Skocz do zawartości
Fulgor

Benq Fp93gp - Następca Legendarnego Fp91gp?

Rekomendowane odpowiedzi

No, nawet nie zbliza sie swoimi paramertrami do tego z tematu ;)

 

http://www.idealo.de/preisvergleich/Offers...uct/113055.html

http://www.dealtime.com/xPF-BenQ-FP757-12-...OG-BLACK-SILVER

 

W google podziub.. To ze nie mam go w polskiej(bo tak własnie jest?) ofercie, nei znaczy ze nie ma inf w necie :P /EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos dysponuje jakims linkiem do recenzji albo moze ma go ktoś i mozglby zmierzyc czas reakcji. Ja tez sie przymierzam do zakupu monitorka i ciekaw jestem jego parametrow w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sobie posiadac ale i tak praktycznie sie nie da go kupic. Pol Warszawy obdzwonilem i albo nie prowadza Benqow albo nie ma tych modeli. W znaku uslyszalem , ze u dystrybutora tez nie ma i beda cos wiecej wiedziec w przyszlym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety w cennikach niby jest juz drugi tydzien, a faktycznie nigdzie go jeszcze nie ma :(

Sam caly czas wyczekuje prawdziwego pojawienia sie na polkach sklepowych, no i pierwszych testow :)

 

 

ja niedługo powinienem miec dostęp do tych monitorów. jedyne co mnie martwi to cena - ta wydaje się być sporo wyższa od FP91GP :/

Dlaczego sporo wyzsza?

Cena oscyluje w granicach 1000zl. 91GP tez ceny w wiekszosci sklepow, gdzie jeszcze jest ten monitor dostepny poszly w gore i w zasadzie sa na zblizonym poziomie w porownaniu ze swoim nastepca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze zalatwienie monitorka to nie problem, obdzwonilem sklepy i moge miec monitorek za 950zl. Tylko ze nie ma testow, ani recenzji a nie chce kupowac w ciemno :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja was nie rozumiem ;)

Na allegro jest ten monitor, w liczbie 20 sztuk na jednej z aukcji.

 

http://benq.pl/products/LCD/?product=842&a...=specifications

takze jest inf. na polskiej stronie ;)

 

Kwestia czasu kiedy zaskocza nas recenzja tego monitora :) (gdyby ktos z redakcji ppc pokusil sie o to, badz nawet kupil owy model monitora i skrobnał cos na głownej.. tak wiem ;) )

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem wam chłopaki że mam go już od 2 dni i jestem w pełni zadowolony, aczkolwiek nie znam się za bardzo na monitorach LCD(przesiadka ze starej 15 Crt- różnica kolosalna:)) Tyle co zauważyłem to lekkie srebrzenie niestety w rogach:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem wam chłopaki że mam go już od 2 dni i jestem w pełni zadowolony, aczkolwiek nie znam się za bardzo na monitorach LCD(przesiadka ze starej 15 Crt- różnica kolosalna:)) Tyle co zauważyłem to lekkie srebrzenie niestety w rogach:/

A kiedy patrzysz dokładnie prostopadle na dany róg to srebrzenie znika? (i podobnie głowa nad innymi rogami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle co zauważyłem to lekkie srebrzenie niestety w rogach:/

 

Dla ciebie, co przesiadles sie z 15crt to srebrzenie jest jakies uciazliwe? Rzuca sie to w oczy, czy po prostu jest ale nie przeszkadza ? Tak pytam o ogolne opinie, bo sam chce zmienic z 15crt na tego benq i chce wiedziec o wszystkich takich rzeczach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, wybaczcie moją nieobecność ale ten tydzień jest po prostu masakryczny i na nieszczęscie jeszcze się nie skończył. No ale do rzeczy. Tak więc zrobiłem wszystkie testy, porównałem je z testami 91gp i musze powiedzieć że są identyczne(dlatego nie bede zamieszczał żadnych materiałów tutaj) . Co do jasności i kontrastu to nie moge porównać bo niestety 91gp nie miałem więc tego wam nie powiem.

@Mario82- to srebrzenie mi kompletnie lata i powiewa, nie jestem jakoś wymagający ani pedantyczny na te rzeczy:) Co do samego wyglądu to skromnie ale niebanalnie i o to chyba chodzi. W razie czego piszcie) mogą być opóźnienia w odpisaniu, ale musicie wybaczyć ale praca...)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD TV only ??

To znaczy z 1280x720 nie powinno być problemu ( tylko po co ją dodawać skoro 1280x1024 ją obejmuje ). Natomiast 1920x1080 to więcej niż rozdzielczość monitora - więc pewnie wyświetli się stosowny komunikat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie apropo rozdzialełk. Jak zauważyłem u mnie większość gier ma maxymalną rozdzielczość 1152x864 i nie ma natywnej rozdzielczości:/ Podpowiedzcie jak z tym fantem sobie poradzić. Wybaczcie ale jeślo chodzi o monitory to totalny laik jestem:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie apropo rozdzialełk. Jak zauważyłem u mnie większość gier ma maxymalną rozdzielczość 1152x864 i nie ma natywnej rozdzielczości:/ Podpowiedzcie jak z tym fantem sobie poradzić. Wybaczcie ale jeślo chodzi o monitory to totalny laik jestem:P

-wywal sterownik do monitora i zainstaluj go jako PNP

-odwrotnie jesli nie masz sterownika sprawdź jak chodzi na fabrycznym drajwerze

 

większość gier tzn które np?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ewidentnie za stare. www.nvidia.pl dział download, ściągnij najnowsze... Przypuszczam, że korzystasz z xp.

NIe nie, źle mnie zrozumiałeś, chodziło o sterowniki od monitora, te od grafiki mam najnowsze, no chodz może jednak nie takie najnowsze:P Ale ogólnie powiem wam że coraz bardziej jestem zadowolony z zakupu, szczególnie jak ostatnio wpadłem do kumpla, który ma 17 belineii LCDka i po prostu szok, JAKI ON MAŁY!! . Po prostu kocham moją 19tke:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was

Niedawno zakupiłem ten monitor, jeżeli ktoś chce jakieś zdj czy testy niech napisze.

v1ru5 prosiłeś o test jakimś tam programem,jeżeli jeszcze chcesz to powiedz co i jak, bo nie łapie tego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was

Niedawno zakupiłem ten monitor, jeżeli ktoś chce jakieś zdj czy testy niech napisze.

v1ru5 prosiłeś o test jakimś tam programem,jeżeli jeszcze chcesz to powiedz co i jak, bo nie łapie tego programu.

 

mozesz zrobic cos w stylu jak jeden z uzytkownikow innego forum: http://www.frazpc.pl/b/188698

 

Jakbys zrobil cos w tym stylu, bylbys super :) takiego testu benq jeszcze nie bylo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tak od początku maja zastanawiałem się nad kupnem monitora. Wybór padł na 19 jako, że już miałem swojego starego Samsunga 913n, monitor to w sam raz,nie za duży nie za mały.Szukałem,czytałem i nie potrafiłem wybrać.Miałem na ten cel przeznaczony 1000zł,więc szaleć nie mogłem.Po zawężeniu kręgu zainteresowania pozostały na placu boju:Samsung 931BW,931C oraz Benq 91gp lub 93gp.Byłem w kilku sklepach popatrzyłem i nagle Samsungi odpadły.

931BW okazał się 17 z dużymi bokami,ale to był pikuś przy ich odwzorowaniu kolorów.Podobne kolory do mojej 913n,którą już posiadam ładne 4 lata(chyba nawet więcej)myślałem,że technika poszła dalej,ale wydawało mi się.Na placu boju pozostały Benq.Po oględzinach cenowych wybór padł na 93gp, ponieważ różnica cenowa to 100zł, a że jako 93gp był nowszy to on został wybrany.

Sprawdziłem na skąpcu gdzie jest najtaniej i wysłałem zamówienie 23maja.

 

 

 

Monitor doszedł 25maja do mnie.

 

 

w środku:

-monitor

-podstawa panelu

-kabel zasilający

-kabel DVI

-kabel D-SUB

-karta gwarancyjna

-płyta CD

-podziękowania Benq za mój wybór

 

 

 

 

Nie jest to duża recenzja,ale jestem świeżo po formacie i nie posiadam żadnych gier ani filmów, postaram się to nadrobić w najbliższym czasie.

W tym programie z Kubicą w formułce nie wiem o co chodzi więc tylko takie o coś z tego ukaże.Jakby ktoś wytłumaczył to by było lepiej.Ale aktualnie jest tyle ile potrafię i mogę czyli mało.Jakby były pytania piszcie.Mario jeśli Cię zawiodłem sorry

post-142160-1180261267_thumb.jpg

post-142160-1180261387_thumb.jpg

post-142160-1180261444_thumb.jpg

post-142160-1180261641_thumb.jpg

1.bmp

2.bmp

3.bmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nikogo nie zawiedziesz, bo kazdy czeka na jakiekolwiek informacje o tym monitorze :)

 

a teraz jakie jest twoje zdanie na temat tego monitora, zalety, wady, cos co cie denerwuje szczegolnie lub sie podoba, jak wgo ciebie oglada sie filmy z napisami lub gra, praca z tekstem itd. Takie wlasnie podstawowe rzeczy. Czy daje rade ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie daje rade.

Ma bardzo dobre odwzorowanie kolorów w porównaniu do 913n, przez co filmy dobrze się ogląda(ale nie porównywać do panoram,bo to inna kategoria).W grach nie widać smużenia.Czyli wszystko jak powinno być.

Praca z tekstem jeżeli masz dobrze ustawiony kontrast i jasność nie jest męcząca.

Wkurza mnie tylko ramka,bo jest bardzo cienka i słabo rozgranicza ekran od tła za nim,ramka ma tez dziwne zagłębienie,gdzie zbiera mi się kurz.To tylko takie małe "ale".Zawsze musi być coś,ale jako że nie jestem wybredny to powiem, że wszystko jest tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...