Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym dławieniem to nie jestem taki przekonany. Zgodze się, że procek jest istotny (zwłaszcza do dobrej karty) ale nie w takim stopniu jak grafika- obróbka danych dla kart graficznej, liczenie fizyki, AI czy nawet generowanie dźwięku to niezbyt skomplikowane operacje przy tym, co musi zrobić sama karta

A tu byś sie zdziwił, Venice@2,7ghz dławi GF 7600GT a co dopiero 7900GTO :-|

 

W Znaku , w zeszly piatek

Kupując ,,normalnie,, w sklepie jest niemal 100% prawdopodobieństwo że trafimy na E6, najlepiej kupić na allegro po wcześniejszym pytaniu do sprzedawcy jaka rev. procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu byś sie zdziwił, Venice@2,7ghz dławi GF 7600GT a co dopiero 7900GTO :-|

Dokladnie, nie wiezylem w to bo przeciez karta 7900gto to nie jest jakas padlina az zobaczylem 19fps w COD2 wszystko na max w 1280x1024 AAx4+AF, I co z tego ze srednio jest 50-60fps jak przy duzej liczbie trupow i wojsk np na poczatku na stacji kolejowej spadki sa da 19fps

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, nie wiezylem w to bo przeciez karta 7900gto to nie jest jakas padlina az zobaczylem 19fps w COD2 wszystko na max w 1280x1024 AAx4+AF, I co z tego ze srednio jest 50-60fps jak przy duzej liczbie trupow i wojsk np na poczatku na stacji kolejowej spadki sa da 19fps

Hmm, no cóż, pozostaje mi tylko przyjąć to do wiadomości. Człowiek uczy się całe życie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, chyba sie skusze na SD3700+ :-P oem z allegro :) co ja sie bede dławił na sempie 3200+ i z grafa za~500ziko :-P kupie SD3700+ i grafe po nowym roku jaka wypoluje :) z której aukcji najlepiej brać? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, chyba sie skusze na SD3700+ :-P oem z allegro :) co ja sie bede dławił na sempie 3200+ i z grafa za~500ziko :-P kupie SD3700+ i grafe po nowym roku jaka wypoluje :) z której aukcji najlepiej brać? :D

LOTERIA, zapytaj wszystkich i wybierz najtanszy na rewizji E4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby e6 lipne ale jak moj skrecil sie na boxie 2,8ghz 1,55v to chyuba nie jest zle na takim kicozwym chlodzeniu a jestem pewny ze p[ojdzie wyzej:) wiec wydaje mi sie ze e6 tez nie jest zly w zaleznosci na jaki sie trafi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę :-P co sadzicie o procach od herkulesa? niby extra oc <_<

Ja kupilem tydzien temu i dostalem E4. OC jeszcze nie testowalem.

 

EDIT: czy ktos testowal minimum tego procka? Pytam pod katem zrobienia C'n'Q w RMClocku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, to teraz moja kolej,

oczywiście pomęczę go jeszcze na zwiększonym napięciu a to taki teścik na szybko był

Temp w granicach 44*C wg wskazań czujników na DFI, vcore jak na screenie.

ps- @costi, czekam na twoje wyniki oc B-)

Pozdrawiam

 

post-102524-1164116276_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 tydzien 2006 roku czyli raczej ta nowsza rew.

 

wy wszyscy kupujecie OEM-y ?

 

ja mysle ze za jakis czas bym sie przesiadl na SD ale raczej BOX-a nie ze wzgledow gwarancji ale glownie z tego ze bede mial 100% pewnosc ze mam nie przebranego procka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 tydzien 2006 roku czyli raczej ta nowsza rew.

 

wy wszyscy kupujecie OEM-y ?

 

ja mysle ze za jakis czas bym sie przesiadl na SD ale raczej BOX-a nie ze wzgledow gwarancji ale glownie z tego ze bede mial 100% pewnosc ze mam nie przebranego procka ;)

tu bys sie zdziwił, uwierz mi, ze boxy tez sie dosc dobrze przebiera B-)

 

Nie boj nic, doczekasz. Na razie przeraza mnie troche ilosc timingow dla pamieci i dzielniki. Moze mi to ktos jak krowie na miedzy wytlumaczyc? :oops:

W biosie ustaw ht x4

Z pod systemu uzyj A64Info.exe, zmniejsz nim dzielnik dla ramow na 133 i Clockgenem krecisz procka :) (to takie krecene na szybko)

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu bys sie zdziwił, uwierz mi, ze boxy tez sie dosc dobrze przebiera B-)

 

W dodatku procki na 754/939 w BOXach miały taką nalepke, ze da rade ją odlepić bez uszkodzenia, przylepić spowrotem, i nie widać zadnych śladów...w przypadku AM2 to w pierwszej serii pudełek (na początku sierpnia były jeszcze te "łatwiejsze) dało się zrobic podobnie, ale w tych co są teraz, nie da rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moj procek bedzie najprawdopodobniej na sprzedaz ;) Przechodze chyba do druzyny niebieskich :) Procek w wersji BOX, na 3.2 GHz leci... Jak co to pisac. Cena raczej nie niezej niz 400zl, ale bez cyrkow.

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moj procek bedzie najprawdopodobniej na sprzedaz ;) Przechodze chyba do druzyny niebieskich :)

masz racje, takiego kompa jak masz to juz dawno trzeba bylo wymieniac ;)

jaka cena twojego procka ?

 

ja wczoraj chwile testowalem swojego na 3200MHz ale na tym taktowaniu mało mu było 1,54V, one tak maja, na def sie kreca wyskoko a pozniej jest juz ciezko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pobawilem sie chwile swoim:

 

Dołączona grafika

 

Przed SP2004 przeszlo jeszcze SPI 32M, wiec stabilnosc raczej jest.

 

Na 280x11@1.4V wiesza sie na POST, wiec bez wiecej papu to juz raczej max :(

Sprobuje, tak z ciekawosci, dac mu troche mniej V, ciekawe jak wtedy ze stabilnoscia bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]Na 280x11@1.4V wiesza sie na POST, wiec bez wiecej papu to juz raczej max :( <------ ???

Sprobuje, tak z ciekawosci, dac mu troche mniej V, ciekawe jak wtedy ze stabilnoscia bedzie :)

Ta smutna buzka to zart czy wpadamy w jakas paranoje? ;) Masz proca ponad 3GHz przy ~1,4v i narzekasz? :P Daj mu od razu 1,55 i zobacz jaki bedzie wtedy max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasciwie, to przy jakiej temperaturze Core powinienem zaczac sie martwic?

Ktos tu pisal, zeby raczej nie przekraczac 50*, po czym bodajze MeoPL mowi, ze jego procek robi w stresie 62* i nie uwaza tego za problem.

TCaseMax dla mojego proca to 57*, ale temperatura obudowy procesora (Temp3 w Speedfanie na podanym screenie) nie przekracza u mnie 36* (w idle 24-25*, przy 36* Core).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki za info.

 

Zajrzalem do Biosu, a tu zonk, max VCore to 1.5V. No coz, 1.55 i tak bym sie chyba bal dac, z wzgledu na temperature (a puszczenie chlodzenia na max obrotow powoduje, delikatnie mowiac, dyskomfort akustyczny ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do Was: czy te wasze testy są robione w normalnych warunkach, tj. z zamkniętą budą i bez wykorzystania wspomagaczy w stylu otwarte okno itd??

 

Bo ja na moim SD E4 (!) teraz podchodzę do 2.9ghz na 1.4v SuperPi 32M przeszło, SP2004 (stress CPU) właśnie sobie leci od 15min, tylko, że mam okno otwarte i nieco chłodno w pokoju (temperatura procka: 48C, chłodzenie to pentagram 100AlCu, czyli nic specjalnego). Dlatego nie wiem, czy jest się z czym chwalić i niewiem czy metoda "na okno" to powszechnie stosowany sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zawsze testuję proca w warunkach domowych, żadnych otwieranych okien itp. Zależy mi żeby uzyskać stabilność w takiej temp. jaka panuje na codzień w pokoju, przecież nikt nie będzie siedział zawsze z otwartym oknem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zamknięciu okana, po pewnym czasie PRIME się wywalił. Nie wiem czy to bezpośrednio na skutek tego, że zrobiło się cieplej (być może przy otwartym oknie też by się rypnęło). Teraz, od 25min próbuję 2904mhz na 1.45V w normalnych warunkach. Późnym wieczorem założę Fryzjera Pro, może temperaturki się polepszą (jeszcze muszę go trochę wygładzić papierem ściernym, bo wygląda na to, że w fabryce AC nie mają szlifierki).

 

Próbowałem tez 3ghz na 1.45V- SuperPi przechodzi bez problemu, ale na PRIME od razu się wywala. Bardziej nie chcę go męczyć- być może poradziłby sobie z 3ghz na 1.5 czy ewentualnie 1.55 ale nie jestem zwolennikiem traktowania procka takim wysokim napięciem (zwłaszcza, że dla SD nominalne to zaledwie 1.35V).

 

Wogóle za każdym razem, gdy się wywalił na PRIME, to SuprePi zawsze przechodzi, nawet przy 3ghz (32M oczywiście), więc odpuszczam już sobie testowanie wogóle SuperPi, bo do testowania stabilności to się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...