Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Wymienia czy wymienili? :) Wiele osob narzeka na ta plyte (w tym ja ;) i dlatego zastanawiam sie, jakie sa szanse trafienia egzemplarza wogole nie syczacego, ani po podniesieniu napiecia, ani pod obciazeniem (moj halasuje pod obciazeniem niezaleznie od napiecia)

No kto ich tam wie, co za płytę miałem. Dziś mi kumpel ze sklepu dzwonił z pytaniem czy chcę wymianę na nowa czy zwrot kasy. Stwierdziłem, żeby dali nową, no bo jak nie ten Quad GT to co (w takiej cenie oczywiście)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kto ich tam wie, co za płytę miałem. Dziś mi kumpel ze sklepu dzwonił z pytaniem czy chcę wymianę na nowa czy zwrot kasy. Stwierdziłem, żeby dali nową, no bo jak nie ten Quad GT to co (w takiej cenie oczywiście)?

Problem w tym, że nie bardzo jest czym quada zastąpić - P35 jest wolniejsze ...

 

 

CPU 4,32Ghz-->1,6V-bardzo ładnie :) jakie masz tempy Na Evapie?(Orange?)

FSB też pikne :)

ok -44 load (Pi)

w Orthosie to szkoda gadać - puściłem @ 4200 to jak zobaczyłem -33 to zatrzymałem :P

PCIE 115MHz (troche wyżej i kontrolery HDD się kładą :/) - może mi się wydaje ale im wyższe PCIE tym wyżej leci FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie bardzo jest czym quada zastąpić - P35 jest wolniejsze ...

ok -44 load (Pi)

w Orthosie to szkoda gadać - puściłem @ 4200 to jak zobaczyłem -33 to zatrzymałem :P

PCIE 115MHz (troche wyżej i kontrolery HDD się kładą :/) - może mi się wydaje ale im wyższe PCIE tym wyżej leci FSB

Orthos to umnie cos koło 4,05GHz realny(przy moim FC).

PCIE dawałem 105,chociaż czytałem na XS ,że dobrze jest dać 100 przy dzielniku 1:1(na DFI),ale najlepiej wypróbować(115)

To nowe CPU czy jeszcze stary E6600?-bardzo fajny. :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wreszcie Quad'a z serwisu, wymiana na nowego, również "made in China". Od razu sprawdziłem na szybko FSB i 510 poleciało więc standardowo, ale co najważniejsze skubaniec jest cichy zarówno bez OC jak i z OC :D . Niestety procka nawet nie wyciągneli z pudełka :mur: . A tak to dalej "stara bida" z pamięciami :cry: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wreszcie Quad'a z serwisu, wymiana na nowego, również "made in China". Od razu sprawdziłem na szybko FSB i 510 poleciało więc standardowo, ale co najważniejsze skubaniec jest cichy zarówno bez OC jak i z OC :D

Ale Ci zazdroszczę :/ Ja oddałem do wymiany na nową i brak w hurtowni, a termin dostawy bliżej nieokreślony ;( Ogólnie dolina :/

 

EDIT:

Skontaktowałem się z przedstawicielem Abita w Polsce. Jeśli ktoś bierze płytę z Actiona, to w ciągu tygodnia powinny się pojawić. Action od miesiąca nic nie zamawiał, jakieś negocjacje trwały i właśnie się dogadali

 

EDIT2:

Jest jakaś lepsza płyta od tej w tej cenie?

Edytowane przez N1CO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolaczam sie do pytania - z tym ze akurat cena niespecjalnie ma dla mnie znaczenie (byle <1000pln) :)

Nie widzę w tej chwili nic sensowniejszego na rynku.

 

>> P5B DLX lepsze od QUADa? żart chyba ....

 

P5B DLX leży u mnie w szafie a QUAD śmiga aż miło :)

 

ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/utilities/uguru/3.104

nie wiem co zmieniono. ktoś coś wie?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na poziomie :D Zakochałeś się w tej Commndo? Człowieku polecasz płytę o 200zł (£35) droższą przy cenie 600zł (£100) :blink: Weź na wstrzymanie, bo jest to śmieszne :lol:

A Ty zakochales sie w QuadGT :?: :lol2: Miales obie i testowales ostrzej :?: Moze jednak marcin255A moze cos wiecej powiedziec skoro mial obie plyty i obie mocno meczyl... Wiec wez na wstrzymanie, bo to jest smieszne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty zakochales sie w QuadGT :?: :lol2: Miales obie i testowales ostrzej :?: Moze jednak marcin255A moze cos wiecej powiedziec skoro mial obie plyty i obie mocno meczyl... Wiec wez na wstrzymanie, bo to jest smieszne :lol:

Jak miło iż również ty raczyłeś się podzielić konkretną i na temat opinią w tym że dziale :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty zakochales sie w QuadGT :?: :lol2: Miales obie i testowales ostrzej :?: Moze jednak marcin255A moze cos wiecej powiedziec skoro mial obie plyty i obie mocno meczyl... Wiec wez na wstrzymanie, bo to jest smieszne :lol:

Hyhy jak zwykle odzywa się obrońca uciśnionych :lol2: Wyniki mojej zapodałem w tym wątku lub w temacie o c2d, więc... Reasumując BEZ jakichkolwiek problemów osiągnąłem maks proca i tyle (tzn. jakieś 3,9GHz). Wytłumacz mi jedno jak można na pytanie odnośnie płyty za 600zł podawać ekwiwalent za 800zł? Na to mogę zrobić to :mur:

 

Nikt tutaj nie broni Quad'a, bo i nie ma czego. Ot zwykła płytka która daje radę z o/c :)

 

A co do marcin255A... To hmm nie mam nic do tego pana, ale jak już kupował Quad'a to był na nie :D Wystarczy poczytać wątek :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo żeby wyrazić opinię to trzeba mieć z tym do czynienia ,byłem sceptyczny do Quada i tyle , trudno znależć alternatywę dla Gt za 400-500 zł z takimi osiągami ,nic na to nie poradzą że porównywalne propozycję są droższe i tyle......

 

Po przetestowaniu paru płytek od P5B ,P5B De Lux . Pw 64 Prof , Copmmando ,po GA DQ6 i tego Abita troszkę mogę porównać.

 

Jak ktoś chce coś tańszego do OC to Ga DS 3-4 ale te wiadomo nie wszystkie ramy lubią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miło iż również ty raczyłeś się podzielić konkretną i na temat opinią w tym że dziale :/

Zaimki zwykle grzecznosciowo piszemy z dużej litery... a "tymże" piszemy razem - to tak na przyszłość :idea:

Hyhy jak zwykle odzywa się obrońca uciśnionych :lol2:

Jak zwykle... obronca ucisnionych... moze i jestem zmeczony ale nie zalapalem o co Ci chodzi :rolleyes:

Wyniki mojej zapodałem w tym wątku lub w temacie o c2d, więc... Reasumując BEZ jakichkolwiek problemów osiągnąłem maks proca i tyle (tzn. jakieś 3,9GHz).

Wynik masz jak najbardziej OK ale nie mow mi, ze tak od razu wszystkim pieknie i bezproblemowo sie podkreca(lo) - ilu to juz plyte sprzedalo w pospiechu w obawie przed calkowita utrata nerwow :wink: :?: Mnie to w sumie wali ile ktos tam sobie podkreca i czy bije tym rekordy, czy tylko patrzy w cyferki w CPU-Z - jesli tylko wlasciciel jest zadowolony, to najwazniejsze :)

Wytłumacz mi jedno jak można na pytanie odnośnie płyty za 600zł podawać ekwiwalent za 800zł? Na to mogę zrobić to :mur:

A to juz pytanie do marcin255A - moze sam Ci odpowie dlaczego tak "zarekomendowal"... Mna przy wyborze kierowalo moze co innego, wiec nie bede odpowiadal za kogos innego :)

Nikt tutaj nie broni Quad'a, bo i nie ma czego. Ot zwykła płytka która daje radę z o/c :)

No daje rade... Gdybym teraz kupowal plyte - niewykluczone, ze wlasnie QuadGT ale zmiana z Commando na QuadGT w moim przypadku nie ma sensu (patrz 2 cytaty wyzej)

A co do marcin255A... To hmm nie mam nic do tego pana, ale jak już kupował Quad'a to był na nie :D Wystarczy poczytać wątek :wink: pzdr

Jesli byl "na nie" to pewnie w duzej mierze pod wplywem lektury tego tematu, gdzie na poczatku kazdy sie nia zachwycal, nie dal zlego slowa powiedziec i byl slepy na wszystkie wynikle w jej uzytkowaniu wady (ktore zostawaly umniejszone do rangi banalu) - co dosc dziwnie kontrastuje z tym, ze teraz niemal kazdy sie jej rownie chetnie pozbywa :) Wystarczy poczytac watek od poczatku (bedac jednak nieco "z boku") :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak baby, cukierkowate paniusie... jeszcze niech ktoras nozka tupnie dla swoich racji... bo to klotnia w ktorej zadne nie ma racji. im szybciej po mesku dacie sobie po razie i zakonczycie ten temat przy piwie, tym lepiej.

 

nie moglem sie powstrzymac.

 

sorry za ot.

 

ja quada zostawiam bo jestem zadowolony. Yoto zostawia, Mardok zostawia. Zulu mial jakas marna sztuke.

 

zmieniajacy to chyba typowi poszukiwacze niewiadomo czego tudziez inni malkontenci.

 

a dyskusja jest w ogole bez sensu. bicie piany niczemu nie sluzy.

 

eot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego to nieważne dawno temu i nie prawda :wink:

 

A co do tego: "Wynik masz jak najbardziej OK ale nie mow mi, ze tak od razu wszystkim pieknie i bezproblemowo sie podkreca(lo)", właśnie problem ze mną taki, że się podkręcało :D Może nie przeszkadzałem płycie, a może jestem taki dobry? :D Mówię jak było, poszedłem za radami bardziej doświadczonych kolegów (yoto i inni), ustawiłem strapa, dałem papu i jechałem z magistralą, aż stanąłem w jakimś tam punkcie, a to, że czasami mobo się dziwnie zachowywało (piski i te sprawy :D )...to norma jakie mobo po o/c nie puszcza bąków :)

 

Jeżeli ktoś zmienia mobo pozostając na tym samym procu/pamięciach/grafie (niepotrzebne skreślić) i nie zamierza brać udziału w jakiś tam wyścigach to imo "bardzo źle robi" :D Wymiana z Quad'a na Commando czy na jakąś inną lub w ruch drugą stronę to strata kasy i tyle (no chyba, że nic nie płacisz wtedy masz nową zabawkę :) ), bo mobo ma nie przeszkadzać w kręceniu procka, a nie uczynić z padaki super selekta :) To tyle :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak baby, cukierkowate paniusie... jeszcze niech ktoras nozka tupnie dla swoich racji... bo to klotnia w ktorej zadne nie ma racji. im szybciej po mesku dacie sobie po razie i zakonczycie ten temat przy piwie, tym lepiej.

 

nie moglem sie powstrzymac.

 

sorry za ot.

 

ja quada zostawiam bo jestem zadowolony. Yoto zostawia, Mardok zostawia. Zulu mial jakas marna sztuke.

 

zmieniajacy to chyba typowi poszukiwacze niewiadomo czego tudziez inni malkontenci.

 

a dyskusja jest w ogole bez sensu. bicie piany niczemu nie sluzy.

 

eot.

Nie da się ukryć że do benchingu to bardzo dobra, bo szybka płyta :D

Ma swoje ułomności ... ale każde mobo je ma

Największą zaletą QuadGT jest wysokie fsb na strapie 1066 - co ciężko pobić nawet wosoko taktowanymi ramami na innych mobasach

Muszę pomęczyć quada na grafie PCI (bo wydaje mi się że może łapać freezy z PCI-E) - niestety temperatury mnie odstręczają od wszelkich działań OC (kompa odkręciłem na maxa :D - robi poniżej specyfikacji )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimek - nie wiem jaki Ty wątek czytałeś ale chyba nie o quadzie. Nikt tu na siłę nie przekonywał, że do quada nie ma się co równać. Ma on swoje wady ale np. u mnie służy on wyłacznie jako platforma testowa więc te najbardziej uciążliwe wady mam gdzieś. To bardzo szybka płyta nie da się ukryć i do "benczingu" jest stowrzona.

Z płyt równych jej "generacją" tylko DFI można brać pod uwagę tylko z jej dostępnością na razie tragedia. Co do nowych wynalazków to za wcześnie jescze na wyroki.

Tak poza tym to swojego quada posłałem do grobu podczas ostatniej przekładki gratów (zakichane PWM na które zawsze zwracałem uwagę :mur: ) i czekam na wymianę z serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo za mocno docisnąłem radiator (mimo podkładek). Musiałem krzywo przykręcać a że sprężynki mam dość twarde to coś delikatnie chrupnęło i było po ptokach. Skrajny PWM się ukruszył - temp. skoczyla do 120*C a pobór prądu z normy w granicach 18A do 34A non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem świerzym posiadaczem Abit - Ab9 Quadgt. Z tego co się orientuje płyta ta posiade kodek dźwięku Realtek ALC888, czy w zwiazku z tym możliwe jest uzyskanie na niej na kablu optycznym dźwieku w standarcie DTS lub Dolby Digital Live

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie płyta generuje dźwięk DTS/DD tylko plik audio bądź np film musi mieć taki format.

Oczywiście że da sie taki sygnał wypuścić na zewnątrz po światłowodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...