Skocz do zawartości
Fredek

Pentagram Freezone Hp-100 Alcu Lite

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym się dowiedzieć czy to chłodzenie (HP-100 AlCu lite) wejdzie bez problemu na mobo ga-ep35-ds3 ? Radiator chłodzący NB jest dość duży i ma aż 4 cm wysokości. Zastanawiam się czy nie będą o siebie zawadzać i/lub mocowanie wystające poza radiator penatgrama zaczepie bez problemu do kosza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie kupiłem pentagrama HP 100 do niego miała być instrukcja montażu ale nie było wiec czy ktoś może mi pomóc i dokładnie opisać krok po kroku jak się montuje go na płycie foxconn P32 A-S nie mam o tym pojęcia i nie chciałbym czegoś zepsuć proszę o pomoc !!!!

 

aha co z ta pasta zrobić gdzie się ją smaruje i czy nie kupić lepszej czy wystarczy ta w zestawie?? jeśli nie to jaką najlepiej

 

dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za pomoc i tak nie wiem czy dam rade bo są tu jakieś jeszcze druciki eh zamotane to troszke ale to pierwszy raz więc zrozumcie...

jak ustawić speed fan controler przekręcić do końca????

jeszcze co z tą pasta wystarczy z zestawu czy kupić jakąś inną?? jeśli tak to jaką??

Edytowane przez Marcel78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler ustaw tak, jak Ci będzie odpowiadać - to od Ciebie zależy jaką szybkość wentylatora będziesz preferował.

Wystarczy z zestawy - posmaruj na powierzchni procesora cienką warstwą.

 

PS. Zdania zaczynaj wielką literą, używaj przecinków i ogranicz znaki zapytania - jeden w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, widzę, że ludzie nie przeglądają calego działu i zakładają tysiąc tematów z pentagramem ;)

Co do Karakorum to od +/- tygodnia jestem nabywcą tego chłodzenia, na dzieńdobry wentylator mi nie działał a obsługa techniczna każe mi wysyłać całe chłodzenie więc olałem to. Na stocku z wentylem acutake na max obrotów mam 23*/27* stopni w idle (real temp - coretemp mi się zepsuł i nie czyta dobrze temperatur). W stresie nie miałem więcej niż 40 stopni, a więc jest nawet lepiej niż dobrze ;) Niedługo będę kręcił procka to zobacze jak na wyższych napięciach. Na boxie miałem po 8* więcej w idle i prawie 20* w stresie ;)

Pasta to mx-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz Tacensa Algeo to wysoce nierozsądne jest nabywanie Pentagrama Karakorum lub mu podobnego chłodzenia. Pomyśl o jakimś schładzaczu z horyzontalnie nad płytą umieszczonym radiatorem. Wykorzystasz wtedy potencjał swojego bocznego wentylatora. Np. bardzo tanio w ostatnim czasie sprzedawanego TR SI-128.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok szybka opinia o Karakorum, ktorego dzisiaj nabyłem.

 

BOXowy cooler - 3200Mhz, standardowe napięcie - 63C w stresie / 3300Mhz @ 1,45v - 70C

Karakorum - 3360Mhz @ 1,475 - 57C (kres @ tego danego procka...wyżej to już chyba tylko 1.5v) na 1000rpm, na 2000rpm głośno ale za to 53C

 

Więcej nie potrzeba nic mówić, procek X2 6400+ (125W) w budzie Thermaltake Soprano w ktorej został tylko 1 cooler wysysający z tyłu.

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok szybka opinia o Karakorum, ktorego dzisiaj nabyłem.

 

BOXowy cooler - 3200Mhz, standardowe napięcie - 63C w stresie / 3300Mhz @ 1,45v - 70C

Karakorum - 3360Mhz @ 1,475 - 57C (kres @ tego danego procka...wyżej to już chyba tylko 1.5v) na 1000rpm, na 2000rpm głośno ale za to 53C

 

Więcej nie potrzeba nic mówić, procek X2 6400+ (125W) w budzie Thermaltake Soprano w ktorej został tylko 1 cooler wysysający z tyłu.

EDIT: po "ułożeniu" się nowej pasty (Arctic Ceramique) temperatura przy 3360Mhz @ 1,475v nie skacze wyzej niz 54-55C na 1000rpm po poltorej godziny giercowania w Advanced Warfighter 2 w necie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten karak jest po prostu zbyt duzy...szkoda że nie sprawdziłem dokładnie rozmiarów, przez niego musiałem dać wiatrak boczny na zewnatrz obudowy...

bede musiał go sprzedać i kupić coś mniejszego

ale chłodzić to on nawet potrafi...32 stopnie idle ,40 z jedna grą odpaloną i max 62 w stresie typu orthos, na 3.6ghz procu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocował ktoś Karakorum na Abicie IP35?? Nie zawadza koszyk o coś na mobo??

 

dolaczam sie do pytania

 

To jak wejdzie Karakorum na IP35-E bo pytano już wcześniej ale nikt nie odpowiedział? Bo do CM RC-690 powinno spokojnie.

wejdzie wejdzie dzis zalozylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamiast fabrycznego wentyla pentagrama dałem Xilenca 92mm który po podłączeniu do regulatora obrotów na 5v startuje z niecałymi 500 rpm :D

 

Mowa oczywiście o HP 100 AlCu. Jest duużo ciszej niż przedtem to raz...a temperatura wzrosła o jakieś 4*C...normalne no bo dwa razy niższe obroty wentyla, ale to się jeszcze dogra, w każdym razie w full stressie temp około 65*C w dzisiejszy ciepły dzień. Potem zobacze jak przy wyższych obrotach.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem dzisiaj szlif karakorum, zmienilem paste z 5-cio leteniej as5 na nowa stg-1 i temp w stressie ciagle 65C :/ Karakorum co prawda zaczal teraz byc leciutko cieply, bo wczesniej byl calkiem zimny, wiec to chyba dobrze, ale te temperatury i tak mi sie nie podobaja. Ile wy nakladacie pasty? Ja dalem cieniutka warstwe na ihs i przejechalem pedzelkiem po heatpipach w podstawie. Nie wiem czy nie dalem za malo, bo w instrukcji do karakorum pisali, zeby dawac 2 razy wiecej.

Edit: Po 20 minutach temp przekroczyla 70C i sie wysypal orthos :/ Wczesniej cos takiego sie nie dzialo.

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...