Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

1.625v przy 50 stopniach to hardkor czy "jak sie skaluje to sie laduje"?

50st. C to wskazuje jak znam życie walniety czujnik.

Jak sie skaluje to ładuj wiecej :) , w końcu Brisbany są teraz bardzo tanie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręci sie jak wszytkie Brisbany, szklanej kuli, żeby określić dokładnie jak dobrze nie mam przy sobie. G2 sie podkreca generalnie lepiej niż G1, ale 3GHz na defie vcore to masowo nie zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręci sie jak wszytkie Brisbany, szklanej kuli, żeby określić dokładnie jak dobrze nie mam przy sobie. G2 sie podkreca generalnie lepiej niż G1, ale 3GHz na defie vcore to masowo nie zrobią.

Zastanawiam się nad 5000+ G2 ale jak czytam, że nawet i na takim procku nie zawsze lekko jest wycisnąć 3-3.2GHz to zmierzam do 4400+ G2, bo tańszy ok. 100zł. a być może pójdzie powyżej 3GHz ;P

P.S.

Z tego co mi wiadomo masz jeszcze tego 3600+ (dawno mnie tu nie było ;/ ) Brałbym go ale czuję że mój Abit słaba sztuka i nie wycisnę z niego za wiele, bo ma mały mnożnik a z tym 11.5 to już mógłbym troszeczkę zaszaleć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej słabej do OC płycie (Asus M2N-E), na default'owym napięciu, X2 5000+ BlackEdition poszedł na 3.1 GHz tylko mnożnikiem.

 

Dzisiaj kupiłem w sklepie brackiemu takiego samego proca, który kosztował 260 zł i zrobiłem mały test tego egzemplarza. Tym razem musiałem minimalnie zapodać wyższe napięcie od nominalnego i poszedł na 3.2 GHz. Sprawdzałem stabilność grając w Neverwinter Night's 2 na max detali w 1024x768, przez około 4 godziny i żadnych zwiech.

 

Dodatkowo, wszystkie X2 5000+ BlackEdition są G2 (ADO5000IAA5DO jak i ADO5000IAA5DS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem... co wy radzicie ? 4400+ będzie optymalnym wyborem ? Sprzedam swojego dołożę trochę a mogę zyskać wiele ;) Takie moje zdanie. Nowe 5000+ ceny latają od 290zl w górę, 4400+ 180zł. w górę. Procka chcę zmienić, bo jak stanieje troszkę jeszcze 9600GT to chce ją kupić.

 

Czy mój Pentagram w ogóle da rady ponad 3GHz ? :)

Edytowane przez gwiazdorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5000+ BlackEdition będą tanieć. Jak napisałem, dałem dzisiaj 260 zł z 3% marżą u znajomego w jego sklepie. Nie pamiętam z jakiej hurtowni brał (napewno nie AB i Action), ale mieli na stanie 15 sztuk.

 

Ten proc co mam, jak i brackiego to są dobre sztuki do OC, ale jak to w życiu bywa i było wiele razy wspomniane, wszystko zależy od egzemplarza :wink: .

 

Co do tego chłodzenia, leży u kumpla na półce i kiedyś zagadałem co to za cudo. Krótko skwitwał - "nic szczególnego", ale sam nigdy tego nie testowałem. (Edit: usunąłeś linka do Arctic Freezer 64 LP, a ta "opinia" tyczy się właśnie jego, a nie Pentagrama Freezone HP-100 AlCu Lite, który napewno wystarczy).

Edytowane przez mortex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5000+ BlackEdition będą tanieć. Jak napisałem, dałem dzisiaj 260 zł z 3% marżą u znajomego w jego sklepie. Nie pamiętam z jakiej hurtowni brał (napewno nie AB i Action), ale mieli na stanie 15 sztuk.

 

Ten proc co mam, jak i brackiego to są dobre sztuki do OC, ale jak to w życiu bywa i było wiele razy wspomniane, wszystko zależy od egzemplarza :wink: .

 

Co do tego chłodzenia, leży u kumpla na półce i kiedyś zagadałem co to za cudo. Krótko skwitwał - "nic szczególnego", ale sam nigdy tego nie testowałem. (Edit: usunąłeś linka do Arctic Freezer 64 LP, a ta "opinia" tyczy się właśnie jego, a nie Pentagrama Freezone HP-100 AlCu Lite, który napewno wystarczy).

Usunąłem, bo wyczytałem jakie to "rewelacyjne" chłodzenie - gorsze niż BOX ;)

Fajnie, że mój wystarczy - to chyba kupie 4400+ a jak będzie lipa to odczekam i zapodam 5000+ BlackEdition :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:]

 

Chciałbym sie podpiąć pod temat, śledząc go przeczytałem m.in..

 

4000+ (Brisbane G1) @ 3100MHz (6000+) 1.3V Abit AN-M2

jak tego dokonałeś? jeszcze na default Vcore.. Ja nie mogę dojść do 3gh stabilnie, albo orthos sypie błędami, albo win nie stabilny;/

 

Obecnie jadę na takich ustawieniach:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tego dokonałeś? jeszcze na default Vcore.. Ja nie mogę dojść do 3gh stabilnie, albo orthos sypie błędami, albo win nie stabilny;/

htt tak zeby co 200MHz i przy 3200MHz dopiero niestabilnie, nie mam juz jej a zaluje bo nie sprawdzilem ile idzie max

moj obecny (G2) nie kreci sie juz az tak dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

htt tak zeby co 200MHz i przy 3200MHz dopiero niestabilnie, nie mam juz jej a zaluje bo nie sprawdzilem ile idzie max

moj obecny (G2) nie kreci sie juz az tak dobrze

tak, ale w opisie masz "4000+ (Brisbane G1) @ 3100MHz (6000+) 1.3V Abit AN-M2" moj na 1.3 nawet sie nie odpala przy 3ghz a co dopiero 3.1, nie wiem juz co mnie ogranicza:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważ że każdy procek prowadzi się inaczej. Tak jak napisał luk1999 najprawdopodobniej Twoja sztuka się skończyła. Mój X2 3600 z podpisu jeszcze gdy siedział w DFI robił 3,0 przy 1,375 stabilne (15h orthosem) ale żeby wejsć do biosu na 3,2 <winda wywalała> potrzebował 1,55V. W temacie o Twojej mobo, którą też zresztą posiadam w jednym z kompów pisałeś że ramy dałeś na 667, a jeśli kręcisz na geilach z podpisu to nie ma co się dziwić że nie wstają ihmo po O/C to już sporo mhz. Nie wiem czy już zszedłeś z memkami w dół, jeśli nie zacznij od tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem stabilność grając w Neverwinter Night's 2 na max detali w 1024x768, przez około 4 godziny i żadnych zwiech.

wrzuć screena z cpu-z i blend orthosa z priorytetem na 5 albo wyżej tak koło 6h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto ma polaczenie briska i dfi infinity nf ultra II-m2? ostatnio nabylem 3600+ robiacego 3ghz przy 1.42 i plyta po nocy nie trzyma ustawien. wyskakuje mi ekran powitalny z mnoznikiem 14.5 (!) a ht spada do 200. biosa mam jakiegos zmodowanego z polowkowymi mnoznikami i wieksza konfiguracja ramow, z orleansem nie bylo problemow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety to jest norma u DFI. Płytka nie lubi tych proców... Zauważ że prawdopodobnie nawet jak go podkręcisz np na 2,0 to też po nocy wróci do htt 200. Posiadając kiedyś brisbane, poradziłem sobie z tym nie odłączając zasilania. Wtedy Twoje problemy powinny zniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to troche kiszka... a jak wyglada sytuacja z temperaturami? bo bylem w lekki szoku jak zobaczylem wyrzsza temp na stock brisku niz na orleansie @2.5 przy 1.5v.

tak sie zastanawiam czy to norma czy cos przy montazu zle zrobilem. chlodzenie i pasta oczywiscie ta sama...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brisbane mają skopane czujniki temp. Ale najczęściej to zaniżają. temp (-X)*C nie są rzadkim zjawiskiem w tych procach. (oczywiście mówię o temp. rdzeni). Bardzo śmieszne temp pokazuje Ci Smart Guardian? u mnie nawet na boxsie było ok 14/15*C, gdy everest miał ok 30/35 w idlu przy 2.9ghz 1,35V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie temp wygladaja na prawidlowe (w sensie nie zawyzone czy zanizone). na hp al-cu 100 lite i as5 pokazuje jakies 30-32 na jednym i 34-36 na drugim rdzeniu (uzywam everesta, coretemp pokazuje to samo, smart guardiana nawet nie instalowalem) przy temperaturze otoczenia 22-24 st i wentylu na auto utrzymujacym oborty w przedziale 2700-3200 (to juz max ile sie moze krecic) czyli niezla suszara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brisbane mają skopane czujniki temp. Ale najczęściej to zaniżają. temp (-X)*C nie są rzadkim zjawiskiem w tych procach. (oczywiście mówię o temp. rdzeni)

U mnie w zasadzie tak jest -na WC jak odpalę kompa to czasem mam na minusie :wink: .Niemniej w stress w miarę się realne temperatury pokazują po jakieś 3x* ,a raczej byłyby realne gdyby nie odstęp około 7 stopni między równo obciążonymi rdzeniami :lol2: .Było nieco gorzej ale zdjąłem IHSa i ten odstęp się nieco zmniejszył....nie wiedzieć czemu(IHS był równo założony ale nie da się wykluczyć jakiś mikro różnic hehe)O wskazaniach temperatur w Brysiach można by książkę napisać.Co dziwne po dołożeniu 88GT procesor stał się nadwrażliwy i nieco mu spadło OC(chodzi jakieś 20-30 MHz mniej).Dziwne tym bardziej ,że mierniki nie potwierdzają podejrzeń o wahaniu napięć na zasilaniu.Mam smutne wrażenie ,że płyta zaczyna się męczyć.Choć w sumie niezbyt się tym zajmuję :rolleyes:

@Mikelos -dziwnym trafem u mnie nie ma jaj z HTT.Nie wiem czemu.BIOS z ubiegłego marca...Na nowszym "puszczała" w nocy ustawienia biedaczka.Przez kilka miesięcy miałem to może dwa razy i to po zwiechach przy OC.Kłopoty kiedyś były u mnie ale spowodowane dwoma kompletami RAMu totalnie innymi(firma, kostki, pojemności, możliwości....kolor radiatora :wink: ).Potem już luzik.Szukałem odpowiedzi na pytanie czemu u mnie jest ok i nie wiem.A szkoda...Procek G1 ,a napięcie jak w sygnaturze.W BIOS ustawiam 1.575 i tak chodzi kilka miesięcy.Zdjęcie czapki ujęło mu symboliczne kilka stopni i...tyle.Ale nie spodziewałem się rzecz jasna ,że pójdzie dalej....I tak daje radę(pomijam napięcie -zwisa mi na WC skoro chodzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne tym bardziej ,że mierniki nie potwierdzają podejrzeń o wahaniu napięć na zasilaniu.

Wiesz... wahania napięcia stałego wahaniami, jest jeszcze coś takiego jak pulsacja, tego ci prosty miernik nie powie jak się zmieniła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups -to już poza zasięgiem mojej wiedzy(chodzi o typ zasilania impulsowego?taki strzał w ciemno hehe).Używam dwóch konkretnych mierników(brat naprawdę jest nietuzinkowym elektronikiem) -jeden cyfrowy ,a drugi klasycznie wskazówkowy.Myślałem ,że to już "sucho i pewnie" :blink: .Dodatkowo co jakiś czas(raz na miesiąc-dwa) biorę od ojca miernik dla potwierdzenia(no brat ma po nim talent techniczny :wink: ).Ogólnie to nieco mnie jednak sytuacja wnerwia mimo, że nasyciłem już się tym Bri -całą noc buja Ortka 9x331, a jak coś mu przestawię to koło 3m20sek i ...wiadomo "miało być 0.5...blebleble".Nie miałem w sumie chęci i czasu siąść do tego(serca brakło raczej).Może teraz?Wcześniej chodził dużo wyżej bez problemu 335x9 ,a i 336x9 ale odpusciłem dla pewności.Buda przewiew -na NB bloczek, na sekcji aluminium(niewielkie ale jednak).Kurz?Nie -pędzelek do kata koło budy leży(no nic nie poradzę -ma być błysk.Tak już mam :oops: ).Nie to żebym nagle poczuł spadek mocy o te Hz pare.Ale coś jest nie tak.Co ciekawe na 351x8,5 w zasadzie to samo -około 3m20sekund(plus minus kilka).Jak ma tak zostać -ok.Spadek poniżej 3.0 bolał tylko chwilkę hehe...Ale jak się zacznie pogarszać...Gry i marki stable.Gram dużo i nie żałuję obciążenia.W Vista ,którą gnębię jak potrafię nawet animowane tapety włączyłem -a niech tam.Nic się nie dzieje cokolwiek i na jakimkolwiek systemie bym to robił -byle 331x9(od czasu 88Gt mniej więcej).Ale jak chcę CPU "po staremu" używać -Crysis co jakiś czas na pulpit, na silniku U3 bywają zawiechy.CPU niestabilne lub mobasek i basta.Zabawy RAMem nic nowego nie wnoszą(ma nawiew ,że tak wspomnę).Dlatego IHSa zdjąłem -dla frajdy i licząc po cichu ,że niechcący sknocę(kupiłem bez gwary CPU i tak).Ale dało radę i na razie nie szukam F3...

Może i faktycznie zasilacz coś już klęka.Wiadomo ,ze nie pierwsza liga i choć w teorii ma mocy aż za...to tylko teoria.Mercedes się na dach przewrócił ,a cóż obsuwa ewentualna Amacroxa przy tym :lol2:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...