Skocz do zawartości
Camis

Internet W Netii Dla Klientów Tp

Rekomendowane odpowiedzi

jak ma daleko to nie przyjedzie :) przysle pocztą. Modemy są wysyłane z magazynu w Wawie po wpisaniu usługi, przychodzą kurirem na koszt Netii oczywiście.

Zestawy adsl`owe są do samodzielnej instalacji, więc nie dodatkowego gniazdka nikt z netii Ci nie założy. Jeżeli dla ciebie przecigniecie paru metrów kabelka telefonicznego w domu to problem :lol: to dzwonisz na blue-party-line tepsy i zamiawiasz dodatkowe gniazdko telefoniczne w lokalu (nie wiem ile to u nich kosztuje, na sieci netiowskiej koszt dodatkowego gniazdka w lokalu to 20pln)

 

Z tego co w środe sprawdzałem to pierwsi klienci są juz odpalani. Było troche opóźnień z umowami z grudnia, wisieli u tepsy, ale wreszcie to już normalnie ruszyło.

Wnioskuję z twojej wypowiedzi ,że albo jesteś pracownikiem neti ,albo masz tam znajomości...

Kabelki sam mogę sobie położyć dobrze ,że mnie uświadomiłeś to zrobię to zanim przyjdzie modem.

Dziwła mnie tylko sprzeczność informacji...

Koniec koncem mnie uspokoiłeś. :rolleyes:

 

Mikroflit i rozdzielacz też mi przyślą czy mam kupić sam? :huh:

pozdro

Edytowane przez radwan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś do mnie dzwonili z neti , porozmawiałem z miłą panią , i u mnie mozna założyć neta z neti (029 - Ostrołęka) ale nie chciała powiedzieć czy styknie modem z adsl/dsl , wie ktoś może jaką technologię stosują ? bo mam router z adsl/dsl i nie chcę go sprzedawać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... NET24 TO TAK NAPRAWDĘ NEOSTRADA! WSZYTKO JEST IDENTYCZNIE!

Rozni się tylko ceną, limitami (a właściwie ich brakiem) i nazwą.

nie do końca, bo jak ktoś ma router z modemem adsl musi go sobie przekonfigurować

 

Neo:

Enkapsulacja PPPoA - VC-MUX

VPI - 0

VCI - 35

 

Netia - NET24

Enkapsulacja PPPoE - LLC

VPI - 8

VCI - 35

i koniecznie typ modulacji na G.lite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się zachowuje p2p w netii ?

stosują jakieś nieczyste praktyki ?

he,he p2p jest nieczystą praktyką :lol:

 

 

Czy korzysta już ktoś z internetu ,który oferuje Netia męczennikom neostrady?

Mógłby się podzielić z nami relacjami czy ma jakieś problemy z korzystaniem i jak z pingami??

pingi sa nieco wyzsze niz w TP

http://forum.neostrada.info/viewtopic.php?...c&start=390

Edytowane przez Yeste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pingi to i tak są dobre :) Ja teraz posiadam Neo 512 i pingi w CS:S na polskich serverach 50-60ms a na zagranicznych około >100ms

 

Czy trzeba składać jeszcze jakieś pisemko do tp z pytaniem czy na mojej linni są odpowiednie warunki techniczne aby móc korzystać z oferty Netii?

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już gdzieś to nie było w tym dziale ale postanowiłem wrzucić wzór pisma o rezygnację z usługi neostrada tp na podstawie nowego regulaminu, może komuś się przyda. Jeśli ktoś ma inny rejon niż Katowice to musi go przepisać z faORT: ORT: ORT: ktury. Można też zaznaczyć w od kiedy mają odłączyć usługę. Proszę moda o przeniesienie go gdzieś w bardziej widoczne miejsce. Plik w załączniku.

rezygnacja_tpsa_template.doc

Edytowane przez thermalfake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisujesz adres osoby na którą jest usługa plus adres rejonu tepsy z którego przychodzą rachunki -> popatrz na dane z faktury w prawym górnym rogu

czy ten adres rejonu tepsy jest konieczny takze w przypadku kiedy sie zamawia net24? bo ja nie wyslalem go razem z umową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jeszcze nie dostałem umowy od netii więc nie wiem jak to ma wyglądać, ale jeśli nie było takiej rubryki to się nie przejmuj bo to netia osobiście wysyła zapytanie do tepsy o warunki techniczne i zaczyna monitorować sieć do której należysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mam wysłać na ten adres co jest w umowie od Neo ?? Bo ja mieszkam w Nowym Sączu , a Adres z Umowy jest w KRK, i nie widzi mi się jechać po to by zerwać umowę .

Aha a ten czarny modem Tomson Speed Touch 330 też mam im oddać ??

Edytowane przez britfanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie możliwości. Pierwsza to wysyłasz rezygnację listem poleconym do Krakowa. Druga to idziesz z tym papierkiem i kopią do najbliższego telepunktu tp i prosisz o podstemplowanie przyjęcia przez pracownika na wypadek gdyby się wypierali czy wmawiali coś innego.

Nawet jak modem kupiłeś za 1,22zł i masz tą pozycję na fakturze jest to już twoja własność. Oddać trzeba tylko liveboxa ponieważ jest dzierżawiony. (pewnie jest jakiś protokół zdawczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie możliwości. Pierwsza to wysyłasz rezygnację listem poleconym do Krakowa. Druga to idziesz z tym papierkiem i kopią do najbliższego telepunktu tp i prosisz o podstemplowanie przyjęcia przez pracownika na wypadek gdyby się wypierali czy wmawiali coś innego.

Nawet jak modem kupiłeśkupiłaś :P za 1,22zł i masz tą pozycję na fakturze jest to już twoja własność. Oddać trzeba tylko liveboxa ponieważ jest dzierżawiony. (pewnie jest jakiś protokół zdawczy)

Ok dzięki :). To tak wysyłam Listem poleconym. A jak wyśle to oni mnie o tym powiadomią ?? , a liveboxa to oddać do telepunktu czy też wysłać do KRK ??

Edytowane przez britfanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. U mnie tj. okolice Krakowa wg. pewnych mapek netii będzie BSA od 1 kwietnia i nie wiem co robić czy brać Neo, czy czekać jakoś przez 2 miechy bez neta :mur: A może jest jakieś inne wyjście :)

 

Orientujecie się też czy jest możliwość np zerwać umowę przed 14.02 a kilka dni później dnia podpisać nową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej a na jakim portalu sprawdzic czy numer tel sie kwalifikuje (tzn ze jest mozliwosc bitsreama zalozyc)

 

Z tej mapy wynika ze ja juz powinienem modz a nie moge ;( jestem region piotrkow (44) i jeszcze lape sie w to koleczko

 

A gosc z neti powiedzial ze w pierwszym kwartale bedzie mozna miec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie wypowiedzenia do tepsy, bez względu na to gdzie się mieszka można wysyłać na podany już wyżej katowicki adres, Bażantów 35. Tepsa ma tam centralne archiwum i tam wszystko to trafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...