Skocz do zawartości
KaxxL

Pis Chce Odebrać Esbekom Wszelkie Przywileje

Rekomendowane odpowiedzi

@misco, jeszcze mogli być tacy co pracowali pod groźbą. (oklepany myk czerwonych)

Ale ja takich nie wykluczyłem! Ja tylko mówiłem, że każdy, kto popełnił przestępstwo (!) powinien ponieść karę, a nie, że każdy, kto był w SB! Zresztą głównie chodzi o tych, którzy robili kariery w SB - to oni się głównie wsławili...

I nie mówimy o tych, którzy współpracowali z SB - to inny temat, bo tu rzeczywiście wielu musiało z musu...

Ale w samej hierarchii (pionie oficerskim) SB nie było zapewne osób z musu, ale tylko ochotnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esbekami byly tez kobiety.

Sądzisz, że kobiety nie biły ofiar, nie znęcały się, nie torturowały? Niestety się mylisz! Choć jasne, że nie wszystkie!

 

Byli tam tez ksiegowi i ludzie ktorzy zajmowali sie kartotekami. To nie sami kaci [;

Nie wyobrażam sobie, żeby wszyscy byli katami, bo bez odpowiedniego zaplecza ('księgowi i ludzie, którzy zajmowali się kartotekami") nie byłoby w ogóle możliwe działanie SB na większą skalę i taka intensywna inwigilacja!

 

PS: Zaskakuje mnie fakt, że elita (grupy: admin i moderator) tak zręcznie podchodzi do tego tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga, w ustawie tej powinien znalezc sie wpis, ze kazdy moze dochodzic swojej niewinnosci przed sadem lustracyjnym - obecnie chyba nie jest to takie oczywiste...

Z chwilą, w której pojawi się taki zapis w jakielkowiek ustawie, przestaniemy żyć w demokratycznym państwie prawa, którego jednym z filarów jest zasada domniemania niewinności - m.in. dlatego oczyszczono Niezabitowską, bo wszelkie wątpliwości w procesie, są rozstrzygane na korzyść oskrażonego, itd., itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to, ze w razie oskarzen bedziemy mogli sie zwrocic do sadu lustracyjnego o wyjasnienie watpliwosci i uchylenie tych oskarzen.

 

Prose nie bic, jesli sie myle, ale gdzies czytalem ostatnio, ze komus odmowiono prawa do rozprawy przed sadem lustracyjnym z jakichs tam powodow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to, ze w razie oskarzen bedziemy mogli sie zwrocic do sadu lustracyjnego o wyjasnienie watpliwosci i uchylenie tych oskarzen.

Bez tego tak naprawdę ta 'cała idea' nie ma sensu! Ktoś ma ostatecznie decydować o 'tak lub nie' i nie można udowodnić swojej ewentualnej niewinności, a więc władza rozstrzygałaby ostatecznie o wszystkim (coś w rodzaju SB BIS)...

 

Zdefiniuj "zrecznie", skoro juz nas wywolujesz do tablicy.

zręcznie = mówiąc niemal jednym głosem, czego zdają się nie zauważać pozostali forumowicze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie napisales o co Ci chodzi

Obrazasz mnie w tym momencie?? Wiazesz mnie z SB, UB itd??

Bo nie rozumiem

W żadnym wypadku!

Ale w pewnym momencie forumowicze zaczęli ostro krytykować SB, PRL, itd. i tylko 'elita' zbierała głos podważający tę ostrą krytykę. Zresztą nawet w sądzie obrońca nie odpowiada za czyny swojego klienta, więc nie ma mowy o żadnym obrażaniu! Chciałem zwrócić tylko na ten fakt uwagę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku!

Ale w pewnym momencie forumowicze zaczęli ostro krytykować SB, PRL, itd. i tylko 'elita' zbierała głos podważający tę ostrą krytykę. Zresztą nawet w sądzie obrońca nie odpowiada za czyny swojego klienta, więc nie ma mowy o żadnym obrażaniu! Chciałem zwrócić tylko na ten fakt uwagę...

A można to w jakiś sposób nie krytykować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku!

Ale w pewnym momencie forumowicze zaczęli ostro krytykować SB, PRL, itd. i tylko 'elita' zbierała głos podważający tę ostrą krytykę. Zresztą nawet w sądzie obrońca nie odpowiada za czyny swojego klienta, więc nie ma mowy o żadnym obrażaniu! Chciałem zwrócić tylko na ten fakt uwagę...

 

To ja chcialem zwrocic twoja uwage na moje wczesniejsze posty w tym temacie. Duzo tego nie ma, dopiero 3 strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak z tego wyjdzie jedno:

"Kolejne, działania i poczynania niesfornej partii, by ludziom (np dziubekR1) zamydlić oczy i zaciemnić umysły, żeby tak naprawdę nie było widać że państwo polskie upada" - Neesweek.

Pisz sobie co chcesz, denerwuj jak PiS, jako pierwsza partia od niepamietnych czasow chce sie zajac tymi sprawami, jak mamy Ministra Sprawiedliwosci, ktory jako pierwszy staje po stronie ofiar itp., itd. To nie sa dzialania mydlace oczy, tylko fakty (sady 24 godzinne, ustawa lustracyjna itp.), mydli oczy, to GW i artykuly na Onecie Tobie i ludziom o Tobie podobnych pogladach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej ,nie powinno byc tak ze byly SBek "kapitan" do dzis dostaje 3300 emerytury

Druga sprawa to ze wielu bylych sbekow ciagle siedzi na waznych stolkach ,

tych co pracuja w budrzetowce albo wladzach lokalnych , kopa i na zasilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mydli oczy, to GW i artykuly na Onecie Tobie i ludziom o Tobie podobnych pogladach.

I żydzi, nie zapominajmy o żydach! I masonach, a jakże :>

 

Wystarczy odrobina obiektywizmu i własnego pomyślunku, by nie dawać sobie za łatwo mydlić oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonas: mistrz ciętej i celnej, a jakże riposty. Dlaczego czepiacie się TW, którzy będą rozpatrywani przez IPN o ile nie siedzą na stolcach w urzędach? Tutaj chodzi o "generalicję" i ludzi czynnie niszczących państwowość w latach PRL'u. Czy to tak trudno pojąć, że ludzie odpowiedzialni za bestialskie zwalczanie opozycji mają się lepiej niż Ci, których prześladowali ?? Czy trudno pojąć, że tak być nie może?

 

Przykład: Pan Kaczyński i jego ludzie ze służb specjalnych porywają Tusków, Rokitów i innych tam Komorowskich i wsadzają do pudła.... w kazamaty pałacu namiestnikowskiego. Tam za nich zabiera się najpierw Ziobro niszcząc ich psychicznie a potem Dorn i gromadka sadystów. Zaczyna się zabawa, najpierw niewinnie i spokojnie; woda kapiąca na główkę, lekkie kopanie prądem, potem już nie jest tak rózowo. Siadanie na odwróconym krześle i przypiekanie petami. Czasem jakiś młotek na palce u nóg upadnie. Ciekawe co wtedy byście krzyczeli co poniektórzy za kilkanaście lat. Nie rozliczać, wybaczyć ?? A takimi i gorszymi jeszcze metodami walczyli SBcy i UBcy z opozycją. Tego chcecie ? Żeby terror pozostał nierozliczony? Dodam, że s[ciach!]ieli, którzy bezpośrednio spowodowali kalectwo lub śmierć przesłuchiwanych osób należałoby karać wedle istniejącego wówczas kodeksu karnego a tamten był o wiele surowszy.... że o zapisie i wykonywaniu kary śmierci nie wspomnę.

 

Radzę czasem sobie podumać: "co by było gdyby"... tylko tak bardzo przyziemnie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz sobie co chcesz, denerwuj jak PiS, jako pierwsza partia od niepamietnych czasow chce sie zajac tymi sprawami, jak mamy Ministra Sprawiedliwosci, ktory jako pierwszy staje po stronie ofiar itp., itd. To nie sa dzialania mydlace oczy, tylko fakty (sady 24 godzinne, ustawa lustracyjna itp.), mydli oczy, to GW i artykuly na Onecie Tobie i ludziom o Tobie podobnych pogladach.

Dobrze, że wiesz na czym opiera się moja wiedza. Poćwicz składnie. Od niepamiętnych czasów, (z tych co ja pamiętam) to AWS i SLD też miały w programie wyborczym podpunkty "dekomunizacja, lustracja itp." Tylko, że jakoś efektów nie było.

 

@jonas: quidquid - cokolwiek, quiciquid-czegokolwiek, więc jeśli chodzi o mądrość słowa, to to pierwsze brzmi lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I żydzi, nie zapominajmy o żydach! I masonach, a jakże :>

 

Wystarczy odrobina obiektywizmu i własnego pomyślunku, by nie dawać sobie za łatwo mydlić oczu.

No weź przestań to nie wiesz że za cała ułomność III RP odpowiadają dwie osoby ?? :blink:

Przecież wiadomo powszechnie że to wszystko przez Michnika i Balcerowicza. A i Gieremek też nabroił. Ja powiem jedno aż strach pomyśleć co by było gdyby zamiast Mazowieckiego, Gieremka, Blacerowicza, Michnika, Wałesy zaistnieli ludzie tacy jak Gwiazda, Walentynowicz, Olszewski, Macierewicz, Moczulski etc. Chyba jedyne rozwiązanie to wariant kubański czyli tratwa i na Bornholm :lol2:

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jonas: quidquid - cokolwiek, quiciquid-czegokolwiek, więc jeśli chodzi o mądrość słowa, to to pierwsze brzmi lepiej.

Krótka lekcja języka łacińskiego:

Jeśli chcecie cokolwiek napisać po łacinie, to się choć trochę jej nauczcie! Poza tym to, co brzmi po polsku poprawnie, nie oznacza, że koniecznie tak samo jest po łacinie, bo każdy język ma swoje reguły: jest coś takiego, jak 'genetivus absolutus', którego nie ma (niestety) w języku polskim...a @jonas użył tutaj prawidłowo formy 'genetivus absolutus'? A w ogóle skąd Wy używacie takich form?

 

Per analogiam:

w języku niemieckim mówi się: 'Ich fahre mit dem Auto' - co znaczy, że 'jadę samochodem', nie zaś, że 'ja jadę z tym samochodem'

w języku angielskim: 'I am joking' - to znaczy 'żartuję', a nie 'ja jestem żartujący'

w języku włoskim: 'Io ho parlato' - czyli 'mówiłem', a nie 'ja mam mówione'

w języku chorwackim: 'Isus dolazi' - czyli 'Jezus przychodzi', a nie 'Jezus dołazi'.

 

Jeśli używamy języka obcego, to używajmy go prawidłowo, bez polonizowania go, bo nie przystoi to tym, którzy się chwalą, a go nie znają.

Tak więc używając łaciny, nie tłumaczmy dosłownie wyrazów, form, składni, trybów, bo taki zabieg nie będzie miał nic wspólnego z łaciną, np.:

/piget me fratris (podmiot logiczny w acc., dopełniacz w gen.) - nie przetłumaczymy jako 'przykro mnie brata', lecz 'przykro mi ze względu na brata'

/'pamiętam' nie ma nawet takiej formy w łacinie, ale użyjemy 'memini' (dosł. 'zapamiętałem'), podobnie ma się z 'coepi', 'odi'

 

Jednak najlepszy przykład zamieszczam poniżej:

/'jestem chwalony' nie tłumaczymy jako 'laudatus sum' (dlaczego? Bo 'laudatus sum' to ind. perf. act. => 'zostałem pochwalony), lecz jako 'laudor'

 

Mam nadzieję, że nie dostanę bana za tę krótką lekcję łaciny, ale forumowicze użyli w tym wątku różnych form, próbując je uzasadnić 'polskim myśleniem' (poprzez dosłowne tłumaczenie).

Edytowane przez misico

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No łacina to nie moja mocna strona, natomiast wiele razy gdzieś to hałsło czytałem i wydawało mi się, że forma z "d" jest poprawna. Jednak nie, sorki.

@misco: językowiec?

Bo forma jest poprawna, ale w nominativusie...a skąd forma 'quiciquid' (powinno być 'cuiusquid')?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam historyka..... koniec OT panowla :D nie chodzi o język "lingua' ?? ale o kwestie coraz bardziej sięrozrastającą :D zaczęliśmy od odbierania emeryturek UBkom przejechaliśmy siępo żydach ( taka Polska specjalność może ?? ) a na koniec po językach świata więc koniec tego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy i ostatni raz zaszambiłem (nie)znajomością obcego języka w sygnaturze. Enaf. Niech to będzie lekcją dla wszystkich, którzy mają w sigu coś typu "new computer kupiłem".

 

A "jeżdżenie po żydach" jako polska specjalność - spytaj kogo chcesz z pokolenia 50+, każdy jeden ci powie, że wszystko co złe, przez żydów. Ale oczywiście twierdzą równocześnie "ja tam antysemitą nie jestem". Nie, no skąd. Idee papy Adolfa całkowicie przypadkiem się zagnieździły w mózgownicy.

 

I jeszcze przez listonoszy, choć to akurat nie każdego śmieszy :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I żydzi, nie zapominajmy o żydach! I masonach, a jakże :>

 

Wystarczy odrobina obiektywizmu i własnego pomyślunku, by nie dawać sobie za łatwo mydlić oczu.

Szkoda slow na takie teksty. Juz kiedys byl tu temat "polityczny", na ktorym swoje napisalem i nie mam zamiaru wkrecac sie w to znowu. Szczegolnie, ze poziom niektorych odpowiedzi nie zmienil sie od roku wogole (patrz wyzej).

 

Dobrze, że wiesz na czym opiera się moja wiedza. Poćwicz składnie. Od niepamiętnych czasów, (z tych co ja pamiętam) to AWS i SLD też miały w programie wyborczym podpunkty "dekomunizacja, lustracja itp." Tylko, że jakoś efektów nie było.

O to mi wlasnie chodzi, czepianie sie przecinka, jakiejs literowki itp. Widzisz, AWS i SLD mialy wpisane w programie, a co zrobily ? Nawiasem mowiac, to sie mocno zdziwilem, ze SLD, czyli Kwachu i cala reszta wesolej gromadki, miala podpunkty o "dekomunizacji, lustracji itp.". Tylko mam pytanie, kto najbardziej krzyczal na poczatku lat 90, ze lustracja jest taka bee i tak sie jej bal ? Czy przypadkiem nie nasz prawie magister ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jonas - nie zapominajmy rowniez o cyklistach z Brukseli ;)

Cichaj, wydasz mnie. Wprawdzie jestem tylko cyklistą ze wsi, ale zawszeć to cyklista, też można go w porywie patriotycznej pasji i z braku żydomasonów powiesić na latarni :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak to sie ma do Ubekow i ich emerytur?

Nie mogę tego zrozumieć, ale już po raz drugi umieściłem posta nie w tym temacie, co chciałem...

 

Przechodząc do tematu!

Sprawa odbierania emerytur i przywilejów jest naprawdę skomplikowana! Weźmy dla przykładu gen. Czempińskiego. W PRL pracował dla służb, a po 1989 r. przeszedł pozytywnie weryfikację i pozostał w służbie RP. Gdy w 1990 r. Amerykanie przygotowywali się do operacji 'Pustynna burza' znaleźli się w trudnej sytuacji - Irak zamknął granice, a amerykańscy agenci pozostali w Iraku i nie mogli się wydostać. USA poprosiły Polskę (!), żeby pomogła wydostać ich z tego kraju...i tu okazał się pomocny pan Czempiński (z kolegami), który (wcześniej współpracował z ZSRR, a USA były wrogiem) wyciągnął tych chłopaków z Iraku. W konsekwencji Bush umorzył 50% długu Polski wobec USA!

 

Należy mu odebrać emeryturę i zdegradować do stopnia szeregowca (przecież pracował w służbach PRL)? A może należy mu się medal, bo dla dobra kraju (umorzenie 50% długu i pozyskanie USA jako sprzymierzeńca - nie wiadomo, jak by wyglądało przyjmowanie do NATO, gdyby nie ten pamiętny rok 1991!) wykorzystał umiejętności i kontakty, które zdobył pracując w PRL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko nadzieje, ze ludzie popierający idee "masowego otwierania teczek" zdają sobie sprawę jak wielkie jest to pole do naduzyc i okazja do zniszczenia niewygodnych dla kogos osob. Przeciez wystarczy taką osobę oskarżyc - niewazne, ze potem sąd ją uniewinni - w oczach ludzi taka osoba bedzie juz zawsze kojarzona z "ubecką aferą".

Dotychczasowa praktyka pokazuje ze takie naduzycia byly bardzo czeste bez "masowego otwierania" , oraz mozliwosci

szantażu. Jesli wszystkie osoby zostania ujawnione to naduzycia i szantaż nie beda mozliwe.

 

Co do emerytur to mysle ze zwyczajnie zabraknie kasy w ZUS za kilka lat i szukaja gdzie zabrac.

Uznanie S.B. za organizacje przestepcza daje wystarczajace podstawy prawne aby mozliwa byla realizacja.

O dzialaniu prawa wstecz mozna mowic wlasciwie tylko w przypadku prawa karnego kiedy prawo naklada kare za czyn

ktory nie byl zakazany prawem w momencie wykonania.

Jesli odebranie przywilejow uznac za kare to wtedy mamy do czynienia z dzialaniem prawa wstecz o ile

S.B. nie zostanie uznane wczesniej za organizacje przestepcza. (przynaleznosc do organizacji przestepczej byla niezgodna z

prawem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...