Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś podłączonego śledzia z COMem? Kupiłem, podłączyłem UPSa pod to i nie działa... Jest jakaś różnica w wyprowadzeniach między wtyczkami 9-pin i 10-pin? W płycie jest 9 pinów a we wtyczce mam miejsce na 10- pewnie w tym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś podłączonego śledzia z COMem? Kupiłem, podłączyłem UPSa pod to i nie działa... Jest jakaś różnica w wyprowadzeniach między wtyczkami 9-pin i 10-pin? W płycie jest 9 pinów a we wtyczce mam miejsce na 10- pewnie w tym problem?

w rs232 jest 9 pinow, wtyczka moze i ma 10 ale podpietych masz 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś podłączonego śledzia z COMem? Kupiłem, podłączyłem UPSa pod to i nie działa... Jest jakaś różnica w wyprowadzeniach między wtyczkami 9-pin i 10-pin? W płycie jest 9 pinów a we wtyczce mam miejsce na 10- pewnie w tym problem?

Ja mam COM-a i działa dobrze

mam podłączony pod ten port kabel pod telefon i chodzi ok

Com-a kupiłem na allegro jakis czas temu (z boku ma chyba nawet napis ASUS)

Jak u Ciebie coś nie działa to może jest problem portu lub coś na kablu

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się stało z płytką? "Kolejny egzemplarz" ? :blink: Czyżby P5N-E były takie wadliwe ?

Pierwszy egzemplarz, zaczal po paru dniach piszczec, nawet po zresetowaniu biosu (ciagly pisk speakera potrafi naprawde wyprowadzic z rownowagi) - wymiana na nowa. Druga po prostu przestala sie wlaczac - oddana do serwisu - juz w Apollo nie chcieli wymienic. Moja wina bo nie wzialem nowej faktury na wymieniana plyte (pamietajcie o tym wymieniajac sprzet na nowy).

 

Teraz jade na Gigabyte 965P DS3 i jest super. Zamontowalem, wlaczylem, ustawiam wszystko w biosie, reset i smiga (cpu: 3GHz 1.4v mem:700MHz 2.3v - nietrzeba podbijac innych napiec ani martwic sie droopem) przy Asusie marzeniem bylo zeby plyta w ogole wstala, nawet bez OC. Podobno plyta nie lubi tanich pamieci, a takie posiadam. Coz DS3 radzi sobie z nimi swietnie. Brak SLI przezyje. Mialo byc 2x7800gtx bedzie 8800gts ;) Z eSATA nie korzystalem. Na korzysc P5n przemawia chyba jedynie o 12 zl nizsza cena. Jednak w swietle tego co mnie spotkalo nie jest to zaden argument i plyty ogolnie - NIE POLECAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w rs232 jest 9 pinow, wtyczka moze i ma 10 ale podpietych masz 9.

Tak też myślałem przy zakupie śledzia... a jednak nie działa..

 

Ja mam COM-a i działa dobrze

mam podłączony pod ten port kabel pod telefon i chodzi ok

Com-a kupiłem na allegro jakis czas temu (z boku ma chyba nawet napis ASUS)

Jak u Ciebie coś nie działa to może jest problem portu lub coś na kablu

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Chyba kupię COMa z 9-pinową wtyczką do mobo i sprawdzę, bo kabel do UPSa jest na 101% procent okej.

Ile masz wejść na piny we wtyczce do mobo od tego COMa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei wczoraj dostalem ta plytę, podłączylem jak trzeba , weszedłem do biosu i monitorowałem temperature, nagle ekran zgasl i tyle, plyta wiecej nie wstała :-(

bo to zla plyta byla ;)

 

tak szczerze, moze jakas felerna partia. Moje P5n byly "brudne" na spodniej stronie. Jak to wyglada u Was ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to zla plyta byla ;)

 

tak szczerze, moze jakas felerna partia. Moje P5n byly "brudne" na spodniej stronie. Jak to wyglada u Was ?

Moja od spodu wyglądala jakby ktoś jadł sobie na niej śniadanie i do tego sie lepi straszie.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to zla plyta byla ;)

 

tak szczerze, moze jakas felerna partia. Moje P5n byly "brudne" na spodniej stronie. Jak to wyglada u Was ?

nom moja tez jest jakby jakimś klejem pokryta w 2 miejscach z tyłu , ale narazie działa ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając te Wasze narzekania na P5N-E straciłem pewność siebie, a już mówiłem "wiem co kupię" :-|

Jest aż tak źle z tymi Asusami ?

Jedni maja i sobie chwala, inni narzekaja ale najwiecej jest tych, ktorzy nie maja i polecaja ;) Ja kupilem gdyz polecali ja niemal wszyscy.

 

Co do brudu, widze, ze chyba wszystkie plyty tak maja. Tzn. jak to ladnie ujal kolega krzysiek9920 "wyglądala jakby ktoś jadł sobie na niej śniadanie". Coz pozostaje sie cieszyc, ze dzieci ktore je sklecaja w Chinach maja co jesc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tydzien i wszystko smiga. Nie wiem od czego to zalezy i nie chce mi sie spisywac nr seryjnego czy tam jakiegos innego :P Dolnej czesci przy montazu nie sprawdzalem. Moze jak pokusze sie o przesmarowanie mostka ceramique to rzuce okiem... Ale chyba byl czyste :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te resztki sniadania to pozostalosci po myciu plyty z "topnikow" wykorzystywanych podczas lutowania mobo. Wiec to nic strasznego

- mozna samemu umyc alkoholem izopropylowym - mysle ze osiagnie przez to wyzsze FSB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem "ufajdaną" płytę z odspodu

Jak by ktoś jadł lub jak kto woli "nie dosuszona" jest klejąca

oraz pozostają linie papilarne na pamiątkę.

Ja swoją mam około 1-1,5 miesiąca i jak narazie jestem zadowolony

ale nie obyło sie bez małych modyfikacji oraz dokupienia dodatkowego wyposarzenia

(śledzie i inne wyjścia oraz kable)

 

Jest to dobra płyta ale jak widać awaryjna jednak tania ale nie zbyt przyszłościowa

starczy do procka około 3-3,2 Ghz

Ja tak myśle ale jak narazie nie ma płyt w podobnej cenie na nForce

bo intela 965 z podobnego pułapu cenowego bym nie kupił (czytałem że też są problemy)

 

Tak na podsumowanie to dobrych płyt jest coraz mniej teraz leci sie na ilość oraz na OC

a nie tak jak kiedyś na jakość i zadowolenie odbiorcy.

Czytałem że Abit wydał coś fajnego na 650

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja tez jest ufajdana z tyłu, automaxem też zchodzi :-P smiga nawet dobrze tylko trzeba było troche aluminum na nią wrzucić :wink:

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie odnosnie mofsetow - czy ktos pakowal sie w wieksze zelastwo czy radiatorki bga?

Ja dałem Aluminiowe radiatorki takie jak na pamięci (niebieskie)

taśma 3M i ładnie sie trzyma wcześniej "podgrzałem" radiatorki i jak były ciepłe to ładnie sie przykleiło i jest super (nie wiesza się) ale ja jestem taki OC że mój procek chodzi na około 3,2-3,4 Mhz a ja mam tylko na 2,4 Mhz (za słaba karta by podkręcać)

 

djsaint - wiec ja mam 9-pinow u siebie (sprawdzilem)

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaa u mnie sie szlaja jakies 6 radiatorkow od socket7, przez p2 i niesmiertelnego titana d5tb ;]]]] A na razie z lenistwa 4 male pentagramy bga - chyba ze siegne po 3m i podkleje mofki miedzianymi coolermasterami na TSOPy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pociołem z pii, taki duzy radiator mial :lol: teraz muszę cos z nb zrobic bo bez wentla lapie resety :-P btw. dzwiekowa mnie dobija np. podczac ujezdzania tdu :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaa u mnie sie szlaja jakies 6 radiatorkow od socket7, przez p2 i niesmiertelnego titana d5tb ;]]]] A na razie z lenistwa 4 male pentagramy bga - chyba ze siegne po 3m i podkleje mofki miedzianymi coolermasterami na TSOPy :twisted:

Jak dasz za małe radiatory miedziane to mogą sie bardzo grzać i nie bedzie to zdawać egzaminu

Ja miałem dać inny ale było by za dużo roboty i nie wiem czy by zdało to egzamin (miał być mocowany w tych otowrach )

 

@Teat

Ja jak tylko zobaczyłem co ludzie piszą o tej karcie dzwiekowej odrazy allegro i poszukiwania czegoś na poziomie i udało się tanio (jak na tamte czasy) wrwać audigy 2 ZS (chyba za 150-160 zł)

karta spisuje sie rewelacyjnie i brak jakich kolwiek problemów ;)

Fakt że dzwiekówka powinna być przyzwoita na tej płycie a nie szrot

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Właśnie włożyłem swojego asusa p5n do obudowy no jak zawsze coś "wychodzi w praniu" :/ No ale pokolei.

 

Płytka wygląda fajnie, nie powiem, ale jest szczegół który mnie osobiście znacznie przeszkadza. Radiator na chipsecie. A dokładnie to jego wymiary. Jest za duży i Freezer mi się nie mieści w taki sposób jakbym tego sobie życzył czyli wiejąc na boczną ścianę. Z musu jest ustawiony by dmuchał do góry a co za tym idzie Enermax przyśpiesza wentyl i zaczyna troszkę buczeć :/

 

Druga sprawa to usb. Wszystko praktycznie jest OK tylko że z przodu coś jest nie tak i nie potrafię wychwycić problemu. Otóż pendrive świruje. I tylko on. Dodam tylko, że jest sprawny bo go dzisiaj używałem i wszystko działało tak jak powinno.

 

Trzecia sprawa. Everest pokazuje że mam na procku 25 stopni C :]

 

Reszta w kolejnym reportażu z serii: "Z kamerą wśród płyt głównych"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...