Skocz do zawartości
Twiggy696

Zakup Pendrive'a - Wybór, Zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie pojemność była ważniejsza, bo taki plik *.iso wielkości dvd na mniejszym penie bym musiał dzielić na kawałki i 2 razy przenosić, zysk z tego żaden.

Taaa

ALE uważaj na tą wielkość. Pen ma 4GB, Płyta DVD+/-R/W 4,7GB.

Oczywiście pamiętając o marketingowym 1024=1000 :mur:

Poza tym gwarantuje, że szybko docenisz prędkość zapisu a im większy Pen tym bardziej to docenisz. Biorąc pod uwagę, że pen kupujesz na parę lat, a różnica w cenie to 20-30zł .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa

ALE uważaj na tą wielkość. Pen ma 4GB, Płyta DVD+/-R/W 4,7GB.

Oczywiście pamiętając o marketingowym 1024=1000 :mur:

Poza tym gwarantuje, że szybko docenisz prędkość zapisu a im większy Pen tym bardziej to docenisz. Biorąc pod uwagę, że pen kupujesz na parę lat, a różnica w cenie to 20-30zł .....

Tak, tyle że przeciętne iso ma 1-3,5GB.

To znajdż pena 4GB w takim razie za 145zł z zapisem przynajmniej 12MB/s (żeby odczuć różnicę).

Zastosowanie tego urządzonka mam jedno: ściągam w pracy pewne pliki z netu i chcę je jakoś przenieść do komputera domowego i mi to rybka, czy zapełnię go w 5 minut, czy 10 minut. Pen nie będzie służyć jako pagefile do visty czy przenośne programy i tyle.

Kupować takie coś na kilka lat? Przy obecnym postępie nie bardzo, za kilka lat będziemy mieli stacje flash zamiast HDD w swoich komputerach (sandisk ma już taki 32GB na Sata), a te pendrive'y będą grosze warte, jak teraz grosze warte są takie o pojemnościach do 1GB.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie 2-3 lata miałem na myśli.

A inwestycja np. pqi u339pro 4gb ( 25 / 17 ) za ~ 160 złoty to chyba wcale nie taki znacznie większy wydatek, biorąc pod uwagę uniknięcie parę razy irytacji i zniecierpliwienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszę bardzo:

:legal:

 

--greg-- jak w tym a-data wygląda zatyczka jest mocno umocowana czy ma tendencje do spadania, czy jest tam jakis zatrzask czy trzyma się na wcisk ? I jakie sa jego rzeczywiste wymiary czy coś skrzypi itd.....

 

:wisielec:

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--greg-- jak w tym a-data wygląda zatyczka jest mocno umocowana czy ma tendencje do spadania, czy jest tam jakis zatrzask czy trzyma się na wcisk ? I jakie sa jego rzeczywiste wymiary czy coś skrzypi itd.....

Zatyczka jak zatyczka - zupełnie normalna :wink:

Sama na pewno nie spada, zatrzasku żadnego nie ma. Trzyma się na wcisk i to całkiem dobrze. Nic nie skrzypi (bo niby co miałoby tam skrzypieć) :rolleyes: a wymiary to: 19x11x67mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś doradzić? Siedzicie w temacie, dyskutujecie, ja w sumie tylko kilka ostatnich stron przeczytałem (4?) ale dalej nie wiem co brać.

 

Potrzebuję 2 peny. Jeden 2GB w sumie jak najtańszy (do 60zł?), wiem że niemozna będzie się po nim spodziewać rewelacji.

 

Drugi - to już dla mnie :D Potrzebuję 2GB albo nawet 4. Nie wiem na co się zdecydować, a priorytetową sprawą jest dla mnie obsługa przez tego pena funkcji ReadyBoost w Viście. Nie chcę też wywalać mnóstwa kasy na to... hmm myślałem o jakimś PQI ale nie wiem czy one dadzą sobie radę z ReadyBoost.

 

Nie wiem czy już to mieliście w tym temacie. Tutaj:

 

http://www.grantgibson.co.uk/misc/readyboost/

 

jest spis penów i ich kompatybilności z tą funkcją. Ale czy można temu wierzyć - hmm.. nie wiem. Widziałem już dwie zaprzeczające sobie opinie.

 

No ale wracając do tematu - doradzicie coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej 99,999999999% penow jest kompatybilnych z ReadyBoost.

 

Ja specjalnie pod to kupilem na allegro 4GB Samsunga za 109zł, do ReadyBoost ma najlepeszy stosunek cena / mozliwosci: szybki odczyt, zapis, krotkie czasy dostepu i szybkie operacje na malych plikach.

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej 99,999999999% penow jest kompatybilnych z ReadyBoost.

Ojjj, obawiam się że tutaj nie masz racji. Świadczy o tym na przykład przytoczona przeze mnie w poprzednim poście strona o Readyboost.

 

A co do tego Twojego Samgunga, który to dokładnie i czy działa z RB?

 

=== EDIT ===

 

Czym różnią się te peny, oprócz koloru i oznaczenia?:

 

http://www.allegro.pl/item176320046_4gb_pe...lep_poznan.html

 

http://www.allegro.pl/item178079318_4_gb_p...b_s_secure.html

 

Bo podobają mi się te PQI. Miałem już takiego w łapie i muszę powiedzieć że są naprawde świetne.

Edytowane przez Didymos234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjj, obawiam się że tutaj nie masz racji. Świadczy o tym na przykład przytoczona przeze mnie w poprzednim poście strona o Readyboost.

 

A co do tego Twojego Samgunga, który to dokładnie i czy działa z RB?

 

=== EDIT ===

 

Czym różnią się te peny, oprócz koloru i oznaczenia?:

 

http://www.allegro.pl/item176320046_4gb_pe...lep_poznan.html

 

http://www.allegro.pl/item178079318_4_gb_p...b_s_secure.html

 

Bo podobają mi się te PQI. Miałem już takiego w łapie i muszę powiedzieć że są naprawde świetne.

 

Read Boost jest technologią zarządzania pamięcią zaimplementowaną w Windows Vista głównie dla poprawienia samopoczucie użytkownikom komputerów z pamięcią RAM mniejszą niż 1 GB. Read Boost jak na razie nie ma nic wspólnego z samym pendrivem, a jedynie wykorzystuje (lub nie) jego konstrukcujne możliwości. Technologia RB w Vista akceptuje tylko peny o dobrych parametrach i wymaga odpowiedniej szybkości dla odczytu l zapisu losowo wybranych porcji danych w całym obszarze pamięci (odczyt 4 kB, zapis 512kB). ATTO tego nie zmierzy!

Lista obsługiwanych penów jest tutaj. Niestety lista jest edytowana przez samych użytkowników i może na niej zabraknąć produktów sprzedawanych na polskim rynku.

 

A co do Samsungów, to jak na razie żaden model o pojemnosci 4 GB nie załapał się na listę compatible.

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjj, obawiam się że tutaj nie masz racji. Świadczy o tym na przykład przytoczona przeze mnie w poprzednim poście strona o Readyboost.

 

A co do tego Twojego Samgunga, który to dokładnie i czy działa z RB?

 

=== EDIT ===

 

Czym różnią się te peny, oprócz koloru i oznaczenia?:

 

2555286[/snapback]

Read Boost jest technologią zarządzania pamięcią zaimplementowaną w Windows Vista głównie dla poprawienia samopoczucie użytkownikom komputerów z pamięcią RAM mniejszą niż 1 GB. Read Boost jak na razie nie ma nic wspólnego z samym pendrivem, a jedynie wykorzystuje (lub nie) jego konstrukcujne możliwości. Technologia RB w Vista akceptuje tylko peny o dobrych parametrach i wymaga odpowiedniej szybkości dla odczytu l zapisu losowo wybranych porcji danych w całym obszarze pamięci (odczyt 4 kB, zapis 512kB). ATTO tego nie zmierzy!

Lista obsługiwanych penów jest tutaj. Niestety lista jest edytowana przez samych użytkowników i może na niej zabraknąć produktów sprzedawanych na polskim rynku.

 

A co do Samsungów, to jak na razie żaden model o pojemnosci 4 GB nie załapał się na listę compatible.

Powiem Ci jutro jak to jest z moim ;)

 

Ale sama definicja ReadyBoost zawiera informacje o kompatybilnosci wlasnie z 99,9999% pen driveami. Wlozylem ostatnio pena sprzed 4 lat i funkcja na nim dzialala, wiec nie wiem czemu te najnowsze nie mialyby byc wspierane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladniej to ten:

http://allegro.pl/item176441063_pamiec_fla...g_pendrive.html

 

Mialem w domu z 15 penow roznych firm i kazdy dzialal, ta lista to wg mnie jedna wielka sciema.

 

Te PQI co podales roznia sie wymiarami, czarny to normalny a srebny to slim (zobacz na koncowke, nie ma diody sygnalizacyjnej)

Powiem Ci jutro jak to jest z moim ;)

 

Ale sama definicja ReadyBoost zawiera informacje o kompatybilnosci wlasnie z 99,9999% pen driveami. Wlozylem ostatnio pena sprzed 4 lat i funkcja na nim dzialala, wiec nie wiem czemu te najnowsze nie mialyby byc wspierane.

http://www.microsoft.com/poland/technet/article/art025.mspx

 

http://www.xp.net.pl/vista/articles/vista_readyboost.html

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te linki potwierdzaja moja teze ;) jedynymi wymaganiami jakie vista stawia penom to odpowiedni transfer stad te 99,999% kompatybilnych :P

No własnie... odpowiedni transfer - wątpię że 99% panów ma odpowiedni transfer... Patrząc na parametry coponiektórych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wracając do tych dwóch PQI. Po pierwsze to nie widzę między nimi różnicy, naprawde... oprócz koloru :)

 

Ale nie o tym. Ten szary niby ma wskaźnik świetlny transferu danych. Że niby gdzie? :)

 

I różnica w grubości... no ja naprawdę nie widzę tego :) Niby Slim, widziałem normalne PQI i one już były Slim :)

Edytowane przez Didymos234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niee, wszedles mi na ambicje ;) Pofatygowalem sie nawet do Photoshopa, zeby Ci jasno pokazac roznice :P

 

Dołączona grafika

 

http://www.pqi.com.tw/product2.asp?TT=3&am...8&PROID=8#1

http://www.pqi.com.tw/product2.asp?TT=3&am...&PROID=13#1

Niee no widze że końcówki mają inne :) Nie wiem ślepy jestem :) W każdym razie dzięki za wysiłek :)

 

Edit: No faktycznie ten Slim może i jest troche bardziej Slim :)

Edytowane przez Didymos234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zawodnik w teście to Kingston DT2+ Migo 4GB. Jak widać jest bardzo mocny.

Cena tez miazdzaca ;)

 

Niee no widze że końcówki mają inne :) Nie wiem ślepy jestem :) W każdym razie dzięki za wysiłek :)

 

Edit: No faktycznie ten Slim może i jest troche bardziej Slim :)

I na oko, ten slim jakos ladniejszy i wydaje sie bardziej solidny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie muszę przyznać że ten migo którego test dałem wyżej na prawdę jest tak samo szybki w realu, plik 2.8GB zgrywa sie na dysk około 26MB/s a nagrywa ponad 23MB/s.

 

Cena fakt mała nie jest, ale cena tak jak czas to pojęcie względne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki sam jak mój (od pronotek brałem), ATTO podaje prawidłowy zapis przy ustawieniu 4MB, a odczyt przy 32MB.

Mimo że wolny to wspiera ten cały Readyboost, tak tylko z ciekawości sprawdziłem na Viście 64.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...