Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo brisbane ma podobno uszkodzone czujniki, ale czy G2 też ?

Mam na procu 81*C z czego na jednym rdzeniu 55*C a na drugim 46*C :) Mam się przejmować tym ?

Dodam, że o ile proc może mieć uwalony czujnik to zasilacz chyba nie - ma teraz 73*C zazwyczaj w spoczynku ok. 45*C

Ktoś pomoże mi to wyjaśnić. Chciałem już uniknąć nowego chłodzenia, ale chyba nic z tego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo brisbane ma podobno uszkodzone czujniki, ale czy G2 też ?

Mam na procu 81*C z czego na jednym rdzeniu 55*C a na drugim 46*C :) Mam się przejmować tym ?

Dodam, że o ile proc może mieć uwalony czujnik to zasilacz chyba nie - ma teraz 73*C zazwyczaj w spoczynku ok. 45*C

Ktoś pomoże mi to wyjaśnić. Chciałem już uniknąć nowego chłodzenia, ale chyba nic z tego :(

 

A od kiedy to się sumuje temperatury?? twoje temp 55 i 46 są jak najbardziej w porządku

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PWM, to sekcja zasilania proca, jeśli w ogóle tam masz czujnik, bo równie dobrze może pokazywać "nic".

Aha dzięki za wyjaśnienie :) To wygląda na to, że sekcja zasilania się przegrzewa, bo 73*C to chyba za dużo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej standardowo. Jakby było powyżej 100*C to można mówić, że za dużo.

To ja już głupi jestem :) na procu ponad 80*C i piszecie, że jest dobrze. Szkoda, że te czujniki są zepsute :(

To w takim razie kręcę dalej mojego 5200+ czas pobić rekord MILANSA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor (gdzie ma bardzo duże znaczenie ruchliwość nośników => czasy przełączania => ich wpływ na dokładność ustalania stanów logicznych) a elementy zasilania, to dwie różne rzeczy.

 

Już nie wspominając o kwestii technologicznej, ze względu na to procesory znacznie łatwiej uszkodzić temperaturą.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o Athlonie X2 4050e wersja 45W (rewizja G2) czy ktos moze widzial testy tego procka w sieci, wczoraj szukalem i w sumie nic procz kilku komentarzy zadowolonych klientow z amazon.com nie znalazlem.

 

Od procesora oczekuje 3GHz tyle mi wystarczy w 100% mobo mam foxconna z siga dobry i lekko robi HTT300+

 

Obecnie jest on najtanszym X2 na skapcu na agito kosztuje cos kolo 130pln. Do tego procka chce dokupic pozniej przed swietami BN Radka 3850 512MB i miec spokoj do czasu az sie Deneb niezadomowi na rynku

Edytowane przez 21szpak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o Athlonie X2 4050e wersja 45W (rewizja G2) czy ktos moze widzial testy tego procka w sieci, wczoraj szukalem i w sumie nic procz kilku komentarzy zadowolonych klientow z amazon.com nie znalazlem.

 

Od procesora oczekuje 3GHz tyle mi wystarczy w 100% mobo mam foxconna z siga dobry i lekko robi HTT300+

 

Obecnie jest on najtanszym X2 na skapcu na agito kosztuje cos kolo 130pln. Do tego procka chce dokupic pozniej przed swietami BN Radka 3850 512MB i miec spokoj do czasu az sie Deneb niezadomowi na rynku

Ja się zastanawiałem ale nad tym : http://www.allegro.pl/item406582886_proces...x_45w_65nm.html

Po Prostu Brisbane z obniżonym tdp i V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 23latek

nie ma wielkiej roznicy w systemie miedzy zegarem 3200 a 3000 - ja nie odczuwałem dlatego moj x2 chodzi do czasu przejscia na intela jako 3ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o szybkosc dzialania tylko jesli ustawie w viscie 3200 mhz jest nie stabilny i blue screen a w win xp turbo stabilny 3d marki 2006 itd leca bez problemow

 

 

sorry zle napisalem posta wyzej i nie wiadomo o co mi chodzilo :D

 

a tyle na xp :

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=397868

 

a moze tak lepiej :

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=397938

 

i nie moge przekroczyc 280 mhz ma ktos pomysl jak ? v core na procku mam 1.4 v zdomyslnych 1.35 na chipsecie podbite o 0.050 ht x4 na x3 tez nie idzie do gory to koniec mozliwosci tej plyty? i jeszcze jedno jakie max napiecie na procka moge na nim ustawic bez uszkodzenia go ?

Edytowane przez peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o szybkosc dzialania tylko jesli ustawie w viscie 3200 mhz jest nie stabilny i blue screen a w win xp turbo stabilny 3d marki 2006 itd leca bez problemow

Znany problem, ale jeszcze nie spotkałem się z taką różnicą. Zwykle to jest jakieś 50-100MHz. Spróbuj się pobawić dzielnikami pamięci przy luźnych timingach (5-5-5-18-24 2T).

 

i nie moge przekroczyc 280 mhz ma ktos pomysl jak ? v core na procku mam 1.4 v zdomyslnych 1.35 na chipsecie podbite o 0.050 ht x4 na x3 tez nie idzie do gory to koniec mozliwosci tej plyty?

A ile te pamięci w ogóle robią? To jest Nanya 2x2GB, więc 440 5-5-5-15 może być końcem ich możliwości. Ustaw niższy dzielnik pamięci. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile te pamięci w ogóle robią? To jest Nanya 2x2GB, więc 440 5-5-5-15 może być końcem ich możliwości. Ustaw niższy dzielnik pamięci.

 

 

pamiatki robia okolo 1000 mhz ustawiam na 533 wtedy ma o wiele mniej mhz i tez nie moge przekroczyc 280 mhz na ht wiec to nei wina pamiatek .... dac wiecej napiecia na chipset? mam zmienione chlodzenie na miedziany radiator dosc duzy pentagrama plus malutki wentylek cos jak to : http://img168.imageshack.us/img168/5240/nb3cu3kp3.jpg

 

 

Znany problem, ale jeszcze nie spotkałem się z taką różnicą. Zwykle to jest jakieś 50-100MHz. Spróbuj się pobawić dzielnikami pamięci przy luźnych timingach (5-5-5-18-24 2T).

 

moze dlatego ze to vista 64-bit ultimate

Edytowane przez peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiatki robia okolo 1000 mhz ustawiam na 533 wtedy ma o wiele mniej mhz i tez nie moge przekroczyc 280 mhz na ht wiec to nei wina pamiatek .... dac wiecej napiecia na chipset? mam zmienione chlodzenie na miedziany radiator dosc duzy pentagrama plus malutki wentylek cos jak to : 3064515[/snapback]

moze dlatego ze to vista 64-bit ultimate
Wersja raczej nie ma nic do gadania. Tak jak już pisałem, często na K8/K10 graniczne stabilne ustawienia pod systemem 32-bit są większe od tych w 64 bitach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

i nie moge przekroczyc 280 mhz ma ktos pomysl jak ? v core na procku mam 1.4 v zdomyslnych 1.35 na chipsecie podbite o 0.050 ht x4 na x3 tez nie idzie do gory to koniec mozliwosci tej plyty? i jeszcze jedno jakie max napiecie na procka moge na nim ustawic bez uszkodzenia go ?

podbij wyżej V na procu, o 0.50 to śmieszna wartość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na swojego 5200+ chłodzenie Karakorum i po zmianie napięcia na 1,475 (3,2GHz) nadal temperatury na poziomie ok 75*C - 80*C W stresie, a sekcja zasilania procka ok. 80*C - 85*C.

Temperatury sprawdzane everestem....teraz sam nie wiem czy kręcić dalej czy co, bo szkoda mi proca uwalić :( Ma ktoś takie temperatury jeszcze ? Myślałem, że w G2 poprawili te czujniki, a wychodzi na to, ze raczej nie, albo naprawdę mam takie temperatury ;/ Już sam nie wiem jak na to patrzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na swojego 5200+ chłodzenie Karakorum i po zmianie napięcia na 1,475 (3,2GHz) nadal temperatury na poziomie ok 75*C - 80*C W stresie, a sekcja zasilania procka ok. 80*C - 85*C.

Temperatury sprawdzane everestem....teraz sam nie wiem czy kręcić dalej czy co, bo szkoda mi proca uwalić :( Ma ktoś takie temperatury jeszcze ? Myślałem, że w G2 poprawili te czujniki, a wychodzi na to, ze raczej nie, albo naprawdę mam takie temperatury ;/ Już sam nie wiem jak na to patrzyć...

Bez urazy ale mój x2 Windsor(grzejnik) robi 3200 na 1,475 i na BOXIE mam 70-75

 

Sprawdz temp CoreTemp może za dużo pasty? źle założyłeś chłodzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale mój x2 Windsor(grzejnik) robi 3200 na 1,475 i na BOXIE mam 70-75

 

Sprawdz temp CoreTemp może za dużo pasty? źle założyłeś chłodzenie...

Core tem pokazuje 38 dla jednego i 46 dla drugiego rdzenia, ogólnej temperatury nie ma.

Przy czym everest 73 a sekcja zasilania 80. teraz sprawdzałem.

Jak można źle założyć chłodzenie ? No raz mi się zdarzyło nie zdjąć folii ochronnej z podstawki chłodzenia :D

A pastę nakładam jak najcieniej, ale tak by nie było widać co pod pastą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core tem pokazuje 38 dla jednego i 46 dla drugiego rdzenia, ogólnej temperatury nie ma.

Przy czym everest 73 a sekcja zasilania 80. teraz sprawdzałem.

Jak można źle założyć chłodzenie ? No raz mi się zdarzyło nie zdjąć folii ochronnej z podstawki chłodzenia :D

A pastę nakładam jak najcieniej, ale tak by nie było widać co pod pastą.

Właśnie nie kieruj się everestem NiE ma takiego czegoś jak ogólnej temperatury 36"C w core temp to jest dobrze tylko czemu taka różnica między rdzeniami...

A sekcja zasilania wytrzyma sporo więcej niż te marne 73*C

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...