspierał drugą generacje zunifikowanych shaderów, DX10, SM4.0 oraz tylko 128bitowy interfejs pamięci. Nie zabraknie także wsparcia dla technologii HDCP. Pierwsze egzemplarze będą dostępne w trzech wersjach różniących się zastosowanymi pamięciami: GDDR4, GDDR3 oraz GDDR2 i znane są pod kodowymi nazwami odpowiednio: Kohinoor, Orloff i Sefadu. Pierwsze dwie karty wspierają natywnie Crossfire i PCI Express 2.0, wymagają jednak dodatkowego zasilania. Sefadu zadowala się energią z szyny PCI Express, ale nie można go wykorzystać w konfiguracjach Crossfire. RV630 wyposażony został także w UVD (Universal Video Decoder), który jest swoistym rozszerzeniem technologii AVIVO. Jeśli zaś chodzi o wydajność, powinna być ona lepsza niż ta jaką oferuje Radeon X1900 GT. Pierwsze egzemplarze pojawią się na targach CeBIT, jednak tylko za zamkniętymi drzwiami. Do sklepów trafią nie wcześniej jak w maju.

Tekst z FrazPC. Myślę, że R600 pojawi się na pewno przed majem. Edytowane przez XvAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek, tak, R600 jeszcze nie ma i ekstremalne komentarze nie mają większego sensu. Jednak prawdą jest to, że w chwili obecnej pozycja ATI jest mocno niepewna. Nikt nie kazał im robić CF... które swoją drogą radzi sobie gorzej od SLI. Jakieś zewnętrzne kable, karty master/slave... dobrze to już ktoś napisał, że zbyt skomplikowane rozwiązania się nie sprawdzają. Oczywiście, dla większości userów, a już na pewno w Polsce, dual gpu jest zbędne i nieopłacalne, lecz technologia istnieje i wcale nie tak rzadko gości w sigach na xtremesystems.

Nie wiem też po co nadajesz temu wyścigowi producentów jakiś "szerszy" wydźwięk. Tutaj mamy temat o R600. Nie liczy się to, jakie będą, o ile będą procki NV. Z tym, że ATI "ma procki" też nieźle dowaliłeś... ATI praktycznie już nie istnieje, lecz na pewno jeszcze długo przetrwa jako nazwa, logo oraz w świadomości zapaleńców komputerowych... jak długo?

Niestety, prawda jest taka, że przez ostatnie lata to NV wyznacza trendy, a ATI ogranicza się do "delikatnie" przesuniętych w czasie odpowiedzi. Nie są to odpowiedzi złe, R5xx to udane karty. Jednak czas to pieniądz i czasu, który stracono, gdy NV robiła kokosy na serii 6000, 7000, a teraz 8000 nikt nie wróci. W ten właśnie sposób pozycja AMD słabnie (doliczyć jeszcze C2D oraz zbliżające się wielkimi krokami premiery E2xxx). A czekać można w nieskończoność... to jak z kupowaniem kompa. Liczy się to, co jest w tej chwili, co ma który producent i ile sprzeda. Wiesz, jaka jest największa wada R600? Pobór prądu... nie. To, że go nie ma. W maju minie jakieś 5-6 miesięcy od debiutu serii 8000. Historia lubi się powtarzać.

 

Dopracowane Catalysty to chyba jakiś żart :/. Mi osobiście najbardziej podoba się ich współpraca z moją 6-letnią kartą TV:

6.8 trochę działa

6.9 działa

7.0 trochę działa

7.1 nie działa.

Wiem, że 6-letnie tunery TV to temat delikatnie mówiąc "dość marginalny"... jednak dla mnie ma to akurat znaczenie. Znacie ten ból, gdy jest kłótnia film czy mecz? ;)

 

Żeby nie było, mam to co w sigu. I nie mam zamiaru wjeżdżać na Ciebie Jarek, tylko wnieść nieco obiektywizmu i "chłodnego" spojrzenia.

 

peace&pozdr

Edytowane przez Garreat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ma już 13 stron a karta nawet nie wyszła, większość z Was ją skreśla, bo tak Wam pasuje. R600 nawet nie ma jak się bronić, bo można to ująć, że nawet jeszcze jej nie ma. Nikt tak na prawdę nie widział jej wydajności ( poszczególnych wersji ), nikt z Was nie widział nawet wydajności 8800GTX w dx10, o którym tak trąbicie i taka wielka szkoda, że AMD( ATI ) nie wypóściło jeszcze kart z DX10 które wszystkim NAM jest teraz tak bardzo potrzebne :mur: NIC nie ma jeszcze na dx10. 8800 wyszedł szybciej i NV szybciej zaczyna wszystko wypuszczać... Od kąd...?? Od czasu, kiedy weszło całe SLI, które jest tylko pokazem możliwości. SLi zostało przejęte w sumie i przerobione. Ati musiało stworzyć CF i na to potrzeba czasu, ale radzi sobie dalej, na to nie patrzycie... To, że teraz ( ATI ma także CPU - w nawiasie bo to AMD, ale to,to samo ) a NV ma NIC!! I jak za jakiś czas NV zacznie myśleć nad stworzeniem CPU na miarę konkurencji to wtedy zobaczymy, prawdo podobnie się wszystko wyrówna albo AMD-ATI jeszcze wyprzedzi NV, bo CPU trudniej zrobić, niż tylko połączyć dwie akrty razem... Ale nikt o tym nie gda i dobrze, bo po co gdybać oc zymś, czego nie ma. Zejdzcie z ATI, nie dlatego, bo mnie boli, że jedziecie na tą firmę, ale gadacie o produkcie którego żaden z Was nie widział na oczy, nie dotykał, nie widział wyników, nie przeprowadzał testów, więc po co mówicie o czymś, czego nie wiecie/nie widzicie, przypowiadacie przyszłość, czy co... Pobór prąu/wydajność... Ludzie... w takim razie 8800GTX vs 7900GTX ... pobór prądu wzrasta praktycznie dwu krotnie a wydajność nie także nie kupujcie 8800GTX bo to za bardzo prądożerna grafa :mur: Walnijcie się w głowę!! Poza tym to nie temat o NV a o r600 którego nie ma, także skończcie, bo później jak grafa wyjdzie i pojawią się ewentualne problemy z nią, to ktoś będzie musiał przebrnąć przez te 13 stron gadania o niczym po to, żeby zobaczyć, jakie z was jasnowidze... R600 wyjdzie już niebawem i rozwieje wszelkie wątpliwości, czy będzie dobre, czy też nie aż tak jak głosi fama o tej grafice ( i pewnie będzie tak jak w drugim gdybaniu ) ale to wyjdzie w czasie i ta grafa to pokaże, a nie Wy czy ja. Jak chcecie sobie dalej gdybać to może załóźcie sobie teraz Topic o NV i jego CPU i gdybajcie sobie, jakie wydajne będą...

 

Żeby nie było, że bronię biednej firmy ATI-AMD i w ramach tego pluję na NV... NV przoduje od jakiegoś czasu ( jak dla mnie od początków walki na arenie SLI/CF [ duża strata czasu ATI ]) i tyle, gratuluję, ale czas pokaże możliwości obu producentów za jakiś czas, kiedy obie firmy będą miały i GPU i CPU w swojej ofercie... Tym czasem NV może rozpocząć dopracowywanie swoich sterowników, bo żadne detonatory nie były tak dobre jak Catalysty. Mam teraz 7600GS i problemów nie ma dla mnie, ale trzeba kilka rzeczy skorygować po instlace sterów i to jest duży minus, tym bardziej dla "zielonych ludków". Wcześniej miałem Catalysty na R9550 i wszystko śmigało. Poza tym to jest wiadome, że nv się nie przepracowuje nad sterownikami, w sumie nie musi bo gry są pod nv robione w większości, ale też ma co robić.

 

Bynajmniej oddajmy ten temat w ręce R600 i niech ten temat będzie już od tej pory o tej grafice, a nie o waszych opiniach o czymś, czego nie ma. Albo niech jeszcze moderatorzy pomyślą nad podzieleniem tego tematu na dwie grupy:

1.) Opinie pzed wypuszczeniem grafiki...

2.) Problemy/porady, etc, gdy grafa już jest w sklepach.

W sumie to nawet nie głupi pomysł, przydałby się też w gadakch o 8600, itd... Ale to tylko moje zdanie.

Jarek 135 nie wiem za bardzo co Cię tak zdenerwowało ale moim zdaniem nie masz racji....

 

Po pierwsze nikt tutaj nie skreśla r600.... Tzn. są opinie że będzie niezbyt udane, ze ATI przedobrzyło itp. Tyle że jakbyś dokładnie czytał ten temat a dodatkowo śledził na bieżąco rynek GPU a w szczególności jeśli chodzi o r600 to byś zauważył albo tez i domyślił się tego, że zdecydowana większosc takich opinii wynika z tego ze ATI poprostu robi sobie najzwyczajniej w świecie jaja.... No bo jak nazwać można to ciagłe przekładanie premiery r600?? Przeciez pierwotnie układ ten miał miec premierę w listopadzie 2006, potem przed końcem roku 2006, potem 29 stycznia chyba, pozniej w połowie lutego, jeszcze do niedawna miał wyjsć pod koniec marca (choć moze tak się jeszcze stać) a ostatnio usłyszeliśmy "cudowną" wiadomośc ze r600 ma się ukazać w 2 kwartale 2007 a najprawdopodobniej w maju gdyż ATI chce (w przeciwienstwie do swoich ostatnich kilku premier) dac możliwoćść natychmiastowego kupna przyszłych Radków x2900.... Dlatego tez własnie krąży tyle szyderczych opinii na jego temat w tym i takich które powątpiewają w potege tego układu bowiem z tego co powiedział kilkanaście dni temu jeden z przedstawicieli AMD to premiera została przesunięta dlatego bo chca wydać układ wydajniejszy od GF8800GTX.... Tak ze przepraszam bardzo ale skoro ATI miałaby wydac układ np w tym marcu i byłby on zaledwie porównywalny z GF8800GTX to sory ale byłby to gwóźdź do trumny tej firmy.... Bo przeciez gdyby r600 był mega wydajny i bił GF8800GTX o 30% to ATI nie zwlekałoby z premiera bo i po co??

Inna wersja to taka ze ATI ma poprostu problemy natury czysto technicznej i dlatego premiera jest ciągle przekładana.... Choć po w/w wypowiedzi jakiej miał udzielić ktoś z AMD świadczy o tym ze raczej prawdziwa jest ta pierwsza teoria czyli ze r600 nie jest zbyt wiele wydajniejszy od GF8800GTX....

 

Co do samego GF8800GTX to przeciez ludzie kupuja go nie dlatego bo ma DX10 tylko dlatego ze jest duuuuuużo wydajniejszy od poprzedniej generacji kart.... I ów DX10 którego wspiera GF8800GTX nie jest absolutnie powodem kpin odnośnie r600.... Pozatym nie wiem co się tak niektórzy uczepili tego ze GF8800GTX w DX10 moze okazac się klapą.... To ze FX kulały w DX9 niczego nie oznacza.... Bo moze się okazać że własnie r600 daje ciała w DX10 tak że.... Zresztą-nawet gdyby GF nie wspierał DX10 to niezmieniałoby to faktu ze karta bije wszystko to co jest na rynku na głowę a ATI nie ma się czym bronić....

 

Jeśli weźmiemy pod uwagę pobór pradu to poprostu piszesz [ciach!]ły i tyle.... Oczywiście GF8800GTX ciągnie wiele więcej prądu niz GF7900GTX ale jest przy tym od niego 2X wydajniejszy.... Tyle ze weź porównaj pobór mocy GF8800GTX i Radka x1950xtx.... Karta NVIDII jest niemal 2X szybsza a pobiera zaledwie kilkanaście W więcej.... Tak ze na tle topowych obecnie kart ATI nowy GF wypada bardzo dobrze biorąc pod uwagę proces wykonania oraz oferowaną wydajnosć....

 

....Tym czasem NV może rozpocząć dopracowywanie swoich sterowników, bo żadne detonatory nie były tak dobre jak Catalysty....

Chłopie.... Tym zdaniem to żeś się poprostu skompromitował.... :lol: :lol:

 

Żeby nie było, że bronię biednej firmy ATI-AMD i w ramach tego pluję na NV..

Ależ Ty właśnie to robisz!! Cały Twój post to ewidentna obrona ATI i podważanie osiągnięć NVIDII....

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

które swoją drogą radzi sobie gorzej od SLI. Jakieś zewnętrzne kable, karty master/slave... dobrze to już ktoś napisał, że zbyt skomplikowane rozwiązania się nie sprawdzają.

 

peace&pozdr

Tu się z tobą nie zgodzę - CF jest nawet wydajniejsze od SLi - wystarczy spojrzeć na testy.

I nie trzeba już żadnych kabli ani kart Master, CF działa bez tego.

 

Co do sterowników to się zgodze, są nie dopracowane i dlaeko im do ideału.Wystarczy chioćby spojrzeć na testy w Grze Cold Fear - ATI to porażka.

 

Ni emożna jednak spekulować czy ATI będzie wydajniejsze, czy nie - poczekajmy na testy i sie przekonamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blackwhite.... CF nie jest wydajniejsze od SLI.... Przewaga Radków x1950xtx nad np GF7900GTX wynika nie z tego że CF jest wydajniejsze ale z tego ze poprostu Radki sa kartami wydajniejszymi od tych GF-ów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blackwhite.... CF nie jest wydajniejsze od SLI.... Przewaga Radków x1950xtx nad np GF7900GTX wynika nie z tego że CF jest wydajniejsze ale z tego ze poprostu Radki sa kartami wydajniejszymi od tych GF-ów....

Ale X1900XT nie jest wydajniejsze od GF7900GTX a w testach SLI vs CF wypada praktycznie identycznie.

Jeśli nie jest wydajniejsze to na pewno nie jest gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...