Skocz do zawartości
DetektyFF

>> Samsung 931bw (19" Panorama) <<

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj monitorek doszedł :). Po przesiadce z 15" CRT doznałem szoku. Kolorki i kontrast świetne. Wspaniały monitor. Myślę, że najlepsza panorama w swoej cenie B).

Narazie mam podpięte przez D-sub (stara k. graficzna). Gdy skompletuje cały nowy zestaw, zobaczę czy u mnie będą występować problemy z DVI na 75Hz.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś doszedł do mnie w/w monitor :D

Jak na razie idealnie, zero badów, odswierzanie przy rekomendowanej rodzialce 75Hz

 

mam dość lamerskie pytanie czym sie różni kabel D-sub od DVI, standardowo przy crt byl D-sub ??

Trzeba cos zmienic w ustawieniach grafy aby to drugi kabel zadziała, ja jak podłączyłem to ujrzałem tylko czerń.

W komplecie były dwa kable, końcówki białe i niebieskie, które maja być prawidłowo podpięte, moj pierwszy Lcd, wiec wybaczcie, ale gdzieś musiałem sie oto zapytać ...

 

Byłbym jeszcze zobowiązany za podzielenie sie waszymi ustawieniami tego monitora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepny mail z Samsunga:

 

Serdecznie dziękujemy za kontakt.

W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

 

Odświeżanie 75 Hz jest możliwe tylko na złączu analogowym - RGB.

Na złączu DVI jest możliwość ustawienia maksymalnie 60 Hz.

Jest to cecha użytkowa wszystkich monitorów LCD firmy Samsung.

 

 

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

 

Z poważaniem

 

Konsultant : Michał , Królak

Samsung Electronics Polska Sp. zo.o.

Centrum Obsługi Klienta

Tel.: 0 801 801 881

Fax: 0 (22) 607 4448

Witryna: www.samsung.pl

 

Ktos tu mija sie z prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos u kogo dziala 75 Hz na 1440x900 po DVI wrzuci tu fotki ekranu z wlaczonym "MENU" monitora gdzie jest info o typie podlaczenia, rozdzialce i odswiezaniu. Wysle fotki do Samsunga i zobaczymy co odpisza.

 

Czytałem że tam w serwisie Samsunga to raczej geniusze nie pracują.

 

Właśnie przed chwilą zamówiłem Samsung 931bw w Agito, teraz aktualnie posiadam Iyame Pro Lite E380S 15 cali, swego czasu bardzo chwalony produkt.

 

Nie wiedziałem czy wybrać panoramę LG czy Samsunga, ale bardziej od strony estetyki spodobał mi się Samsung no i ponoć ma świetne kolory jak na typ zastosowanej matrycy.

 

Tylko martwię się o te cholerne wypalone piksele, bo gwarancja Samsunga nie jest taka dobra jak LG.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - mi 'działa' 75Hz na pulpicie , ale tylko do ponownego uruchomienia komputera. Potem zamiast pulpitu mam czarny ekran, a info w monitorze pokazuje rozdziałkę typu 460x320 (nie pamiętam teraz już). Ratuje tylko zmiana w trybie awaryjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - mi 'działa' 75Hz na pulpicie , ale tylko do ponownego uruchomienia komputera. Potem zamiast pulpitu mam czarny ekran, a info w monitorze pokazuje rozdziałkę typu 460x320 (nie pamiętam teraz już). Ratuje tylko zmiana w trybie awaryjnym.

Ano wlaśnie, tak to mnie też działa. Po restarcie kompa też mam czarny ekran i ratuje tylko zmiana w trybie awaryjnym. Chodzi oto czy u kogoś działa 75 Hz przy 1440x900 po restarcie i czy w menu monitora pokazuje się takie ustawienie. Kilka osób twierdziło, że im działa na DVI, ale dla pewności niech sprawdzą jak jest po restarcie i wtedy napiszą co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem to cudo. Naprawdę estetyka tego monitora to jego wielki plus. Pięknie lakierowany, ładna podstawa.

 

W pudełku dostałem kabel DVI co mnie niezmiernie ucieszyło bo już szykował mi się wydatek 50 zl albo i więcej na ten kabel, a tak jest jest w zestawie. Duży plus dla samsunga.

 

75 Hz nie działa na kablu DVI, przełączyłem na 60 Hz i wszystko gra.

 

Niestety trafił mi się padnięty subpiksel który pojawił się jakieś 20 minut po włączeniu monitora. Z początku byłem trochę zły, ale teraz w ogóle nie zauważam tego subpiksela, więc nie będę reklamował, szkoda zachodu.

 

Na czerwonym nie widać go zupełnie, na szarym słabo, najwięcej na zielonym i trochę mniej na niebieskim. Więc z tego by wynikało że czerwony świeci bez przerwy. Ale trzeba się dobrze wpatrzyć żeby to w ogóle zauważyć.

 

Grałem w call of duty2 w multiplaer, o matko, teraz wiem że że tradycyjne monitory nie nadają się do gier-Tylko panorama :blink: , strony internetowe przegląda się bardzo dobrze.

 

Monitor dobrze trzyma parametry obrazu nawet wtedy jak obniżymy kontrast i jasność do 20. ( tak mam go ustawionego na czytanie aby nie męczyć wzroku)

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez izar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ten monitor już ponad tydzień i jestem ogólnie zadowolony.Najbardziej denerwująca wadą jest słaby kąt w pionie.Mam monitor na nadstawce na biurku i gdy sie kładę na łóżku to słabo widać .Monitor mam wysoko i muszę go stawiać niżej jak oglądam filmy.co do rozdzielczości to ustawioną mam 1440 X 900 przy 75hz i nie mam żadnych kłopotów.cały czas pracuje na tej rozdzielczości i wszystko ok .wydaje mi się że Ci co maja z tym problemy powinni zwrócić uwagę na swoje karty graficzne.ja pracuje na Asusie En 7600gs 256mb.Wydaje mi się że to zależy wszystko od karty graficznej.jak narazie zero bad pixelów .mam nadzieje że tak zostanie.jak jakieś pytania nr.gg 8486414 .a i kabel dvi w komplecie .

 

Ano wlaśnie, tak to mnie też działa. Po restarcie kompa też mam czarny ekran i ratuje tylko zmiana w trybie awaryjnym. Chodzi oto czy u kogoś działa 75 Hz przy 1440x900 po restarcie i czy w menu monitora pokazuje się takie ustawienie. Kilka osób twierdziło, że im działa na DVI, ale dla pewności niech sprawdzą jak jest po restarcie i wtedy napiszą co i jak.

 

chodzi na 100% mi już ponad tydzień .wszystko ok po restarcie też przez tydzien restartowałem komputer z 20 razy i nic .rozdzielczość 1440 na 900 przy 75 hz normalnie na nim działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest, niby tylko dual link może obsługiwać 75 Hz w duzych rozdzielczosciach. Ja miałem single link i nie mogłem uzyskać 75 Hz w 1440x900. W piatek oddałem monitor powołując się na 'niezgodność towaru z umowa". Dzisiaj dostałem telefon, że mam odebrać nowy. Zobaczymy jak będzie z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale brednia

Może i brednia, jeżeli twierdzisz, że jest inaczej to nas uświadom.

Ja z Samsunga dostałem takie info:

Serdecznie dziękujemy za kontakt.

W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

 

W złączach DVI prędkość przesyłu danych wynosi 3,7Gbit/s (przy jednym

kanale) i 7,4Gbit/s (przy dwóch)

Na pojedyńczym kanale jest obsługiwana wysoka rozdzielczość, ale przy

odświeżaniu 60Hz Szybsze odświeżanie (75Hz) musi być raczej obsługiwane

przez podwójny kanał.

Na rysunku, który przesyłam w załączeniu widać, który kabel DVI jest

jedno, a który dwukanałowy. DVI-D jest cyfrowe - o tym mowa.

Obsługa w bardzo dużym stopniu zależy od karty graficznej, która

znajduje się w Pana komputerze.

 

 

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

 

Z poważaniem

 

Konsultant : Mariusz , Gabler

Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

Centrum Obsługi Klienta

Tel.: 0 801 801 881

Fax: 0 (22) 607 44 48

Witryna: www.samsung.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejednokrotnie już Ci "spece" ... "renomowanych" firm pokazali że niewiele wiedzą/mają błędne informacje :-P

 

Transmitery DVI są taktowane z częstotliwością 165 Mhz ( w gorszych konstrukcjach ~143 np. niektóre modele nVidia miały tylko słabszy transmiter albo jeden 165 a drugi [drugie łącze] ~143 ) [te 3,7 G na link to prawda]... ale:

 

Biorąc pod uwagę że blanking 5% jest już standardem to na Single link DVI 165 Mhz możemy uzyskać 1440x900 x120 [Hz] x 1,05 [blank] czyli praktycznie 120 Hz ... a nie jak twierdzą max 60hz ...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić ten monitor ale to tak jak z niektórymi laptopami kąt w pionie jest tak daremy, że wystarczy aby ktoś usiadł 10 cm wyższy i już musi bawić się w podwyższanie stojaka! Przy biurku ok, przy o 30 cm niższej kanapie i oglądanie odpada! Kto robi takie monitory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić ten monitor ale to tak jak z niektórymi laptopami kąt w pionie jest tak daremy, że wystarczy aby ktoś usiadł 10 cm wyższy i już musi bawić się w podwyższanie stojaka! Przy biurku ok, przy o 30 cm niższej kanapie i oglądanie odpada! Kto robi takie monitory?

Jak chcesz wyraźnie lepszy kąt to pozostaje S-PVA i S-IPS ...bo MVA/P-MVA/A-MVA mają niewiele lepsze kąty ( srebrzenie/spadek kontrastu po niewielkim wychyleniu ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem nowy monitor, też na matrycy A i coś chyba jest nie tak.

Przy przegladaniu netu np. jakiegoś forum przy przewijaniu strony z tematami kwadraciki z ilością stron zostawiają za sobą jakąś seledynową poświatę, a po wejściu w temat, ramki np. z cytatami zostawiają za sobą na moment przy przewijaniu fioletową poświatę. Dzieje się tak przy odcieniach białego i jasno niebieskiego koloru. Tak chyba nie powinno być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

]Witam wszystkich użytkowników SAMSUNGA 206BW

 

Chcę się dowiedzieć jak się sprawują Wam te monitorki. Jestem na kupnie 20 calowego (parametrami nie różni się chyba niczym od 19). Jak z tym kontrastem to jest, czy faktycznie ten dynamiczny 2000:1 to coś daje, czy wogóle kontrast jest wporządku?

 

Proszę o wszelkie opinie na temat tego monitorka jak można. Z góry dzięki wielkie,

 

Pozdr, Piotr :)

GG 3295500

Skype: power-123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie, mam kupiony monitorek 931bw jest tam dołączony program natural color pro, windows pokazuje mi blad przy instalacji :/ czy ten program jest bardzo potrzebny do czego on służy ?

 

jeszcze jedno pytanie przy oglądaniu filmów są dwa czarne paski z góry i dołu dlaczego? przecież to panoramiczny monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

 

Miał bym wielką prośbę do osób które posiadają monitorek

Czy może ktoś sprawdzić czy dział na rozdziałce 1360x768 lub 1280x768

oraz jak to wygląda.

 

Będe wdzieczny za odpowiedz

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie, mam kupiony monitorek 931bw jest tam dołączony program natural color pro, windows pokazuje mi blad przy instalacji :/ czy ten program jest bardzo potrzebny do czego on służy ?

 

jeszcze jedno pytanie przy oglądaniu filmów są dwa czarne paski z góry i dołu dlaczego? przecież to panoramiczny monitor?

Jak dorwiesz film z ratio obrazu 16:10 to na panoramie nie będziesz miał pasów a na "kwadracie" (4:3, 5:4) będą pasy. Generalnie na panoramie zawsze będziesz miał mniejsze pasy niż na normalnym monitorze.

 

Co do Natural Color Pro - ja nie używam, nie wyskoczył mi żaden błąd przy instalacji, ale odinstalowałem, bo to się chyba do niczego nie przydaje.

 

Miał bym wielką prośbę do osób które posiadają monitorek

Czy może ktoś sprawdzić czy dział na rozdziałce 1360x768 lub 1280x768

oraz jak to wygląda.

Przez weekend nie mam dostępu do monitora, ale w poniedziałek sprawdzę.. chyba że ktoś mnie ubiegnie. Z tego co pamiętam da się odpalić wszystkie rozdziałki poniżej natywnej, wyglądają różnie - jedne gorzej, innej lepiej - zależy to też od danej gry, czy czegokolwiek co będziesz w tej rozdziałce odpalał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... monitorem 931BW cieszyłem się 5 dni i pojawiła się zmora użytkownika LCD - bad pixel. Ale jakiś taki dziwny - koloru szarego. Nie moge określić jego rozmiaru, gdyż teroretycznie pominien mieć 1x1. A na moje oko ma az 2x2. Nie wiecie może czy jest jakiś program, który sam by określał rodzje błędów. W sumie to jeszcze nic straconego, gdyż moge odesłać monitor w ciągu 10 dni od daty zakupu. A może jednak ktoś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beriam:

Czym go tak porysowałeś? Ja mam swój 2,5 miecha i na obudowie ani jednej ryski. Za to odkurzam go co ~2 dni, bo strasznie ciągnie kurz.

 

 

 

Matek1:

Miał bym wielką prośbę do osób które posiadają monitorek

Czy może ktoś sprawdzić czy dział na rozdziałce 1360x768 lub 1280x768

oraz jak to wygląda.

Przez weekend nie mam dostępu do monitora, ale w poniedziałek sprawdzę.. chyba że ktoś mnie ubiegnie. Z tego co pamiętam da się odpalić wszystkie rozdziałki poniżej natywnej, wyglądają różnie - jedne gorzej, innej lepiej - zależy to też od danej gry, czy czegokolwiek co będziesz w tej rozdziałce odpalał.

 

Poprzestawiałem rozdziałki i (patrzyłem tylko na pulpit): 1360x768 - wyświetliło mi w "obciętym obrazie", ze wszystkich stron było czarne tło. Podejrzewam, że to kwestia sterowników - da się pewnie ustawić rozciągnięcie na cały ekran. 1280x768 - wyświetliło się na pełnym ekranie, wszystko jest większe niż na natywnej, ale też trochę bardziej rozmyte. Mimo wszystko nie wygląda tak źle. Poza tym gry, filmy i inne cuda skalują się lepiej niż pulpit ;)

Dzieki, mam jeszcze jeden problem dlaczego na pasku zadań zminimalizowane okienka wyswietlaja mi sie tylko do polowy paska narzedzi ? a nie na calej dlugosci ?

:0 Nie mam pojęcia, u mnie wyświetlają się na całej długości paska, niezależnie od rozdzielczości.

 

 

DziubekR1:

Panowie, powiedzcie mi jak ten monitor ma sie do modelu 940BW ? 940BW byl ostatnio w Avansie za 699zl, wiec to juz jest naprawde swietna cena, ale nie wiem czy nie dorzucic do tego 931BW. Jak sie ma porownanie tych dwoch modeli ?

Z tego co dowiedziałem się czytając forum, to różnią się one reprodukcją kolorów. Odnośnie 931 ludzie używali określeń typu "najlepsze kolory na TN", "najszybsza panorama", czego nikt nie mówił już o 940. A tutaj tematy o 940:

Samsung 940bw

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=229245

Samsung Sm940bw, ma ktoś?

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=221134&st=0

Problem Samsung 940bw Panorama 19, kolory

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=225431

 

A jak zajrzy tu Kyle, to on Ci na odpowie, czym one dokładnie się różnią ;)

 

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-931BW jest szybszy od 940BW

-bardzo dobrze wypada jak na TN w zakresie reprodukcji kolorów ( po kalibracji dE po kalibracji poniżej 2 ale bez kalibrowania i tak wypada nieźle)

-oba mają FRC ale wszystko wskazuje na to że 931BW ma HI-FRC ( symulowane jest z 262tys kolorów 16,7 a nie 16,2 jak ma to miejsce w 940 BW - choć to raczej subtelna różnica w ściśle określonych odcieniach )

-jeśli chodzi o kontrast to te 2000:1 [określenie dynamiczny to marketingowy bełkot] w 931BW można między bajki włożyć i jeśli jest różnica w stosunku do 940BW to subtelna - może gdyby postawić jeden obok drugiego to dałoby się to zauważyć

 

940 natomiast wygrywa wyglądem ;) .... tak na mój gust

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...