Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio też miałem resety... okazało sie, że do FSB 400 jak dotąd mi wystarczało 1,30v tak teraz musze mieć 1,40v ... Cruciale nie chą mi startowac na 1000MHz CL4 ani żadne inne nie ważne jak bardzo podniose napięcie - tylko na zalecanych ustawieniach producenta czyli CL5... zastanawiam sie nad zmianą płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej wina pamięci a nie płyty.

Wszystkich? mało prawdopodobne :?

 

ps. sory nie dopisałem wcześniej, że testowałem kilka różnych zestawów pamięci... a te Cruciale normalnie idą CL4 ale nie na tej płycie.

Edytowane przez sentex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie ustawiasz napięcie dla pamiątek?

Przeciez napisał, że próbował na róznych napięciach. Na temat prowadzenia pamięci przez tą płytę było sporo w tym wątku.

Mozna uzyskać koło 1050-1080 na CL4 ale trzeba sporo voltów.

Nie jest to wina pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wlasnie kupilem sobie ta plytke, mam do tego procka core 2 duo e6600, 8800 GTs 320mb, 2 Gb Ram ddr2, dysk 160 Gb i zasilacz chieftec 450 W. Podłączając wszystko wciskam start na plycie glownej a tu nic, pojawia sie tylko taki kod na początku cyfra 2 a po chwili dwie litery CC. Moj zasilacz posiada tylko 4- pinowy wtyk zasilania a na plycie obok prcesora znajduje sie gniazdo 8 - pinowe. Wlozylem ten 4-pinowy w 8 ale bez zadnych rezultatow dalej ta sama sytuacja. Chodzac po innych forach zauwazylem ze sa osoby ktore maja ten sam zasilacz co ja przy tej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wlasnie kupilem sobie ta plytke, mam do tego procka core 2 duo e6600, 8800 GTs 320mb, 2 Gb Ram ddr2, dysk 160 Gb i zasilacz chieftec 450 W. Podłączając wszystko wciskam start na plycie glownej a tu nic, pojawia sie tylko taki kod na początku cyfra 2 a po chwili dwie litery CC. Moj zasilacz posiada tylko 4- pinowy wtyk zasilania a na plycie obok prcesora znajduje sie gniazdo 8 - pinowe. Wlozylem ten 4-pinowy w 8 ale bez zadnych rezultatow dalej ta sama sytuacja. Chodzac po innych forach zauwazylem ze sa osoby ktore maja ten sam zasilacz co ja przy tej konfiguracji.

 

U mnie czy wtyczka czteropinowa czy ośmio, komp śmiga tak samo, wiec chyba nie tedy droga ...

 

Przy okazji zapytam sie o coś co doprowadza mnie do frustracji bo nie wiem o co biega :mur:

 

Mój hdd przy poprzedniej konfiguracji Dfi ultra D oraz amd 3700+ śmigał idealnie (cisza jak makiem zasiał)

Po przesiadce na Abita załączył mu sie traktor, nie wiem dlaczego sterniki wgrane najnowsze bios 15 ...

Dysk na bank sprawny, testowany rożnymi programami diagnozującymi i wszystko ok.

 

Ma ktoś podobny przypadek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ta informacja CC oznacza C.C. : EZ-CMOS1 Switch is not in normal position czyli z tylu plyty jest maly przelacznik jesli go wcisne to komp powinien ruszyc ?? Czy moze jakas zworka pierdzieli ??

Edytowane przez jaras1415

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czy wtyczka czteropinowa czy ośmio, komp śmiga tak samo, wiec chyba nie tedy droga ...

 

Przy okazji zapytam sie o coś co doprowadza mnie do frustracji bo nie wiem o co biega :mur:

 

Mój hdd przy poprzedniej konfiguracji Dfi ultra D oraz amd 3700+ śmigał idealnie (cisza jak makiem zasiał)

Po przesiadce na Abita załączył mu sie traktor, nie wiem dlaczego sterniki wgrane najnowsze bios 15 ...

Dysk na bank sprawny, testowany rożnymi programami diagnozującymi i wszystko ok.

 

Ma ktoś podobny przypadek ??

 

Czy przy instalacji windy dajecie sterowniki z dyskietki dla Hdd ??

Jesli tak to jest mozliwosc podania takowych z np. pena bo stacji juz nie mam bardzo dlugo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A łączysz dyski w raid? Bo jak nie to nie ma potrzeby instalowania żadnych sterowników.

 

Z pena to tylko z Vistą można instalowac.

 

Dysk jest solo, wiec brak sterów tez nie jest przyczyna, wiec chyba dysk trzeba dać na gwarę i pomyśleć o nowym ... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy instalacji windy dajecie sterowniki z dyskietki dla Hdd ??

Jesli tak to jest mozliwosc podania takowych z np. pena bo stacji juz nie mam bardzo dlugo ...

Ja system starszy niż Vista nie ma możliwości podania sterowników z czego innego niż FDD, można oczywiście zmodyfikować samą płytkę z instalacją systemu i tam dodać sterowniki. Sam miałem kilka dysków na identycznej konfiguracji DFI + SD 3700+ a potem na QuadGT + C2D i żaden nie zaczął pracować "jak traktor" po zmianie platformy. O ile komputer pracuje stabilnie i nie wykazuje żadnych oznak że mu coś dolega i jedynym problemem jest hałas stawiał bym iż właśnie dysk jest winowajcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja system starszy niż Vista nie ma możliwości podania sterowników z czego innego niż FDD, można oczywiście zmodyfikować samą płytkę z instalacją systemu i tam dodać sterowniki. Sam miałem kilka dysków na identycznej konfiguracji DFI + SD 3700+ a potem na QuadGT + C2D i żaden nie zaczął pracować "jak traktor" po zmianie platformy. O ile komputer pracuje stabilnie i nie wykazuje żadnych oznak że mu coś dolega i jedynym problemem jest hałas stawiał bym iż właśnie dysk jest winowajcą.

Ustawienia standardowe, nic nie kręcone obecnie ...

Dysk strasznie mieli podczas oglądania filmu i słuchania mp3 z dysku, podczas odpalania Firefoxa, stronki wolniej sie wczytują itd

Co jakiś czas restarty i jak na moje oko wolniejsza praca, chociaż programy diagnozujące pokazują wartości tylko lekko niższe w porównaniu ze sreenami z poprzedniego configu..

Kilka aplikacji odmówiło współpracy, gdzie wcześniej śmigały idealnie

 

 

Poniżej załączam screeny S.M.A.R.T.a

 

HDD

 

Już o tym pisałem w innym topicu, ale jak na razie nikt niczego sensownego nie napisał, może tu ktoś mnie olśni :)

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia standardowe, nic nie kręcone obecnie ...

Dysk strasznie mieli podczas oglądania filmu i słuchania mp3 z dysku, podczas odpalania Firefoxa, stronki wolniej sie wczytują itd

Co jakiś czas restarty i jak na moje oko wolniejsza praca, chociaż programy diagnozujące pokazują wartości tylko lekko niższe w porównaniu ze sreenami z poprzedniego configu..

Kilka aplikacji odmówiło współpracy, gdzie wcześniej śmigały idealnie

Poniżej załączam screeny S.M.A.R.T.a

 

HDD

 

Już o tym pisałem w innym topicu, ale jak na razie nikt niczego sensownego nie napisał, może tu ktoś mnie olśni :)

 

 

Witam

a nie zapełniłeś czasem dysku do końca ?

U mnie jak zostałem kiedyś zmuszony do zapchania dysku było tak samo.

Nie pamiętam teraz czy pomogło użycie perfektdisk i defragmentacja strefy MFT (czy jakoś tak) czy zmuszony byłem zrobić format

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

a nie zapełniłeś czasem dysku do końca ?

U mnie jak zostałem kiedyś zmuszony do zapchania dysku było tak samo.

Nie pamiętam teraz czy pomogło użycie perfektdisk i defragmentacja strefy MFT (czy jakoś tak) czy zmuszony byłem zrobić format

Pozdrawiam

na dysku jest jeszcze sporo miejsca, wiec to nie to jak sadze, co defragmentacji, to już to przerabiałem Perfektdiskiem i cały czas utrzymuje sie ta sama sytuacja ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A łączysz dyski w raid? Bo jak nie to nie ma potrzeby instalowania żadnych sterowników.

 

Z pena to tylko z Vistą można instalowac.

Jak kontroler w trybie IDE to wtedy bez sterowników.

Jak kontroler AHCI lub RAID wtedy potrzebna dyskietka.

 

Testowane na winxp x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się młodszy brat naszego Quada http://www2.abit.com.tw/page/en/motherboar...&DEFTITLE=Y :)

 

I do kupienia http://www.overclockers.co.uk/showproduct....rodid=MB-138-AB :)

 

Nie chciałem zakładać nowego wątku więc daje tutaj :wink: pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam male pytanie zakupilem sobie wczoraj ta plyte co jest w temacie i Procka Core2 E6850 FSB 1333 i pytanie brzmi czy pojdzie mi ten procek na tej plycie czy musze aktualizacje biosa zrobic ???? mogl by mi ktos pomoc w tym ??? aha i zapomnialem powiedziec ze nie bedzie krecony procek bedzie ustawiony standart 3.0 G

Edytowane przez whpower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak macie poustawiane te opcje w biosie:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

pytam, poniewaz mam E2180 i za "chiny ludowe" nie idzie stabilnie wiecej jak 3200 MHz [dla mnoznika x10]

 

moze mam cos nagrzebane w voltach plyty glownej, ze nie chce wiekszego fsb ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>, czy juz sam nie wiem

 

bios mam najnowszy, plyta kupiona niedawno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się młodszy brat naszego Quada http://www2.abit.com.tw/page/en/motherboar...&DEFTITLE=Y :)

 

I do kupienia http://www.overclockers.co.uk/showproduct....rodid=MB-138-AB :)

 

Nie chciałem zakładać nowego wątku więc daje tutaj :wink: pzdr

Taki temat już pare miesięcy istnieje ;) http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=242653

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma włączone te diody pod płytą? Podobno wkurzające są bo mocno rażą w oczy.

 

A nowy QuadGT nie ma ich wogóle. Czyżby za dużo krytyki było na ten gadżet... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma włączone te diody pod płytą? Podobno wkurzające są bo mocno rażą w oczy.

 

A nowy QuadGT nie ma ich wogóle. Czyżby za dużo krytyki było na ten gadżet... :D

 

Ja mam, mi nie przeszkadzają, taki gadżet, który może być a nie musi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma włączone te diody pod płytą? Podobno wkurzające są bo mocno rażą w oczy.

A nowy QuadGT nie ma ich wogóle. Czyżby za dużo krytyki było na ten gadżet... :D

To była pierwsza rzecz jaką wyłączyłem w Biosie ba nawet przed podpięciem dysków ! Jak dla mnie najgłupszy gadżet na modo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też są wyłączone. Po co z płyty do OC robić choinkę ?

Akurat choinka jest na czasie albo za niedługo będzie... :) urządzenie wielofunkcyjne.

Najgorsze jest to, że po resecie biosu ustawia się w tryb mrugający. Szkoda, że an def nie jest OFF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...