Skocz do zawartości
niko2003

Abit Ab9 I Abit Ab9 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko z tą baterią jest ok. Szukaj dalej. Obstawiam jakieś problemy z zasilaniem, albo źle podłączony przycisk PWR. Ewentualnie coś może robić zwarcie. (Ustawienie kołków do których przykręca się mobo w obudowie jest ok?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą baterią to dałeś do wiwatu.

 

Kto mi wyjaśni które napięcie jest do czego

MCH (mostek PN???)

ICHIO (mostek PD???)

i czy oba napięcia mogą pomóc przy oc?

 

aaa i może jeszcze, jakie napięcie można wrzucić na

pamięci ocz special oops ( do pracy tak na codzień)

Edytowane przez 123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze...Zdjecie pierwsze - stan u mnie na plycie.

Zdjecie drugie - stan w/g instrukcji :mur:

Jakos nie widze możliwości pomocy komuś kto ma problem z identyfikacją polaryzacji zwykłej baterii 2032.

Choc z drugiej strony fakt że udało Ci sie włozyć podzespoły w odpowiednie miejsca (może zbyt pochopnie przyjmuje to za pewnik) uważam za wielki sukces.

Proponuje odnaleźć w instrukcji opisu pinów na płycie do których podłącza się przewody z obudowy (kilka cienkich kolorowych kabelków zakonczonych małymi plastikowymi wtyczkami zdecydowanie cieńsze niż te które wychodzą z zasilacza)

Wśród tych kabelków powinien znajdowac sie taki który na wtyczce ma napis:Power SW lub PWR. Należy go włożyć na piny na płycie które Abit zwykle oznacza PWR. W tym przypadku polaryzacja (tzn gdzie ma być "+" a gdzie "-") nie ma znaczenia) Prościej nie potrafie. Enjoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Płytka fajna,szkoda tylko ze ma tak mało dzielników pamięci...ktoś mi powiedział "A poco ci więcej...?" Ano po to aby sprawdzic ile procek poleci,bo jak do tej pory to:

 

fsb@400-e6420@3,2Ghz i OCZ PLATINUM (def 800Mhz 4-4-4-12 2,2V) lub

fsb@425-cpu@3,4 i RAM na 850,ale 5-5-5--15 bo na cl4 to juz orthos wywala (Vdim niema znaczenia 2,2-2,3-2,4 - tak samo)

 

Do tego jak ustawie w orthosie test cpu to orthos chodzi nawet 1h przy fsb425,a jak testuje ram to wysypka po 2-5min.

 

Napięcie na mostku max, cpu 1,50(cpu1,40V i NB 1,35v wystarczy na 3,2Ghz-fsb400).Mostek przy max V troche sie grzeje,ale jeszcze nie parzy, to samo pamięci (buda dość przewiewna).Temp cpu load przy 1,5V to 65C na płycie max 35C.

 

Co jak co,ale te pamieci "powinny" spoko smigać 1000Mhz (tzn uzykałem 6,5H orthosa (blend test) przy fsb 400 na 5-5-5-15,ale już przy fsb 425 orthos wywalił sie po 1h).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie widze możliwości pomocy komuś kto ma problem z identyfikacją polaryzacji zwykłej baterii 2032.

Choc z drugiej strony fakt że udało Ci sie włozyć podzespoły w odpowiednie miejsca (może zbyt pochopnie przyjmuje to za pewnik) uważam za wielki sukces.

Proponuje odnaleźć w instrukcji opisu pinów na płycie do których podłącza się przewody z obudowy (kilka cienkich kolorowych kabelków zakonczonych małymi plastikowymi wtyczkami zdecydowanie cieńsze niż te które wychodzą z zasilacza)

Wśród tych kabelków powinien znajdowac sie taki który na wtyczce ma napis:Power SW lub PWR. Należy go włożyć na piny na płycie które Abit zwykle oznacza PWR. W tym przypadku polaryzacja (tzn gdzie ma być "+" a gdzie "-") nie ma znaczenia) Prościej nie potrafie. Enjoy

Znawca sprzetu komputerowego nie jestem ale instrukcje to juz przeczytac potrafie, zapewniam Cie o tym. Tak jak juz mowilem szukalem uparcie dziury w calym gdyz wszystkie kabelki podlaczylem prawidlowo, co zreszta zostalo sprawdzone przez specjaliste. Diagnoza prosta - plyta trup. Nowka, prosto ze sklepu i od razu zdechla ? Mam nadzieje, ze z kolejna plyta tej serii nie bedzie takich problemow bo jesli tak to ja mam abita hmm..hmmm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znawca sprzetu komputerowego nie jestem .

Diagnoza prosta - plyta trup. .

Czy nie za szybko zapadł wyrok? ;-)

Jesteś pewiem że to płyta a nie np.... zasilacz? Mój nowo zakupiony Antec Neo! podawał idealne napięcia ale... miał źle wyregulowane zabezpieczenia. Pyta startowała tylko "goła". Po włożeniu GPU lub chocby napedu DVD zasiłka po 3 sek rozłączała się ze względu na... przeciążenie ;-)

Spróbuj uruchomic płytę TYLKO z procesorem (bez pamięci, grafiki, i ŻADNEJ karty rozszerzeń). Podłącz głosniczek aby (jesli płyta zaskoczy) usłyszeć sygnały postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze możliwe jest że gdzieś po drodze na tych kablach od budy pojawia się zwarcie, znajomy przez to swego czasu spalił sobie MOBO. Sprobuj ja odpalić na biurku metodą "na śrubokręt" i zobacz czy wstanie, oraz sprawdź na innej zasiłce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Jakie maxymalne FSB udało wam się uzyskać na AB9? czy nie ma on problemów z memami? Bo posiadam memki no-name 533MHz i do tego e6420 króry będzie mocno przetaktowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIestety ja mam problem z memkami i to niebyle noname,a ocz platinum rev2.

Domyślnie jadą na 800 4-4-4-12,a max co udało mi się wydusić przy tych timingach to 850, wyżej to już resety kompa. A tak to 1000 przy 5-5-5-15,orthos chodził 6h, niewiem czy to można uznać za stabilne.

 

Dużą różnice robiło napięcie na NB, przy 1,40V to max stabilne fsb 400,czyli DDR800 4-4-4-12,a przy 1,45 na NB to juz spoko orthos przechodził ponad 12h na fsb425.

 

To nie wiem teraz czy to pamęci, czy mobo skoro 0,05V na NB dało dodatkowe 25Mhz na fsb.

Bardziej sie już nieda podbić napięcia na NB bo 1,45V to już max,ale może to i dobrze,bo mostek grzeje się dosyć mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Jeśli 450 to jest max FSB to raczej odpada. Nie interesuje mnie max 3.6GHz procka a 3.8GHz. A szkoda bo bym ją kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym poście trochę namieszałeś, nieważne.

 

Pytanie z innej beczki:

Czy na tej płycie jest możliwość przywrócenia biosu po nieudanym flashu? Zawiesił się w czasie flashu (uważajcie z wgrywaniem biosu o numerku 15) i chciałbym jakoś płytę wskrzesić zamiast od razu wysyłać do reklamacji.

W instrukcji nic nie znalazłem o przywracaniu uszkodzonego biosu, na stronie abita również nie ma.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś podkręcał na AB9 Pro procka jak w sygnaturce?

Jest to ta wersja L2 czyli ta późniejsza. Na forum rosyjskim znalazłem, że podkręcali tego procka nawet na FSB=400 MHz co by mnie zadowoliło, tyle tylko, że na płytce typu P5B lub jej odmianach.

 

To co mi się udało to maksymalnie stabilnie FSB=342 co daje trochę mocy ale do 400 to jeszcze brakuje. Przy ustawieniu pamięć:procek 1:1 to pamięci chodzą ledwo na 700 więc zakładam, że to nie jest wina pamięci (tym bardziej, że próbowałem też na ustawieniach 5-5-5-18).

Zrobiłem też eksperyment zmieniając mnożnik na x6 i okazało się, że stabilnie FSB w granicach 350MHz. Napięcia na uGuru raczej stabilnie - waha się tylko 12V w zakresie 12,12V-12,24V. Podkręcanie napięcia procka nawet do 1,57V nie zmienia sytuacji.

 

Pytanie moje jest takie:

- czy wymienić procka na E4300 (ale tracę trochę kasy na ponowne dołożenie bo procek raczej za cenę e4300 nie pójdzie) - a takiego e4300 to raczej tutaj zachwalacie do tej płytki?

- czy wymienić płytę na inną, która pozwoli na podkręcenie procka (pod kątem finansów to być może lepsze niż poprzednie)?

- czy może jest jeszcze coś co powinienem sprawdzić bo podejrzewam, że mimo wszystko zasilacz może już nie wyrabiać?

 

Poratujcie...

 

 

A co do złego zaprogramowania biosu:

nie wiem do końca jaki jest typ układu biosu, ale chyba można by zgrać z netu bios na dyskietkę, <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> płytkę lub kompa do odpowiedniego punktu, w którym odpowiednim narzędziem wyjmą biosa, zaprogramują z dyskietki (bios inny niż nr 15) i włożą go do MOBO. Gdyby mnie to spotkało to bym pewnie tak zrobił - taniej i bez wysyłania do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie procek ma fsb walla- powszechna rzecz w rewizji L2. Aż tak słaba ta płyta nie jest, te 430 chyba każda wyciąga, jak procek pozwoli.

Spróbuj podnieść napięcie na pamięciach do 2,0-2,1V, może pomoże.

 

Odnośnie biosu mojego, już zdecydowałem z wysyłką na gwarę, bo nie mam co liczyć na punkt z programatorem u mnie w mieścinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mam możliwości pożyczyć od kogoś C2D E4300 i sprawdzić na ile pójdzie płyta?

 

A jeszcze jedno na mojej płytce są też radiatory zdaje się na mosfetach jak na AB9 - być może coś zmienili w płycie bez zmiany rewizji?

 

Jeżeli chodzi o pamięci to ustawiam je nawet na 2,2V a uGuru pokazuje 2,18V - tak mam normalnie. Przy OC podnosiłem nawet do 2,5V i nic to nie dało.

Z twojej wypowiedzi wnioskuję, że muszę zmienić proca na e4300 tylko, czy jak dotąd wszystkie e4300 się podkręcają np. na FSB=400?

Więcej myślę bym nie potrzebował, chyba że pamiątki pozwolą na >800MHz i timingi 4-4-4-12/2.1V?

 

Sprawdzę w sklepie jakiej są serii i znowu poproszę was o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mełe pytanko.

Płyta nie chce sterować prędkością wentylatora procka. Musi być wentylator PWM bo ma podpięty bez pwm 3 pinowy.

A jeżeli się da sterować 3 pinowym to proszę powiedzieć co nalezy ustawić w biosie.

Innymi wyjściami steruje bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Mój E4300 ma coś takiego, że do 360x6 (2160MHz) potrzebuje 1.4V, a do 320x9 (2880MHz) starcza 1.325V

 

Jeśli 450 to jest max FSB to raczej odpada. Nie interesuje mnie max 3.6GHz procka a 3.8GHz. A szkoda bo bym ją kupił

Ale te FSB 450 na strapie 1066 jest wydajniejsze niż np. 500 na konkurencyjnych płytach, które robią tyle na strapie 1333. W dodatku mniej katujesz proca.

A po modach można spokojnie dojść do FSB 500 na strapie 1066

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma tą płytę główną z AC Freezer 7 Pro ? Bo od zakupu mam problemy z kompem i staram się znaleźć przyczynę. Raz na jakiś czas komputer się zawiesza, obraz jest poszatkowany (ale jeden czy dwa dźwięki słychać) i nie mogę zlokalizować przyczyny. Komputer wiesza się zarówno po podkręceniu jak i na default (czasami na default było szybciej niż po podkręceniu, w tle mam BOINC więc proc chodzi na 100%,ale temp proca w normie). Zastanawiam się czy przyczyna nie leży w za słabym chłodzeniu tego mostka z napisem Abit (u mnie w czasie pracy strasznie się grzeje, ale zdjęcie obudowy nie pomaga, może zmiana na standardowy cooler by pomogła, bo AC tego mostka nie chłodzi). Wieczorem spróbuje przetestować pamięci.

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Ktoś ma tą płytę główną z AC Freezer 7 Pro ? Bo od zakupu mam problemy z kompem i staram się znaleźć przyczynę. Raz na jakiś czas komputer się zawiesza, obraz jest poszatkowany (ale jeden czy dwa dźwięki słychać) i nie mogę zlokalizować przyczyny. Komputer wiesza się zarówno po podkręceniu jak i na default (czasami na default było szybciej niż po podkręceniu, w tle mam BOINC więc proc chodzi na 100%,ale temp proca w normie). Zastanawiam się czy przyczyna nie leży w za słabym chłodzeniu tego mostka z napisem Abit (u mnie w czasie pracy strasznie się grzeje, ale zdjęcie obudowy nie pomaga, może zmiana na standardowy cooler by pomogła, bo AC tego mostka nie chłodzi). Wieczorem spróbuje przetestować pamięci.

User krzysiak z PCLaba ma AB9 Pro + AC Freezer 7 Pro + E2140 (wcześniej miał P4 631, C D352, C2D E6300)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawił się u mnie dziwny problem:

przy włączeniu kompa odpala się chwilę pomieli i jeszcze przed wyświetleniem posta

sam się wyłącza by po chwili znowu wystartować i tak wkoło.

raz na jakiś czas da się odpalić np po dłuższej przerwie.

Po takim wyłączeniu wyświetla się kod 99

Bywa też że zamyka mi system i się wyłącza, tak jakby coś się przegrzewało (ale wszystkie temp są ok).

oczywiście zjechałem do ustawień fabrycznych i nic to nie dało?

co to może być?? proc, płyta, grafa, a może zasiłka????????

Edytowane przez 123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...