Skocz do zawartości
teges

Blok Wodny Na 8800gts - Fullcover

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo będą dostępne bloki fullcover na GTS/GTX w COOLING.PL, bloki Zalmana z resztą też więc nie ma sie co gorączkować :D

Byłem wczoraj (tak przy okazji) w Warszawskim sklepie - jest prawdopodobne że nowe bloki bedą dostepne jeszcze w tym tyg. Planowana cena to ok 300 PLN wiec bedzie konkurencja dla Cool-Matic'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie dotykajac warstwy estetycznej, to temu blokowi daleko do ergonomii produkcji Innovateka...

Wykonanie moze i fajne (chocby to foto) ale to taki jakis dziwny twor... nie znalazlem jednak jeszcze fotek srodka tego bloku :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uklad kroccow tak wyglada, jakby ciecz miala sie poruszac tylko w okolicach rdzenia...

Ale nie widzieliśmy bloku w środku <_< ...układ kanalików może być tak poprowadzony że woda dopłynie wszędzie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo full blok jest wydajny itp ... A czy zwykły blok na sam rdzeń wystarczy by schłodzić tytułowego potwora ? Czy radiatory na pamięciach i sekcji zasilania są obowiązkowe gdy ściągniemy suszarkę ? Bo obklejanie pamięci radiatorami 5 cm mi się nie uśmiecha :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo full blok jest wydajny itp ... A czy zwykły blok na sam rdzeń wystarczy by schłodzić tytułowego potwora ? Czy radiatory na pamięciach i sekcji zasilania są obowiązkowe gdy ściągniemy suszarkę ? Bo obklejanie pamięci radiatorami 5 cm mi się nie uśmiecha :lol:

Nie oklejajac tych ukladow w najszybszy sposob uzmazysz karte... Blok na rdzeniu to jedno - ale sprobuj dotknac sekcji zasilania pod obciazeniem karty, pamieci z reszta tez... Po cos "suszarka" chlodzi wszytskie te uklady - zakladajac blok na rdzen, nie nalezy zapominac o pozostalych grzalkach na karcie :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oklejajac tych ukladow w najszybszy sposob uzmazysz karte... Blok na rdzeniu to jedno - ale sprobuj dotknac sekcji zasilania pod obciazeniem karty, pamieci z reszta tez... Po cos "suszarka" chlodzi wszytskie te uklady - zakladajac blok na rdzen, nie nalezy zapominac o pozostalych grzalkach na karcie :idea:

Bloki zalmana 229zl sztuka - cena atrakcyjna jak na fullcover tylko pytanie co to ma w środku? :mellow:

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W madtech.pl tez juz są.

W sumie cena jest niezla, jak za Zalmana jeszcze. Pomijajac sama knstrukcje jakosc wykonania jest napewno na bdb poziomie.

A tak btw to ja bym sie specjalnie nie martwil ze nie mamy kanaliku nad kazda kostka pamieci, trzebaby zrobic bardzo precyzyjne testy i porownac temp na kosciach (zewnetrznym termometrem) jaka jest na takiej konstrukcji bloku i przy fullcoverze z przeplywem po calosci. Imo roznice beda bardzo male, pamieci na karcie moga sie nagrzac bardzo mocno - ale to sa zupelnie inne moce niz dla rdzenia i tego typu konstrukcja powinna sobie radzic. Uklady zasilajace podobnie ( z tym ze te maja znacznie wyzsze temp i wyzsza dopuszczalna temp pracy).

 

Oczywiscie o ile to wlasnie taka knstrukcja (z obiegiem tylko na rdzen) bo narazie to jeszcze niepotwierdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oklejajac tych ukladow w najszybszy sposob uzmazysz karte... Blok na rdzeniu to jedno - ale sprobuj dotknac sekcji zasilania pod obciazeniem karty, pamieci z reszta tez... Po cos "suszarka" chlodzi wszytskie te uklady - zakladajac blok na rdzen, nie nalezy zapominac o pozostalych grzalkach na karcie :idea:

Czy taki duży rdzeń schłodzi stary dobry cube pro ? bo w takim razie nie pozostawało by mi nic innego jak poobklejać wszystko co się da gdy bede zakladał blok only na rdzeń, poniewaz posiadam duzo takich niebieskich radiatorków od zalmana... nadadzą się one ? pod tego potwora dał dym lekki nawiew ...

 

A czy rdzeń pamięci są na jednej wysokości ? bo chodzi mi czy blok home made z kawalka CU by dał rade :D czy np rdzen jest nizej a pamieic wyzej itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki duży rdzeń schłodzi stary dobry cube pro ? bo w takim razie nie pozostawało by mi nic innego jak poobklejać wszystko co się da gdy bede zakladał blok only na rdzeń, poniewaz posiadam duzo takich niebieskich radiatorków od zalmana... nadadzą się one ? pod tego potwora dał dym lekki nawiew ...

 

A czy rdzeń pamięci są na jednej wysokości ? bo chodzi mi czy blok home made z kawalka CU by dał rade :D czy np rdzen jest nizej a pamieic wyzej itp ?

Schłodzi.

Radiatorki zalman'a? Masz na myśli te małe niebieskie goowienka? Nie widzę tego jako chłodzenia.

 

A rdzeń i pamięci (chyba) nie są na jednej wysokości, bo nie było by tych czarnych padów. Lepiej do tego cuba, dorobić osobny blok na resztę (pamęci+zasilanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś będąc w cooling.pl widziałem fullcovera EK na GTX/Ultra. Wrażenie robi :) Prawdopodobnie będzie u nich do kupienia. Ciekawe czy będą mieli bloczki pod GTSa :wink:

W tamtym tygodniu usłyszałem: bloki EK były. Jednak źle zapakowana paczka rozsypała sie w transporcie tak ze nie dało sie tego poskładac do (przepraszam) kupy. Wszystko zostało odesłane.

Nastepna dostawa na początku lipca. Bedą bloki na GTS i GTX. Cena ok 350 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no - czyli całkiem przyzwoicie zrobione. Szkoda tylko, że te króćce są w takim bzdurnym wg mnie miejscu.

Po paru modyfikacjach mozna by króćce dać przy krawędzi bloku - u góry patrząc na blok z góry właśnie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze pasywny ramdac + oc na GTS/GTX/Ultra = zwiecha po pewnym czasie.

 

Uklady zasilania pasywnie moga smigac bo wytrzymaja znacznie wyzsza temp niz ten maly uklad, ktory imho zmiescilby sie pod ihs'em spokojnie.

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś będąc w cooling.pl widziałem fullcovera EK na GTX/Ultra. Wrażenie robi :) Prawdopodobnie będzie u nich do kupienia. Ciekawe czy będą mieli bloczki pod GTSa :wink:

Też dziś byłem w Cooling i też go oglądałem :lol: Jutro montuję takiego tylko że z topem z plexi B-) Oglądałem też Zalmana, dziwne to to...

 

Oddawałeś O-Tank'a :?: ;)

Ja oddawałem :lol: Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...