Skocz do zawartości
AndyN

Wszystko O - Hitachi Deskstar 7k500/t7k500

Rekomendowane odpowiedzi

A w jakich dyskach ten czas jest najmniejszy, bo wyczytałem że tym mniejszy tym lepsza wydajność systemu a w szczególności małych plików, np u mnie w barkach 10 ten czas wynosi 15ms <_<

Z dysków 7200 obr/min, to właśnie dyski Hitachi przeważnie dominują w tych testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie w komputroniku sa bledy w opisach - zapomnieli dodac T7K500 - bo 7T500 jest tylko jeden model o poj 500GB (wg strony producenta)

Wiec powiedcie ostatecznie co lepiej kupic aby bylo ciszej i mniej wibracji :

 

- Hitachi T7K500 320 GB

- Seagate 7200.10 320 GB

 

wydajnosc na tym samym poziomie ( roznica bledom pomiarowym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie w komputroniku sa bledy w opisach - zapomnieli dodac T7K500 - bo 7T500 jest tylko jeden model o poj 500GB (wg strony producenta)

Wiec powiedcie ostatecznie co lepiej kupic aby bylo ciszej i mniej wibracji :

 

- Hitachi T7K500 320 GB

- Seagate 7200.10 320 GB

 

wydajnosc na tym samym poziomie ( roznica bledom pomiarowym).

Cicho i wydajnie to na pewno lepszym wyborem będzie Hitachi niż Barka10, ewentualnie Samsung HD321KJ,podobno bardzo cichutkie i przy tym według testów najwydajniejsze :) B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnosc na tym samym poziomie ( roznica bledom pomiarowym).

Nie w tym przypadku, zobacz jeszcze raz wyniki testow na twojepc.

 

 

Wiec powiedcie ostatecznie co lepiej kupic aby bylo ciszej i mniej wibracji

 

W porównaniu z barrakudami dyski są cichusieńkie, praktycznie ich nie słychać. Po przyłożeniu ucha do dysku w trakcie testowania HDTach co jakiś czas słychać było jedynie ciche pyknięcie. W porównaniu z tymi starymi grzmotami to niebo a ziemia

Edytowane przez Manial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą nowe opinie. Ciszej i szybciej niż barka a do tego chłodniej - zamówiłem, 344pln i jutro po 19 mam w domu. Popatrzymy

 

Zastępuje sp1614n który idle jest bezgłośny i w odczycie też go nie usłyszę. Zajmie jego miejsce na gąbce na dole obudowy ;) Będzie singiel, zobaczymy co pokaże w kwestii wydajności :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie mozna kupic dysk o symbolu T7K500 320GB ( 2 talerze po 160GB) ? bo np w komputroniku seria 500 jest oznaczona jako 7K500 ( bez literki T na poczatku) - oraz jaki dokladny symbol ma owy dysk ?

Np. w Agito. 320GB za 341 zł.

Błędy w opisach, to normalka.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z barrakudami dyski są cichusieńkie, praktycznie ich nie słychać. Po przyłożeniu ucha do dysku w trakcie testowania HDTach co jakiś czas słychać było jedynie ciche pyknięcie. W porównaniu z tymi starymi grzmotami to niebo a ziemia

Wprawdzie nie słyszałem tego dysku jeszcze na żywo, ale nie wierzę w "praktycznie niesłyszalne dyski". O ile jestem w stanie uwierzyć w "ciche pyknięcia" głowic, to w to, że obracające się z prędkością 7200obr/min talerze i silnik nie generują w najlepszym razie szumu, a zwykle też nieprzyjemnego, metalicznego dźwięku to już nie. Oczywiście mówimy tu o pracy w dość przyzwoicie wyciszonym kompie, bo jak ktoś ma nawałnice w budzie, to nic dziwnego, że dysk "jest niesłyszalny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w to, że obracające się z prędkością 7200obr/min talerze i silnik nie generują w najlepszym razie szumu, a zwykle też nieprzyjemnego, metalicznego dźwięku to już nie. Oczywiście mówimy tu o pracy w dość przyzwoicie wyciszonym kompie, bo jak ktoś ma nawałnice w budzie, to nic dziwnego, że dysk "jest niesłyszalny".

To jest właśnie bardzo dużą zaletą tych dysków. Zasypiam w odległości około 1,2 m od hdd i o ile on nie wykonuje operacji odczytu/zapisu, to praktycznie go nie słychać. (nie mam obudowy, hdd leży na stoliku, na gąbce) Słyszę jedynie "mruczenie" pompki. Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą nowe opinie. Ciszej i szybciej niż barka a do tego chłodniej - zamówiłem, 344pln i jutro po 19 mam w domu. Popatrzymy

 

Zastępuje sp1614n który idle jest bezgłośny i w odczycie też go nie usłyszę. Zajmie jego miejsce na gąbce na dole obudowy ;) Będzie singiel, zobaczymy co pokaże w kwestii wydajności :>

Wiec bardzo prosimy o opienie szczegolowa twojego modelu, Jak mozesz to opisz swoje odczucia, swojs postrzezenia dotyczace :

- wibracji jakie dysk wytwarza trzymajac go w reku

- wibracji przenoszonych na obudowe komputera ( czy jest jakies dziwne buczenie itp)

- jak z praca glowic , tzn czy glosno pracuja glowice podczas zapisu i odczytu ( najlepiej aby dysk prz przykrecony do obudowy)

- jak z glosnoscia obracajacych sie talerzy przykladajac ucho do obudowy dysku ( dysk w reku)

Oraz jak ci nie sprawi klopotu to poprosimy o wyskres szybkosci z HTdact lub HDTune czystego dysku.

Oczywiscie nie opisaj wrazen dysku ktory lezy na gabce :)

Wiec jezeli opisalbys w/w pukty bylbym wdzieczny gdyz duzo bysmy o nim wiedzieli

 

Aha , zapomnialbym - prosze napisz takze jaka wersje firmware bedzie posiadal oraz jakiej produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie słyszałem tego dysku jeszcze na żywo, ale nie wierzę w "praktycznie niesłyszalne dyski". O ile jestem w stanie uwierzyć w "ciche pyknięcia" głowic, to w to, że obracające się z prędkością 7200obr/min talerze i silnik nie generują w najlepszym razie szumu, a zwykle też nieprzyjemnego, metalicznego dźwięku to już nie. Oczywiście mówimy tu o pracy w dość przyzwoicie wyciszonym kompie, bo jak ktoś ma nawałnice w budzie, to nic dziwnego, że dysk "jest niesłyszalny".

Nie mam nawałnicy w budzie. Wystarczy zajrzeć do linka z moim WC. Wentyle były skręcone na minimum a dysk był poza obudową - czytajcie wszystko co napisałem (cały wątek) a nie wyrywacie z kontekstu jedno zdanie :?

 

Po wkręceniu w obudowę zrobiły się trochę głośniejsze ale nadal jest cicho, dużo ciszej niż z 7200.7 - nawet moja żona to zauważyła (jest kompletnym laikiem w sprawach PC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7200.7 sata to zły dysk do porównania chyba że chcesz z nim zestawiać raptory czy mniej udane maxtory/wd ;)

 

Co do testów - nie będzie testów po przykręceniu do obudowy przynajmniej na razie. Zabawa z moim przyciężkim chiefem to na dzisiaj wyzwanie a szyny do dysków mam w piwnicy. to raz. dwa - wyzwanie, no właśnie. miałem mały wypadek (szarżująca latarnia...) i leże z całą nogą w gipsie ;] jeszcze do końca nie wiem jak zamierzam się pobawić w ogóle :P. testy pustego dysku - nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą nowe opinie. Ciszej i szybciej niż barka a do tego chłodniej - zamówiłem, 344pln i jutro po 19 mam w domu. Popatrzymy

Otrzymałeś już dysk, bardzo jestem ciekaw tego samsunga, jak z głośnością i wydajnością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, skończyłem instalację + klon partycji więc testy na w połowie pełnym dysku

 

hdtach 2,70 max 82mb (chociaz już widziałem 87..) min 39,2 av 65,3 dostęp 13,3, burst cała kreska :P i cpu 25% sic ;] wykres zszarapany chyba czas podinstalowac inne drivery po kontroler

 

cisza - niesłyszalny w idle, jest jak powinno być. w odczycie jest inaczej niż u samsunga,, nie ma basowego pomruku jest łoskot ;) ogólnie ciszej niż u samsunga ale cięższe to jest do złapania przez gąbkę akustyczną. na oko wibracje są dużo niższe niż w samsungu.

biore się za szukanie info o optymalnych driverach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, skończyłem instalację + klon partycji więc testy na w połowie pełnym dysku

 

hdtach 2,70 max 82mb (chociaz już widziałem 87..) min 39,2 av 65,3 dostęp 13,3, burst cała kreska :P i cpu 25% sic ;] wykres zszarapany chyba czas podinstalowac inne drivery po kontroler

 

cisza - niesłyszalny w idle, jest jak powinno być. w odczycie jest inaczej niż u samsunga,, nie ma basowego pomruku jest łoskot ;) ogólnie ciszej niż u samsunga ale cięższe to jest do złapania przez gąbkę akustyczną. na oko wibracje są dużo niższe niż w samsungu.

biore się za szukanie info o optymalnych driverach :P

 

a czy mozesz umiescic wykres predkosci z HDtach ?

a jeszcze odnosnie wibracji - trzymales ja w reku ? - bylo czuc jak wibrowala ? ( bo to najlpszy sposob aby to ocenic)

jaki firmware ma twoj dysk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak trzymałem go w ręku i czuć lekkie wibracje, specjalnie nie rosną w odczycie

 

kolejna porcja wrażeń. tak lecę na czas dostępu. na system piękna sprawa. uruchamianie systemu trwa 1/3 krócej niż na samsungu. pasek z logo (xp sp2) przelatuje 1 raz :)

kopiowanie 7gb w malutkich plikach (chyba 90% poniżej ~50kb) z początku na koniec dysku to wg ttcmd ponad 10mb/s.

temperatury, idle 25-6*c, load po kopiowaniu tego co wyżej - max 36*c, dysk nie jest przykręcony,leży na dwóch warstwach gabki aku na dole i przypadkiem jest lekko owiewany fanderem (tak jak wcześniej samsung..)

 

Dołączona grafika

 

syntetyka bez rewelacji, subiektywnie różnica jest dużo większa ;] testowane na driverach 6.85, ncq włączone, zaraz sprawdzę z wył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moze sie ktos orientuje czy T7K500 (320GB, 16MB, SATA300) bedzie bezproblemowo dzialal ze starym sata150?

Moja plyta tylko takowe posiada..

ehhh...po raz n-ty...

SATA/II jest kompatybilne w obie strony. Każdy powtarzam każdy dysk SATA działa na SATAII i każdy SATAII zadziała na SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w każdym przypadku w Raid tracimy dostęp do SMART. Nie wiem czy dotyczy to tylko nF4 czy pozostałych kontrolerów też.

U mnie na i875 tez SMART nie byl dostepny w trybie RAID 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek kurier przywiózł mi nowego T7K500 320GB... dałem mu przeszło 12h na "aklimatyzację" :) i przystąpiłem do drobnych testów. Dysk był pusty.

Bez żadnego nawiewu (nie używam obudowy - hdd leżał na stoliku) dysk potrafi się solidnie nagrzać - po około 3h pracy pod ciągłym obciążeniem temperatura dochodziła już do około 50-52 st C. Jednak 80 mm wiatrak (artcic coolnig) pracujący na "low" nie miał problemów z jego ostudzeniem - temperatura spadła do około 33 st. W idle nie przekraczała 24-27 st C. (temperatura w pokoju wynosiła około 20 st C. +- 1 st.)

 

Dysk na obecną chwilę pracuje na sata 1 (sb mobo, to ICH5), czyli o ncq mogę na razie zapomnieć.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

odczyt liniowy/zapis liniowy/średni czas dostępu przy odczycie/zapisie/losowy odczyt/losowy zapis/odczyt z bufora

 

Dla maniaków Hd tacha.

Dołączona grafika

Burst jest slabiutki, ale wiadomo z jakiego powodu.

 

W porównaniu do 7K250, to wszystko podskoczyło do góry i to dość znacznie... niestety również i czas dostępu :-| o ~ 0,4-0,5 ms. Lecz ~13 ms, to nie jest jeszcze źle.

Jedno szybkie porównanie:

Dołączona grafika

 

Brązowy T7K500 (320GB), czerwony 7K250 (120GB). (Sandra)

 

 

 

Co do głośności - w idle moim zdaniem t7k500 jest cichszy od 120GB 7K250 (to jest również "dwu-talerzowiec"), przy operacjach odczytu/zapisu imho prezentują dość podobny poziom.

 

jaki firmware ma twoj dysk ?

Mój dla przykładu ma V540A52A i datę produkcji? styczeń 2007.

 

 

btw: jak ja "kocham" imageshack.. :lol: :lol:

Dołączona grafika

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam baracude 7200.10 320 Gb i Hitachi 320 Gb. Hitachi chodzi ciszej a osiagi obu dyskow w HDTachu sa porownywalne.

 

PS. U mnie na EVGA 680i nie moge odczytac SMARTA choc dyski nie sa w Raidzie z tym ze na Viscie 64.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odebrałem swojego Hitachi T7K500 250GB, wpadam do domu szybko go podłączam i ..... o rany ten dysk jest chyba walnięty, gdzie ta cisza którą tak wszyscy zachwalają. Dysk przy odczycie i zapisie jest strasznie głośny, głowice walą jak oszalałe, nie da sie przy nim wysiedzieć.

 

Pogrzebałem trochę w Internecie znalazłem programik do konfiguracji dysku i przełączyłem go w tryb silent. Cisza jak makiem zasiał, ale za to czas dostępu jest strasznie duży.

 

Przy okazji zgarnąłem z firmy Seagate 7200.10 250 GB aby porównać głośność obydwu dysków. Seagate jest gdzieś pośrodku między trybem silent a normal, ale jest sporo szybszy od Hitachi.

 

Mam teraz wątpliwości czy mój dysk oby jest w pełni sprawny.

 

Poniżej 2 testy

 

Hitachi tryb silent i normal

 

Czerwony wykres tryb normal

Niebieski wykres tryb silent

 

Seagate kontra Hitachi

 

Testowano na ASUS P5L 1394 (ICH7)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250GB'owy T7K500 jest oparty o 125GB talerze, więc nie spodziewaj się po nim "extra" wydajności.

Co do tego programu (Hitachi feature tool ?) - spowolniłeś pewnie prędkość obrotową talerzy (do ~5400 obr/min), więc czas dostępu do danych wzrósł.

Jeżeli chodzi o jego głośność, hm... wyłóż go z obudowy, weź go do ręki i wtedy zbadaj sytuację. Mogłeś też trochę zaczekać z tym podłączeniem, jeżeli dysk przebywał na mrozie.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam baracude 7200.10 320 Gb i Hitachi 320 Gb. Hitachi chodzi ciszej a osiagi obu dyskow w HDTachu sa porownywalne.

 

PS. U mnie na EVGA 680i nie moge odczytac SMARTA choc dyski nie sa w Raidzie z tym ze na Viscie 64.

Czy mógłbyś bardziej rozwinąć temat głośności porównując oba dyski?

Gdyby podzielić na trzy grupy porównawcze

- praca w idle (tylko obracające się talerze i ich szum)

- obciążenie (hałas podczas seek; pracujące głowice)

- poziom wibracji jaki wytwarzają

Napisz czy dyski masz w jakichś tłumikach czy są na sztywno przykręcone do obudowy.

 

Jeszcze nie wykluczone że poszukam klientów na moje barki i zamienie na Hitachi...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...