Skocz do zawartości
VenomDM

Gf6600 - Poradzcie Jak To Schłodzić Tanio Do Ok 30-50zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam grafike (jak w opisie) GF6600 128bit 256mb z fabrycznym chłodzeniem, po wymianie zasilacza na porządny, mimo że wiatraczek jest najmniejszy w całym systemie to robi największy hałas (jak go zatrzymuje ręką, komp jest praktycznie nie słyszalny). Pozatym karta po podkręceniu grzeje się piekelnie (ale jest stabilna o dziwo), wole dłużej nie ryzykować z jej przypiekaniem.

 

Co polecacie TANIEGO co bedzie w miare cicho ale przede wszystkim dobrze chłodziło GPU.

Moge wydać do ok 50zł ale im mniej tym lepiej. Chyba więcej nie opłaca się wydawać na chłodzenie tej karty, jej wartość spada i tak..

 

Radiatorki na pamiątki zrobie sobie ze starych małych radiatorów do CPU. Walne je po obu stronach... na klej termoprzewodzący czy taśme? Co lepsze? Taśma czy klej?

 

Nie bawiłem się wcześniej w chłodzenie GPU wiec licze na Was.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez VenomDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz TO

 

Tandeta zwana pentagram nie ma z tym szans.

A i bardzo cichutki jest.

 

Lepszy od Zalman AlCu

Tekst w kursywie rozbawil mnie do lez w kontekscie linka. VenomDM potrzebuje raczej chlodzenia na karte a nie gwiazdki na czubek choinki :lol2: :lol2: :lol2:

O ile nie ma okna z plexy i neonikow to moze sobie darowac to obrzydliwe chlodzenie. Testow i tak nie chce widziec bo mam je kolo kanta ale Zalman ma przynajmniej dobry wyglad. Myslalem ze strzelisz z linka typu Evercool\Revoltec a nie to obrzydliwe cos...

 

Co do mocowania radiatrokow na pamieciach - tasma. I mam nadzieje ze kroisz aluminium bo miedz potrzebuje nawiewu do pelni szczescia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst w kursywie rozbawil mnie do lez w kontekscie linka. VenomDM potrzebuje raczej chlodzenia na karte a nie gwiazdki na czubek choinki :lol2: :lol2: :lol2:

Przyda mu sie bombka, bo swieta tuz tuz.

 

O ile nie ma okna z plexy i neonikow to moze sobie darowac to obrzydliwe chlodzenie. Testow i tak nie chce widziec bo mam je kolo kanta ale Zalman ma przynajmniej dobry wyglad. Myslalem ze strzelisz z linka typu Evercool\Revoltec a nie to obrzydliwe cos...

A tak serio to z czego sie smiejesz??

Z tego, ze sam sobie przeczysz??

Coolera i tak nie widac, wiec niby w czym problem??

 

Naprawde zatrwazajaco smieszna jest twoja reakcja na wyglad, kiedy i tak pewnie nikt tego ogladac nie bedzie.

 

Pewnie dla ciebie jedynym slusznym wentylem jest fander, a chlodzeniem na procka ninja??

Jak tak to juz nie mam wiecej pytan.

 

Kup zalmana za 39zł to mozemy gadac.

Swoja droga ciekawe, ze wiekszosc tu osob z reguly pisze, iz wazne zeby dobrze dzialalo, ale jak przychodzi co do czego to zdanie jest z gola odemienne.

A juz wiem(!) po prostu panuje zasada: "to jest dobre, bo ja to mam i biada jak kupisz co innego" :mur:

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Eagle to mnie tez rozbawil... :) Kapitalna sprawa na czubek choinki, podobne w PRLu byly.

Sam radiator przypomina revolteki takie tego typu. Tylko co z jakoscia tego wentylka titana w porwnaniu np z zalmanem?

Za 50zl smialo sie kupi AlCu zalmana i to bedzie pod wzgledem jakosci i trwalosci wentyla najlepszy wybor.

Najprowdopodobniej wszystkie te chlodzneia spokojnie wyrobia (nie bedzie wielkich roznic), ale kluczem jest wg mnie jakosc wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego sie tak śmiejecie z tego Titana, skoro to chłodzenie jest nie dużo gorsze od firmowego bydlęcia od HIS'a(silencer), ciekawi mnie jak sie ma w praktyce to 22db :unsure: Ja bym jednak brał coś z Pentagrama/Zalmana

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najdalszy od wyśmiewania tego Titana, ale jakoś ta firma niezbyt mnie przekonuje. Same błyskotki i cudne kształty - za bardzo kiczowate to dla mnie. Że nie wspomnę o tym, że te wszystkie sreberka robią wrażenie jakby pod wpływem temperatury zaraz miały zacząć odłazić. A te dziewczęta mangowe z bujnymi biustami, oczami i mieczami na stronie Titana jeszcze mnie w tym wszystkim utwierdzają.

 

No, ale każdy bawi się jak lubi.

 

A czy nie lepiej po prostu AC NV Silencera 6 rev 2.0?

http://allegro.pl/item143715898_arctic_coo...hes_system.html

Ewentualnie, jeśli to zwykłe GF6600 to może być tańszy o 10zł Silencer 1:

http://allegro.pl/item144858705_arctic_coo...hes_system.html

 

Powinno być cicho, a przy tym ciepełko za budę wywala, a do tego ceramiczne łożysko i 6 lat gwarancji. Co Wy na to? :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety jaki dizajn maja taki maja, ale jest to niewidoczne, wiec nie widze problemu.

 

Wole jednak rozsadnie wybierac, bo wg mnie kupno czegos co wydajnosciowo jest tragiczne, no ale nie ma przeciez tego obciachowego plastiku, ktory strasznie widac jest bez sensu.

 

 

ps. silencer to suszara w porowananiu z eagle'em, ale jest wydajniejszy od niego.

Tyczy sie to ATi4 rev. 2

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz luki2 zwykle tego nie robie ale ze chwilowo mam nastoj - zacznynamy :twisted:

 

-Pokaz mi testy

 

A teraz przejde do meritum - gdybym mial 12 lat ( bez obrazy rocznik '94 ) i kupowalbym tani i cichy zamiennik chlodzenia na grafice to walilbym przynajmniej w troche bardziej cenionom firme niz Titan. Baa nawet nie - walilbym w cos co wizualnie nie jest beltem z polakierowanego plastiku. O gustach sie nie dyskutuje ale to odrzuca mnie rownie skutecznie co lotki na rozowym maluchu. Nawet wczesniej przezemnie wspomniany Evercool\Revoltec jest jakies 5km blizej nieba z wygladem niz gowno przez Ciebie zasugerowane.

 

A teraz uderzam w ZKU ze wzgledow bezpieczenstwa. Strzala frajerzy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz luki2 zwykle tego nie robie ale ze chwilowo mam nastoj - zacznynamy :twisted:

 

-Pokaz mi testy

Nie wiem czy bym na podstawie poniższych testów przesądzał o wyższości tego Titana nad Pentagramem, tym niemniej na pewno sporo lepszy od stockowego. A przy tym cena rozsądna i radiatory na BGA.

http://www.itzonen.dk/content/anmeldelse.a...=925&page=2

http://techgage.com/article/titan_eagle_vga_cooler/2

http://www.tweakup.dk/article/785/dk/

http://hi-techreviews.com/reviews_2006/Titan_Eagle/P4.htm

http://www.overclockersonline.net/index.ph...=344&pnum=5

http://www.thinkcomputers.org/index.php?x=...=318&page=5

http://www.techniz.co.uk/modules.php?name=...=308&page=9

 

Poza kwestiami estetycznymi to ten Eagle jest dość wysoki... i tu bym upatrywał jego największą wadę. Poza oczywiście systemem chłodzenia nie zakładającym jak w przypadku AC usuwania ciepłego powietrza poza obudowę. Ale być może Eagle jest cichszy.... choć niestety nie ma informacji o tym w testach. Tzn. nie ma porównania do konkurencji.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz luki2 zwykle tego nie robie ale ze chwilowo mam nastoj - zacznynamy :twisted:

 

-Pokaz mi testy

 

A teraz przejde do meritum - gdybym mial 12 lat ( bez obrazy rocznik '94 ) i kupowalbym tani i cichy zamiennik chlodzenia na grafice to walilbym przynajmniej w troche bardziej cenionom firme niz Titan. Baa nawet nie - walilbym w cos co wizualnie nie jest beltem z polakierowanego plastiku. O gustach sie nie dyskutuje ale to odrzuca mnie rownie skutecznie co lotki na rozowym maluchu. Nawet wczesniej przezemnie wspomniany Evercool\Revoltec jest jakies 5km blizej nieba z wygladem niz gowno przez Ciebie zasugerowane.

 

A teraz uderzam w ZKU ze wzgledow bezpieczenstwa. Strzala frajerzy!

A po co dodajesz od siebie??

Kto tutaj twierdzi, ze titan jest fajny z wygladu??

Trzymasz sie jednego wyswiechtanego argumentu i nic wiecej.

Ja za nowke dalem 31zł(licytacja) i nie mam czego zalowac.

Zwazywszy na cene, kupno "wspanialej polskiej mysli technicznej"(tzn koreanskiej) nawet nie przeszlo mi przez mysl :lol2: .

 

Oj przepraszam, bo pentek ladnie swieci :lol2:

 

Brakuje ci niestety konstruktywnych argumentow orgiusz.

Wiesz osobiscie to nawet wolalbym sciagnac ten plastki(bo tylko o to ci chodzi) niz kupowac pentka alu.

 

Tyle ode mnie.

 

TESTY

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie, ale chłopaki, zalecam wiecej luzu jednak :wink:

 

Po kolei.:

 

1. Titan wyglada faktycznie szałowo, ale nie jestem zwolennikiem ozdóbek,ale niby w testach sprawił się ok, jedyny manktament to taki że nie ma testów porównawczych z chłodziarkami AC i Pentagramu.

 

mam mieszane uczucia co do Titana Eagle bo przypomina mi obecne głośne stockowe chłodzenie mojej karty, która wygląda identycznie jak ta :

XFX GF6600 Stock Cooler

 

gdzieś wyczytałem jak porównywano coolery stockowe XFX do "washing maschine" :lol2: :lol2: :lol2:

 

2. Artcic Cooling wydają mi się dość ciekawe - ma ktoś doświadczenie z nimi? Niestety NV1 do GF6600 nie pasuje (tak wynika ze specyfikacji) ale NV S6 już tak (10zł more), Jak dla mnie mogło by być, ale powiedzcie czy lepszy będzie to wybór od Pentka Pentagram Freezone XC-70 Al?

 

3. A co powiedzielibyście na takie dziwne rozwiązanie - Pentagram Freezone NP-40 Cu 0db.

Miedz na grafike

Kosztuje to niewiele + mam 2 wiatraki Led 80mm Spire'a, kurzą się tylko... Może wrzuce ten miedziany kloc na grafe i ustawie te dwie 80tki by "przewiewały go od wnetrza obudowy w strone wylotu z tyłu (śledzie out). Myślicie że to rozwiązanie da najlepsze chłodzenie w porównaniu z poprzednimi? Pewnie za ciche nie będzie ale za to może zyskam pare mhz do OC :wink: Jak będzie wichura to moge im zawsze zmniejszyć z 12v na 5 racja? (wie ktoś jak to się robi? są na molexach)

 

Myślę że wydawanie 50zł na chłodzenie karty za jakieś 200zł (zamiast dorzucenie 50zł i kupienie lepszej za 300) jest nie do końca na miejscu dlatego chodzi mi o maxmalnie ekonomiczne rozwiązanie :wink:

 

 

Ps. a co do piłowania po-pentiumowskich radiatorów to cholera wie z czego one :) jak przepiłuje to się okaże, jak będzie CU to opcja nr 3 będzie de best bo te dwie 80tki będa ładnie owiewały cała karte łącznie z radiatorkami na DDRze.

 

Czekam na odzew! Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Artcic Cooling wydają mi się dość ciekawe - ma ktoś doświadczenie z nimi? Niestety NV1 do GF6600 nie pasuje (tak wynika ze specyfikacji) ale NV S6 już tak (10zł more), Jak dla mnie mogło by być, ale powiedzcie czy lepszy będzie to wybór od Pentka Pentagram Freezone XC-70 Al?

A Ty masz tego GF6600 na AGP czy PCI-E?

Bo wg. specyfikacji na stronie "jedynka" tego Silencera na GF6600 (nie GT) by pasowała... pod warunkiem, że to wersja na PCI-E.

 

Co się tyczy samego wyboru między Pentagramem a AC to ja niestety żadnego nie słyszałem ani nie widziałem. Ja osobiście polegałbym więc w swoim wyborze na marce... i tutaj bardziej do mnie przemawia AC. Po prostu nie jest to firma, która robi tańsze kopie highendowych chłodzeń, która do tego wyposaża swoje produkty w kosmicznie długą gwarancję, robi swoje typy udanych chłodzeń wykorzystywane w udanych wersjach kart jak HiS itd..

Ofkors ma swoje wpadki, ale jej pomysły na chłodzenia są raczej cenione, w przeciwieństwie do Pentagrama, który to wybierany jest raczej tylko "gdy na Zalmana nie starcza".

 

Nie żebym lobbował za AC (sam nie korzystam z żadnego jej chłodziwa :) ), ale po prostu te argumenta sam bym sobie przedstawiał, gdybym miał dokonać wyboru.

3. A co powiedzielibyście na takie dziwne rozwiązanie - Pentagram Freezone NP-40 Cu 0db.

2404991[/snapback]

Myślę że wydawanie 50zł na chłodzenie karty za jakieś 200zł (zamiast dorzucenie 50zł i kupienie lepszej za 300) jest nie do końca na miejscu dlatego chodzi mi o maxmalnie ekonomiczne rozwiązanie :wink:
Jasne jak słońce. Bylebyś tylko sobie nie oszczędził za bardzo, w efekcie czego pozostawienie starego coolera okazałoby się najrozsądniejsze :wink:

Ps. a co do piłowania po-pentiumowskich radiatorów to cholera wie z czego one :) jak przepiłuje to się okaże, jak będzie CU to opcja nr 3 będzie de best bo te dwie 80tki będa ładnie owiewały cała karte łącznie z radiatorkami na DDRze.

 

Czekam na odzew! Pozdrawiam :)

Bylebyś sobie nie usmażył karty z tego kombinowania.

 

Notabene poszukaj coolerów właśnie firmy Jetart na grafikę. Znikły z Allegro, ale może gdzieś w jakichś sklepach są. W Cooling i Angela nie ma.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Ok pomyśle jeszcze..

 

Mój XFX GF6600 jest na AGP8x ofcorz. Wiec niestety chyba NV Silencer odpada, chyba że wydam 40zł na NV S. Rev6 :?

 

 

 

Abstraciach!ąc już od kwestii niewiadomej wydajności tego rozwiązania, obawiam się, że sprawa się dość szybko rozwiąże gdzie indziej - rozstaw otworów się nie pokryje. Nie mam jednak pewności co do tego.

Poza tym obawiam się, że przy takim zwartym radiatorze to nie będzie mógł być tylko po prostu przewiew dwóch 80mm ustawionych nieopodal. To powinien być przewiew wiatraków ustawionych tuż obok lub pod radiatorem. Pomyśl może o jakichś wiatrakach ustawianych tuż pod kartą na śledziu. Kiedyś na Allegro widziałem taką całkiem fajną propozycję częściowego otunelowania z nawiewem firmy Jetart właśnie tak montowaną, ale nie widzę tego już. Obawiam się tylko, że to cena się zrobi taka sama lub większa niż za nowego Pentagrama/AC stricte do chłodzenia grafiki."

 

Hm. Dlaczego kwestionujesz skuteczność tego rozwiązania, pomijam kwestie wentyli moge je jakos hardkorowo ustawić na styk z kartą, nie o nie chodzi, zawsze myślałem że im większy radiator tym lepsze oddawanie ciepła a jak jest z CU to już wogule super. Ten pentagram będzie napewno lepiej oddawał ciepło niż np aluminiowy Silencer popychany wiatraczkiem. Czy nie mam racji? A ze moze być kłopot ze schłodzeniem miedzianego kloca to pojmuje, ale mysle ze dalbym sobie z tym rade za pomocą owych 2x80mm. (Jak chodza na 12v daja ostro)

 

Dalej czekam na odzew :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Dlaczego kwestionujesz skuteczność tego rozwiązania, pomijam kwestie wentyli moge je jakos hardkorowo ustawić na styk z kartą, nie o nie chodzi, zawsze myślałem że im większy radiator tym lepsze oddawanie ciepła a jak jest z CU to już wogule super. Ten pentagram będzie napewno lepiej oddawał ciepło niż np aluminiowy Silencer popychany wiatraczkiem. Czy nie mam racji? A ze moze być kłopot ze schłodzeniem miedzianego kloca to pojmuje, ale mysle ze dalbym sobie z tym rade za pomocą owych 2x80mm. (Jak chodza na 12v daja ostro)

 

Dalej czekam na odzew :)

Hm... jakby to wyjaśnić... co byś Ty zrozumiał, a ja żebym się nie zgubił :D

 

Radiator z masą upakowanych żeberek to nie tylko większa powierzchnia oddawania ciepła... ale i większy opór. To powoduje, że im ten przepływ jest mniej wymuszony, a taki będzie jeśli się nie ustawi wiatraka tuż obok lub pod, tym powietrze "chętniej" omija taki radiator wcale go za bardzo nie owiewając. Nie wiem jak z praktyką, ale mogłoby się okazać, że chłodniejsza będzie grafika chłodzona tym Pentagramem z zamontowanym na nim 40mm wiatrakiem niż bez niego, ale z 80mm ustawionym parę centrymetrów dalej.

 

Ale spróbuję na zasadzie analogii, bo od teorii fizycznych są mądrzejsi :)

Mam swojego TR Ultra120, na którym jest 120mm Coolink. Gdy radiator był bez zamontowanego po przeciwnej stronie tunelu, spora część powietrza pompowanego przez wentylator szła ponad lub poniżej całego radiatora. Po prostu żeberka są tak gęsto upakowane, w związku z czym powietrze przechodzące między nimi tak bardzo zwalnia (opór), że właśnie przepompowane przez wiatrak powietrze nie mogąc znaleźć możliwości przejścia przez radiator, odbija się od niego i znajduje sobie paradoksalnie obarczoną mniejszymi oporami drogę boczkiem. Na tym oczywiście sama wydajność radiatora cierpi. Gdy zamontowałem z drugiej strony tunel, na którego końcu znalazł się drugi 120mm Coolink to wydajność się mocno poprawiła, gdyż powietrze spomiędzy żeberek jest teraz dodatkowo wyciągane.

 

Pentragram jest dość gęsto upakowany pod tym względem, zatem wcale tak pięknie z wydajnością być nie musi. Poza tym jeśli byłby w takim przewiewnym miejscu ustawiony nawet to z jednej strony oddawałby to ciepło lepiej niż z drugiej. Po prostu sam radiator zasłaniając pewną część swoich żeberek powodowałby, że z jednej strony to oddawanie ciepła przebiegałoby szybciej niż z drugiej. Miedź, poza tym wcale nie należy do najlepiej przekazujących ciepło powietrzu. Poza kwestią wagi oczywiście to też jest powód, dla którego większość tych najwydajniejszych coolerów posiada żeberka aluminiowe. Te najlepsze oczywiście są niklowane ;)

 

Jednym słowem wiatrak/wiatraki powinny być umieszczone bezpośrednio pod tym radiatorkiem, ale też nie za silnikiem ofkors. Wtedy można próbować sprawdzać wydajność. Tzn. tak mi się wydaje, bo operuję wciąż na przypuszczeniach jak to wszystko wyglądać może.

 

Jak widzisz nie wszystko jest też tak jednoznaczne i poza jakimiś specyficznymi rozwiązaniami prowizorycznymi trudno Ci będzie znaleźć wydajne, ciche i jeszcze tanie zarazem chłodzenie :)

 

Jak z kwestią otworów montażowych? Pasują? :unsure:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm poprawcie mnie jesli sie myle w jednej kwestii - 80al miala wiatrak na slizgu ktory po dosyc szybkim czasi sie zacieral... Jak to wyglada w stosunku do 70al?

 

luki2

Stracilem zainteresowanie dyskusja z czlowiekiem ktory podaje mi linki do :google:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... jakby to wyjaśnić... co byś Ty zrozumiał, a ja żebym się nie zgubił :D

 

Radiator z masą upakowanych żeberek to nie tylko większa powierzchnia oddawania ciepła... ale i większy opór. To powoduje, że im ten przepływ jest mniej wymuszony, a taki będzie jeśli się nie ustawi wiatraka tuż obok lub pod, tym powietrze "chętniej" omija taki radiator wcale go za bardzo nie owiewając. Nie wiem jak z praktyką, ale mogłoby się okazać, że chłodniejsza będzie grafika chłodzona tym Pentagramem z zamontowanym na nim 40mm wiatrakiem niż bez niego, ale z 80mm ustawionym parę centrymetrów dalej.

(...)

Pentragram jest dość gęsto upakowany pod tym względem, zatem wcale tak pięknie z wydajnością być nie musi. Poza tym jeśli byłby w takim przewiewnym miejscu ustawiony nawet to z jednej strony oddawałby to ciepło lepiej niż z drugiej. Po prostu sam radiator zasłaniając pewną część swoich żeberek powodowałby, że z jednej strony to oddawanie ciepła przebiegałoby szybciej niż z drugiej. Miedź, poza tym wcale nie należy do najlepiej przekazujących ciepło powietrzu. Poza kwestią wagi oczywiście to też jest powód, dla którego większość tych najwydajniejszych coolerów posiada żeberka aluminiowe. Te najlepsze oczywiście są niklowane ;)

 

Jednym słowem wiatrak/wiatraki powinny być umieszczone bezpośrednio pod tym radiatorkiem, ale też nie za silnikiem ofkors. Wtedy można próbować sprawdzać wydajność. Tzn. tak mi się wydaje, bo operuję wciąż na przypuszczeniach jak to wszystko wyglądać może.

 

Jak z kwestią otworów montażowych? Pasują? :unsure:

No kurde to właśnie lubie! Nie ma to jak podyskutować rezolutnie z doświadczonymi kolegiami hehe :rolleyes: o to właśnie chodzi nie :lol2:

 

Ok skoro tak to... :wink:

1. Mądrze gadasz, rozumiem twój argument, w pełni uzasadnione obawy masz ale dalej twierdze że z ochłodzeniem tego CU-owego radiatora Pentka nie miałbym problemu, wiatraczki 40x40 walają się po domu, znalazłbym jakiś lepszy, jak nie kupie nowy cichy jakieś 6-10zł i jasne że założe na niego. To mus. A te 80tki o których mówiłem, to dodatkowo! Bezpośrednio pod kartą, prostopadle do niej, pionowo ustawione jeden za drugim, jeden przy początku karty (przy konektorze molex), drugi przy śledziu, ustawione na "wyciąg", tzn robiace tunel powietrzny pod kartą. Myśle że była by to niezła wichura która dobrze schłodzi ten radiator, jak zamkne bude będzie i tak ciszej niż z moim stockowym vel "wasching maschine" który świergocze jak napalony wróbelek :lol2: i tempki spadną do jakiś rozsądnych 50-60-70st i oto mi chodzi.

 

2. Co do otworów także masz słuszne obawy, w tym radiatorku pentka są max 50mm, na karcie będzie ok 80mm. Ale czy nie da się przykleić go do gpu klejem t-przewodzącym? a może są jakieś przejściówki? :unsure: Może jak za ciężki to lepiej wersja Alu?

 

Widzieliście może gdzieś jakąś przejściówke tego typu

Fan adapter

 

ale z 40mm na 80mm? Może da się ją jakoś "ręcznie" przerobić :rolleyes:

 

 

Jak nie da rady go zamontować, tzn jak powiecie że na klej nie wolno no to pozostaje mi sprzęt AC lub Pent. :-|

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm poprawcie mnie jesli sie myle w jednej kwestii - 80al miala wiatrak na slizgu ktory po dosyc szybkim czasi sie zacieral... Jak to wyglada w stosunku do 70al?

Wedle danych ze strony producenta wygląda to tak samo. Dopiero wersje CU mają kulkowe łożysko.

 

Wersje AL mają ślizgowe.... i tylko 12 miesięcy gwarancji. Dla mnie jest to jednoznaczne.

Ok skoro tak to... :wink:

1. Mądrze gadasz, rozumiem twój argument, w pełni uzasadnione obawy masz ale dalej twierdze że z ochłodzeniem tego CU-owego radiatora Pentka nie miałbym problemu, wiatraczki 40x40 walają się po domu, znalazłbym jakiś lepszy, jak nie kupie nowy cichy jakieś 6-10zł i jasne że założe na niego. To mus. A te 80tki o których mówiłem, to dodatkowo! Bezpośrednio pod kartą, prostopadle do niej, pionowo ustawione jeden za drugim, jeden przy początku karty (przy konektorze molex), drugi przy śledziu, ustawione na "wyciąg", tzn robiace tunel powietrzny pod kartą. Myśle że była by to niezła wichura która dobrze schłodzi ten radiator, jak zamkne bude będzie i tak ciszej niż z moim stockowym vel "wasching maschine" który świergocze jak napalony wróbelek :lol2: i tempki spadną do jakiś rozsądnych 50-60-70st i oto mi chodzi.

Hm... no zrobisz jak uważasz. Obawiam się jednak, że jeśli zamierzasz kupić 40mm za 6-10zł i korzystać z jakichś walających się po domu 80mm Spire to wcale wiele ciszej być nie będzie.

2. Co do otworów także masz słuszne obawy, w tym radiatorku pentka są max 50mm, na karcie będzie ok 80mm. Ale czy nie da się przykleić go do gpu klejem t-przewodzącym? a może są jakieś przejściówki? :unsure: Może jak za ciężki to lepiej wersja Alu?

Podstawowy problem to taki, że, o ile mnie pamięć nie myli, to tych otworów nie da się w żaden sposób przesunąć - są na stałe ustawione. O przejściówkach nie słyszałem.

Przyklejenie do GPU klejem termoprzewodzącym... hm... - a masz taki czy też zamierzasz kupić? :D Z tego, co widzę to bowiem kolejne 10zł. Poza tym te Pentki mają dość wąską podstawę - może i wystarczą, ale nie będą pokrywać całego GPU. Przyklejanie zaś to dla mnie trochę proszenie się o ukruszenie rdzenia. Szczególnie, że radiator całym ciężarem będzie przecież na nim wisiał. Lekkie stuknięcie jak będziesz układał, dajmy na to, wentylatory pod spodem i może być po sprawie. Jeśli w ten sposób sprawę rozwiązać to lepiej nie wybieraj wersji miedzianej, bo jest prawie trzykrotnie cięższa od aluminiowej.

Poza tym nie wiem czy o tym myślisz, ale nawet jeśli nic się nie stanie, czego Ci życzę, to sprzedać Ci to będzie potem trudno.

 

Pozwól, że podliczę Twoje oszczędności :wink:

1. Pentagram FREEZONE NP-40 Al - 20zł

2. Klej termoprzewodzący - 10zł

3. Wiatraczek 40mm - 6-10zł / przejściówka na wentylator - 15zł

 

Jak widzisz robi się z tego w najlepszym razie 36zł, a w najgorszym 45. Wiem, że łatwiej przychodzi wydawać kilka razy po drobnej kwocie, zamiast raz większą, ale zastanów się nad tym. Nie lepiej Ci kupić po prostu tego AC NV Silencera 6 za 49zł? Przynajmniej ryzyka nie ma o ukruszenie rdzenia, gwarancja 6 lat itp..

Widzieliście może gdzieś jakąś przejściówke tego typu

2405188[/snapback]

Jak nie da rady go zamontować, tzn jak powiecie że na klej nie wolno no to pozostaje mi sprzęt AC lub Pent. :-|

 

Pozdro :)

No cóż. Dla mnie to po prostu kombinowanie, podczas gdy oszczędność de facto bardzo niewielka... a ryzyko niewspółmiernie większe.

 

Może po prostu sprzedaj tę kartę w cholerę i kup sobie lepszą za 250-300zł? :D

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Lekkie stuknięcie jak będziesz układał, dajmy na to, wentylatory pod spodem i może być po sprawie. Jeśli w ten sposób sprawę rozwiązać to lepiej nie wybieraj wersji miedzianej, bo jest prawie trzykrotnie cięższa od aluminiowej.

Poza tym nie wiem czy o tym myślisz, ale nawet jeśli nic się nie stanie, czego Ci życzę, to sprzedać Ci to będzie potem trudno.

 

Pozwól, że podliczę Twoje oszczędności :wink:

1. Pentagram FREEZONE NP-40 Al - 20zł

2. Klej termoprzewodzący - 10zł

3. Wiatraczek 40mm - 6-10zł / przejściówka na wentylator - 15zł

 

Jak widzisz robi się z tego w najlepszym razie 36zł, a w najgorszym 45. Wiem, że łatwiej przychodzi wydawać kilka razy po drobnej kwocie, zamiast raz większą, ale zastanów się nad tym. Nie lepiej Ci kupić po prostu tego AC NV Silencera 6 za 49zł? Przynajmniej ryzyka nie ma o ukruszenie rdzenia, gwarancja 6 lat itp..

...

No cóż. Dla mnie to po prostu kombinowanie, podczas gdy oszczędność de facto bardzo niewielka... a ryzyko niewspółmiernie większe.

Może po prostu sprzedaj tę kartę w cholerę i kup sobie lepszą za 250-300zł? :D

Hehe karty nie sprzedam bo mi narazie dobrze służy, ale Twoje wywody mają sens. Faktycznie było by idiotyzmem ryzykować uszkodzenie karty by zaoszczedzic 10zł czy inne grosze, no i ile fatygi, czasu, kombinowania i stresów... :wink: po co mi to, nie bede sobie dokładał, w "real life" mam ich dość :) Dzieki za podliczenie "oszczedności" :lol2: sam też potrafie liczyć ale (i tu uwaga!) "liczyłem" lol :huh: na duży skok wydajności chłodzenia takim miedziowym klocem w porównaniu z alu pentkiem czy silencerem. No ale to też okazało się mało prawdopodobne wiec koniec końców gra nie warta świeczki :) I właśnie po to tutaj przybyłem by to od Was usłyszeć żebym mimo woli głupich rzeczy nie robił (bo tak sie składa że hehe lubie kombinować i komplikować :rolleyes: w tych sprawach )

 

EDIT:

 

Znacie to? Czy można razem z tym zalożyć radiatory na ramy? Wygląda że może być ciasno.

Zalman ZM80C-HP

 

albo taki sprzęt :

Thremaltake Schooner

 

są używki tanio więc się zastanawiam :?

Będzie to lepsze pod jakimś względem od AC NV6 czy Pentka Al?

 

Dalej kombinuje :wink:

Edytowane przez VenomDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej kombinuje :wink:

Uff... no to już przestań. :razz:

Teraz chcesz dołożyć znowu więcej? :huh:

To wszystko nie będzie wiele więcej wydajniejsze.

 

Koniec kombinowania - wybierz między Pentagramem XC a AC NV Silencerem i już! :lol2:

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff... no to już przestań. :razz:

Teraz chcesz dołożyć znowu więcej? :huh:

To wszystko nie będzie wiele więcej wydajniejsze.

 

Koniec kombinowania - wybierz między Pentagramem XC a AC NV Silencerem i już! :lol2:

:oops: :lol2:

 

no doooooooobra...... tak będzie najlepiej, przynajmniej kobitka nie będzie zbytnio zakrecona jak jej powiem co "chcieć na 6.12 zamiast czekoladowego gwiazdorka" :lol2: ,

 

powiem tylko "AC Sajlencer kup mi bejbe!" a tak powiedziałbym na przykład "kup mi tego radiatora Pentagrama o nazwie ble ble ble no i nie zapomnij o paście termoprzewodzacej, kleju najlepiej, Artic Silver pamietaj...!" eheh albo "wez my wylicytuj tego Thremaltakea Schooner uzywanego albo Zalmana ZM80C-HP albo... " po takim tekście by mnie z domu wyrzuciła chyba :rolleyes:

 

:lol2: Labovsky! 1 słowem mimo woli ratujesz mój związek :lol2:

 

no dobra już prawie nie kobinuje... B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał pentagram bo jest uniwersalny !

Faktycznie jest to duża zaleta, a szczególnie w moim wypadku gdy pewnie za niecały rok będe zmieniał grafike (teraz szykuje sie +512 DDr) dobrze by było żeby chłodzenie można było przełożyć. Znając mnie kupie tani nie markowy model karty z [ciach!]ianym stockowym chłodzeniem więc pentek napewno się nada. A radiatorki na Ram i tak musze mieć...

 

wiec już chyba prawie zdecydowałem -> Freezone XC-70Cu+

z Allegro

 

odbiore osobiście, w 60zł się zamkne. Nie za dużo chyba, mając na uwadze że (mam nadzieję iż) posłuży pare lat. Co wy na to?

 

a tak już nawiasem..

wie ktoś z doświadczenia ile stopni różnicy w stressie jest między wersją AL a CU? ewentualnie ile Mhz wiecej idzie wyciągnąć?

 

Pozdro. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał pentagram bo jest uniwersalny !

A to kolega VenomDM zmienia karty jak rękawiczki, żeby było to tak ważne?

Nie ma się co oszukiwać. Jeśli ktoś zamierza niewiele wydać na chłodzenie to się go przekładać co chwila nie będzie z karty na kartę. Tzn. takie jest moje zdanie na ten temat. Jeśli ktoś kupuje Thermalrighta lub Zalmana to owszem, a jeśli to AC lub Pentagram to chyba nie ma to wielkiego znaczenia.

Faktycznie jest to duża zaleta, a szczególnie w moim wypadku gdy pewnie za niecały rok będe zmieniał grafike (teraz szykuje sie +512 DDr) dobrze by było żeby chłodzenie można było przełożyć. Znając mnie kupie tani nie markowy model karty z [ciach!]ianym stockowym chłodzeniem więc pentek napewno się nada. A radiatorki na Ram i tak musze mieć...

 

wiec już chyba prawie zdecydowałem -> Freezone XC-70Cu+

z Allegro

 

odbiore osobiście, w 60zł się zamkne. Nie za dużo chyba, mając na uwadze że (mam nadzieję iż) posłuży pare lat. Co wy na to?

Pogubiłem się już :rolleyes:

Chcesz kupić tanie chłodzenie do 50zł dlatego, że nie warto inwestować Ci w starą kartę, po czym tę kwotę przekraczasz. Potem zaś mówisz, że zależy Ci na tym, żeby chłodzenie było zamontowane na karcie, którą sobie za rok kupisz.

 

Jeśli to będzie jedna z nowych kart z serii GF7XXX lub Radeon X1XXX to już dołóż 10zł do tego Pentagrama i kup coś wydajnego:

http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...;id_towaru=1723

 

Ale osobiście na Twoim miejscu kupiłbym tego Silencera, wiem nudny jestem lol, i sprzedał potem razem z kartą :) Zamierzasz sprzedając potem oddawać kartę ze zużytym wiatrakiem? Szczególnie, że zakup karty planujesz na za około rok, kiedy to będą karty nowej generacji G80 i R600 powszechne, a na nie to chłodzenie, które kupisz, czy to będzie Pentagram, AC, Evercool, Zalman, Thermalright, i tak nie będzie pasować :rolleyes:

Zwłaszcza, że jeszcze planujesz sobie pokręcić ;)

 

Pozdrawiam

 

P.S. Tu masz nówkę NV Silencera 6 za 40zł w "kup teraz":

http://www.allegro.pl/item145376071_arctic...v_2_0_dhes.html

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...