Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

c1e wylacz to przestanie piszczec

Co to to C1E i gdzie to znajdę? Sorry, że sam nie poszukam i ale w robocie jestem, a po miałem płyte na serwis oddać :/ I teraz nie wiem co zrobić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się z kumplem ze sklepu i powiedział, że na nową mi wymienia bo jeszcze się załapuję na to, więc skorzystam z tej opcji. Może akurat trafię na jakiś niepiszczący egzemplarz :] A co do tej opcji o której mówisz, to chętnie zobaczyłbym czy np. działa Raptorowi[/] lub komuś innemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się z kumplem ze sklepu i powiedział, że na nową mi wymienia bo jeszcze się załapuję na to, więc skorzystam z tej opcji. Może akurat trafię na jakiś niepiszczący egzemplarz :] A co do tej opcji o której mówisz, to chętnie zobaczyłbym czy np. działa Raptorowi[/] lub komuś innemu.

U mnie nie piszczy. Nie ma znaczenia czy C1E włączone czy nie. Piszczy a raczej syczy dopiero przy FSB > 500.

Nie robiłem żadnych wyklejanek. mam tylko wiatrak 80 skierowany na PWM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... U mnie zaczęła syczeć od razu jak ją podłączyłem. Wczoraj obejrzałem sobie ten radiator "PULSE" na PWM. Po dość silnym dociśnięciu tego radiatora, syczenie stało się znacznie cichsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem plytki z tematu, czy szczesliwym to sie dopiero okaze :)

Na razie mam male jazdy z raidem pod Vista... najpierw postawilem Viste jedynie na podpietym dysku systemowym, wszystko poinstalowalem, podpinam dwa Samsungi 250GB, tworze macierz RAID0 i [gluteus maximus], przy ladowaniu Visty resecik, nawet do trybu awaryjnego nie da sie wejsc. Odpinam dyski RAID... system sie laduje bez problemu.

 

Wiec od nowa stawiam Viste, tym razem przy podpietych wszystkich dyskach. I bylo wszystko ok do czasu az nie postanowilem zainstalowac sterownikow do plyty glownej i dzwiekowki. Efekt jak wyzej... resecik przy ladowaniu systemu, odpinam RAID'a i wszystkie problemy znikaja.

Dziwna sprawa bo na stronie abita jak byk stoi przy chipset drivers, ze jest support dla Visty.

Ktos sie spotkal z tego typu problemem ? Dodam tylko, ze mam najnowszy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz zainstalowany system na raid czy na osobnym dysku ?

Sprawdziles zaleznosc podloczanych portow sata ?

Ja korzystalem z systemu zainstalowanego na matrycy i dodatkowego dysku - zadnego klopotu nie mialem...

zycze powodzenia

szczesliwie rozstalem sie z tym mobo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja tez mocno skwierczala, do czasu gdy odkleilem maly radiatorek. pisalem o tym gdzies w tym watku. problem od reki sie rozwiazal ;).

 

testuje wlasnie mobo z e66 es. zaraz obacze co mi da odblokowany mnoznik w porownaniu z memkami :). wreszcie jakies sensowne cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja tez mocno skwierczala, do czasu gdy odkleilem maly radiatorek. pisalem o tym gdzies w tym watku. problem od reki sie rozwiazal ;).

 

testuje wlasnie mobo z e66 es. zaraz obacze co mi da odblokowany mnoznik w porownaniu z memkami :). wreszcie jakies sensowne cpu.

Jesteś pewnien że odblokowany :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x11 :D

 

 

 

no bez przesadyzmu ;)... chyba ze mieszanie miedzy 6 a 9 jest w kazdym jednym e66. nie wiem. nigdy innego nie mialem. z reszta, sie nie znam ;).

 

na razie testuje ;).

 

a temat o mobo a nie o cepie ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś wytłumaczenie dlaczego się RAM tak słabo kręci na tym Abicie?

no wiesz jak by to powiedzieć......... rozsądne wypośrodkowanie wydajności z 975 i wys.FSB z 965 w wykonaniu Abita :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p35 wyszlo i teraz bedzie szal na p5k. wszystko na temat. w kwestii mobo nic sie nie zmienilo, to dalej dobra plyta :).

Oczywiście - porządne mobo z niedoróbkami jak każde inne - a ja sprzedaje swoją drugą sztukę (jedna zostawiam :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, to na tej płycie idzie osiągnąć relatywnie wyższe częstotliwości procesora niż na innych płytach (mowa oczywiście o Abicie). Chyba takim typowym przykładem był anandtech jak pamiętam, gdzie procesor poszedł o 300MHz więcej niż na P5B. Może się mylę, ale sprawdzać mi sie nie chce :P Jednak o ile proc idzie wyżej to RAM wręcz przeciwnie. Teraz pytanie: na której platformie idzie uzyskać lepszą wydajność? Tam gdzie proc szybszy a RAM wolniejszy czy tam gdzie jest wręcz przeciwnie. Oczywiście odpowiedź (chyba) jest jednoznaczna, że szybszy procesor to większa wydajność. Jednak chętnie usłyszałbym opinie tych użytkowników którzy znają zjawisko, testowali lub może mają doświadczenie z własnego sprzętu.

 

Przyjmując, że RAM, który posiadam czyli te niebieskie GEIL, na DFI (AM2) chodzą mi na 1000MHz 5-5-5-15, to czy na Abicie będzie ciężko o taki wynik? Dodam, że RAM zmieniać nie zamierzam, więc może złą płytę dobrałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, to na tej płycie idzie osiągnąć relatywnie wyższe częstotliwości procesora niż na innych płytach (mowa oczywiście o Abicie). Chyba takim typowym przykładem był anandtech jak pamiętam, gdzie procesor poszedł o 300MHz więcej niż na P5B. Może się mylę, ale sprawdzać mi sie nie chce :P Jednak o ile proc idzie wyżej to RAM wręcz przeciwnie. Teraz pytanie: na której platformie idzie uzyskać lepszą wydajność? Tam gdzie proc szybszy a RAM wolniejszy czy tam gdzie jest wręcz przeciwnie. Oczywiście odpowiedź (chyba) jest jednoznaczna, że szybszy procesor to większa wydajność. Jednak chętnie usłyszałbym opinie tych użytkowników którzy znają zjawisko, testowali lub może mają doświadczenie z własnego sprzętu.

 

Przyjmując, że RAM, który posiadam czyli te niebieskie GEIL, na DFI (AM2) chodzą mi na 1000MHz 5-5-5-15, to czy na Abicie będzie ciężko o taki wynik? Dodam, że RAM zmieniać nie zamierzam, więc może złą płytę dobrałem?

 

 

 

dobierales mobo do ekstremalnego oc, walki o kazdy punkcik w markach itp, czy moze bezproblemowe mobo do codziennego uzytku? myslisz ze klikajac w okienka badz grajac zauwazysz pare mhz roznicy w lewo czy w prawo? czy moze chcesz miec swiadomosc posiadania da best of da best dla samego posiadania i wpisania cyferek w sygnaturke? codzienne takty a max mozliwosci to dwie rozne sprawy. ochlon ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobierales mobo do ekstremalnego oc, walki o kazdy punkcik w markach itp, czy moze bezproblemowe mobo do codziennego uzytku? myslisz ze klikajac w okienka badz grajac zauwazysz pare mhz roznicy w lewo czy w prawo? czy moze chcesz miec swiadomosc posiadania da best of da best dla samego posiadania i wpisania cyferek w sygnaturke? codzienne takty a max mozliwosci to dwie rozne sprawy. ochlon ;).

Nie skłamię jak powiem, że i jedno, i drugie :P Raczej i tak, i tak zostanę przy tej płycie ;] Byle dali taką co nie piszczy. Na forum Abita jakiś koleś dopiero za 4 razem dostał niepiszczący egzemplarz. Abit się wypowiedział, żeby im piszczące płyty zwracać. No a tak poza tym Quad GT + E6420 + GEIL 1000MHz mnie zadowala. Jeszcze tylko jakąś grafikę wcisnąć i "bedzie" :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja tez skwierczala przerazliwie - odkleilem taki tam maly radiatorek obok pwm'ow i juz jest tak jak byc powinno.

 

poza tym nie narzekam na nic na razie.

 

na memkach mam 1000 na czworkach, procek na razie sie testuje wiec nie powiem nic dopoki nie zawoduje mobo.

 

troche trzezwego spojrzenia na sprawe mhz'ow/cyferek polecam ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale istnieje jeszcze ta świadomość, że wyciskasz do oporu co się da i ta satysfakcja z wyniku :]

Co do radiatora, to sprawdziłem to zanim oddałem do serwisu. Po jego dociśnięciu syczenie zrobiło sie cichsze znacznie, ale dźwięk był zdecydowanie wyższy. No, a że obejmowała mnie jeszcze ta reklamacja zwrotna czy jak to sie tam zwie, to wymienią mi ją na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, to na tej płycie idzie osiągnąć relatywnie wyższe częstotliwości procesora niż na innych płytach (mowa oczywiście o Abicie). Chyba takim typowym przykładem był anandtech jak pamiętam, gdzie procesor poszedł o 300MHz więcej niż na P5B. Może się mylę, ale sprawdzać mi sie nie chce :P Jednak o ile proc idzie wyżej to RAM wręcz przeciwnie. Teraz pytanie: na której platformie idzie uzyskać lepszą wydajność? Tam gdzie proc szybszy a RAM wolniejszy czy tam gdzie jest wręcz przeciwnie. Oczywiście odpowiedź (chyba) jest jednoznaczna, że szybszy procesor to większa wydajność. Jednak chętnie usłyszałbym opinie tych użytkowników którzy znają zjawisko, testowali lub może mają doświadczenie z własnego sprzętu.

300MHz między płytami pod OC to raczej między bajki można włożyć ...

"In our overclocking tests the AB9 QuadGT was absolutely superb and offered the best overall performance even though the ASUS P5B-Deluxe has a 70MHz CPU speed advantage"

Ja powiem tylko że na FC mam na P5W64 wyższe max OC od QuadGT o ok 50MHz (max w Pi 16M - czyli P5w64 4500 a quad ok 4450)

 

P.S.

Zrobiłe Vdroop moda

Działa jak ta lala - w orthosie @ 4200MHz i 1,605 ustawione w biosie daje 1,622 idle i 1,610 load z miernika

PWM dostaje tak po [gluteus maximus] że aż strach

Z potkiem 1k odkręconym na maxa (czyli 1k - najmniejsze działanie moda) droop w Pi jest minimalny i PWM spokojniejsze (0,010V droopa przy liczeniu Pi, przy orthosie ok 0,016V)

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz zainstalowany system na raid czy na osobnym dysku ?

Sprawdziles zaleznosc podloczanych portow sata ?

Ja korzystalem z systemu zainstalowanego na matrycy i dodatkowego dysku - zadnego klopotu nie mialem...

zycze powodzenia

szczesliwie rozstalem sie z tym mobo :D

System jest zainstalowany na osobnym dysku, z portami sie nie bawilem... ogolnie to pod XP jest wszystko ok, a Vista zaczyna sie u mnie kaszanic z raidem po zainstalowaniu chipset drivers ze strony abita.

Do tego jeszcze doszla fatalna jakosc obrazu video (wyprane kolory, kiepska ostrosc + fatalne przejscia tonalne), zarowno na sterownikach visty i ati (tymczasowo x300 :) ) i postanowilem sie na razie pozegnac z najnowszym dzieckiem Billa...

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienią mi ją na nową.

Wymienia czy wymienili? :) Wiele osob narzeka na ta plyte (w tym ja ;) i dlatego zastanawiam sie, jakie sa szanse trafienia egzemplarza wogole nie syczacego, ani po podniesieniu napiecia, ani pod obciazeniem (moj halasuje pod obciazeniem niezaleznie od napiecia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...