Skocz do zawartości
djsilence

Emigracja Do Londynu / Uk / Ue

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry ten 3ci. Dwa pierwsze faktycznie wypisz wymaluj miejscowy element :) A jak 3ci? Szczerze mowiac ja niegdy sie z czyms takim nie spotkalem, a Wy? Faktycznie taka leca na anglikow laski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

szukuję mi się wyjazd do Polski niedługo i mam problem; złożyłem wniosek w ambasadzie w Londynie o nowy paszport ale nie jestem pewien czy otrzymam go w odpowiednim czasie.Czy nie będzie problemu żeby wjechać do Polski jadąc samochodem na angielskim prawie jazdy?Trochę zbyt późno się zorientowałem że mi paszport wygasa i może być taka sytuacja że nie dostane go przed wyjazdem do Polski.Teoretycznie prawo jazdy to dokument tożsamości ale jak będzie w praktyce?

 

Pozdrawiam

 

 

Edit; wyszukałem że prawko nie jest dowodem tożsamości uprawniającym do przejechania granicy więc na 100% na nim nie przejadę. Zastanawia mnie jeszcze czy już w PL ktoś posługiwał się angielskim prawem jazdy jako dowodem tożsamości, tzn. np. w sklepie kupując alkohol, klubach itp?

Edytowane przez jawor121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz polskiego dowodu?

 

Jesli chodzi o alkohol, czy kluby i poslugiwanie sie angielskim prawem jazdy to wszystko zalezy od szczescia, jak na bramce trafi sie buc ktoremu sie nie spodoba to ze on jest bucem na bramce a Ty "kosisz kase w UK" to moze nie wpuscic, to samo "mila pani" w sklepie moze nie uznac. Zreszta podobnie jest w UK, dwa razy ciapaty nie chcial mi sprzedac alkoholu na polski dowod mowiac ze nie wie co to jest chociaz wszystko jest tam opisane w "jego" jezyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu kiedy skończyłem 18 lat nie byłem w PL jeszcze i nie mam dowodu polskiego. Poza tym z tego co wyczytałem to wyrobienie trwa miesiąc,a ja w Pl będę 10dni. Mógł bym paszport nosić ze sobą ale to jednak trochę bardziej ryzykowne bo jak go zgubię to do UK nie wrócę tak łatwo, a wiesz jak jest jak się na imprezę idzie zawsze szansa zgubienia portfela itp. Domyslam się że bycie miłym i normalnym w sytuacji kiedy proszą o dowód,a ja mam angielskie prawko to podstawa bo wtedy inaczej ludzie reagują. No nic, jak będę kupował alkohol w sklepach, to raczej większych więc szansa że ludzie tam pracujący będę trochę bardziej na czasie. Jak to jest podczas kontroli polcji? Czy dowód jest jedynym akceptowalnym dokumentem tożsamości czy prawko może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie znacie stronke na ktorej moglbym przeprowadzic tzw. symulacje kosztow ubezpieczenia samochodu podajac pojemnosc silnika, model, date wydania prawka itd. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.moneysupermarket.com/car-insurance/

http://www.gocompare.com/car-insurance/

comparethemarket.com

 

Szukaj "get a quote" lub podobnego. Niestety nie wystarczą te detale o których napisałeś. Tutaj wymagają jeszcze miliard innych.

 

Kompeer de meerkat Hehe :)

 

Car insurance & Home insurance | Challenge us for cheap insurance

 

Car Insurance: Tricks and tactics to cut the cost...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam, jeden z najdroższych ubezpieczycieli w UK. Od siebie polecam Churchill i Tesco. Szczególnie Tesco mają niezłe promocje np. po roku dają zniżki jak za dwa lata. :) pzdr
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Może głupie pytanie ale na wytłumaczenie mam , że jestem "pod wpływem działu o piwach" :wink: i mam pytanie.Moj brat i siostra żyją sobie spokojnie w UK a ja jako jedyny zostałem na tym padole z racji całkiem niezłej płacy i zamiłowania do polskiego piwa :lol: Niestety z dwojga tych rzeczy pozostało mi tylko to drugie :wink: i zastanawiam sie nad wyjazdem do UK.Czy jest sens wyjeżdżać do UK w obecnych kryzysowych czasach szukając przyzwoitego zarobku i godnego zycia w UK? Za w miare przyzwoity zarobek uważam jakieś 8-10 funtów na godzinę mojej mało efektywnej pracy :wink: Z wykształcenia jestem ekonomista ze specjalnością ZZL a z zawodu bankowcem,handlowcem....ogólnie dobrze wciskam kit :wink: Będzie tam dla mnie miejsce czy jechać pod pałac prezydencki żeby skadnowac swoje niezadowolenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli znasz dobrze angielski to spoko mozesz wpadac do UK ,ale o pracy w zawodzie mozesz pomarzyc jak o wygranej w lotto.

Bez jezyka w obecnych czasach to trzeba by byc desperatem zeby tu przyjechac , mieszkac jak rumun i zarabiac max 220£ tygodniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ENG znam moim zdaniem bdb ale na prace w zawodzie dostatecznie :unsure: Kwestia nauki ENG u mnie nie była nigdy problemem i potrafię chłonąć obce języki bardzo szybko.Jeśli sie wybiore to albo do jakiegoś mniejszego miasta albo do Londynu(w ostateczności).Mam takie swoje chore pojęcie ,że Londyn sie juz skończył i warto pokukać w innych mniejszych miastach gdzie konkurencja mniejsza, a co za tym idzie możliwości rozwoju(awansu) duzo większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj, kto da tyle kasy za kaszla? No smieszny samochod, tu gdzie mieszkam jest jeden, ale wyprodukowany na ang. rynek.

 

JejoX - jesli umiesz dobrze gadac jako handlowiec po angielsku to znajdziesz prace. Jesli z tym gorzej, no to moze juz nie byc wesolo. Pojedz do brata lub siotry na weekend i poprobuj sil ze swoim angielskim. Bedziesz wiedziec od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Dostałem się na University of Hertfordshire i ceny akademiku kształtują się tak: http://www.herts.ac.uk/why-us/accommodation/how-much-does-it-cost.cfm Wpisałem się na listę do tego za 108 i 93 jako opcję awaryjną. Czy to opłacalne, czy może lepiej szukać mieszkania poza uniwerkiem?

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Dostałem się na University of Hertfordshire i ceny akademiku kształtują się tak: http://www.herts.ac.uk/why-us/accommodation/how-much-does-it-cost.cfm Wpisałem się na listę do tego za 108 i 93 jako opcję awaryjną. Czy to opłacalne, czy może lepiej szukać mieszkania poza uniwerkiem?

 

Jak w ogóle sa respektowane tytuły w UK?Mam mgr z zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Ekonomicznym w KRK(dawne AE).Troche za stary jestem zeby znowu robic studia ale jeśli miałoby to poprawić moja pozycje w UK na rynku pracy to czemu nie...ehhh:/

 

p.s gdybym wiedział , że tak sie spier... na tym rynku pracy to po liceum od razu bym wyjechał.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...