Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Nastepny krok to zalozenie shima, rozlozenie socketu i przystosowanie zapinki od ninjy, co moze byc problematyczne.

Nie bedzie to problematyczne (:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ile v można dać bezpiecznie E2160 na stałe. Mam sztukę co idzie na 3500MHz przy 1.5 ale Orthos wywala po kilku minutach więc zapewne na 1.52-1.55 by poszedł,ale nie wiem czy za szybko mi nie zejdzie przy tym napięciu. A do tego dochodzi inwestycja w chłodzenie bo na AC 7 Pro temp to już 73* no i obroty nie za ciche w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ile v można dać bezpiecznie E2160 na stałe. Mam sztukę co idzie na 3500MHz przy 1.5 ale Orthos wywala po kilku minutach więc zapewne na 1.52-1.55 by poszedł,ale nie wiem czy za szybko mi nie zejdzie przy tym napięciu. A do tego dochodzi inwestycja w chłodzenie bo na AC 7 Pro temp to już 73* no i obroty nie za ciche w stresie.

1,550 mozesz woltowac i do 80*C orthos

z 2 strony lepiej go postawic na 3,4G i zbic napiecie, roznicy w wydajnosci nie odczujesz

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się rozkręciłem w tym podkręcaniu i chęci MHz że na to nie wpadłem :) Racja 3400 to i tak nieźle, a i w chłodzenie nie trzeba będzie inwestować. Dzięki za sprowadzenie na ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj brat to ma farta, skladalem mu ostatnio kompa i E2140, ktorego mu kupilem polecial na 3.2GHz na 1.26V (z biosu, w cpuz pokazuje 1.216V)...

 

jak moj tak nie pojdzie to jednego dnia w nocy sie do niego zakradne i podmienie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Obecnie nie mam wiele czasu na zabawę, ale powiedzcie w takim razie co było by szybsze i czy szybsze zauważalnie w grach pomijając marki i pi:

1. Procek 9x333 + pamięci 1000 (timingi maksymalnie 5-5-5-15)

2. Procek 8x375 + pamięci 938 (timingi na pewno niższe niż 5-5-5-15)

 

Pozdrawiam

ODP.1

te 2

ODP.2

9x333, pamieci na 1000 z piateczkami

poza tym warto wlaczyc eista co na mnozniku 8 moze byc trudne (:

Czy jednoznacznie może mi ktoś to określić? Pytam by nie musieć testować tego co pewnie wielu już robiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadam E2160 M0 chłodzenie BOX na płytce FOXCONN P35. Procesor jest "przejściówką" na coś z 45nm, co nie zmienia faktu, że mam ochotę go troszkę poprawić. Pierwsze testy dały raczej słabe wyniki:

3.0Ghz (333x9) robi dopiero na Vcore 1.39V (test 375x8 - wstaje, ale nie testowałem jeszcze orthosem) Temperatury po OC w idle 30*, w stresie niestety przekracza 70* (strasznie duża różnica). Core Temp 0.95.4, TAT, SpeedFan zgodne w tej kwestii.

 

I tutaj pojawia się kilka pytań:

1. Czy przy OC używacie technologii Intel Speed Step (w innych mobo EIST???), czy proc 24/7 działa Wam na podkręconych parametrach? Czy w/w funkcja jakoś wpływa na OC?

2. Chcę aby procek tak 24/7 pracował i postanowiłem kupić nowe chłodzenie. Czy kupując popularnego "fryzjera" mogę się spodziewać bezpieczniejszych temperatur? Czy możliwe, że będzie to 10* mniej w stresie?

3. Na chłodzenie mogę przeznaczyć do 150zł. Od razu napiszę, że Scythe MUGEN odpada z racji swojej wysokości. I biorąc pod uwagę, że nowe chłodzenie na pewno przyda się do OC Penryna alternatywą wydają się:

a) KATANA 2 - podobno niewiele bardziej wydajna od "fryzjera"

b) NINJA PLUS - czy mniejsza ilość żeberek nie wpływa na wydajność? Czy jest znacznie lepszy od fryzjera? Albo inaczej stosunek wydajność/cena jest proporcjonalny do "fryzjera"?

c) Thermaltake BigTyp 120 - nic na jego temat nie wiem...

d) może coś innego od Was?...

Nie jestem też maniakiem totalnej ciszy choć wolałbym, aby nowy wentyl nie był głośniejszy od BOXa.

Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jednoznacznie może mi ktoś to określić? Pytam by nie musieć testować tego co pewnie wielu już robiło.

1. Procek 9x333 + pamięci 1000 (timingi maksymalnie 5-5-5-15) ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadam E2160 M0 chłodzenie BOX na płytce FOXCONN P35. Procesor jest "przejściówką" na coś z 45nm, co nie zmienia faktu, że mam ochotę go troszkę poprawić. Pierwsze testy dały raczej słabe wyniki:

3.0Ghz (333x9) robi dopiero na Vcore 1.39V (test 375x8 - wstaje, ale nie testowałem jeszcze orthosem) Temperatury po OC w idle 30*, w stresie niestety przekracza 70* (strasznie duża różnica). Core Temp 0.95.4, TAT, SpeedFan zgodne w tej kwestii.

 

I tutaj pojawia się kilka pytań:

Za wiele nie napiszę, ale mogę polecić Freezera. 9x333 przy niestety 1,445V w stresie robi przy tym chłodzeniu tylko 57C. W idle mam 28C. Jak za 60zł to polecam:)

 

1. Procek 9x333 + pamięci 1000 (timingi maksymalnie 5-5-5-15) ;]

Dzięki :) Edytowane przez CruX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadam E2160 M0 chłodzenie BOX na płytce FOXCONN P35. Procesor jest "przejściówką" na coś z 45nm, co nie zmienia faktu, że mam ochotę go troszkę poprawić. Pierwsze testy dały raczej słabe wyniki:

3.0Ghz (333x9) robi dopiero na Vcore 1.39V (test 375x8 - wstaje, ale nie testowałem jeszcze orthosem) Temperatury po OC w idle 30*, w stresie niestety przekracza 70* (strasznie duża różnica). Core Temp 0.95.4, TAT, SpeedFan zgodne w tej kwestii.

 

I tutaj pojawia się kilka pytań:

1. Czy przy OC używacie technologii Intel Speed Step (w innych mobo EIST???), czy proc 24/7 działa Wam na podkręconych parametrach? Czy w/w funkcja jakoś wpływa na OC?

2. Chcę aby procek tak 24/7 pracował i postanowiłem kupić nowe chłodzenie. Czy kupując popularnego "fryzjera" mogę się spodziewać bezpieczniejszych temperatur? Czy możliwe, że będzie to 10* mniej w stresie?

3. Na chłodzenie mogę przeznaczyć do 150zł. Od razu napiszę, że Scythe MUGEN odpada z racji swojej wysokości. I biorąc pod uwagę, że nowe chłodzenie na pewno przyda się do OC Penryna alternatywą wydają się:

a) KATANA 2 - podobno niewiele bardziej wydajna od "fryzjera"

b) NINJA PLUS - czy mniejsza ilość żeberek nie wpływa na wydajność? Czy jest znacznie lepszy od fryzjera? Albo inaczej stosunek wydajność/cena jest proporcjonalny do "fryzjera"?

c) Thermaltake BigTyp 120 - nic na jego temat nie wiem...

d) może coś innego od Was?...

Nie jestem też maniakiem totalnej ciszy choć wolałbym, aby nowy wentyl nie był głośniejszy od BOXa.

Dziękuję!

AD1. Ja tam użtwam SS'a i jest ok, nie ma żadnych problemów i nie zauważyłem różnic w kręceniu... Po co proc ma banglać na wyższym napięciu i z wyższymi zegarami kiedy nie jest wykorzystywany?

AD2. Ja mam teraz Freezera 7Pro PWM - temp na maks obciążeniu w orthosie spadła o ponad 10*C względem boksa - pasta ocz silver 5. Szalejąc dałem 1.6V i nie przekroczyła 63*C, podczas gdy na boksie max obciążony przy 1.4V miał ponad 70*C... Napewno większą stabilizację ma Freez...

AD3. Ja bym tam brał tylko i wyłącznie Scythe Ninja Plus SCNJ-1100P Rev.B... Do 150zł chyba nie ma nic lepszego, ewentualnie jak masz więcej kasy to jakaś Noctua...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

 

Zależało mi jedynie na obniżeniu o 10* temperatury w stresie. Wasze posty utwierdziły mnie w przekonaniu, że nawet Freezer sobie z tym poradzi - nie będę więc wydawał pieniędzy na coś lepszego.

Jak będzie potrzeba przy następnym procu to kupię.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecajcie ludziom coolerów firmy Noctua, bo za cenę proca + cene coolera mogą mieć coś pokroju E6550/E6750, który na pewno po OC będzie wydajniejszy a oprócz tego będzie pewnie chłodzony boxem. Myślę, że Freezer 7 Pro to optymalne chłodzenie dla procesorów z serii E21xx, ponieważ kosztuje tylko ~60 zł, a a zapewnia bardzo dobre temperatury. Nie ma co popadać w skrajności moim zdaniem i kupować chłodzenie, które ma wartość 50% i więcej ceny sprzętu. Może w stosunku do Freezera Ninja zapewni temperatury o kilka stopni niższe, ale na jakiś potężny przyrost OC to się raczej nie przełoży. Tutaj macie takie małe zestawienie, w którym jest Freezer, co prawda 64, ale to ta sama konstrukcja http://www.frostytech.com/articleview.cfm?...1895&page=4 Moim zdaniem radzi sobie co najmniej nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Nie polecajcie ludziom coolerów firmy Noctua, bo za cenę proca + cene coolera mogą mieć coś pokroju E6550/E6750, który na pewno po OC będzie wydajniejszy a oprócz tego będzie pewnie chłodzony boxem. Myślę, że Freezer 7 Pro to optymalne chłodzenie dla procesorów z serii E21xx, ponieważ kosztuje tylko ~60 zł, a a zapewnia bardzo dobre temperatury. Nie ma co popadać w skrajności moim zdaniem i kupować chłodzenie, które ma wartość 50% i więcej ceny sprzętu. Może w stosunku do Freezera Ninja zapewni temperatury o kilka stopni niższe, ale na jakiś potężny przyrost OC to się raczej nie przełoży. Tutaj macie takie małe zestawienie, w którym jest Freezer, co prawda 64, ale to ta sama konstrukcja http://www.frostytech.com/articleview.cfm?...1895&page=4 Moim zdaniem radzi sobie co najmniej nieźle.

Dokładnie - za 200zł można złożyć całkiem niezłe WC.

Zamiast kupując dodatkowe chłodzenie, można dołożyć do E6750 z defowym chłodzeniem, a problem chłodzenia mamy automatycznie rozwiązany, ponieważ stepping G0 prawie wcale się nie grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co popadać w skrajności moim zdaniem i kupować chłodzenie, które ma wartość 50% i więcej ceny sprzętu. Może w stosunku do Freezera Ninja zapewni temperatury o kilka stopni niższe, ale na jakiś potężny przyrost OC to się raczej nie przełoży. Tutaj macie takie małe zestawienie, w którym jest Freezer, co prawda 64, ale to ta sama konstrukcja http://www.frostytech.com/articleview.cfm?...1895&page=4

Pomijając fakt, że całkowicie się z Tobą zgadzam, dziękuję za linkę - gdybym trafił na ten test pewnie uniknąłbym tego pytania. Widziałem m.in.: . Jasno z tych testów wynika, że Freezer jest maks 10% gorszy (chyba jedynie głośność przemawia na niekorzyść) od Scythe Ninja, a cenowo potworna różnica. Co prawda jak napisałem wcześniej mogę kupić Ninje, tylko po co... Nie "uprawiam" ;) ekstremalnego OC.

 

P.S. Widzę, że rozsądek mocno zależy od wieku;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, dlatego ja też mam Freezera... Pytałeś o wydajniejsze to napisałem... Najwydajniejsze na rynku w tej chwili są Noctua i Thermalright... W sumie chyba od zawsze tak było... Tutaj chyba bardziej kwestia ciszy niż wydajności przemawia za tymi coolerami... Ja tam mam freezera - wkurza mnie troszkę przy 2500rpm, no ale - to tylko 60zł, za ponad 2xwięcej jest Ninja, a prawie 4xwięcej noctua i thermal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

A to ciekawe. Możesz napisać jakie "całkiem niezłe WC" byś złożył za 200zł?

No jak to jakie :lol: Pompka 90, bloczek 90 do tego 5 metrow weza zamiast chlodnicy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to jakie :lol: Pompka 90, bloczek 90 do tego 5 metrow weza zamiast chlodnicy :lol2:

"Całkiem niezłym WC" bym tego nie nazwał :P :lol:

hmm... może tylko mam za duże wymagania? :D

 

Kurcze poważnie się zastanawiam nad zdjęciem IHS'a z mojego E2140

Ale trochę się boję, że:

1. chłodzenie nie będzie dociskać do procka?

2. rdzeń się ukruszy od nacisku radiatora (chyba, że by zrobić jakiegoś shima?)

 

Szlif w moim przypadku chyba nie pomoże bo radiator naprawdę nie jest gorący kiedy procek osiąga 75*

 

Ktoś kto zdejmował kiedyś IHSa mógłby coś doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To moje pierwsze zabawy z OC, więc prosiłbym o opinię na temat wyniku. Zaznaczam, że nie interesuje mnie ekstremalne OC - kupując proca zamierzałem uzyskać coś ok. 2,5GHz. Konfiguracja podana w sigu. Bios płyty wersja F6.

 

CPU: 2700Mhz 1,25v (9x300MHz) (CPU-Z i Everest pokazują 1,216v dla idle przy 1800MHz i 1,2v dla stress - dziwne, że stress ma mniejsze v niż idle)

RAM: 750MHz przy dzielniku FSB:DRAM 4:5 (nad pamięcią dopiero będę pracował - może pójdzie na 900MHz przy 2,1-2,2v)

Temp idle: 34* 800rpm

Temp stress: 51* 1800-2000rpm (po 1,5h Orthosa)

Test Orthos - sabilny po 1,5h

 

Temperatury przy zamkniętej budzie - sczytywane z Core Temp 0.94 i Everesta 4.20 - wyniki dokładnie te same.

 

EIST, TM2, C1E oraz automatyczna regulacja RPM włączone.

 

Płyta główna nie daje możliwości ręcznej zmiany timingów pamięci, więc skazany jestem na SPD. Ale ten zestawik był złożony jako budżetowy, więc nie narzekam. Teraz będę próbował puścić pamięć na stabilnym 900MHz i spróbować jeszcze lekko obniżyć napięcie proca.

 

Wszelkie sugestie, komentarze itp. mile widziane.

Edytowane przez Cor3y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To moje pierwsze zabawy z OC, więc prosiłbym o opinię na temat wyniku. Zaznaczam, że nie interesuje mnie ekstremalne OC - kupując proca zamierzałem uzyskać coś ok. 2,5GHz. Konfiguracja podana w sigu. Bios płyty wersja F6.

 

CPU: 2700Mhz 1,25v (9x300MHz) (CPU-Z i Everest pokazują 1,216v dla idle przy 1800MHz i 1,2v dla stress - dziwne, że stress ma mniejsze v niż idle)

RAM: 750MHz przy dzielniku FSB:DRAM 4:5 (nad pamięcią dopiero będę pracował - może pójdzie na 900MHz przy 2,1-2,2v)

Temp idle: 34* 800rpm

Temp stress: 51* 1800-2000rpm (po 1,5h Orthosa)

Test Orthos - sabilny po 1,5h

 

Temperatury przy zamkniętej budzie - sczytywane z Core Temp 0.94 i Everesta 4.20 - wyniki dokładnie te same.

 

EIST, TM2, C1E oraz automatyczna regulacja RPM włączone.

 

Płyta główna nie daje możliwości ręcznej zmiany timingów pamięci, więc skazany jestem na SPD. Ale ten zestawik był złożony jako budżetowy, więc nie narzekam. Teraz będę próbował puścić pamięć na stabilnym 900MHz i spróbować jeszcze lekko obniżyć napięcie proca.

 

Wszelkie sugestie, komentarze itp. mile widziane.

Wylaczym byl na twoim miejscu EIST, TM2, C1E dal dzielnik 2.00 (1:1) 5-5-5-15 2,1V i jechal w gore z fsb zeby osiagnac 3ghz potem mozna wysrubowac vcore i vmem + timingi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pavel54 - Właśnie EIST i C1E celowo zostawiłem włączone - przy sofcie, który wymaga max proca (gry, obróbka wideo) spędzam max 10% czasu, w którym komp jest włączony, więc zawsze się trochę prądu oszczędzi. Dopóki działa to stabilnie, to będę miał włączone, chyba że są jakieś duże przeciwwskazania co do tego przy OC. Co do ratio 1:1 - czytałem na jakimś zagranicznym forum trochę o pamięciach i wychodzi na to, że C2D i CD nie tracą dużo na wydajności, jeżeli jest współczynnik inny niż 1:1 (zupełnie odwrotnie, niż w prockach AMD, gdzie zintegrowany jest kontroler pamięci) - ma to jakiś związek z budową samego proca i mostka północnego. Przetestowałem to jak miałem proc ustawiony na 9x266 (2,4GHz) - czasy dostępu, prędkości zapisu i odczytu z ramu były gorsze (czasami znacznie) przy synchronicznym 1:1 533MHz niż asynchronicznym 800MHz. Ogólnie zależność w testach była taka, że im szybsze taktowanie pamięci, tym lepsze efekty i działanie asynchroniczne za bardzo na to nie wpływa (jeżeli chodzi o proce intelowskie)

 

@kyial - dzięki za tip :) A co do kręcenia - po prostu nie potrzebne mi więcej - wtedy Freezer nie kręci się z pełnymi obrotami i mam względny spokój, bo przy jego max to już za głośno jak dla mnie. Jedyne co to będę próbował pamięci na 900MHz puścić.

 

Edit:

Zrobiłem właśnie test pamięci - puściłem je na 900MHz przy 2,1v, ale były niestabilne i Orthos się wywalił po 2min. Teraz testuję 600MHz 1:1 4-4-4-12 2,0v (Everest pokazuje 1,92v). 600MHz z obniżonymi timingami w osiągach dało lepsze rezultaty, niż 750MHz przy 5-5-5-16, ale gorsze niż niestabilne 900MHz 5-6-6-18. Więc jeżeli okaże się, że CL4 będzie chodził stabilnie przy 600MHz to tak to już zostawię. No chyba że mnie kiedyś najdzie ochota na większe kręcenie proca, więc będę miał okazje przetestować, czy lepiej mieć wolniejszy, synchroniczny zegar z lepszymi timingami, czy maksymalny asynchroniczny zegar ze standardowymi timingami.

 

Orthos po 15 min się nie wywalił przy 600MHz 4-4-4-12 - niech pochodzi jeszcze godzinę, potem memtest i zobaczymy :)

Edytowane przez Cor3y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pavel54 - Właśnie EIST i C1E celowo zostawiłem włączone - przy sofcie, który wymaga max proca (gry, obróbka wideo) spędzam max 10% czasu, w którym komp jest włączony, więc zawsze się trochę prądu oszczędzi. Dopóki działa to stabilnie, to będę miał włączone, chyba że są jakieś duże przeciwwskazania co do tego przy OC. Co do ratio 1:1 - czytałem na jakimś zagranicznym forum trochę o pamięciach i wychodzi na to, że C2D i CD nie tracą dużo na wydajności, jeżeli jest współczynnik inny niż 1:1 (zupełnie odwrotnie, niż w prockach AMD, gdzie zintegrowany jest kontroler pamięci) - ma to jakiś związek z budową samego proca i mostka północnego. Przetestowałem to jak miałem proc ustawiony na 9x266 (2,4GHz) - czasy dostępu, prędkości zapisu i odczytu z ramu były gorsze (czasami znacznie) przy synchronicznym 1:1 533MHz niż asynchronicznym 800MHz. Ogólnie zależność w testach była taka, że im szybsze taktowanie pamięci, tym lepsze efekty i działanie asynchroniczne za bardzo na to nie wpływa (jeżeli chodzi o proce intelowskie)

Że tak powiem bullshit ;) Problemy z wydajnością przy asynchronicznym taktowaniu pamięci i procka były do czasów AXP... Nawet AMD już nie ma tego problemów od czasów a64...

 

@kyial - dzięki za tip :) A co do kręcenia - po prostu nie potrzebne mi więcej - wtedy Freezer nie kręci się z pełnymi obrotami i mam względny spokój, bo przy jego max to już za głośno jak dla mnie. Jedyne co to będę próbował pamięci na 900MHz puścić.

 

Edit:

Zrobiłem właśnie test pamięci - puściłem je na 900MHz przy 2,1v, ale były niestabilne i Orthos się wywalił po 2min. Teraz testuję 600MHz 1:1 4-4-4-12 2,0v (Everest pokazuje 1,92v). 600MHz z obniżonymi timingami w osiągach dało lepsze rezultaty, niż 750MHz przy 5-5-5-16, ale gorsze niż niestabilne 900MHz 5-6-6-18. Więc jeżeli okaże się, że CL4 będzie chodził stabilnie przy 600MHz to tak to już zostawię. No chyba że mnie kiedyś najdzie ochota na większe kręcenie proca, więc będę miał okazje przetestować, czy lepiej mieć wolniejszy, synchroniczny zegar z lepszymi timingami, czy maksymalny asynchroniczny zegar ze standardowymi timingami.

 

Orthos po 15 min się nie wywalił przy 600MHz 4-4-4-12 - niech pochodzi jeszcze godzinę, potem memtest i zobaczymy :)

Ale na 2.1-2.2V pamięci przy 800Mhz powinny Ci spokojnie iść na 4-4-4-12...

 

Swoją drogą, dziś odkryłem coś ciekawego, moje Patriotki puszczone na 960Mhz przy 2.3V waliły babolami po 15-20min Orthosa, puszczone na 2.1V hulają od ponad 6h :) Mimo, że jest puszczony na nie nawiew - to ewidentnie się przegrzewają - choć nawiewem jest Fander 92mm puszczony na minimalnych obrotach :) Maks co wyciągnołem dla procka t 3.56Ghz, ale pierdziele - nie pytajcie nawet przy jakim napięciu ;) Teraz sobie spokojnie śmiga na 3.1-3.2Ghz przy w miarę niskim napięciu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mam zamiar zakupić 2160 i gigabyte GA-P31-DS3L oraz 2x1gb goodram cl5 i tu rodzi mi się pytanie czy odczuje wyczuwalną różnice(gry,winda) względem tego co posiadam w podpisie ?Oczywiście jak się by dało to będzie jakieś oc,no i czy ta zasiłka co posiadam podoła temu zestawowi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...