Skocz do zawartości
djsilence

Emigracja Do Londynu / Uk / Ue

Rekomendowane odpowiedzi

djsilence: A jak ma się jakość takiego rowerku z Argosa?

Znasz jakieś jeszcze stronki sklepów rowerowych w Londynie które mógłbyś polecić?

Stronek nie, ale w centrum jest sporo sklepow z rowerami i maja doslownie wszystko. Ceny od £95 bez gornej granicy. Stron uzywal bym jako referencji. Koniecznie trzeba "przymierzyc" rower.

 

Opłaca się zabrac karton Malboro na sprzedaż ze sobą ?

Warto zabrac nawet dwa wagony. Jeden do podrecznej, drugi do glownej. Sprzedasz za ok £25/wagon w wiekszosci tureckich naroznych sklepow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakiegos czasu fajki kupuje na lotnisku, wyjdzie ci na funty 1-2£ drozej od wagonu, a nie wlicza ci sie w bagaz, mozesz kupic sobie tego "ile chcesz" i bezstresowo wniesc na poklad B)

tak samo wodka i inne alkohole - tego sie w ogole nie oplaca kupowac po makretach i pakowac do torby, tylko wszystko na lotnisku, kilka pln drozej, a kupa miejsca/wagi w bagazu zostaje

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakiegos czasu fajki kupuje na lotnisku, wyjdzie ci na funty 1-2£ drozej od wagonu, a nie wlicza ci sie w bagaz, mozesz kupic sobie tego "ile chcesz" i bezstresowo wniesc na poklad B)

A co z Customs w UK ? Czy nalezy zachowac receipt (paragon)?

 

Przetestuje to w sierpniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z Customs w UK ? Czy nalezy zachowac receipt (paragon)?

 

Przetestuje to w sierpniu ;)

nie wiem co to Customs w UK [;

Ja to po prostu to wrzucam w reklamowke i tyle, albo do podrecznego, przeciez nikt tego nie sprawdza, bo zakupy robisz po odprawie, a na miejscu po przylocie tym bardziej nikt nie bedzie sprawdzal twojego podrecznego bagazu itp zawsze dziala, no chyba, ze w UK sa inne zasady i przeszukuja bagaze po przylocie przy odprawie paszportowej [;

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Przy "przyprawie" ;) nie sprawdzają nic. Przynajmniej na Stansted. Wychodzi się z samolotu, śmiga po pasie do terminala, pokazuje paszporcik i siupp na zewnatrz :) Genialne ! :)

cheers ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to Customs w UK [;

Ja to po prostu to wrzucam w reklamowke i tyle, albo do podrecznego, przeciez nikt tego nie sprawdza, bo zakupy robisz po odprawie, a na miejscu po przylocie tym bardziej nikt nie bedzie sprawdzal twojego podrecznego bagazu itp zawsze dziala, no chyba, ze w UK sa inne zasady i przeszukuja bagaze po przylocie przy odprawie paszportowej [;

Customs - chodzi o celników.

 

A co do sprawdzania już na lotniskach w UK to często się zdarza że sprawdzają właśnie po odbiorze bagażu.

 

Nie wiem jak ma się teraz kupno większej ilości papierosów na lotniskach po odprawie bo o ile się nie mylę to i w tym przypadku obowiązuje prawo czyli możesz wwieźć na teren UK jeden wagon. Tak więc mają prawo chyba skonfiskować Ci większą ilość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mam fuksa, albo w przypadku Irlandii jest bardziej lajtowo. Kiedyś przewiozłem 6 (po 3 na główny i podręczny), a ostanio 9 wagonów :D Jak zarabiać, to zarabiać... [;

Do Manchesteru kolega ostatnio zabierał 4 i też bez problemów się obyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnieść na pokład to możesz całą walizkę, problem zaczyna się w momencie o którym wspomniał CosmiChild :D Na lotnisku Johna Lennona kumpla bardzo wnikliwie trzepali i wypytywali się po co tyle fajek wiezie :D Próbować można, chociaż jak ostatnio jechałem to pięć wagonów przywiozłem bez problemu, więc pewne ryzyko się opłaca :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle tak: wsadzic dwa wagony - kupione wczesniej do glownego bagazu i 1 wagon do podrecznego. Nastepnie kupic ze 2 wagony na lotnisku po bramce :)

 

Latalem z Lodzi do Stansted juz tyle razy w ciagu ostatnich 2 lat, ze jestem praktycznie pewien, iz nigdzie nie maja gdzie trzepac. Wychodze z samolotu, wchodze w rekaw, ide korytarzem, podchodze do border control, pokazuje ID, mijam kolesia, ide na tasmy, odbieram bagaz glowny i wychodze normalnie z lotniska :) Powinno sie dac ;)

 

Szkoda tylko kasy jesli zabiora mi ze 3 wagony. Nie mam tez pojecia czy cos grozi za to ? Latam na plastikowym ID, wiec nie maja gdzie czegokolwiek wstemplować ;)

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z karami jest tak

Do tej pory było tak, że jak miałeś 5 kartonów to za pierwszym razem (zatrzymaniem) dawali wybór:

1. zabierają Ci 4 kartony ..(ten jeden zostawiają). Dostajesz dokument o konfiskacie, pokwitowanie i ulotki ile czego można wwieźć na teren UK.

2. Możesz zapłacić TAX za reszte papierosów.

Jeżeli drugi raz Cie zatrzymali to już dostawałeś mandat (nie pamiętam kwoty - ale po głowie mi chodzi, że nie mała suma)

 

Ostatnio Angielscy celnicy albo ich przełożeni baaaardzo zaczeli się wku***ać że Polacy przewożą po 5-10 kartonów, gdy prawo stanowi 200sztuk! Tak więc teraz celnicy przestali się opier***ać i bardzo chętnie wlepiają mandaty już za pierwszym razem.

Grożenie że można pójść do więzienia wcale nie jest już tylko teorią. Jest to poprostu przemyt - Wiadomo, że państwo na tym traci.

I dlatego teraz albo chcą żebyś płacił TAX albo dają od razu mandat i mogą sprawę skierować do sądu.

 

Dj.. możliwe że na Stansted tak nie sprawdzają (wogóle?), ale np. na Luton czy Gatwick celnicy robią sobie wycieczki po bagażach pasażerów (Polaków) już po odebraniu z taśmy.

Na lotniskach kontrole są wyrywkowe i nie przy każdym locie.

W przypadku autokarów jest gorzej bo dosyć często zatrzymują busa i sprawdzają wszystkich pasażerów (a dokładnie ich bagaże).

(Sytuacja na przejściu granicznym w Calais we Francji dla autokarów. Tuż przed wjazdem na prom do Dover.)

O autokarach wiem od znajomego kierowcy, który jeździ od 3 lat właśnie na trasie PL-UK.

O samolotach wiem od znajomych i z własnego doświadczenia (tzn. podróży).

 

Dla pewności można sprawdzić sobie gdzieś na tej stronce - ja już nie czytalem jej teraz bo jestem padniety a rano trzeba wstać.

HM Revenue & Customs

 

P.S

djsilence.. znasz jakies typowe sklepy komputerowe w Londynie gdzie jest duży wybór samych podzespołów? Bo np. w PC Worldzie to tam nei ma w czym wybierać. To tajkby pójść u nas do MM.

Edytowane przez CosmiChild

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z karami jest tak[...]

Dzieki za doskonale wytlumaczenie

djsilence.. znasz jakies typowe sklepy komputerowe w Londynie gdzie jest duży wybór samych podzespołów? Bo np. w PC Worldzie to tam nei ma w czym wybierać. To tajkby pójść u nas do MM.

Bardzo polecam http://www.epsilonpc.co.uk/ 200m od tottenham ct road w strone goodge street station, po lewej stronie, male wejscie. W drzwiach stoi basket ze szpardygalami za free (kable, FDD, coolery, okazjonalny procek P3 itp). Skladaja na zamowienie co zechcesz. Podobnie z czesciami, mozna smialo zamawiac.

Sprawdzales stronke misco.co.uk ? maja bardzo dobra infolinie z profesjonalnymi ludzmi.

To numer do nich

08707284009 David Young jest spoko. Sa bardzo elastyczni i akceptuja paypal (lecz musisz miec adres i konto zweryfikowane). Kupilem od nich nowy monitorek. Dorzucili za darmo kabel DVI :)

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze na temat broadband znowu. Mam BT broadband niby max 8mbit, ale wiadomo, ciut mieszkam od exchange. Linia moze dac max 4,5. Ale speed podczas peek hours to koszmar jest. Mialem w zeszlym tygsie przeprawe z BT , najpier form z complain, gdzie napisalem ze gniazdko ok, komp ok, ze speed kolo 17-21 spada do 400kbitow, gdzie w srodku nocy mam lekko 3,5mbita. Odpowiedz : prosze sprawdzic kompa itd, oczywiscie debil nie przeczytal tego co napisalem w formularzu. Odpowiedz byla dosadna. Jego odpowiedz ze linia jest ok, i ze powinna utrzymac 4,5. W koncu zadzwonil technik z indyjskim akcentem. Nie kumal roznicy miedzy ile linia moze support, a rzeczywistym speedem. Nie potrafil mi pomoc i zasugerowal, ze mam zadzwonic do sales i negocjowac warunki kontaktu. W sales koles powiedzial ze musze rozmawiac z technikiem (raz jeszcze). Po przelaczeniu, powiedzialem kolesiowi o co chodzi a ten sie rozlaczyl. Szlak mnie trafil i juz nie mialem sily dzwonic.

 

Jak bralem tego neta to bylo 40gb/miech bez zadnych fair usage policy o nie sciaganiu podczas peek hours (czego i tak nie robie). Niby video. google powinno chodzic ok przy 400kbit/s ale jednak tnie i doladowuje, nie mowiac o stage6.divx.com. Sprawa jest jasna, daja za duzo ludzi na jedna lacze i tyle, a samo lacze ma za mala przepustowosc.

 

Kontrakt konczy sie w sierpniu i od razu biore mac code i spadam od nich. Mialem AOL wczesniej na poprzednimmieszkaniu i net smigal zawsze tak samo, nie zaleznie od pory dnia.

 

Kucyk jak masz jakas rade to chetnie przyjme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rada jest taka ze podaj mi twoj numer telefonu na pw to to sprawdze

twoj problem to zwykle ratio contention problem, jest szansa to zrobic ale nie na 100%, jak masz kontrakt do sierpnia to warto sprobowac

1st line jest w Indiach - beka na maksa ogolnie, banda glupkow i debilow (sorry, ale taka jest prawda) ale jak ktos nie wierzy to niech sobie zadzwoni - na przykladzie kolegi :D

jak chcesz konkretnie pogadac to popros o UK Transfer Desk i cie wrzuca do Watford/Dublina

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem AOL wczesniej na poprzednimmieszkaniu i net smigal zawsze tak samo, nie zaleznie od pory dnia.

Ja mam AOL, tę najtańszą opcję up to 1mbit i niestety mam podobnie. Od 18 do 23 prędkość neta to ~256kbps. Wczoraj zamówiliśmy neta od virgin, zobaczymy jak to będzie... O ile przyjadą. Znajomi czekali ponad miesiąc mimo że data przyjazdu monterów była wyznaczona w liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W indiach tylko skypty umia czytac, na niczym sie nie znaja i pewnie pracuja za miske Carry

 

No widac wszyscy maja za duzo klinetow, a nikt nie chce inwestowac w lacza. A virgina bierzesz kabel?

 

W sumie nie wiem na kogos sie przezuce, niby Pipex ludzie mowili ze dobry ale ostanio sie popsul, a taki ZEN to drogi nie wiadomo czemu. I wszyscy jak jeden maz maja chrzaniona Fair usage policy albo limity. Kiedys wlasnie AOL lal na to , ale chya tez juz maja. Jak ktos cos moze polecic bylbym wdzieczny. Ma ktos virgina po linii telefonicznej?

Edytowane przez the_quick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W indiach tylko skypty umia czytac, na niczym sie nie znaja i pewnie pracuja za miske Carry

 

No widac wszyscy maja za duzo klinetow, a nikt nie chce inwestowac w lacza. A virgina bierzesz kabel?

 

W sumie nie wiem na kogos sie przezuce, niby Pipex ludzie mowili ze dobry ale ostanio sie popsul, a taki ZEN to drogi nie wiadomo czemu. I wszyscy jak jeden maz maja chrzaniona Fair usage policy albo limity. Kiedys wlasnie AOL lal na to , ale chya tez juz maja. Jak ktos cos moze polecic bylbym wdzieczny. Ma ktos virgina po linii telefonicznej?

poszlo PW, co do limitow przeciez BT nie ma limitow na opcji 3 :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialo limity jakies 9 miechow temu. Wlasnie 40 GB. Teraz zmienili na unlimited, ale fair usage aplly :P. Pewnie dlatego ze tak lepiej jest dla BT, bo ci co mieli 40GB mogli ciagnac w peek hours. Ja zadnej zmiany umowy nie dostalem wiec jestem na 40GB

Edytowane przez the_quick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w wielu aspektach mimo że Wielka Brytania jest w UE to rządzi się swoimi wewnętrznymi prawami.

 

Jeżeli chodzi o papierosy, tytoń, alkohol etc. to można wwieźć tylko limit podany przez HM Revenue & Customs

 

Alcohol or tobacco

 

If you are bringing in alcohol or tobacco goods and we have reason to suspect they may be for a commercial purpose, a Customs officer may ask you questions and make checks, for example about:

the type and quantity of goods you have bought

why you bought them

how you paid for them

whether all your goods are openly displayed or concealed

how often you travel

how much you normally smoke or drink or

any other relevant circumstances.

 

You are particularly likely to be asked questions if you have more than:

 

3200 cigarettes, 200 cigars, 400 cigarillos, 3kg tobacco, 110 litres of beer, 90 litres of wine, 10 litres of spirits, 20 litres of fortified wine (such as port or sherry).

 

The officer will take into account all the factors of the situation and your explanation.

 

If we are satisfied that the goods are for a commercial purpose we may seize them and any vehicle used to transport them, and may not return them to you.

 

If you are caught selling alcohol or tobacco goods they may be seized, and for a serious offence you could get up to seven years in prison.

 

The country where you buy tobacco goods may have its own laws on how much you can buy or have in your possession, and what documents you need. If in doubt, check with that country’s authorities before you buy.

 

If you let a coach, ferry or aircraft store your goods while travelling back to the UK you must make sure when you arrive in the UK that you collect the exact goods you bought.

 

From some EU countries there are limits on the amount of tobacco products you can bring back without paying UK duty.

 

From ESTONIA - 200 cigarettes or 250g of smoking tobacco*

 

From BULGARIA, CZECH REPUBLIC, HUNGARY, LATVIA, LITHUANIA, POLAND, ROMANIA, SLOVAKIA OR SLOVENIA - 200 cigarettes*

 

*No limit on other tobacco products as long as they are for your own use.

 

If you have tobacco products over these limits you should speak to a Customs officer in the red channel or on the red point phone.

Edytowane przez CosmiChild

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech wypowie się ekspert :D

Ekspert sie wypowiedział ;) Mądrze, ze spojrzałeś Cosmi na H&M-R&C. Wygląda na to ze jeden karton maksymalnie, choc można by to nagiąć przywożąc jeden karton w podręcznym i drugi w głównym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekspert sie wypowiedział ;) Mądrze, ze spojrzałeś Cosmi na H&M-R&C. Wygląda na to ze jeden karton maksymalnie, choc można by to nagiąć przywożąc jeden karton w podręcznym i drugi w głównym ;)

Miałem teraz poprostu troszke czasu żeby przejrzeć tą stronkę, a ekspert to żaden ze mnie :)

 

Co do tych 2 kartonów.. jeszcze kilka miesięcy temu nie było z tym problemów... celnicy przymykali na to oko - jak jest teraz, to nie wolałbym się nie wypowiadać bo nie jestem na bieżąco.

Jedynie mogę potwierdzić to co pisałem już we wcześniejszym poście o większej ilości papierosów np. 5-10 kartonów.

 

W każdym bądź razie... moje posty proszę traktować jako informację. W żadnym wypadku nie mogą być one podstawą do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń wobec mnie! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zabrac nawet dwa wagony. Jeden do podrecznej, drugi do glownej. Sprzedasz za ok £25/wagon w wiekszosci tureckich naroznych sklepow.

a ukrainskie po ile chodza moze sie orientujesz i jak ze zbytem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...