Skocz do zawartości
JMKS

16m Low Clock Challenge (3ghz, 3,5ghz)

Rekomendowane odpowiedzi

selekt nie ale w ciekawej cenie nawet bardzo, do tego wreszcie będzie mozna ustawić fajne fsb i memki 1:1-na e4300 było to niemożliwe.

 

Co do porównania będzie cienko- inna mobo, memki i cep...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do porównania będzie cienko- inna mobo, memki i cep...

AFAIK ta sama mobo, cep 2mb vs 4mb (o co chodzi), slabsze memki, no i of kors inny system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten P35 mi się nie podoba w sumie, niby pamięci kręci jak głupi, >730 {bez modów oczywiście}: http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=216735 - ale z wydajnością to wiele wspólnego nie ma...

 

7m04.937s - liczyłem na lepszy wynik, a pomysłów już zbytnio nie mam ;). I wydaje mi się że totalnie bez finezji 2:3 5-5-5-5 {te 437x7 czy jak to tam jest} na Commando by mi lepszy wynik dało, choć tego mi się aktualnie raczej nie chce sprawdzać :).

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pecha- wszystko wskazuje na to,zę moj nowy e6320 ma fsb walla i to poniżej fsb 500 :mur:

 

tak więc walcze na innych dzieklnikach niż 1:1 = lipa. A p35 chyba faktycznie demonem wydajności nie jest po moich zabawach z p5k-ale będe pociskać dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tajemnicy Ci powiem że 500 1:1 to też lipa :P. Tj. moim zdaniem gorzej niż Commando {nie mówiąc o tych 2-3s które na systemie wtedy traciłem wg mnie}, chociaż nie robiłem jakichś wielkich testów - może jeszcze zrobię.

W ogóle ciekawe co z X38, bo jeśli ma być jak z i965/i975X czyli że starszy wersją jest gorszy w wydajności, to chyba jakiś i965 z VRM obsługującym Penryna wyjdzie i wymiecie :). No dobra, niby DDR3, ale to w i965 chyba też da radę ;) - ASRock pewnie do PT8800 Ultra upchnie jak zwykle :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh coś z moim sysem nie tak-jutro instaluje na nowo xp pod spi

 

wymęczyłem taki bardzo skromny winik , biorąc pod uwagę naprawde ostre już alphy:

 

Dołączona grafika

 

 

niestety gr pro 900 zawodza jesli chodzi o wysokie takty- 2.55v na 642mhz cl5 bez problemu botują i liczą spi, spi 16m wywalają sie od razu po starcie :(

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawi Cię przekręcanie nicka?

 

Nic nie ustalałem, po prostu widzę jaką ma wydajność i do np. QuadaGT to daleka droga... Do "zwykłego" i965 na strapie 1066 też nie podskoczy - ciężko mi powiedzieć jak to się będzie mieć do zmodowanego 1333, ale zapewne również do tyłu. Oczywiście na 4:5 już i965 wyprzedza (przy czym i965 na 1:1 wtedy niby), ale to raczej marna sztuka - przynajmniej dla mnie...

 

Tj. jakieś konkrety może. Nie wiem jak BTL się "czuje" w 1M, bo ja akurat nieźle ;), do 16/32 się nie chcę porównywać póki co.

 

I tak 1M moje na x8: 520 FSB, strap 1333 zmodowany i wynik 12.125s => MHz*czas 50440, Gemmy 567 FSB i 11.234s => 50957. Ponad 1% lepiej u mnie.

Moje na x10: FSB 480, strap 1066 normalny i wynik 10.532s => 50554. Na P35 ze strony Gemmy'ego brak zdaje się, ale na Quadzie: FSB 532, wynik 9.547s => 50790.

Już tylko 0,4%, bo to QuadGT.

 

Od biedy ta 16-ka z P35 też przejdzie - 0,2% straty mam mniej więcej.

 

No chyba że jest mnie ktoś w stanie oświecić, o co chodzi - P35 od paru dni się dość konkretnie zajmuję i nadal mi się nie podoba, a byłem w sumie nastawiony optymistycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawi Cię przekręcanie nicka?

 

Nic nie ustalałem, po prostu widzę jaką ma wydajność i do np. QuadaGT to daleka droga... Do "zwykłego" i965 na strapie 1066 też nie podskoczy - ciężko mi powiedzieć jak to się będzie mieć do zmodowanego 1333, ale zapewne również do tyłu. Oczywiście na 4:5 już i965 wyprzedza (przy czym i965 na 1:1 wtedy niby), ale to raczej marna sztuka - przynajmniej dla mnie...

 

Tj. jakieś konkrety może. Nie wiem jak BTL się "czuje" w 1M, bo ja akurat nieźle ;), do 16/32 się nie chcę porównywać póki co.

 

I tak 1M moje na x8: 520 FSB, strap 1333 zmodowany i wynik 12.125s => MHz*czas 50440, Gemmy 567 FSB i 11.234s => 50957. Ponad 1% lepiej u mnie.

Moje na x10: FSB 480, strap 1066 normalny i wynik 10.532s => 50554. Na P35 ze strony Gemmy'ego brak zdaje się, ale na Quadzie: FSB 532, wynik 9.547s => 50790.

Już tylko 0,4%, bo to QuadGT.

 

Od biedy ta 16-ka z P35 też przejdzie - 0,2% straty mam mniej więcej.

 

No chyba że jest mnie ktoś w stanie oświecić, o co chodzi - P35 od paru dni się dość konkretnie zajmuję i nadal mi się nie podoba, a byłem w sumie nastawiony optymistycznie...

My sie nie znamy na hardware, przeciez na Pclabie jest tyle wartosciowych tematow, pewnie ktos tobie powie co i jak z ta plyta. :rolleyes: Ponoc P35 w ogole do oc nie nie nadaje (tak twierdzi RS, a on mylic sie nie moze), wiec po co meczysz te plyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak 1M moje na x8: 520 FSB, strap 1333 zmodowany i wynik 12.125s => MHz*czas 50440, Gemmy 567 FSB i 11.234s => 50957. Ponad 1% lepiej u mnie.

Tos mnie ubawil :D, ta 1Mka na P35 nie na darmo znalazla sie tam opisana jako MaxFSB :D, ten run nie byl zupelnie optymalizowany! mial tylko sprawdzic ile max 1M przejdzie, no chyba ze chcesz sie scigac z runem, przy ktorym w tle SetFSB bylo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SetFSB jest u mnie praktycznie na każdej jedynce - wg mnie szkoda tracić cenny "niestabilny" czas na wyłączanie ;). Ten argument mnie totalnie nie przekonuje, chociaż kłócić się z Wami nie zamierzam :).

Tak czy inaczej 1% się z powietrza nie bierze, coś się w życiu namęczyłem żeby zbić bodaj 50ms na E6400 powietrznym na 1333 strapie swego czasu - z 8h mi to zajęło :).

 

Pan Ryszard akurat nic w tej {OC na P35} kwestii szczególnego nie "twierdzi" a to co widzę to wiem z pierwszej ręki, nikt mi nic mówić nie musi... A P5K-Dlx z QX6850 być może wkrótce "sparzę", mogłoby być ciekawie :).

Edytowane przez JMKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóź, rybę już przebolałem, że niereformowalny, ale więcej mi "nie potrzeba"...

Podałem konkretne argumenty, dostałem niezbyt sensowne odpowiedzi, a Twoja (Gemmy) już totalnie nie na temat...

 

Jeśli w takim tonie mamy dyskusję prowadzić, to ja się z niej wycofuję, bo zdecydowanie nie o to mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem konkretne argumenty....

Jakie? Performance rating?? porownojac swoj z naszym runem dla sprawdzenia stabilnosci??

 

Chcesz konkrety? tak? To powiem Ci ze P35 przebija 965 dzialajacymi 4:5 i 5:6, widac to chocby po low-clocku, na 965 istnieje tylko 1:1 do powaznego krecenia na tanich prockach (tanie to wszystko oprocz extreme). Caly problem w tym ze obecne mobo na P35 sa slabe i tyle. Sekcja Vcore slabiutka, Vdimm tez padaka, to QuadGT ze swoimi smiesznymi cyfrowkami sprawdza sie lepiej niz P5K. Roznica miedzy p5b dlx a QuademGT to jakies 0,7s, tak samo z P5K odbiega od Quada o okolo 1s. Stary nie kloc sie z ludzmi ktorzy siedza w tym nie od wczoraj. Pierniczenie ze jedna plyta jest szybsza od drugiej o x sek to bajki, zamiast tyle teoretyzowac to wez sie do optymalek bo chyba za bardzo w siebie wierzysz.

 

I nie dziw sie Gemmiemu ze po przeczytaniu jakich to Ty optymalek nie robisz, a potem ze 1M najlepiej z SetFSB w tle nie wytrzymal, kazdemu by nerwy puscily.

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóź, rybę już przebolałem, że niereformowalny, ale więcej mi "nie potrzeba"...

Podałem konkretne argumenty, dostałem niezbyt sensowne odpowiedzi, a Twoja (Gemmy) już totalnie nie na temat...

 

Jeśli w takim tonie mamy dyskusję prowadzić, to ja się z niej wycofuję, bo zdecydowanie nie o to mi chodzi.

Bo opowiadasz takie bajki o sprzecie, ze glowa mala. Gemmy (wraz z entem), Yoto i ja mielismy troche plyt na chacie i kazdy z nas tobie powie prawie to samo o kazdej plycie. Tak samo ludzie z dalekiego wschodu, oni w takim razie oszukuja, bo wg. ciebie ta plyta nie nadaje sie do oc.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla rozladowania napiecia (bo chyba wszystkich nas troche ponioslo :()

 

Moje low clocki, lepiej na 2x512 jest ciezko (przynajmniej mi zrobic):

 

KAT 3GHz

 

7:04.906 - E6600 (6x500), QuadGT, mem @ 500 4-4-4-4

Dołączona grafika

 

KAT 3,5GHz

 

6:15.312 - E6600 (7x500), QuadGT, mem @ 500 4-4-4-4

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś się w życiu namęczyłem żeby zbić bodaj 50ms na E6400 powietrznym na 1333 strapie swego czasu - z 8h mi to zajęło :).

Niektórzy nad spi latami siedzą i nadal jakieś nowe rzeczy odkrywają/testują/sprawdzają, 8h posiedzieć nad jednym ustawieniem sprzętu to jest pryszcz, rozrywka i przerwa w czasie oc ;) . Ja, jak i kilka osób wypowiadających się tutaj troszkę więcej czasu spędzili nad szeroko pojetym oc i skoro twierdzą, że jest tak a nie inaczej, to wypadałoby uszanować ich zdanie i sprawdzić co się źle robi. Może i się z wami tutaj nie bawie, bo rozsądek i portfel mówią stanowczo "nie", to trochę się tym interesuje. Zresztą co tu dużo gadać - wyniki chociażby omegi-san są dla mnie wystarczającym argumentem na obalenie Twojej tezy nt P35 ;)

 

A resztę proszę o chillout ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie się zgadzam, chociaż... Nad "szeroko pojętym OC" {fakt, że wszystko C2D właściwie} to już te swoje 8 miesięcy dość intensywnie spędziłem. Nie wydaje mi się też, żebym jakoś "nie umiał płyty ustawić" - to co widzę to przyjmuję to wiadomości i tyle.

 

Nie chodzi o same 8h bo dużo więcej nad różnymi rzeczami (w sensie optymalizacji) w życiu spędziłem, tylko mi po prostu brakowało do sub14s na Allendale'u tyle i mi to "spokoju nie dawało" :).

 

Omega gdyby miał DFI Infinity (stestowane na robienie tych 570 FSB minimum oczywiście) to sądzę że wyniki by miał lepsze - i nie chodzi o to, że "P35 jest zły" tylko po prostu na 1:1 do i965 przy zachowaniu strapa nie podskoczy zasadniczo (nie mówię że to przepaść ale różnica jest, a jak teraz walczą o każde 1 czy 15ms w 1M to by nie było od rzeczy ;)).

 

Co do P35 - póki co mi Quada {na wszystkich jajach} na 4,75GHz w miarę od ręki {i nawet z pewną stabilnością} wykręcił, więc na razie to "trochę" mi się podoba ;). Ale zobaczymy jak mu 2:3 {albo 3:5 hmm...} włączę - może i "coś z tego dziś wyjdzie" :). Z wyniku się za to możecie pośmiać póki co, na swoje usprawiedliwienie powiem, że zaczynałem na niższej częstotliwości niż skończyłem i zupa była za słona :)

 

Dołączona grafika

 

I jeszcze wracając do Omegi - jego "Performance Rating" też wybitny nie jest {a optymalki ma na pewno spoooro lepsze ode mnie - w to akurat nie wątpię}, a nie widzę powodu dla jakiego PR miałby się zmieniać ze wzrostem FSB - tj. DFI Infinity powinno zachować "moje" PR (a nawet lepsze, wliczając dodatkowe optymalki) i dać lepszy wynik. W Japonii niestety DFI niezbyt mają, tak przeczytałem gdzieś...

 

Dobra, offtop niezły, bo 3/3,5GHz to chyba na Kentsfieldzie robić nie będę (chociaż... zawsze to 2x więcej cache, ale chyba nie zdążę po prostu na powietrze go wyciągać) a procek się ziębi i czeka - póki co tyle ode mnie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P35 to szmata i nadaje sie do wycierania podlogi JMKS.

 

Corega-san tak pisze :D

 

Ciekawe wiec, jakim sposobem Chaos, ja i inni porobili takie wyniki na nienadajacej sie platformie..nie mowiac juz o niedopracowanej z kiepska sekcja zasilania serii plyt P5K....no tragedyja...

Chill I SaY.....

Ide na pizze...wam tez radze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy raz na zawsze - P35 i 1:1 jest wolniejsze od i965 i 1:1 na strapie 1066. Jakiś sprzeciw?

Chętnie podyskutuję, ale z tym wg mnie polemizować nie sposób.

 

Co do reszty - OK, na innych dzielnikach "jest dyskusja" i to całkiem słuszna {z tym z kolei również polemizować nie można, że wtedy lepiej P35 wyjdzie}, już sam widzę że coś koło 480x10 5:6 4-4-4-4 dziś chyba wymiecie u mnie :). Skądinąd na "naturalnym" (z punktu widzenia i965) 12x400 nie jestem w stanie na np. 3:5 5-5-5-5 czegoś ciekawego "ugrać".

 

Co do Performance Rating (jak zwał tak zwał, wiadomo o co chodzi) to niezbyt dużo jest >5,5GHz ;), stąd te "rozbieżności". Ale powiedz, czemu np. 530x10 na DFI miałoby się "nie liczyć" w takiej kalkulacji? Nie mówię o czymś konkretnie w tej chwili.

 

Omegi nie pomijaj (tak, wiem, chodziło o lidera OCX ;)), bo wyjdzie że NewBeetle wtedy pewnie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawalo mi sie ze oc to poszukiwanie takich ustawien aby wydaknosc byla wieksza...Dlatego korzystamy z INNYCH dzelnikow pamieci.

A to ze na i965 inne dzielniki sa w zasadzie niezdolne do pracy, inne timingi poza 4 w tytule sa niezdolne do pracy, to juz inna bajka, nie sadzisz ?

Zgodze sie ze na 1:1 965 rzadzi...aczkolwiek, 975 bylby lepszy, tyle ze fsb liche...

I dosc psioczenia na p35, bo fajny jest i basta :D

W kazdym badz razie do lowclock mi pasuje, czego nie moge powiedziec o jedynej plycie na 965-quadzie....

 

BTW: a wy w co sie bawicie ? To wasi koledzy ze szkolnej lawy?

To ja znalem ELVISA, przebij no ktory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy raz na zawsze - P35 i 1:1 jest wolniejsze od i965 i 1:1 na strapie 1066. Jakiś sprzeciw?

Chętnie podyskutuję, ale z tym wg mnie polemizować nie sposób.

 

Co do reszty - OK, na innych dzielnikach "jest dyskusja" i to całkiem słuszna {z tym z kolei również polemizować nie można, że wtedy lepiej P35 wyjdzie}, już sam widzę że coś koło 480x10 5:6 4-4-4-4 dziś chyba wymiecie u mnie :). Skądinąd na "naturalnym" (z punktu widzenia i965) 12x400 nie jestem w stanie na np. 3:5 5-5-5-5 czegoś ciekawego "ugrać".

 

Co do Performance Rating (jak zwał tak zwał, wiadomo o co chodzi) to niezbyt dużo jest >5,5GHz ;), stąd te "rozbieżności". Ale powiedz, czemu np. 530x10 na DFI miałoby się "nie liczyć" w takiej kalkulacji? Nie mówię o czymś konkretnie w tej chwili.

Co do pierwszych 2 akapitow sie zgodze, tylko naprawde roznica 1:1 na P35 i 965 to cos kolo 1 sek.

 

Performance rating na wysokich clockach nie mozesz porownywac do tych na nizszych, gdyz na nizszych po prostu latwiej jest powtarzac runy. Przy wysokich clockach i Ln2, z powodu kontroli temperatury znacznie trudniej jest powtorzyc run, aby go troche podrzezbic. Do tego moim zdaniem PR jest slabym wyznacznikiem optymalizacji, bo nie uwzglednia FSB, ani taktow memek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za radą niezastąpionego enta wywaliłem w piz@# moją mega obciętą winde i pociąłem nieco oszczędniej win litem na szybko. Oto efekty:

 

Dołączona grafika

 

 

prawie 3.5 sek lepiej i wreszcie nie wstyd sie z tym pokazać.

Jak urwe coś jeszcze to dodam oficjalnie wynik B)

 

 

Ogólnie myślę,że jak na 4:5 i to paskudne wolne i chłamowate p5k nie ma tragedii- puknałem pare osób lecących 1:1 więc jest ok :wink:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tyle co moje skromne JA sie moze wypowiedziec to wydaje mi sie ze p5k nie jest zla plyta ...

nie mialem wiele plyt na intela .. ale widze ranking..

i jakos moj wynik na p5k nisko nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na małe potwierdzenie słów Chaosa moje 2:3 i memki na baaardzo marnych tajmach i alphach(podpatrzonych od chaosa bo cl5 to dla mnie nowość):

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

wynik do poprawienia więc nie dodaje...

 

to co cieszy to gooramy pro-jak dostaną po dupsku v to zaczynają sensownie biegać(tutaj miały ok 2.65v)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yoto jak mozesz to dodaj moje wyniki na 2x512 >> tutaj sa :D, co do tych z 4x1GB poprawki na nich raczej nie bedzie, dalismy je z Gemmy tak jako pogladowe zeby kazdy mogl zobaczyc co daje 4GB, Gem wpadl po prostu do mnie na moment sprawdzic jak Quadzik daje rade z 4GB, bo jego owczesne P5K zupelnie odmawialo wspolpracy, no i tak na szybko (no ze 2h nam zeszlo :P) puscilismy low clocka, no i nie wiadomo komu je przypisywac :D, jako BTL raczej nie mozesz ich dodac jako ze i ja i Gemmy dalismy juz swoje solowe wyniki, no chyba zeby nikomu nie przeszkadzal taki stan rzeczy, a jesli uznasz ze to nie fair w stosunku do innych do niech poprostu pozostana zapomniane :D

 

Sector >> widze spec od tanich Conrołków nam wyrósł :D, gratz

 

99tomcat >> cisniesz, ziomus cisniesz :D tylko nie screenuj CPU-Z z 2xCPU :D odezwij sie wieczorem na GyGy >> moze bede mial maly suprajs :P

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...