Skocz do zawartości
DetektyFF

>> Samsung 931bw (19" Panorama) <<

Rekomendowane odpowiedzi

Pawel7332 - ja podłączę 360tke za ok. 2 tygodnie, więc jeśli to nie będzie dla Ciebie za późno to dam Ci znać :) Jedyną wadą komputerowych LCD jest ich aspect ratio - 16:10 zamiast spotykanego w telewizorach 16:9 - Microsoft nie wprowadził supportu dla 16:10 (póki co na ten temat milczy), więc obraz jest rozciągnięty nieco w pionie.

 

darkx - u mnie na ATI robi się to tak: pulpit > właściwości > ustawienia > zaawansowane > ekrany > klikasz na ikonę swojego monitora > opcja 'skaluj obraz do rozmiarów ekranu'.

Szkoda tylko, że ta opcja działa w cały świat. Ustawiam 1280x720 - pulpit wyświetla się w 'kopercie', ustawie 1024x768 - rozciąga się, mimo przestawienia odpowiedniej opcji. W grach zawsze się rozciąga, chyba że gra ma opcje gry w oknie - poszukaj na forach, pewnie coś się dopisuje do linii komend. Albo spróbuj podłączyć na DSUB?

 

btw. kur*a, wyskoczył mi czarny pixel, jakieś 5mm od dołu ekranu, zaraz nad literką "U" w napisie "SAMSUNG" ;) Trzeba się mocno przyglądać żeby go dojrzeć, a poza tym, pasek zadań mam czarny więc widać go tylko jak wklepię nos w monitor podczas grania.

..ale niesmak trochę jest.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja porusze troche kwestie estetyczna ponieważ chce zakupic ten monitor w najblizszym czasie.

Mianowicie chodzi o to ze wczoraj widziałem ten monitor w Vobisie i co mi sie nie spodobało w nim to ta swiecąca obudowa, swiecl sie on na wystawie jak psu ####.... nie wiem czy to jest kwestia tego ze polka byla mocno naswietlana z góry czy co? To w takim razie jak on spisuje sie na biurku? nie odbija swiatla wieczorem od lampki czy cos?

 

Pozatym obraz ma naprawdę ładny i swietnie sie prezentuje, moim zdaniem najbardziej nowoczesny monitor na rynku B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumis88Krk - mi ta ramka w niczym nie przeszkadza. Tak jak napisałes, pewnie to kwestia oświetlenia. Od kilku dni przy nim siedze i jakoś nie zwracam uwagi na to, że obudowa jest świecąca a nie matowa :) pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sorrki że piszę w temacie poświęconym 931BW ale odnośnie 206BW niewiele się dzieje a mam kilka spraw.

 

Podświetlenie matrycy psuje cały efekt, wieczorem "czarny" jest granatowy:( Moze jak wgram jakis profil to sie to zmieni choć w to wątpie. Nawet ran jak odpaliłem kompa w mopmencie ładowania XP tło (CZANE) zabija swoja jasnością. Czy to juz jest taka charakterystyka matryc NT? Jesli tak to szybko sie bede musiał przesiąść na ...? pva? Jest to mój pierwszy lcd a przeciez nie jestem wymagajacym userem Czy może jest jakas opcja która powinienem wyłaczyć ? Jakiś kontrast tylko gdzie skoro juz wszystkie ustawienia przeleciałem.

 

Help'a Panowie bo lcd poleci przez okno

 

Czy moze mam właczony kontrast 3000:1?

Przez chwilę pograłem w Stalkera i jak sie okazało regulacja jasności w grze nie działa ;( Dlaczego??? :mur:

Edytowane przez Olkov27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sorrki że piszę w temacie poświęconym 931BW ale odnośnie 206BW niewiele się dzieje a mam kilka spraw.

 

Podświetlenie matrycy psuje cały efekt, wieczorem "czarny" jest granatowy:( Moze jak wgram jakis profil to sie to zmieni choć w to wątpie. Nawet ran jak odpaliłem kompa w mopmencie ładowania XP tło (CZANE) zabija swoja jasnością. Czy to juz jest taka charakterystyka matryc NT? Jesli tak to szybko sie bede musiał przesiąść na ...? pva? Jest to mój pierwszy lcd a przeciez nie jestem wymagajacym userem Czy może jest jakas opcja która powinienem wyłaczyć ? Jakiś kontrast tylko gdzie skoro juz wszystkie ustawienia przeleciałem.

 

Help'a Panowie bo lcd poleci przez okno

 

Grałem tylko w Stalkera i regulacja jasności w grze nie działa ;( Dlaczego???

to co sie dzieje z czarnym zalezy od ustawienia JASNOŚCI, lub funkcji dynamiczny kontast

mam nadzieje ze nie pracujesz na ustawieniach Jasność 100% kontrast 10 :)

podaj jak masz ustawione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co sie dzieje z czarnym zalezy od ustawienia JASNOŚCI, lub funkcji dynamiczny kontast

mam nadzieje ze nie pracujesz na ustawieniach Jasność 100% kontrast 10 :)

podaj jak masz ustawione...

jasność 20 kontrast 80

czy sie wyłącza dynamiczny kontrast? jaka jest to funkcja?

Edytowane przez Olkov27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasność 20 kontrast 80

czy sie wyłącza dynamiczny kontrast? jaka jest to funkcja?

gdzieś tam musi być w menu sprawdź czy jest włączona czy nie a jesli to nie pomoze to tak musi być i czerni nie zmienisz - pozostaje tylko PVA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś tam musi być w menu sprawdź czy jest włączona czy nie a jesli to nie pomoze to tak musi być i czerni nie zmienisz - pozostaje tylko PVA :)

jak ta opcja sie nazywa? bo chyba juz wszystko przeleciałem :( czy moze w ustawieniach serwisowych cos mozna zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darkx - u mnie na ATI robi się to tak: pulpit > właściwości > ustawienia > zaawansowane > ekrany > klikasz na ikonę swojego monitora > opcja 'skaluj obraz do rozmiarów ekranu'.

Szkoda tylko, że ta opcja działa w cały świat. Ustawiam 1280x720 - pulpit wyświetla się w 'kopercie', ustawie 1024x768 - rozciąga się, mimo przestawienia odpowiedniej opcji. W grach zawsze się rozciąga, chyba że gra ma opcje gry w oknie - poszukaj na forach, pewnie coś się dopisuje do linii komend. Albo spróbuj podłączyć na DSUB?

 

btw. kur*a, wyskoczył mi czarny pixel, jakieś 5mm od dołu ekranu, zaraz nad literką "U" w napisie "SAMSUNG" ;) Trzeba się mocno przyglądać żeby go dojrzeć, a poza tym, pasek zadań mam czarny więc widać go tylko jak wklepię nos w monitor podczas grania.

..ale niesmak trochę jest.. :/

U mnie dzieje sie dokladnie to samo, a na dsub nie przejdę, bo nie po to doplacalem do lcd z tym wejsciem, zeby siedziec na analogowym ;) Chociaz z tego co wyczytalem, na dsub w ogole nie ma mozliwosci skalowania obrazu. No coz, pozostaje mi przyzwyczaic się do tego, nie jest to jakieś strasznie denerwujące.

 

Co do badów - u mnie póki co (od tygodnia) zadnego - mam nadzieję, że juz mnie zadna niespodzianka nie spotka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ta opcja sie nazywa? bo chyba juz wszystko przeleciałem :( czy moze w ustawieniach serwisowych cos mozna zmienić?

MENU > COLOR > MAGIC COLOR > Off/Demo/Full/Intelligent - chyba o to Ci chodzi? Jeśli nie, to faktycznie - innej opcji nie ma :)

 

Ja mam to wyłączone i do internetu używam ustawień: BRI 7, CON 47 (lubię siódemkę :D), kolory na COOL.

 

 

Aha, ramka absolutnie nie przeszkadza w czymkolwiek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka opcja jak Dynamic Contrast jest do wyboru w menu MagicBright (na obudowie strzałeczka w dół v) Ale to raczej nie stanowi problemu bo domyślnie jest chyba Custom.

Co do martwych pixeli - http://youtube.com/watch?v=liMySLZkF5o (uwaga na oczy, ostrzegam osoby cierpiące na epilepsje ;)) ktoś testował coś takiego ? W komentarzach niektórzy piszą, że pomaga :o ja w to wątpię..

Edytowane przez run.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

mam mały problem z minitorem , nie tyle co z monitorem a co z jego oprogramowaniem a mianowicie chodzi mi tu o "MagicTune Premium" ten programik umnie nie działa(nawet ten sciagniety z netu) niewiem czy sciagam zła wersje czy poprostu to cos z moim systemem prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyskakuje mi że "This Computer system does not suppot MagicTune.

 

 

wersje programu mam 1.0.56

 

Nazwa systemu operacyjnego Microsoft Windows XP Home Edition

Wersja 5.1.2600 Dodatek Service Pack 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i 931BW trafił w moje łapki.

Ale... Gry, filmy, pięknie.

W windzie natomiast czcionki wyglądają beznadziejnie i nieczytelnie.

Przy drobnych literkach, jak np. na stronie http://gothic.gram.pl/ ledwo co widać, a wzrok trzeba wyostrzać żeby coś zobaczyć. Natomiast na np. http://forum.andeeria.pl/index.php kolory są tak beznadziejne, że aż boli.

Na podobnej ponoramce 19", tyle że Asusa u kolegi, nie ma tego problemu, wszystko jest czytelne, niemal jak na CRT.

 

Każdy monitor na tej matrycy tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i 931BW trafił w moje łapki.

Ale... Gry, filmy, pięknie.

W windzie natomiast czcionki wyglądają beznadziejnie i nieczytelnie.

Przy drobnych literkach, jak np. na stronie http://gothic.gram.pl/ ledwo co widać, a wzrok trzeba wyostrzać żeby coś zobaczyć. Natomiast na np. http://forum.andeeria.pl/index.php kolory są tak beznadziejne, że aż boli.

Na podobnej ponoramce 19", tyle że Asusa u kolegi, nie ma tego problemu, wszystko jest czytelne, niemal jak na CRT.

 

Każdy monitor na tej matrycy tak ma?

hmm, moze pora na wizyte u okulisty? ;)

 

Nie no żarcik, aczkolwiek u mnie na podanych stronkach wszystko wygląda jak należy. Moze pobaw sie opcją Sharpness? Zakładam, że monitor działa na dvi, w natywnej rozdzielczosci.

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że monitor działa na dvi, w natywnej rozdzielczosci.

Ja zakładam, że nie wiem o czym mówisz i że mi wytłumaczysz ;)

 

Co ciekawe, wchodząc w Menu monitora ostrość jest idealna, problem więc prawdopodobnie tkwi w Windzie bądź czymś od karty g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihi, użyłem tego zwykłego kabla z niebieskimi końcówkami i poprzez przejściówkę podpiąłem monitor do GeForce'a. Czizys, ale różnica w ostrości czcionek i całej reszty. Jak zwykle problem rozwiązałem sam, i jak zwykle rozwiązanie było bajecznie proste :)

 

Widać Windows XP nie jest dostosowany do tych nowych wejść, nie wiem. Ważne że jest OK, lepiej niż na CRT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihi, użyłem tego zwykłego kabla z niebieskimi końcówkami i poprzez przejściówkę podpiąłem monitor do GeForce'a. Czizys, ale różnica w ostrości czcionek i całej reszty. Jak zwykle problem rozwiązałem sam, i jak zwykle rozwiązanie było bajecznie proste :)

 

Widać Windows XP nie jest dostosowany do tych nowych wejść, nie wiem. Ważne że jest OK, lepiej niż na CRT :)

albo kabel dvi jest uszkodzony, albo nie miałeś ustawionej rozdzielczosci 1440x900 (ppm na pulpit, wlasciwosci i ostatnia zakładka), innego wyjscia nie ma :P A wejscie dvi jest stare jak swiat i nie mam zielonego pojecia jak xp moze byc nie dostosowany ale nie wazne :)

P.S. Zapomniałem dodac, ze faktycznie tez moze chodzic o karte graficzna i jej niskiej jakosci wyjscie dvi

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo kabel dvi jest uszkodzony, albo nie miałeś ustawionej rozdzielczosci 1440x900 (ppm na pulpit, wlasciwosci i ostatnia zakładka)

:mur: Miałem miałem :lol2:

 

, innego wyjscia nie ma :P

A jednak.

 

P.S. Zapomniałem dodac, ze faktycznie tez moze chodzic o karte graficzna i jej niskiej jakosci wyjscie dvi

Wydaje mi się, że karta za 1500zł powinna mieć to wyjście całkiem niezłe.

 

 

PS: Opcja z kartą odpada, bo przecież teraz też jest połączone do DVI, tyle że przez przejściówkę. Jak coś, to to wina monitora. Albo jak mówiłem- systemu.

Edytowane przez Avi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis stalem sie szczesliwym(?) posiadaczem tegoz szajsunga i...

mam problem z przyciskami OSD... objawia sie to w ten sposob ze strzalka do dolu dziala jak przycisk "source" (czyli przechodzi do kolejnego menu zamiast do dolu) a przycisk "auto" pelni te same funkcje co strzalka do gory - mam walniete sterowanie czy moze cos musze wlaczyc/wylaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja z kartą odpada, bo przecież teraz też jest połączone do DVI, tyle że przez przejściówkę. Jak coś, to to wina monitora. Albo jak mówiłem- systemu.

Przejściowka wykorzystuje piny analogowe wyjścia dvi, wiec nie koniecznie ;) probowales podlaczyc monitor pod drugie wyjscie dvi??

Tak jak pisales - bardzo tez prawdopodobne jest to, ze monitor ma kopniete DVI - najlepiej sprawdzic to na innym kompie. Szkoda tracic na jakosci obrazu uzywajac zwyklego d-suba, nie po to kupujesz lcd'ka zeby korzystac z analogowego wyjscia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jakaś tam różnica jest?

Ogromna. Szczegolnie przy skalowaniu obrazu. Sam jestem troche noobem w temacie i nigdy nie spotkałem się z czyms takim, zeby lcd dawał lepszy obraz na d-sub niz na dvi :o

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...