Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Arctic Cooling Accelero S1/s2/s3/xtreme/twin Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Bierzesz stare majty, wyciągasz z nich gumkę (tą ze ściągacza, żeby nie było xD) i na niej podwieszasz... :lol:

 

Albo na zwykłych recepturkach, z tym że ich żywotność nie jest wysoka więc to rozwiązanie czasowe. :P

 

Można też (co jest dobrym pomysłem) użyć takich zaizolowanych drucików do spinania kabli (często dołączane do różnego rodzaju sprzętu RTV itp).

 

Co dalej... Można podwiesić na jakichś sznurkach, włóczce, czy parokrotnie zwiniętej nitce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opaski samozaciskowe? Ja nie mogłem przy ich użyciu zamontować, bo moje były za krótkie. Czy są inne sposoby monażu wentylatora?

A nie możesz po prostu spiąć dwóch albo trzech krótkich opasek ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy i najfajniejszy sposób na mocowanie wntylatora na accelero, ja to wyciągnąłem z bluzy, taki ściągacz z kołeczkami z dwóch stron, z jednej na stałe, a z drugiej na te kołeczki ściągane!

 

Kilka fotek

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem dziś wentylator na Accelero s1 rev 2. Do tej pory był to 120mm Acutake, ale że już od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem wymiany na 2x92mm, a udało mi się okazyjnie kupić 2 sztuki -Scythe Kaze White led- to Acutake poszedł jako swap dla montowanego fabrycznie tornada w Zasilaczu Chiefteca, a na accelero trafiły 92ki. Spodziewałem się że dzięki większej powierzchni nadmuchu temperatury znacząco spadną. Uzysk to 1 c (!) w idle i 2-3 c w stresie. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że chłodzona jest teraz także sekcja zasilania. Konfig jak w sygnaturce.

Edytowane przez VOSTOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: próbował ktoś zakładać na 9800GTX+ Gigabyte, wersja 1GB? S1 rev. 2 będzie pasować? Bo standardowe chłodzenie, mimo tego, że Zalman, wyje jak stary napęd CD na max obrotach ;/

 

Pytanie nr 2: Tagan 480U01 wystarczy do tego GTXa, E3110 (przewidywany OC), P5Qpro, A-DATA 4GB, 1xHDD, 1xDVD? W instrukcji niby piszą, że potrzeba min. 450W

Edytowane przez frmn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy na takiego radka hd 4850 jak na zdjęciu da się zamontować chłodzenie Arctic-Cooling Accelero S1 rev.2 ?

 

Płytka jest nie referencyjna- długość chyba jak referenta, ale inny układ kondensatorów, sekcji zasilania.

 

post-114267-1230659198_thumb.jpg

 

Wejdzie to chłodzenie na moją kartę czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wejdzie sam takie mam na swojej

jedynie będzie problem z jednym radiatorkiem na pamięciach jak w kazdym 4850.

OK. Dzięki. Fajnie oradiatorowałeś swoją kartę i jak widze oc też niezłe. Muszę zrobić podobnie, bo karta grzeje się to okrutnie. Pozdro.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Posiadam kartę HD4850 od Powercolor'a , konstrukcja i chłodzenie referencyjne. Dziś zakupiłem w komputroniku Accelero S1 rev.2 lecz od tych zdjęć które widziałem wcześniej różni się ona radiatorami , mianowicie chodzi mi o to że nie ma tego jednego długiego tylko są 4 sztuki mniejsze. Dla przykładu podam zdjęcie które jest własnością sklepu "AAC - chłodzenie i wyciszanie". Niestety nie mam przy sobie aparatu bo sam zrobiłbym te zdjęcie lecz aby się upewnić to muszę Wam pokazać co mam na myśli.

Oto link do zdjęcia : http://www.aac.com.pl/grafika/Accelero_S1_rev.2/008.jpg

No i mam takie pytanie ... Czy ktoś miał do czynienia z tą wersją chłodzenia (z tymi 4 małymi radiatorami które widać na dole zdjęcia) ? Chodz mi o to iż chcę je założyć na mojego radka4850 i zastanawiam się czy te radiatory będą pasowały do niego , szkoda wydawać kasę na dodatkowy zestaw małych radiatorów skoro są takie w zestawie. Będzie to mój debiut w zmienianiu chłodzenia na karcie więc zanim się za to zbiorę chcę mieć wszystko pod ręką aby zrobić to raz a dobrze. Tak więc jeśli ktoś miał do czynienia z tą wersją Accelero S1 rev.2 i montował ją na radku 4850 (referencyjnym) to czy wszystko co było w zestawie z Accelero S1 rev.2 z tymi małymi radiatorami pasowało odrazu do montażu ? Z góry dziękuję za odpowiedź i jeśli by były jakieś nieścisłości w moim poście to proszę o wytknięcie ich a napewno postaram napisać się jaśniej i bardziej treściwie.

Pozdrawiam serdecznie.

ps. Zgdnie z tym co jest napisane w tresci aukcji takiego zestawu jaki ja kupiłem dziś w komutroniku to zostało w niej poprawione rozmieszczenie heatpipe'ów (rurek termoprzewodzących) i są nowe radiatory które wcześniej były jako 1 długi a teraz są te 4 które można zobaczyć na linku do zdjęcia które umieściłem wcześniej w tym poście. A teraz zamieszczę link do aukcji tego przedmiotu (z niej brałem też poprzednie zdjęcie) abyście mogli sami to zobaczyć i rzeczowo mi odpowiedzieć czy będę potrzebował jeszcze czegoś do zmiany chłodzenia na karcie.

Oto link do aukcji tej wersji Accelero S1 rev.2 http://allegro.pl/item525599793_arctic_coo..._radiatory.html

ps2. Na pudełku jest inna naklejka niż na Accelero S1 rev.2 które widziałem ,na tej naklejce jest napisane "New Compatible 9600GT , 8800GTS(G92), 8800GT , HD3800 series, HD 3600 series" , nic o kartach HD48XX nie ma mowy więc zastanawiam się czy ten poprawiony uład heatpipeów nie będzie już zawadzał o 1 radiator na kości pamięci na prawo i dól od chipsetu karty.

Edytowane przez Slomaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie tą wersje z 4 radiatorami zamiast jednego (przyklejone po prostu do PCB bo i tak nie było co z nimi zrobić ;) ). Mimo że moja to niereferencyjny asus to raczej nie obejdzie się bez zakupu dodatkowych radiatorów na sekcje zasilania no i najprawdopodobniej jeden radiator na pamięciach będzie kolidował z heatpipem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie tą wersje z 4 radiatorami zamiast jednego (przyklejone po prostu do PCB bo i tak nie było co z nimi zrobić ;) ). Mimo że moja to niereferencyjny asus to raczej nie obejdzie się bez zakupu dodatkowych radiatorów na sekcje zasilania no i najprawdopodobniej jeden radiator na pamięciach będzie kolidował z heatpipem.

Dzięki za info lecz ja posiadam referenta więc liczę na to że może na referencie uda się zmieścić te radiatory bez zakupu tych od pentagrama bo mimo iż są one tanie to przesyłka mnie wyniesie więcej niż cena tych radiatorów :) Tak więc zamówię je jeśli będzie to absolutnie niezbędne lecz nadal mam nadzieję uda się tego uniknąć.

 

 

 

Skoczyłem po aparat i zapodaję fotki tej nowej wersji Accelero , fotki zrobiłem pudełku a także tym nowym radiatorom na sekcję zasilania , radiatory są na zdjęciu z linijką (dokładniej ekierką) więc widać ich wymiary.

No i mam pytanie ... na podstawie tych wymiarów prosiłbym o rzeczową opinię odnośnie tego czy zmieszczą się one pod tym Accelero S1 rev2 ? (najlepiej od osoby która ma zamontowane te chłodzenie na radku 4850 z referencyjnym pcb )

Możliwe że ktoś sprawdzał prześwit między radiatorem chipsetu graficznego a sekcją zasilania i jest w stanie stwierdzić czy zmieszczę te radiatorki z zestawu pod chłodzeniem chipa graficznego.

Umieszczam tu miniaturki zdjęć , po kliknięciu w nie można zobaczyć większe zdjęcie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Slomaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit 9600GSO 768MB @ Arctic Cooling Accelero S1 Rev2 + SilentiumPC Zephyr 140mm B-)

 

Dołączona grafika

 

Kilka godzin temu siedział na accelero acutake 120mm ale go wywaliłem i dałem na tył budy a w jego miejsce wsadziłem zephyra bo leżał w szafie i się kurzył, temperatury spadły o 1 stopień :-P.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką temp. masz w stresie? Zephyr na ile rpm?

Zephyr chodzi na 12v ma 600rpm, w stresie nie wiem ile jest, zagram potem w jakaś gierkę to napiszę, teraz w idle jest 42 stopnie (jest dość ciepło w pokoju).

 

EDIT:

 

GTA4, godzina grania i temp 51C

 

Mirror's Edge, godzina grania i temp 54C

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś Accelero S2 na 9600GT ?? kupiłem i nie chce zabardzo zapasić na 4 śruby.

 

Rozstaw otworów na karcie wyglada na taki jak w 8800GT pod S1 rev 2. Kur.. co jest :mur: . na stronie AC pisze że do 9600gt wchodzi S2 dlatego wczesniej nie sprawdziłem :-| opadłem z sił.

 

Są tam jeszcze takie otwory na 2 sruby pod skosem nie wiem czy spasują, dzis juz mam dość.

 

Jak ktos montował na 9600GT Accelero S2 to niech sie wypowie jak to zrobił na 4 czy na 2 śruby bo wymiekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Accelero S2 nie wchodzi na GIGABYTE 9600GT (ma rozstaw otworów taki jak w referencyjnych 8800GT ). :angry:

 

Niewiele się zastanawiając kupiłem Accelero S1 rev. 2

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Elegancko spasowało wszystko.

 

 

Temperatury z Acutake PWM (pod kontrolerem obrotów na minimum 5v ok 400 rpm ), niewygrzana AS5

 

idle: 31*

stress: 41 *

 

 

Przed: stockowy Zalman na ok. 7v (na 12v suszara , na 5v porażka )

 

idle: 43*

stress: 64*

 

Rewelacja!!!

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Ja na swoim zamontowałem na środku.

 

Moje pytanko - jaką temperaturke macie na 8800GT/9800GT [65 nm - taką niestety wersje posiadam] na S1 + jakaś 120mm?

 

Ja mam Accelero S1 + Scythe Slip Stream 120mm i temperatura w stresie wynosi nie raz 65*C. Czy to odrobinę nie za dużo?

 

Użyłem pasty Arctic Silver Ceramique.

 

Kolejna sprawa - czu u Was też tak się grzeje sekcja zasilania? Mam na niej przyklejone radiatorki dodawane z S1 z dwóch stron bo po ostatnim grzebaniu i sprawdzaniu stanu kompa ( rutynowy przeglązik + czyszczenie ) zauważyłem, że radiatorki te mają na oko po 85*C.

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

@UP

 

Ja na swoim zamontowałem na środku.

 

Moje pytanko - jaką temperaturke macie na 8800GT/9800GT [65 nm - taką niestety wersje posiadam] na S1 + jakaś 120mm?

 

Ja mam Accelero S1 + Scythe Slip Stream 120mm i temperatura w stresie wynosi nie raz 65*C. Czy to odrobinę nie za dużo?

 

Użyłem pasty Arctic Silver Ceramique.

 

Kolejna sprawa - czu u Was też tak się grzeje sekcja zasilania? Mam na niej przyklejone radiatorki dodawane z S1 z dwóch stron bo po ostatnim grzebaniu i sprawdzaniu stanu kompa ( rutynowy przeglązik + czyszczenie ) zauważyłem, że radiatorki te mają na oko po 85*C.

Ja na lekko podreconej 9800gt bez wentyla i ze slaba wentylacja w obudowie(oczywiscie zamknietej) mam 70 stopni w stresie i 40 w idle. Z wentylem nie wychodzi powyzej 45 stopni. Pasta IC Diamond

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie prosze, nie wiem jak zeschematowac sobie wentylatory.

 

nakresle temat.

 

wszystkie wentylatory jakie mam to PWMy. Kupilem sobie dwa takie na accelero s1 rev2, połączym szeregowo przez rozdziałke PWM w jedny mz wentylatorów i wtycznke 4-pinową PWM do gniazda sysfan1 (12v czujnik predkosci ale bez kontroli). wentki oczywiscie smigały ale caly czas na maxa 1500prm. nie pasowało mi no. a ze jedyne gniazdo 12v z czujnikiem predkosci i z mozliwoscią ich kontrolowania to cpu_fan1 i jest zajete przez wentylator procesora, kupilem regulator obrotów, dokladnie ten. Efekt jaki chciałem uzyskac to taki zeby przez jedno pokrętło w regulatorze rownoczesnie kontrolowac oba wentylatory na accelero, procz tego miec wgląd w windzie na ich PRM. jakże wielkie moje bylo zdziwienie kiedy w zaden sposób a kombinowałem z 20 schematów, nie moglem skonfigurować tak kabli zeby to wszystko działało. załącze instrukcje zalmana do schematów tutaj. oczywiscie do monitoringu predkosci interesują mnie tylko WHITE gniazda (są 2, 4 są niebieskie). jeszcze przeboleje jak bym miał osobno jeden went do jednego pokretła a drugi do drugiego ale brak gniazd monitoringu. boje sie odpowiedzi z awszej strony ze trzeba uzyc wentylatorów nieregulowanych. wtedy msuze wymienic 5 sztuk, masakra. pomoze ktos ?

Edytowane przez tommiyacht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...