Skocz do zawartości
misico

"balcerowicz Musi Odejść!"

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno z głównych haseł pana Leppera: "Balcerowicz musi odejść" dzisiaj przestaje być aktualne - prezes Narodowego Banku Polskiego dziś, po 6-letniej kadencji odchodzi. Czy można liczyć na zmianę polityki NBP pod skrzydłami nowego prezesa Skrzypka?

 

PS: ciekawe, ile dostanie tzw. odprawy?

Edytowane przez misico

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno z głównych haseł pana Leppera: "Balcerowicz musi odejść" dzisiaj przestaje być aktualne - prezes Narodowego Banku Polskiego dziś, po 6-letniej kadencji odchodzi. Czy można liczyć na zmianę polityki NBP pod skrzydłami nowego prezesa Skrzypka?

 

PS: ciekawe, ile dostanie tzw. odprawy?

Tia, podejście typowego 'Polaczka'.

 

 

A co do tematu nie liczę na jakieś istotne zmiany w polityce NBP, poneważ rządzi tam nie przewodniczący lecz rada. Boję się tylko, że prezes Skrzypek będzie miał problemy z nawiązaniem równorzędnej merytorycznej dyskusji z resztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w koncu Skrzypek zostal prezesem? Bo cos sw. Roman sie ostatnio boczyl na jego kandydature...

Czy został to szczerze mówiąc nie wiem, ale jak znam życie PiS przekupi Wielkiego Romana jakimś przerzuceniem kasy 'na edukację' i Skrzypka wypchną. Jeśli jeszcze tego nie zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toretycznie jeszcze nie, bo głosowanie odbędzie się dopiero o 20, ale myślę że to już przesądzona sprawa.

Nie wydaje mi się, aby były jakieś duże zmiany w polityce działania banku centralnego, a przynajmniej tak zostało zapowiedziane.

Zmiany się dokonują póki co bez ingerencji p. Skrzypka- mam na myśli kurs złotego :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesoły Romek ostatnio się "boczy" na wszystko i wszystkich. Referendum chce przeprowadzić, straszy dymisją jeśli nauczyciele nie dostaną podwyżki, oskarża o coś Jurka... Chce być w mediach, gdyż wie, że z popularnością kiepsko.

 

Balcerowicz odszedł, główny cel SO został osiągnięty, to teraz można rozwiazać Samoobronę. :lol:

 

Skrzypek to nie jest dobra kandydatura na Prezesa NBP. Swoją drogą ciekawe czy zna język angielski, bo bez niego ciężko mu będzie się porozumieć z przedstawicielami innych państw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balcerowicz, jak sam mówi, ma już kilka zagranicznych ofert pracy. Wg Leppera "Balcerowicz musi odejść" - trzeba być zdrowo jebniętyn, aby takiego fachowca oddawać komuś. Jaby dla naszych polityków rządzących liczyła się wiedza merytoryczna to by zostawili Balcerowicza na miejsu, a nie dawać jakiegoś głąba Skrzypka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tematu nie liczę na jakieś istotne zmiany w polityce NBP, poneważ rządzi tam nie przewodniczący lecz rada.

Właśnie tego się obawiam! Przecież tę radę też ktoś wybiera! Przemilczę, kto...

 

/Jaby dla naszych polityków rządzących liczyła się wiedza merytoryczna to by zostawili Balcerowicza na miejsu/

 

Niestety skończyła mu się 6-letnia kadencja...

Edytowane przez misico

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balcerowicz to moim zdaniem jeden z najwiekszych Polakow ostatnich dziesiecioleci a to ze LPR i Samoobrona nienawidzila go to jeszcze bardziej podkresla jego autorytet...

Moze nie byl czlowiek bez skazy, ale ludzie ktorzy marudza na niego to ci ktorzy sie nie odnalezli w swiecie kapitalizmu, w swiecie w ktorym zeby zyc to trzeba wysilic szare komorki i sumiennie pracowac(czesto moze zapierd**** ale nie dziwcie sie, podziekujcie bratom sowietom i partii), a nie obijac sie jak za PRL (ach te zlote czasy....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euro teraz dla nas to była by masakra ...

 

Co do Balcerowicza to już odszedł bo dokładnie chyba do 12:00 miał być prezesem.

Co do Głosowania nad Skrzypkiem to sejm ma głosować wieczorem ...

Jak dla mnie to on się zupełnie nie nadaje na to stanowisko,

Balcerowicz był niezłomny i apolityczny,

co do Pana Skrzypka to obawiam się że może stać się kolejną marionetką PiS a w przypadku posady prezesa NBP i pomysłów ww partii + jej koalicjantów (jak zmniejszenie rezerw walutowych) aż strach się bać ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euro teraz dla nas to była by masakra ...

W Niemczech wprowadzenie EURO wywołało taką inflację, że 99% narzeka na EURO i chce powrotu Deutsche Mark, ale to nierealne! W Anglii nie wprowadzili EURO i nie wiadomo, kiedy wprowadzą...EURO nie ma także w Danii (popr.) i Szwecji, ale i im nie spieszno do EURO, bo trzeba rozważyć sytuację na 2-ch płaszczyznach: gospodarka kraju i budżet poszczególnych obywateli (czy rodzin).

W Bośni zaś płaciłem chętniej w EURO (lub Maraka - tamtejszy pieniądz) niż w złotówkach (a była taka możliwość), bo PLN bardzo niekorzystnie przeliczali...

Edytowane przez misico

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech wprowadzenie EURO wywołało taką inflację, że 99% narzeka na EURO i chce powrotu Deutsche Mark, ale to nierealne! W Anglii nie wprowadzili EURO i nie wiadomo, kiedy wprowadzą...EURO nie ma także w Irlandii i Szwecji, ale i im nie spieszno do EURO, bo trzeba rozważyć sytuację na 2-ch płaszczyznach: gospodarka kraju i budżet poszczególnych obywateli (czy rodzin).

W Bośni zaś płaciłem chętniej w EURO (lub Maraka - tamtejszy pieniądz) niż w złotówkach (a była taka możliwość), bo PLN bardzo niekorzystnie przeliczali...

Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

 

 

-- edit --

Ahh, ten mój refleks ;]

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech wprowadzenie EURO wywołało taką inflację, że 99% narzeka na EURO i chce powrotu Deutsche Mark, ale to nierealne! W Anglii nie wprowadzili EURO i nie wiadomo, kiedy wprowadzą...EURO nie ma także w Danii (popr.) i Szwecji, ale i im nie spieszno do EURO, bo trzeba rozważyć sytuację na 2-ch płaszczyznach: gospodarka kraju i budżet poszczególnych obywateli (czy rodzin).

W Bośni zaś płaciłem chętniej w EURO (lub Maraka - tamtejszy pieniądz) niż w złotówkach (a była taka możliwość), bo PLN bardzo niekorzystnie przeliczali...

W jednych kraj Euro weszło lepiej w innych gorzej, Niemcy mają to do siebie że niezbyt sie liczą z pieniądzem, dlate też ceny tam wzrosły głownie za sprawą sprzedawców którzy notorycznie podnosili ceny w sposób nieuzasadniony. W Polsce próbowana zrobić niuemal to samo po wejsciu do UE choćby przykład tego cukru. Fakt że inflacja w strefie Euro jest wyższ niż w PL,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Balcerowicza to jestem bardziej sceptyczny wobec niego. Jeśli ktoś widział jego prace to sam może dojść do wniosku, że nie jest to odpowiednia osoba na to stanowisko. Dam przykład, praca nr. 1 "Wyższość gospodarki socjalistycznej nad kapitalistyczną".

Chyba nie muszę wspominać ile to razy Pan Balcerowicz sprzedawał złoto po najniższych cenach rynkowych.

 

Dodatkowo to, że jest Żydem chyba wiele tłumaczy, wiadomo, że ta nacja robi wszystko pod siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednych kraj Euro weszło lepiej w innych gorzej, Niemcy mają to do siebie że niezbyt sie liczą z pieniądzem, dlate też ceny tam wzrosły głownie za sprawą sprzedawców którzy notorycznie podnosili ceny w sposób nieuzasadniony. W Polsce próbowana zrobić niuemal to samo po wejsciu do UE choćby przykład tego cukru. Fakt że inflacja w strefie Euro jest wyższ niż w PL,

Z tym podnoszeniem cen przez sprzedawców, to się zgodzę, ale "w sposób nieuzasadniony"? Przecież mieliśmy w Niemczech do czynienia z czymś takim jak "ukryta inflacja" - EURO uwolniło tę inflację, bo przecież nie ma możliwości utrzymywania cen na tym samym poziomie, gdy rosną (realnie) zarobki...

 

/Jeżeli chodzi o Balcerowicza to jestem bardziej sceptyczny wobec niego. Jeśli ktoś widział jego prace to sam może dojść do wniosku, że nie jest to odpowiednia osoba na to stanowisko. /

 

Może trochę za mocno powiedziane...po prostu zawiódł nadzieje wielu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walnij se baranka, albo przewietrz się

Ohh, czy naprawdę nikt nie widzi, że Żydzi w Polsce to garstka, ale siedzą na najwyższych stanowiskach? Balcerowicz, Kwaśniewski, Miller, ile mam jeszcze wymieniać? Trzymają kasę i władzę. Bynajmniej nie jestem jednym od Rydzyka i nie mówię, gdzie źle to pewnie Żyd, ale akurat ci panowie to przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Balcerowicza to jestem bardziej sceptyczny wobec niego. Jeśli ktoś widział jego prace to sam może dojść do wniosku, że nie jest to odpowiednia osoba na to stanowisko. Dam przykład, praca nr. 1 "Wyższość gospodarki socjalistycznej nad kapitalistyczną".

Chyba nie muszę wspominać ile to razy Pan Balcerowicz sprzedawał złoto po najniższych cenach rynkowych.

 

Dodatkowo to, że jest Żydem chyba wiele tłumaczy, wiadomo, że ta nacja robi wszystko pod siebie...

:mur: Jakie czasy takie prace, kolejny nawiedzony zyjący w ciepłych pielesach który dokonuje ocen wszystkich i wszystkiego nie mając na ten temat pojęcia. A z tym /żydem to n/c

 

Z tym podnoszeniem cen przez sprzedawców, to się zgodzę, ale "w sposób nieuzasadniony"? Przecież mieliśmy w Niemczech do czynienia z czymś takim jak "ukryta inflacja" - EURO uwolniło tę inflację, bo przecież nie ma możliwości utrzymywania cen na tym samym poziomie, gdy rosną (realnie) zarobki...

Co wynika z nadmiernego popytu nad podaza który w Niemczech występuje ot całośc problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Jakie czasy takie prace, kolejny nawiedzony zyjący w ciepłych pielesach który dokonuje ocen wszystkich i wszystkiego nie mając na ten temat pojęcia. A z tym /żydem to n/c

Co wynika z nadmiernego popytu nad podaza który w Niemczech występuje ot całośc problemu

Za to ty jesteś najlepiej doinformowany w tym kraju? Podałem argumenty za, ty nic nie przedstawiłeś, dlatego jesteś przynajmniej dla mnie śmieszny.

Pan Balcerowicz przyczynił się do wyprzedaży majątku narodowego, a za coś takiego powinna być czapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to ty jesteś najlepiej doinformowany w tym kraju? Podałem argumenty za, ty nic nie przedstawiłeś, dlatego jesteś przynajmniej dla mnie śmieszny.

Pan Balcerowicz przyczynił się do wyprzedaży majątku narodowego, a za coś takiego powinna być czapa.

Nie musze przedstawiać info nt jego prac, wystarczy poczytać nt jego biografi, broni sie sama. Dla mnie smieszny jesteś ty, ten wielki narodowy po prlowski polski majątego narodowy :lol2: nieefektywne i przestarzałe molochy, i PGR-y :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem jego prace, większość to porównanie gospodarki socjalistycznej z kapitalistyczną, w której pokazuje przewagę tej pierwszej. Już jego studenci wiedzą więcej od niego, w końcu to komuszek.

 

Jasne, obyś się nie zadławił swoimi argumentami, bo wyjdą ci one bokiem, jak na razie prawie wszystkie banki w kraju są zagraniczne, bo wyprzedali. Rzeczywiście, twoja argumentacja jest wspaniała, najlepiej mówić o majątku po PRLu, bo było bee.

 

Nawiązując do tego bee PRLu, przynajmniej za Gierka zrobili więcej dróg niż teraz autostrad w rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wynika z nadmiernego popytu nad podaza który w Niemczech występuje ot całośc problemu

Nie wynika to tylko z nadmiernego popytu nad podażą, bo zależy od wielu innych czynników...a w Niemczech z podażą nie zauważyłem żadnych problemów! Ale pepsi kosztowało 0,90 DM (czyli 90 fenigów) a teraz 1,10 EUR (po pięciu latach od wprowadzenia EUR), czyli ok. 2,20 DM.

Uzasadnianie, że przyczyną był nadmierny popyt nad podażą, nie ma racjonalnego uzasadnienia, jeśli chodzi o Niemcy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem jego prace, większość to porównanie gospodarki socjalistycznej z kapitalistyczną, w której pokazuje przewagę tej pierwszej. Już jego studenci wiedzą więcej od niego, w końcu to komuszek.

 

Jasne, obyś się nie zadławił swoimi argumentami, bo wyjdą ci one bokiem, jak na razie prawie wszystkie banki w kraju są zagraniczne, bo wyprzedali. Rzeczywiście, twoja argumentacja jest wspaniała, najlepiej mówić o majątku po PRLu, bo było bee.

 

Nawiązując do tego bee PRLu, przynajmniej za Gierka zrobili więcej dróg niż teraz autostrad w rok.

OMG :mur: chłopie daj se spokój, co do Banków teraz kiedy jesteśmy w UE to nawet gdyby pozostały one w rękach polskich to w 90% przypadków czekała by je plajta bo były zbyt małe aby móc konkurować z potentatami na światowym rynku. Zrsztą dzięki sprzedarzy banków uchroniliśmy sie od ich masowego upadania co miało miejsce w innych krajach Europy środkowej, przez co nasze oszczędności są bezpieczniejsze

 

Co do Gierka to fakt wielka to sztuka nabrać kredytów i przewalić kase na nieefektywne inwestycje Huta Katowice lub pobudować buble.

Nazywasz kgoś komuchem z chwaląc gierka sam nim widać jesteś

 

Ceny rosną na ogól w wyniku zwiększonego popyty wiec dlaczego w Niemczech ma byc inaczej ??

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...