Skocz do zawartości
Gość VisionMaster

Gateway Fpd2185w 21"

Rekomendowane odpowiedzi

być może uważają je za udane modele i zmian nie potrzeba :)

 

BTW jakby nie input lag (który po takim czasie od premiery mogli by już poprawić) to bym przemyślał zakup 215TW ale jako, że lubię pograć w Q3 i UrT po necie to ta cecha ten monitor dyskwalifikuje. Gatek pod tym względem lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zadna czescia komputerowa jeszcze nie miałem tak ambiwalentnych wrazen :-| w poniedziałek odsyłam ten serwis door-to-door ratuje ten sprzet, ale pewnie znowu poczekam z 2 tygodnie oby matryca była ta sama. Jak wróci i cos dalej bedzie nie tak, bede ubiegał sie o zwrot kasy i zbierał na jakies 23-24 moze przyzwoite 22 :wink:

Edytowane przez badzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postarm się jednak wymienić w komputroniku jeszcze raz,jeśli oczywiście się da.Wystraszyła mnie perspektywa odesłania do gwaranta monitora ze sprawna martyca i niedziałającym DVI a otrzymanie sprawnego DVI i np 2 pixeli martwych...

 

Dużo trace na jakości obrazu uzywajać złacza analogowego VGA zamiast DVI ?

 

Może ktoś udostępnić jakieś sterowniki do tego modelu jesli udało się dostać cd?

Edytowane przez john_doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CD (a raczej plytke CD-R <_< ), ale sterow tam chyba nie ma, tylko programik EzTune.

 

BTW czy tylko ja mam wrazenie, ze obraz na tym monitorze jest taki jakby lekko zaszumiony? Szczegolnie widac to na duzych, bialych obszarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CD (a raczej plytke CD-R <_< ), ale sterow tam chyba nie ma, tylko programik EzTune.

 

BTW czy tylko ja mam wrazenie, ze obraz na tym monitorze jest taki jakby lekko zaszumiony? Szczegolnie widac to na duzych, bialych obszarach.

niby tak, a na innych lcdkach nie jest to samo? przynajmniej na PVA(S-PVA) bez szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka za głupie pytanie, ale zamierzam kupić ten monitorek na komputroniku, a wraz z nim kabel DVI - tylko jaki? Może mi ktoś powiedzieć czym się rózni DVI Dual Link z 24 pinami od 18-pinowego Single Linka? I czy oba wejścia da się podłączyć do tego monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka za głupie pytanie, ale zamierzam kupić ten monitorek na komputroniku, a wraz z nim kabel DVI - tylko jaki? Może mi ktoś powiedzieć czym się rózni DVI Dual Link z 24 pinami od 18-pinowego Single Linka? I czy oba wejścia da się podłączyć do tego monitora?

Mój również brany z komputronika, zakup łącznie z kablem DVI 24 pin- sam monitor przychodzi z dołączanym D- sub (vga)

 

Jedyny problem- dotąd sygnał z Asusa 1950 szedł przez przejściówkę w DVI na VGA do starego crt 19'' - teraz na wspomnianym kablu 24 DVI pin obrazu nie mam wcale:(. Podłączany to do jednego, to do drugiego gniazda na radku- całkiem nie łapie Gaetway sygnału po DVI:(

 

Podłączony zatem po VGA, sterowniki pokazują tak:

Dołączona grafika :mur:

 

W sumie problem nie wiem czy bardzo istotny, błędów nie zauważam, no ale...

 

Swoje uwagi dot. zakupu zawarłem w poście na psimlabiePCLAB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ciezko o sprawnego Gatewaya w PRL.... ja juz mialem 2 w domu, trzeci dla mnie sprawdzil uprzejmy panw komputroniku i tez mial walnieta matryce.... czekam na 4-tego i moze sie uda

wreszcie..

 

garrett76 --> kupowales moze w salonie w Katowicach ?:P Po porstu tak masz jak ja walniete zlacze dvi...

Moi zdaniem nie po to kupuje sie monitor tej klasy za niemale $ zeby jechac na d-sub... w koncu chcemy najwyzszej mozliwej jakosci obrazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ciezko o sprawnego Gatewaya w PRL.... ja juz mialem 2 w domu, trzeci dla mnie sprawdzil uprzejmy panw komputroniku i tez mial walnieta matryce.... czekam na 4-tego i moze sie uda

wreszcie..

powodzenia! mi się nie udało i zrezygnowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale cena na allegro kusi, juz po 1249zł nowe 3lata gwary, podobno 100% idealne

http://www.allegro.pl/item204676917.html

 

no ja sie zastanawiam czy nabrac z tej aukcji czy moze lepiej samsunga 226bw za 1380zl nowego to bedzie praktycznie niecale 100zl roznicy, wiec jak myslicie co lepsze do filmow,netu i gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rrrrwa, jak zwykle sie musiala pojawic tania aukcja 2 tygodnie po tym, jak kupilem monitor :mur:

 

Kyle --> wg mnie nie warto...za zwalone pixele,uszkodzone zlacza,krzywy pivot i cena 1200 pln jest stanowczo za duza... jak ktos lubi hazard to prosze bardzo.

Nieslusznie wyciagasz daleko idace wnioski na podstawie wlasnych przejsc... Ja np. nie narzekam, mimo jednego bad pixela (ktorego zreszta juz prawie nie zauwazam).

Aczkolwiek polecalbym obejrzec monitor przed zakupem, zeby uniknac wszelkich wpadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba tylko 2 happy userów ;D

ja mam jedynie problem z hubem usb, ale jak już pisałem - coś namieszane w systemie/konflikt z mobo, bo jak do kumpla przełącze zawsze działa

dołączę się... problem z DVI nie istnieje na kartach Nvidii- wpakowałem 6600 i 8800GTS i nagle zaczęło działać. Przestało z ATI x850, więc nie wiem sam co o tym sądzić. BadPixeli nie mam, wspomniany color banding dla mnie pojęcie teoretyczne

Nadto wystarczy wklepać w google:

DVI brak sygnału i okaże się że jest to faktycznie problem często- gęsto występujący i nie ma jednego rozwiązania- jeśli uda mi się z nim uporać, naturalnie się wiedzą podzielę- jeśli nie... Cóż, przez pewnie dwa lata będę skazany na VGA (psychoterapia pewnie pomoże) :rolleyes: W moim przypadku- wiedziały gały co brały:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czylli lepiej samsunga 226bw niz tego gateweya bo z tego co widze zbyt duzo wad ma w konstrukcji mam racje ?

Jak lubisz hazard to bierz gatewaya. Ale jak to sie mówi kto nie ryzykuje ten nie wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączę się... problem z DVI nie istnieje na kartach Nvidii- wpakowałem 6600 i 8800GTS i nagle zaczęło działać. Przestało z ATI x850, więc nie wiem sam co o tym sądzić. BadPixeli nie mam, wspomniany color banding dla mnie pojęcie teoretyczne

no to ja mam chyba wyjatkowe szczeście - kupiłem monitor w I-szym srocie w Komputroniku (4 albo 5 m-cy temu) i wszystki mi działa:) mam kartę x800gto zmodowaną na x800xt i sygnał jest git zarówno na dvi jak i na vga, zero badów, pivot prosty, color banding praktycznie wyeliminowany, pisk praktycznie niesłyszalny a komp mam cichy. Jak dla mnie monitor I-sza liga (czarna obudowa bardziej mi sie podoba niż srebrna i oczy mi nie męczy), piękna matryca, IL nie odczywalny na css, bardzo duża możliwość regulacji panela....Jedyny mankamanet to podsiwtlenie w kształcie X ale to widać tylko w nocy na czarnym tle - w praktyce nieodczywalne, bo kto się glapi na czarny ekran:) Warto spr monitorek przed zakupem i nie ma się co stresowac - 36 m-cy gwary door to door.

 

pozdr

gizbucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...