Skocz do zawartości
kabull

Jak wspominasz swojego pierwszego kompa

Jaki byl twoj pierwszy komp?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Jaki byl twoj pierwszy komp?

    • Atari
      17
    • Commodore
      25
    • Spectrum
      4
    • Amstrad
      2
    • Amiga
      9
    • Timex
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy komp to było Atari 800XL. Było to chyba w 88r. Pierwszą gierką w jaką na nim grałem było Henry's Hous o takim małym gostku który skakał po całym domu i nawet była muzyka. O ile pamiętam to hymn wielkiej brytanii. Najbardziej lubiłem te przyciski co były z boku a międzi innymi reset :twisted: . Ale stare dobre czasy 8-bitowców niestety minęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój własny pierwszy komputer to AMIGA 600. Dostałem ją na gwiazdkę 1993 roku. Ta magia gier... Chaos Engine, Global Gladiators, Street Fighter 2, Final Fight, Hollywood Poker Pro...

 

Później była AMIGA 1200

Nastepnie PC - P90

Teraz - konfig poniżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym kompem był p60 jakaś tam płyta 16 mb ram jakiś 1 mb ati

dziękuwka jak na tamteczsy to isty audigy czyli garavis ultra sound (wygląda jak gf4ti 4600) kupiłem go w 95r jak na tamte czasy full wypas idealna cisza (nie było nawet wiatraka od zasilacza).

 

P.S. Wcześniej miałem jesze konsolkę Jamicom czyt. pegazus (orginalny od nintendo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, najpierw bylo Atari... ale mojego ojca, ja mialem 3-4 latka wiec nie wiele z tego wiedzialem. Gralem sobie i tyle. Pozniej atari sniknelo i jak mialem 10 lat dostalem P133, 16 MB RAM (pozniej 48) Ati Mach 64 1 MB (pozniej VooDoo 1 4 MB) i nanim siedzialem dp wakacji 2001 kiedy to zmienilem na to co w podpisie. A w przyszlym tygosniu zmieniam na Epoxa 8RDA+ Athlona 1700+ i 512 DDR.

 

A pierwsza gra w jaka zagralem ... hmm na kompie moim pierwszy to chyba Jazz Jackrabbit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amiga , Chyba 500 czy cos koło tego . Jedyny minus tej kosolki był taki że niektóre gry wczytywały się 10min. Ale naprawde fajnie się gralo , gry wciągały ...... nie to co teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym kompem był p60 jakaś tam płyta 16 mb ram jakiś 1 mb ati

dziękuwka jak na tamteczsy to isty audigy czyli garavis ultra sound (wygląda jak gf4ti 4600) kupiłem go w 95r jak na tamte czasy full wypas idealna cisza (nie było nawet wiatraka od zasilacza).

 

P.S. Wcześniej miałem jesze konsolkę Jamicom czyt. pegazus  (orginalny od nintendo).

Po atarynce miałem 286 z zegarem o ile pamiętam 10Mhz.

a do tego test drive I i II to były gierki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amiga , Chyba 500 czy cos koło tego . Jedyny minus tej kosolki był taki że niektóre gry wczytywały się 10min. Ale naprawde fajnie się gralo , gry wciągały ...... nie to co teraz

Konsolką była dla Ciebie. Ja na mojej słuchałem modułów, bawiłem się File masterem, przeglądałem obrazki, edytowałem pliki, pisałem teksty...

 

 

Aha, przed moją A1200 był jeszcze PC - 286/12Mhz! Hercules Monitor i karta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W atarynce najlepszy był magnetofon i czas oczekiwania na załadowanie się gierki

taaaaa i trzeba bylo stac od tego na odleglosc 2m zeby sie nic nie spieprzylo przy wgrywaniu :D

 

ja mialem ZX-Spectruma i nadal go mam gdzies. moja pierwsza gierka na tym kompie byla gra o nazwie Trap door - jakas przygodowka gdzie byla gadajaca czasszka :D buehehehe pamietam jeszcze ze moj tatko nagrywal kasety z grami jak w radio puszczali :D heheeheh istny free ware

 

pozniej byl 286 z overclockingiem ;) przy wcisnieciu Turbo sam sie podkrecal hehehe

 

nastepnie byl chba jakis AMD'ek 133 z virge'em voodo 1 i 96EDO SIMM (do teraz je mam i sa spora kase warte- 4 x32 MB !!)- wtedy bylem krolem podworka - pamietam ze pentium 166 MMX wtedy wchodzil i nie byl nawet jeszcze wyceniony

 

pozniej wielka pauza i przysedl mi 233 MMX z rivka 128 ZX - wykrecilem go na 312 bodajze

 

nastepnie Duron 750 ktory mi splonal i na pokladzie byla rivka2 m64 i potem geforce2 mx200 :lol:

 

nastepnie 1600+ - splonal (titan spadl - zerwal mi plastik na sockecie w moim starym ECS'ie)

 

nastepnie 1800+ - sprzedalem po 2 dniach jak mi uznali gwarancje za poprzeedniki i w zamian dali mi 1700+ 0,13u B0

 

teraz mam sprzet taki jak w podpisie :D

 

ufff troszke sie rozpisalem ale mam sentyment do sprzedtu ktory posiadalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym kompem było atarii, no jeśli to komputer :) No :>

 

Ja go przaktycznie nie pamietam 0 byłem za młody :)

Za to ojciec z braciakiem pamietają go dobrze bo pocinali w gry na nim dniami i nocami :)

 

następnym był pc'et :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W atarynce najlepszy był magnetofon i czas oczekiwania na załadowanie się gierki

taaaaa i trzeba bylo stac od tego na odleglosc 2m zeby sie nic nie spieprzylo przy wgrywaniu :D

 

ja mialem ZX-Spectruma i nadal go mam gdzies. moja pierwsza gierka na tym kompie byla gra o nazwie Trap door - jakas przygodowka gdzie byla gadajaca czasszka :D buehehehe pamietam jeszcze ze moj tatko nagrywal kasety z grami jak w radio puszczali :D heheeheh istny free ware

 

pozniej byl 286 z overclockingiem ;) przy wcisnieciu Turbo sam sie podkrecal hehehe

 

nastepnie byl chba jakis AMD'ek 133 z virge'em voodo 1 i 96EDO SIMM (do teraz je mam i sa spora kase warte- 4 x32 MB !!)- wtedy bylem krolem podworka - pamietam ze pentium 166 MMX wtedy wchodzil i nie byl nawet jeszcze wyceniony

 

pozniej wielka pauza i przysedl mi 233 MMX z rivka 128 ZX - wykrecilem go na 312 bodajze

 

nastepnie Duron 750 ktory mi splonal i na pokladzie byla rivka2 m64 i potem geforce2 mx200 :lol:

 

nastepnie 1600+ - splonal (titan spadl - zerwal mi plastik na sockecie w moim starym ECS'ie)

 

nastepnie 1800+ - sprzedalem po 2 dniach jak mi uznali gwarancje za poprzeedniki i w zamian dali mi 1700+ 0,13u B0

 

teraz mam sprzet taki jak w podpisie :D

 

ufff troszke sie rozpisalem ale mam sentyment do sprzedtu ktory posiadalem

Pamiętam te audycje w radiu co puszczali programy na atarynkę lub commodore. Puszczali w nich te .[ciach] piski a chyba nawet raz to nagrałem :lol: . Chyba nawet zostało mi parę kaset po atarynce czasami fajnie jest ich posłuchać :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to były czasy :>

 

Atari 130xe o ile dobrze pamiętam + stacja dysków! :>

 

P60 chyba 16mb ramu cd 2x sb to chyba jakiś audio galaxy nie pamitam dawno było...

 

P200 64 ramu s3 trio potem chyba riva 4mb

 

P3 450 128mb ramu ati rage 128 który padł po 2 tygodniach ale dali mi nowego bez vivo.... potem riva tnt2 ultra jescze ją mam a lepszej rivy nei widziałem :) ale płyta w tym kompie to jakieś soyo które było tragiczne...

 

No teraz tak ajk w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atari 65xe + magnetofon xc12 = pelny odjazd

 

do tej pory czasem odpalam world karate championship na emulatorku - miodzio  :lol:  :lol:

atari 65xe + stacja dyskow CALIFORNIA = odjazd hyhy mialem cos takiego no i do tego calego zestawoo monitor 14'' zielony :D :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza była mydelniczka c64 ze stacją dysków i kolorowym monitorem

-> full wypas 8)

póżniej p166mmx, dwa giga twardego 32 megsów ramu na simach, ATI mach64 i muza mozart

-> też full wypas 8)

p200mmx

 

p3 600,128 ramu, WD wd caviar 7200, riva tnt 2 pro z gigabyte, bx2000+

gigabyte, sb 1024 live ( nam go do dziś ), zoltrix cobra, daewoo 529

 

p3 500, gf 2 mx -> bo zjarałem sześćsetkę

 

p3 700, abit bx7, 256 ram, zoltrix sagitta -> bo zjarałem pięćsetkę i płytę

 

p4 1500@1900, hpt 370+2x20 GB szajsung, 384 ramu, gf4mx prolinka, tv pak prolinka, EIZO, compaq v92 modem, canon 650 cu, hp 930c, nieśmiertelny live, d-link fast ethernet, 20 GB caviara w szufladzie, hec 300W, BUDA COMPAQ PROLIANT 1000

 

aż się łezka w oku kręci jak pomyślę o c64 :cry: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W atarynce najlepszy był magnetofon i czas oczekiwania na załadowanie się gierki

taaaaa i trzeba bylo stac od tego na odleglosc 2m zeby sie nic nie spieprzylo przy wgrywaniu :D

 

ja mialem ZX-Spectruma i nadal go mam gdzies. moja pierwsza gierka na tym kompie byla gra o nazwie Trap door - jakas przygodowka gdzie byla gadajaca czasszka :D buehehehe pamietam jeszcze ze moj tatko nagrywal kasety z grami jak w radio puszczali :D heheeheh istny free ware

 

Heh, a już myślałem, że nikt nie miał Spectruma oprócz mnie... to był sprzęt! Wszystko w klawiaturze, żadnych dodatkowych magnetofonów czy o coś... cool czarny kolor...

Pamiętam, jak przepisywałem gierki z czasopism... po 10 stron kodu, tylko po to, zeby pograć pare godzinek... ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...