Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie gdzie można dostać te płytę??? Chociaż jeszcze cały czas waham się miedzy P5N-E SLI a P5B. Dostane niedługo kręćka z tymi płytami, ramami i ze znajomymi :)

Przecież zwykły Asus P5B to jest naprawdę zwykła płyta - jest duuuuużo gorsza od Abita AB9, jeśli już nie chcesz tej P5N-E. Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta doszla,w porownaniu do lanparty biedna ale to sie nieliczy,pamieci jutro i teraz CPU i tu jest problem E4300 cos slabo sie kreci,mam metlik w glowie znalazlem tano procki i teraz niewiem ktory

e6300 169$

e6600 279$

chyba sie sklanie w strone 6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No procka zamowilem 6400 (cena byla atrakcyjna 199$) :D podziekowalem e4300 :D widzac takie wyniki OC,wiec komp bedzie gotowy na wtorek i zdam relacje jak sie ta mobo sprawuje z tym prockiem i pamiatkami 2gbDDR800 Ballistix BL2KIT12864AA804 juz sie niemoge doczekac,szkoda ze Fedex niechodzi w niedziele :mur: .

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ok - masa pytan

plyta zrobila max 485mhz stabilne. na mnozniku 6 tez nie poszla 500

pamieci potrafia latac 1100 na 2,2V wiec to nie ich wina

to taktowanie linked/unlinked.... w sumie fajna sprawa - szkoda tylko ze plyta sama ustawia sobie dzielnik, a nie jedzie dokladnie tak jak sie ustawi

 

 

generalnie fajna sprawa - ubawilem sie w prawdzie jak zobaczylem jakie daje V na pamieci - jakies dziwne wartosci, ale to juz inna sprawa

wlasnei - napiecia - na proca ustawilem 1,35 - plyta pokazuje 1,42, ustawiam 1,4, plyta pokazuje 1,45/1,48...

niech ktos sprawdzi czy tak tez macie, czy tylko u mnie tak bylo

jak bym mial do wyboru p5ne sli, p5b/e/e+/ds3/ds4 to wybral bym p5ne

 

 

aha - pamieci na 1t poszly mi 900 na 4 4 4 12 -> ale jakos wydajnosc byla srednia w porownaniu z 2t 980mhz. nie warto wiec dla 1t jechac na nizszych taktach proca

 

zapomnialem dodac - jechalem na stockowym biosie

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to taktowanie linked/unlinked.... w sumie fajna sprawa - szkoda tylko ze plyta sama ustawia sobie dzielnik, a nie jedzie dokladnie tak jak sie ustawi

nForce, nie płyta, dysponuje określonymi dzielnikami pamięci, których jest po prostu znacznie więcej niż w przypadku chipsetów Intela - stąd są progi taktowania pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DEVILEK - i tu cie zaskocze - kingmaxy 2x512mb 800'ki :)

ciekawe ile poleca na tym team extreme

 

focus - wiem wiem. szkoda tylko ze nie dali opcji ich wyboru zamiast mozliwosci ustawiania taktowan "w ciemno"

 

 

dodam jeszcze jedno - radiator na nforce jest tak qrewsko goracy, ze podnosil mi temp grafy o jakies 5'C gdy nie bylo nawiewu

 

w sumie moze tez sobie kupie ta mobo a jak wroci z serwisu moja p5b to ktoras sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze jedno - radiator na nforce jest tak qrewsko goracy, ze podnosil mi temp grafy o jakies 5'C gdy nie bylo nawiewu

 

 

gorący ? No to już nie wiem komu wierzyć . Jeden pisze letni inny gorący. Może wyjaśnij bardziej słowo gorący :P Dla mnie gorący to taki którego dotknięcie na 2-3 sek sprawia ból :)

no to mnie zmartwiłeś troszkę tą temperaturą. Temp tego ustrojstwa ma znaczny wpływ na temp proca i pozostałych częsci. W moim przypadku jeszcze badziewny 6600 pasywny będzie blisko i on w upalne dzionki przy nadmuchu bocznym 120mm 5v też potrafi się spocić. Co nie zmienia faktu że płytka jest ok i będę miał przynajmniej motywację do kupna karty dźwiękowej skoro ta jest tak kiepska.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus - wiem wiem. szkoda tylko ze nie dali opcji ich wyboru zamiast mozliwosci ustawiania taktowan "w ciemno"

W tym przypadku Asus zawalił w eVGA 680i zmieniając opcję natychmiast widziało się taktowanie winikowe jakie będzie:

 

Dołączona grafika

 

Może na tym zdjęciu nie widać tego tak dokładnie, ale chodzi o to najniższe pole z MHz'ami - w Asusie ono zmienia się dopiero chyba po restarcie, w eVGA bylo robione w czasie reczywistym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra jutro do łapek trafi P5N-E SLI. Została jeszcze kwestia pamięci do załatwienia.

Na razie chce kupić 1GB bo na 2GB mi kasy nie starczy. Co sensownego wybrać? Nie drogie a zarazem dające zapas na podkręcenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolega kupił dziś płytę Asus P5n-e Sli procesor D915 i pamięc DDR 667 kingstona.... Dysk twardy Samsung 250GB SATAII i karta graf MSI GF6600GT (nie przetaktowana) wraz z zasilaczem NEOTEC 440W Maximus pozostał mu z poprzedniego komputera.

 

Występuje problem podczas instalacji windowsa Xp

Płyta główna widzi dysk twardy, kopiuje na niego pliki. Po restarcie następuje ładowanie instalacji i po chwili bluescreen (niewiadomo co pisze bo za szybko znika) - restart i tak w kółko.

 

 

Dodam, ze próbował już zmiany napięcia na wyższe na pamieciach,

Ustawienia domyślne z SPD pamięci

Zmiany częstotliwosći pamięci na DDR533

zmiany timingów na gorsze

W Biosie wyłączone sa opcje OC i procesor nie jest przetaktowany.

Wyłaczona jest opcja APM (u mnie na płycie asusa powodowała podobną reakcje ale na prosesorze amd64 X2)

próbował także z ustawieniami opcji domyślnych biosu,

Procesor nie ma wysokiej temp ( w biosie pokazuje 40 stopni).

Czy możlowe ze coś jest jeszcze przetaktowane?

a może dysk potrzebuje ustawień ręcznych? Nie wiem jakie powinny być? (nie mialem do czynenia z intelem a rozmawiam z nim wyłącznie przez sms wiec nie jestem w stanie stwierdzic co ma jeszcze nie tak poustawiane)

moje podpowiedzi i sugestie na razie na tym sie skonczyły

 

Może ktoś z Was wie co można zrobić by zaisntalować system na tej płycie. Bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu poradzilem sobie. "Niezle" zaczela mi sie przygoda z Intelem. Instalowac Win XP 5 h.....caly bios przestawilem na niemal wszystkie mozliwe opcje, wyciagalem, przekladalem duperele w budzie a tu wystarczylo w opcji dysku zamienic Auto na Large..... :damage_wall: No, ale w koncu udalo sie B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No komp zlozony,pozno wiec OC na jutro a to ciekawostka dla was co bedzie krecone

6400 ES 4MB

QJNG ES A4

' 05 HH80557PH0464M

C601506b

Dołączona grafika

Dołączona grafika

cpu-z nawet zle odczytuje revizje podaje A1

ten sam proc tutaj poszedl tak

http://www.xbitlabs.com/web/2006-4.html

ide spac :damage_wall:

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu poradzilem sobie. "Niezle" zaczela mi sie przygoda z Intelem. Instalowac Win XP 5 h.....caly bios przestawilem na niemal wszystkie mozliwe opcje, wyciagalem, przekladalem duperele w budzie a tu wystarczylo w opcji dysku zamienic Auto na Large..... :damage_wall: No, ale w koncu udalo sie B-)

Spoko ja u kumpla 10 godzin walczylem zeby cholerne P5B dobrze zainstalowalo windowsa XP bez jakiegos syfu bo cd-rom i dysk podlaczone na raz do jednego kanalu ata wariawaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ja u kumpla 10 godzin walczylem zeby cholerne P5B dobrze zainstalowalo windowsa XP bez jakiegos syfu bo cd-rom i dysk podlaczone na raz do jednego kanalu ata wariawaly.

To jestes 3 osoba mi znana, ktora w ostatnim czasie miala problemy z instalacja OS na plycie Asusa. Jakos nie wierze, zeby wszyscy z nas nie mieli pojecia jak to zrobic prawidlowo...Przez 2 lata prawie mialem MSI i nigdy nie sprawila mi tyle klopotow co nowa, ale nie narzekam. Powoli poznajemy sie nawzajem i jest coraz lepiej :)

 

W zwiazku z tym, ze jest to moj pierwszy Intel mam mase pytan. Wczesniej 2 razy sam zlozylem AMD a, ze robie to raz na jakis czas jak pisalem wczesniej nie obylo sie bez klopotow.

 

Wracajac do tematu...bylby ktos na tyle mily, ze podalby linka albo napisal gdzie mozna przeczytac jak kreci sie na Intelu? Szukam na forum i nie moge nic znalesc....moze szukac nie umiem. Wstawienie linka zajmie mniej wiecej tyle samo czasu co napisanie np. google.pl :) Zreszta gdybym umial znalesc na google to bym nie pytal...

 

Wiem, ze nie ma czym sie podniecac patrzac co mam, ale nie kazdy moze sobie pozwolic na C2D. Narazie sam zrobilem 3.2Ghz RAM 667 a przy probie 3.5Ghz i nawet 533 juz nie wstaje. Nic w biosie nie zmienialem poza -Unlinked i wpisaniem FSB 1000 oraz 533 RAM. Mile widziane sugestie....

 

Na koniec jeszcze dodam jako info, ze plyta na budzetowym Kingstonie 667 (kosci Kingstona) z ustawieniami Auto pokazuje w Post 5-4-4-31. Nie wiem dlaczego tak dziwnie...Z timingami 5-5-5-15 1T recznie wybranymi tez jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...