Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mam najnowszy czyli 13.

Na starym 10 pamięci śmigały na 1000 , ale też były małe problemy i komp się wieszał czasami.

 

Czyli co ustawić pamięci w memsecie?

ja bym porównał czy biosy nie za różnie ustawiają alph - bo to moze dać duuuże odchyły w OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym porównał czy biosy nie za różnie ustawiają alph - bo to moze dać duuuże odchyły w OC

Ok

To teraz powiedz mi jak to porównać - bo dla mnie to czarna magia.Nie bawiłem się nigdy mesetem.

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te ostatnie posty Wasze. Tzn. że alph nie idzie ustawić na tej płycie? Trochę lipa jeśli tak :/ Na DFI jak mieszałem w alphach to RAM o 120 MHz więcej pociągnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te ostatnie posty Wasze. Tzn. że alph nie idzie ustawić na tej płycie? Trochę lipa jeśli tak :/ Na DFI jak mieszałem w alphach to RAM o 120 MHz więcej pociągnął.

Alphy zawsze memsetem można ustawić (nawet jak nie da rady w biosie)

Luźne alphy dla awyciągnięcia MHz to słaby pomysł ... no chyba że memki budżetowe i MHz dla 1:1 potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@P3ch

Vcore 1.550 do 9x400 powinno wystarczyć aczkolwiek raczej na pewno MCH i VTT musisz dovoltować..Mój E6600 3.6 przypuszczam, że stabilnie 9x400 robi przy Vcore 1.5050 i MCH 1.45v..nie wiem jak bardzo stabilne, bo na pwmach robi mi się szybko coś koło 110C i nie mam sumienia orthosa na noc przy takich tempach zostawiać. Chyba nie ma opcji oc bez wc na tej płycie:)

 

Czy ktoś może mi przybliżyć w jakich okolicznościach jest sens podnosić ICH i ICHIO? Przy biosie 1.0 minimalne podniesienie tego rozwiązywało problem ze znikającą sieciówką, ale zastanawiam się czy to ma jakiś wpływ na ogólną stabilność przy oc.

dzieki za podpowiedz juz w miare stabilnie ustawiłem kompa tylko dziwi mnie jedna rzecz, mianowicie jak na kompie nic nie robie to mnoznik mi skacze od 6 do 8 o co chodzi ? czy to tak ma być czy coś zapomniałem wyłaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedz juz w miare stabilnie ustawiłem kompa tylko dziwi mnie jedna rzecz, mianowicie jak na kompie nic nie robie to mnoznik mi skacze od 6 do 8 o co chodzi ? czy to tak ma być czy coś zapomniałem wyłaczyc?

Jak się nie wyłączy SpeedStep to tak ma latać bo te jest opcja oszczędzania energii a jak tego nie chcesz to sobie wyłącz w biosie.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=231975

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala u Was dzielnik 2:5 przy strapie 800?

 

przy celku z zablokowanym mnoznikiem na 23 nie moge nawet memek jakos pocisnac :/.

 

jedyna mozliwosc zeby dac choc z 800 to ta wymieniona wyzej, a po zapisaniu w biosie i restarcie mam 1:2.

 

inne dzielniki dzialaja. bios 11, ten niby oficjalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa ustawiłałem na różne sposoby.

Memy na 1000 nie startują i już.

Płyta piszczy i nic nie da się zrobić.

Moje G.Skill'e bez problemu chodzą na 1000 - proc 3,6 (400x9 4:5) na vcore 1,44

Problem tylko jest jeden: nijak nie moge zmusić pamiatek przy tym taktowaniu do pracy na 4-4-4-12. Ustawiają sie same na 5-4-4-4-12 i podnoszenie napiecia ("dojechałem" do 2,375) nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update tabelki z Vcore droopem

 

3400MHz ustawione 1,45 V

 

IDLE Load (orthos)

uGuru 1,41-1,43 uGuru 1,41-1,42

DMM 1,455 DMM 1,438

Droop 0,017 V

 

 

3600MHz ustawione 1,605 V

 

IDLE Load (orthos)

uGuru 1,56-1,57 uGuru 1,54-1,55

DMM 1,597-1,599 DMM 1,577-1,579

Droop 0,020 V

 

4200MHz ustawione 1,705 V (FC)

 

IDLE Load (2 x 32M Pi)

uGuru 1,66-1,68 uGuru 1,64-1,66

DMM 1,705 DMM 1,675

Droop 0,030 V

 

Czyli w ekstremalnym OC Vdroop zaczyna przeszkadzać

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po odinstalowaniu memseta, po załadowaniu sytemu pojawia mi się komunikat "uruchomienie tej aplikacji jest niemożliwe, ponieważ nie można znaleść TVicPort.dll.Ponownie zainstalowanie naprawi problem"

Jak zainstaluje ponownie to komp się od razu wiesza i odpala tylko z awaryjnego.

Jak to gów.... wywalić z systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po odinstalowaniu memseta, po załadowaniu sytemu pojawia mi się komunikat "uruchomienie tej aplikacji jest niemożliwe, ponieważ nie można znaleść TVicPort.dll.Ponownie zainstalowanie naprawi problem"

Jak zainstaluje ponownie to komp się od razu wiesza i odpala tylko z awaryjnego.

Jak to gów.... wywalić z systemu?

Spróbuj tak, odinstaluj program i wywal cały klucz z rejestru :

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\TVicPort

 

Potem reboot i już powinno być OK, choć ja nie mam żadnych problemów z normalną deinstalacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że go tam nie ma (TVicProt.)

 

BTW powiedzcie mi czy ruszacie DDR2 VTT czy zostawiacie to na auto?

Hym dziwna sprawa, u mnie występuje jeszcze ten sterownik w następujących kluczach:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Enum\Root\LEGACY_TVICPORT

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\TVicPort

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet003\Enum\Root\LEGACY_TVICPORT

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet003\Services\TVicPort

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\Root\LEGACY_TVICPORT

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\TVicPort

 

Sprawdź u siebie i spróbuj usunąć, jak to nie pomoże to już kończą mi się pomysły. Natomiast co do DDR2 VTT to ja mam u siebie na AUTO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź u siebie i spróbuj usunąć, jak to nie pomoże to już kończą mi się pomysły. Natomiast co do DDR2 VTT to ja mam u siebie na AUTO.

No znalazłem - wielkie dzięki.

Jest jednak problem - nie mogę tego usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Natomiast co do DDR2 VTT to ja mam u siebie na AUTO.

PO dłuższych bojach z mobo powiem Wam że jej modowanie to strata czasu (no może poza Vmch - pozwala zazwyczaj wyżej i ostrzej puścić memki, może jeszcze poza Vdroopem Vcore). Modowanie chłodzenia - nie dało u mnie nic wartego uwagi (zmiana radiatora na SB, WC na NB, spore chodzenie mosfetów)

Połowa dostępnych do regulacji napięć nie ma u mnie praktycznie żadnego znaczenia (CPUVTT - zero reakcji, podobnie ICHIO, ICH)

Fantastyczne mobo typu weź - załóż dobre chłodzenie - pobenchuj i oddaj :D

Jest całkiem szybkie - ale nie ma znaczenia czy wysokie fsb 1:1 czy wysoko memki na dzielniku - czasy w Pi porównywalne

post-69-1179077874_thumb.jpg

post-69-1179077892_thumb.jpg

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dzielniki 1:1 ,i 4:5 mają taka samą wydajność,a 430fsb jest już wystarczające dla niego :wink: .Zresztą podobna sytuacja jest na p5b-dlx

Jaki używacie soft do monitoringu ujemnych temp?

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dzielniki 1:1 ,i 4:5 mają taka samą wydajność,a 430fsb jest już wystarczające dla niego :wink: .Zresztą podobna sytuacja jest na p5b-dlx

Jaki używacie soft do monitoringu ujemnych temp?

No właśnie raczej nic nie pokazuje - (bios się kończy na +11, Coretemp +7 ...) MBM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vttcpu to napiecie ktore wspomaga prace procka...

Tak to wyjasnil DEVILEK...

Znaczy ze jak zwiekszysz to proc bedzie stabilniejszy. Jak pisze Yotomeczek - on dowod na to nie ma :D

 

Vdrop z miernika:

1.33(co pare sekund 1.32) idle VS 1.32(co kilkanascie sekund 1.31) LOAD

Chyba nie jest zle :P

w biosie ustawiony STOCK - 1.325

 

EDIT:

Szybko sprawdzilem na 2.4 GHz takze 1.38

1.38 Idle - 1.37 STRES

postaram sie cos na wyzszych taktach obadac

 

EDIT 2:

Aby dojsc do wyzszego FSB, zmienilem w uGuru Vdimm na 2.2 - miernik w lape - na slocie jest 2.45 !!!!

Dalem spowrotem 2.1(tak bylo na stock) i jest 2.27, mimo ze z biosu jak bootnelo 2.1 to pokazywalo na slocie 2.1...

Oj dziwne to uGuru....za bardzo OC friendly ;P

 

 

EDIT 3:

3 GHz - 334x9

To samo siedzieje co na stock z Vcore 1.38....

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niom pisali ze ustawianie z windy moze uszkodzic memy, ja tylko z biosu zapodaje, wszelkie proby zrobienia czegos w uguru spod windy koncza sie zwisem

co najlpesze mam z biosu ustawione na memki np 2.2V to w windzie wykrywa mi 1.8V podczas gdy wszystkie inne napiecia mam juz dobrze wykryte :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcin255A

Z 1.38 bede mial okolo 3.4, ale nie chcialo mi sie wiecej zylowac.

 

@genghiskhan

a pomyslec ze jak katowalem cruciale to dawalem im z uGuru 2.5 :P ciekawe ile bylo real :)

a padly na stock...w tydzien po testach

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...