Skocz do zawartości
Marcin_gps

Rowery - porady, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro sie przyzwyczailes to moze nie ma sensu zmieniac. Mozesz jednak dla proby zobaczyc jak bedzie Ci sie na inaczej ustawionym siodelku jezdzilo. Z doswiadczenia wiem ze ustawienie siodelka ma dosc spore znaczenie dla szybkosci pedalowania/wytrzymalosci nog. Gdy mam siodelko przesuniete za bardzo do przodu to przy szybszej jezdzie nogi sie bardziej mecza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sie przyzwyczailes to moze nie ma sensu zmieniac. Mozesz jednak dla proby zobaczyc jak bedzie Ci sie na inaczej ustawionym siodelku jezdzilo. Z doswiadczenia wiem ze ustawienie siodelka ma dosc spore znaczenie dla szybkosci pedalowania/wytrzymalosci nog. Gdy mam siodelko przesuniete za bardzo do przodu to przy szybszej jezdzie nogi sie bardziej mecza.

Zaletą jest że sie nie garbie na rowerze, bardziej wyprostowany jestem, większe obciążenie na tyłek, mniejsze na ręce, no i moge wysunąć przy zjazdach tyłek za siodełko nie obnizając go. A minusy to to że dziury chyba bardziej czuje na sobie..

 

Btw, u mnie w mieście pojawiła sie spora grubka bikerów i jeźdżą po naprawde dobrej trasie-byłem tam ale samochodem bo to kawałek, lasek, 20 hopek, przeróżne najazdy itp itd, raj..

Nie myślałem że w Polsce takie coś znajde [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem i jezdzilem wreszcie ta Gazella braciaka.

Szczerze powiedziawszy to jak bede kupowal miejsci rower to tylko takie cos.

Niesamowicie wygodny, a i wygladem przyciaga wzrok.

Wszystko oryginalne, wszedzie znaczki "Gazelle" z logiem (czyli gazela) - nawet na pompce -, hamulce przod i tyl bebnowe, przerzutki w piescie (3 biegi), przewygodna kierownica z wyprofilowanymi uchwytami, wielkie 28" kola z oryginalnymi oponami z opaska odblaskowa.

Rowerek na wypasie za smieszne pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw, u mnie w mieście pojawiła sie spora grubka bikerów i jeźdżą po naprawde dobrej trasie-byłem tam ale samochodem bo to kawałek, lasek, 20 hopek, przeróżne najazdy itp itd, raj..

Nie myślałem że w Polsce takie coś znajde [;

Kolo mnie takze jest wybudowany przez bikerow fajny tor dirtowy, co lepsze tez go budowalem i tez po nim skacze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Szczerze powiedziawszy to jak bede kupowal miejsci rower to tylko takie cos.

Niesamowicie wygodny, a i wygladem przyciaga wzrok...

z rowerem jest jak z butami - musisz sobie odpowiedziec na pytanie do czego bedziesz uzywal i juz wiesz co kupic :P

taki rower jest doby zeby wygodnie "spacerowac" od czasu do czasu po miescie, dojechac do pracy w wyjsciowym ubranku itd

ale sproboj nim np przejechac ze 100km za jednym zamachem ze srednia predkoscia pow. 20km/h - gwarantuje ze nastepnym razem bedziesz wolal siedziec na kawalku dechy, niz na takiej niewygodnej kanapie (IMO ten zadarty nos = impotencja) :lol: - wiem ze to moze glupio brzmi, ale tak jest, im dluzsza podroz tym twardsze siodelko (to nie jest tylko moja opinia) itd, itp - ja np. nie widze siebie na takim rowerku :razz:

 

a tak BTW ten rowerek to typowa "holenderka" :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można mieć górala i wyprostowaną wygodną sylwetkę. Taki n.p. Giant Sedona (seria Comfort).

Ofkoz nie jest do ani rower do dirtu, ani na maraton też się na nim nie pojedzie. :)

Ale jest nie mniej wygodny od holendra (siodło normalnie "mjut"), a zarówno w terenie jak i na podjazdach zdecydowanie go przewyższa.

Osobiście wolę górala za większą uniwersalność od mieszczucha czy nawet crossiaka, choć rzeczywiście poniewczasie przekonałem się, że typowy XC jaki mam, jest męczący do lekkiej rekreacji jaką zdarza mi się uskuteczniać.

Ciut za duża rama, prosta kierownica i ledwo tylko wzniesiony mostek to nie dla mnie. to sylwetka dobra do wyścigów, a nie na wycieczki z podziwianiem widoków w trakcie jazdy.

Zmiana ramy ze względu na koszty to ostateczność, na razie poprzestałem na zakupie regulowanego mostka kierownicy, wygodniejszych rączkach. Zastanawiam się jeszcze na szerszą i giętą kierownicą, nie wiem czy to dobry pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusem gietej kierownicy jest to ze w zaleznosci od kata jej nachylenia mozemy uzyskac bardziej pochylona lub bardziej wyprostowana postawe. Mam bardzo szeroka kierownice, mocno wygieta i pochylona do przodu co powoduje ze moja sylwetka na rowerze jest raczej pochylona. Sprawdza sie to szczegolnie dobrze w lasach przy kretych i szybkich zjazdach:) Naprawde duzo latwiej zapanowac nad rowerem dzierzac w dloniach szeroka kierownice (przynajmniej mi).

 

Tutaj mala fotka zrobiona ostatnio telefonem ;)

post-3771-1159308993_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mowie o pseudo rowerach gorskich, ktorzy wszyscy maja nawet do jazdy po miescie.

Jezeli ktos wymaga rowerku do jazdy po laskach itp. to przeciez nie kupi sobie gazelki holenderskiej ;)

Te pseudo-górale to w większości po prostu CTB (City Terrain Bike) czasem też nazywane ATB (All Terrain Bike).

Jak widać w ich prawidłowej nazwie, nie ma już mowy o górach. :)

Tyle, że nazwy te wyszły z użycia, już w nawet w sklepach rowerowych tak nie mówią.

Wszak "góral" brzmi dumnie, nawet jak to jest miejski terenowy rower dla samobójców za 149 PLN.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa ja taką gazelką jeździłem sobie w wakacje nad wodę itp. :D Ogólnie było wygodnie i dość szybkie tempo dało się utrzymać (trasa około 8km w jedną stronę). Jedzie sie po żużlu, piachach, przez las i większych problemów z tym nie miałem, chociaż jedynie na piachu trochę mną rzucało, ale wiadomo te duże cienkie oponki raczej nie na ten teren :D, ale nie narzekam nawet bym powiedział że po tym po czym jechałem jechało mi sie prawie całyczas lepiej niż na moim góralu, plecy tak nie bolały. Ale osobiście wolałbym mieć jakiegoś górala niż gazelkę... troche dziwnie się na niej czułem ;]

Edytowane przez kisiel91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze na szerszą i giętą kierownicą, nie wiem czy to dobry pomysł?

Hmmm.. ja juz nie potrafie jezdzic na czyms wezszym niz 710mm (lub 720, juz nie pamietam ile mam ;) :) Ogolnie mi jest wygodniej tyle ze ja jezdze bardziej wyczynowo :) na gietej kierownicy bedziesz wyzej niz na prostej co jest logiczne :) Tylko pameitaj ze ciezko pchac sie po miescie miedzy samochodami z 700milimetrowa kierownica :) przykladem jest nawet most grota gdzie jazda po chodniku staje sie duzo zerokiej kierownicy.. mimo wszystko na wezsza bym jej nie zamienil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. ja juz nie potrafie jezdzic na czyms wezszym niz 710mm (lub 720, juz nie pamietam ile mam ;) :) Ogolnie mi jest wygodniej tyle ze ja jezdze bardziej wyczynowo :) na gietej kierownicy bedziesz wyzej niz na prostej co jest logiczne :) Tylko pameitaj ze ciezko pchac sie po miescie miedzy samochodami z 700milimetrowa kierownica :) przykladem jest nawet most grota gdzie jazda po chodniku staje sie duzo zerokiej kierownicy.. mimo wszystko na wezsza bym jej nie zamienil :)

Ja rzadko mam okazję uczestniczyć w ruchu ulicznym, więc szeroka kierownica to nie problem.

Liczy się wygoda, a wyżej i szerzej wygląda na to, że będzie wygodniej.

Obecnie mam prostą i chyba jeden z krótszych rozmiarów.

No to mam plan drobnej modernizacji na przyszły sezon. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie niestety czeka wymiana klockow hamulcowych z tylu, zobaczymy moze jeszcze w tym tygodniu kupie, po poltora roku jazdy sa juz niestety do wymiany. Tyle ze katowane okragly rok wlacznie z zima :) Moze polecicie jakies do 40 zl za 2 klocuszki?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie niestety czeka wymiana klockow hamulcowych z tylu, zobaczymy moze jeszcze w tym tygodniu kupie, po poltora roku jazdy sa juz niestety do wymiany. Tyle ze katowane okragly rok wlacznie z zima :) Moze polecicie jakies do 40 zl za 2 klocuszki?:)

moze Clark's CP513 z wymiennymi okladzinami - do suchych i mokrych warunkow

lub cos co ma klocki z 3 mieszanek gumy zeby nie zmieniac okladzin np BBB VEESTOP BBS-05T

albo cos od Jagwire

 

chyba ze mowa o tarczowkach :rolleyes: to przepraszam :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi o v-ki :P Ale czuje ze dozbieram jeszcze pare zl, dotre do konca te vki, a juz im nie duzo brakuje i kupie jakies tarczowki bo szkoda mi troche katowac klockami mojego dx32 na tyle :P Ze 140 zl powinno sie uzbierac a tu mam do wyboru shimano albo winzip :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe chcialem sie tylko upewnic ;) Na allegro masz najtansze winzipy za 109zl. Ostatnio sobie takie sprawilem aczkolwiek zupelnie przypadkowo:P Bo chcialem lepsza wersje z regulacja obu klockow za 129zl. Koles mi przyslal jednak ten troche gorszy hamulec. Niby porzadna firma (6k komentarzy) ale jak poprosilem o zwrot 20zl to najpierw sie zgodzil a pozniej kontakt wogole sie urwal i do tej pory nie ma pieniedzy na koncie. Takze uwazaj na pana tadek30

Edytowane przez siebek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie na aukcje tego Pana patrzylem jezeli chodzi o winzip. Widze ze pare komentarzy ma nie fajnych http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=14...pe=fb_recvd_neg

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 szybkie pytania:

 

- orentuje sie ktos, czy jakas firma robi nakolanniki z WindStopper'a/A-Tex'u/lub podobnego wind blokera ???

 

chodzi mi o takie niepelne nogawki jak np tu (po srodku) http://www.trialtir-usa.com/2006-biemme/su...per-warmers.jpg , ale z czegos bardziej zimowego niz Superrubaix, bo z tego materialu zamierzam kupic gacie na szelkach z dlugimi nogawkami, a nakolanniki zakladalbym na te gacie, jakby bylo bardzo zimno (chyba w tym roku bedzie zima) :rolleyes: :-P

 

- ktos wie przypadkiem, czy w Polsce jest jakis przedstawiciel firmy DeMarchi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze tak przeszukuje google i nic sensownego nie znalazlem, wiec nie bardzo Ci pomoge. Ale mam za to pytanie, jak to oceniacie? http://www.allegro.pl/item128665048_hamulc...l_t_160mm_.html to ma zaciskane 2 klocki na tarczy? osobiscie uwazam ze tarcza 160 mm styknie by spokojnie rower zatrzymywac.. a wedlug praw fizyki latwiej jest zablokowac tylne kolo od przedniego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie zakupilem taki hamulec :P Pomimo tego ze w koncu dostalem gorsza wersje to po wrzuceniu jej na przod i odpowiednim wyregulowaniu nieraz udalo mi sie zablokowac przednie kolo. Jednakze do niczego to mi nie jest potrzebne i wyregulowalem ten hamulec tak by miec jak najlepsza modulacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tak wiec podejrzewam ze dzisiaj zloze zamowienie na allegro :)

Juz drugi sezon jestem pod wielkim wrazeniem. Kross stal sie marka ktora zaczela robic naprawde fajny sprzet. Z roku na rok ulepszaja swoje rowerki, do tego przyznam sie szczerze ze sa one ladniejsze od unibike, a jak wiadomo unibike byl dosc dlugo liderem w produkcji sprzetu w kategori cena/jakosc. Sign wyglada wrecz slicznie z tym kodem kreskowym na ramie. Aczkolwiek dla mnie rama 14cali jest za mala, po prostu to nadaje sie tylko do skakania, na dluzsze wycieczki jest cholernie nie wygodna. Mowie oczywiscie o maxymalnie wyciagnietej sztycy :)

Wiecej na http://www.bikeworld.pl/rower/artykul/1749/3/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... do tego przyznam sie szczerze ze sa one ladniejsze od unibike, a jak wiadomo unibike byl dosc dlugo liderem w produkcji sprzetu w kategori cena/jakosc...

co zrobic - jedni sie rozwijaja, a inni drepcza w miejscu - wszytko zalezy czy w zarzadzie sa pazerniaki na kase, czy ludzie majacy wyobraznie i umiejacy inwestowac

ja czekam na ceny tych nowych kolarek od KROSS'a - moze na nowy sezon wiosenno-letni jakas sobie sprawie :rolleyes: bedzie zdecydowanie lepsza do szalenstw po asfalcie niz rowerek XC :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:unsure:

heh co tam panowie - dzien krotszy, troszke chlodniej i juz nikt na rowerku nie pomyka :rolleyes:

 

ja ostanio kolo polnocy smigalem i mi ladnie stopy zmarzly w moich Spec'ach COMP MTB (dobre na lato bo przewiewne) :P i podwojnych skarpetach :blink: czas kupic neopreny

 

ogolnie fajnie to wyglada jak jezdze po nocy ja w ktorkich gaciach, podkoszulce z Merylu i w bluzie z A-Tex'u (choc bywa ze zamiast tego jako 2 wastwa idzie koszulka z Coolmax'u + rekawki z Superrubaix'u), a "profesionalisci" w grubych spodniach typu dres :rolleyes: lub bojowki i kurtkach jak do wspinaczki w Alpy co najmniej jak nie Himalaje :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ciach] a "profesionalisci" w grubych spodniach typu dres :rolleyes: lub bojowki i kurtkach jak do wspinaczki w Alpy co najmniej jak nie Himalaje :lol2:

No ja wczoraj wieczorem jezdzilem.. tak 20-21... i strasznie mi stopy przewialo. Ogolnie pogoda ostatnio nie zacheca do jazdy na rowerze ale jestem twardy ;) od bojowek sie odczep bo ja jezdze w bojowkach jak trzeba cos dluzszego na nogach miec a pod to ochraniacze :P do tego wczoraj zalozylem sobie 2 bluzy i zle nie bylo :P a ja wciaz mysle nad hamulcami tarczowymi za 140 zl... kupic czy nie kupic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic nowe siodelko. Przejrzalem allegro i znalazlem dwie dosc ciekawe propozycje:

http://www.allegro.pl/item132993277_siodlo...czar_nowe_.html

http://www.allegro.pl/item134987507__royal..._klima_abp.html

Jezdzil ktos na takich? Jezeli tak to prosilbym o opinie. :) A moze sa jakies inne do 80zl, ktorymi moglbym sie zainteresowac? Od razu zaznaczam ze nie jezdze w pampersach, wiec musi byc dosc miekkie i wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKRADZIONO Kross Sign DS Bialy

 

Siema. Kumplowi skradziono dzisiejszej nocy Kross sign DS Bialy, zeszloroczny model. Specyfikacja rowerku jest tutaj http://www.kross.pl/pl/rowery/rower_ex/specyfikacja.php?id=3

Fotka z przed 2 miesiecy http://p75.grono.net/96/110/gallery-7161322.jpg Nic nie byl zmieniane. Charakterystyczna rzecza bylo to ze z przodu mial hamulce tektro a z tylu jakies inne.. nie pamietam marki.. cos na A... do tego rama owinieta izolacja zeby lancuch nie obijal.

Skradziono w dzielnicy Warszawa Wawer z garazu domku jednorodzinnego. Podejrzewamy ze musial to byc ktos z okolicy kto wiedzial co i jak. Na podworku biega pies siegajacy mi do pasa ktory dziamgoli jak glupi i ciezko sie go nie wystraszyc. Ktos wszedl na teren posesji, rozcial siatke i wyszedl z samym rowerkiem nie zabierajac raczej nic innego. TAk wiec bylo to wsio ladnie zaplanowane.. ktos musial znac psa...

Pozdrawiam i rozejrzyjcie sie jak mozecie. Wiem ze takich rowerkow po warszawie jezdza dzisiatki a moze sie trafi...

Pozdrawiam

 

numer ramy tego signa: L051216312

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Posiadam Unibike evolution 6:) :D z którego jestem BARDZO zadowolony SUPER rower!.

Mam do was prośbę ze byście mi polecili jakiś dobry łańcuch do tego roweru bo obecny przepuszcza :mur: i jakiś komplet opon ale takich bardziej asfald/kostka brukowa itd bo te obecne strasznie szumią i się ciężko na nich jeździ! i czym posmarować łańcuch najlepiej? pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...