Skocz do zawartości
ath

Geforce 8500 Gt / Ge / Gte

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie, mam juz sie przymiezac do sprzedazy mojej 7600GS 128MB 610/1700 czy dac se na luzz? bo nie powiem ten palit 8500gt ddr3 bedzie pewnie kuszaca propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakios w testach na pclaie ten 8500GT zle nie wypada a jest porownywany do 7600GT nalezy jednak pamietac ze tamten 85GT ma pamieci DDR2 800MHz a PALIT 8500GT DDR3@1200MHz to tez mu da kopa. Co do 3Dmarkow to mnie nie interesuja ale w stalkerze to 7600GT przegrywa z 8500GT

Edytowane przez 21szpak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8500OC z 7600gt przegral w:

FEAR, PREY, FAR CRY, SUPREMME COMMANDER, COMPANY OF HEROES

wygral w CS i STALKER

W tytulach w ktorych przegral 7600gt mial wydajnosc zblizona do 8600gt.

7600gs ladnie wykrecony napewno ta roznice by zmniejszyl.

8500gt 600/1600 napewno podskoczy w kierunku 8600gt.

8500gt 600/1600 palita, jak sie ladnie podkreci bedzie szybszy od 7600gs/OC, jednak ta roznica bedzie na tyle mala ze imho wymiana 7600gs na 8500gt (tego z ladnymi taktmami:P) sensu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko te pamieci DDR2 ;/, też mnie kusi zmiana, ale ja poczekam jeszcze z miesiąc i zobacze jak to wszystko bedzie wygladac, galaxy wie co robi napewno wypuszcza cos fajnego, wiedza ze ich produkty sa bardzo popularne i napewno nas nie zawioda :), a na razie mój 7600GS mi w zupełności wystarcza B-).

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

Nie wiem, czy jest sens pakowania się w to. Poczekam aż GF 8600 GT pojawi się w nieco ciekawszy odmianach z niższą ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Hmm... 300zł a cena podobna do 73GT galaxy a ta karta powinna być od niej wydajniejsza więc musi być ok.. Do tego dx10 i ps 4.0 i sama fajna sprawa posiadania 85gt. Odrazu bym ją poczęstował sporym napięciem i ciekawie co by z niej się wycisneło. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejj no nie :-P miesiąc temu dałem za swoja 7600GS 128MB 339zł a tu juz 8500GT za 300zł :damage_wall: , coraz bardziej zastanawiam sie nad sprzedażą mojego 76GS i tylko jak sie pojawia pality to brac jednego, tylko nie wiem czy to ma sens???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maruh

 

no wlasnie ja mam podobna sytuacje :) kupilem na allegro super tanio 7600gs od galaxy 256mb,1.2(299zl), jeszcze jej praktycznie nie dostalem a zastanawiam sie nad sprzedaza :unsure:

Ty jesteś w lepszej sytuacji bo tanio kupiłeś tą galaxy i możesz ją sprzedaz z zyskiem jeszcze, ja bym musiał teraz sprzedać swoją aby mało stracić na tym, myślę że te 300-310zł bym dostał lub wiecej? :), ale na razie daje sobie na luz, nie ma jeszcze gier z DX10 i SM4.0, nie ma jeszcze konkretnych testów tego 8500GT i też nie jest on chyba jakoś znacząco szybszy od 7600GS po OC, wiec nad zmianą pomyśle w wakacje lub po nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejj no nie :-P miesiąc temu dałem za swoja 7600GS 128MB 339zł a tu juz 8500GT za 300zł :damage_wall: , coraz bardziej zastanawiam sie nad sprzedażą mojego 76GS i tylko jak sie pojawia pality to brac jednego, tylko nie wiem czy to ma sens???

Uff, wszystkie testy obcykane... Co do 7600gs vs. 8500gt - macie tu testy z jakiejs chińskiej strony: http://www.4gamer.net/review/geforce_8600_...t_8500_gt.shtml

 

Wyniki 8500gt są... nienajlepsze. Nie uwzględniają tam oczywiście OC, ale fakt jest faktem: 7600gs jest lepszy. Co prawda nie są to wielkie rożnice... ale jednak są. Radzę poczekać na rozwój sytuacji... albo spadek cen. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym, ze ten 8500gt w tescie ma ddr2, a palit moze byc sporo lepszy

No dokladnie - nikt jeszcze nie zrobil testu tej karty z ddr3, a podejrzewalbym wzrost wydajnosci rzedu 10-20% przynajmniej ...

 

Piszac 324zl zastanawialem sie nad ta karta, a teraz 303zl :blink:

Jakos strasznie szybko tanieje, ciekawe czy za tydzien jeszcze spadnie :)

 

@adamlop - tylko 1 gra ... ja bym poczekal z osadem na ver z ddr3 i jakies wyniki ile to @max robi :)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie - nikt jeszcze nie zrobil testu tej karty z ddr3, a podejrzewalbym wzrost wydajnosci rzedu 10-20% przynajmniej ...

No, macie rację, przeoczyłem ten dość istotny fakt... Jeśli palit wypuszcza karte z ddr3... no, to moze byc ciekawie :D . Kupuję kompa w lipcu, więc mam cichą nadzieję, że te ceny jeszcze trochę spadną :-P . Ale musicie przyznać, że jednak wyniki tych kart są gorsze niż można się było spodziewać... Czekam na odpowiedż ATI, albo raczej AMD :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych testów chińskich wnioskuję że ten 8500GT to jest padlina. Przecież ten 7600Gs to z ddr2 prawdopodobnie i pewnie taktowanie 400/800. W dodatku 8500GT dorównuje 7600Gs tylko 3DMarkach, w grach to poprostu baty jak nic. Powiedzmy Palit podkręci się do 700/800 na rdzeniu i 1700/1800 na pamięciach. Jak z takimi taktami nie przebije mojego Palita to będzie żałosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamlop - tylko 1 gra ... ja bym poczekal z osadem na ver z ddr3 i jakies wyniki ile to @max robi :)

Na dole przelacz na kolejna strone ...

Aha i jeszcze jedna wazna sprawa, 7300gt i 7600gs w tym tescie na benchmark.pl sa z pamieciami ddr2 tak jak ten 8500gt, wiec mozna sobie wyobrazic jak wzrosna wyniki jesli we wszystkich zamienimy na ddr3

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dole przelacz na kolejna strone ...

Hehe no faktycznie <_<

(klikalem tylko ze spisu tresci)

 

Patrzac po tych testach chyba rzeczywiscie nie warto zmieniac dobrze kretliwego 73gt/76gt na tego palita ...

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając test na benchmark.pl to już totalnie się załamałem. Jak się cieszę że nie zwlekałem z kupnem 7600Gs teraz to bym się rozczarował na MAX'a. Jeżeli 8500GT wypada tak lipnie w dx9 to już boję się co będzie w dx10... ciekawe czy na tym czymś Crysis odpali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

A mi sie wydaje ze to bedzie wydajnosc dx10 cos a'la 5200, 6200 na dx9

Jak ta gra ma współpracować z DX10 skoro z DX9 już ma powazne problemy <_< .

 

Syf straszny. Opieram się na tym teście a mam wielkie zaufanie do PCLab.

 

Ino uważam że w ogóle, seria 8 "dla biednych" jest o kant kuli rozbić :? Za te pieniądze :mur:

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to sie boje pomyslec jaka wydajnosc beda mialy 8300 i 8400 patrzac po tekscie z pclaba co zostanie w nich jeszcze wykastrowane :P

 

@21szpak - fajno, w koncu ktos przeprowadzi test z ddr3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...