Skocz do zawartości
MacOSek

Mass Effect

Rekomendowane odpowiedzi

Skonczylem gre :)

 

40h na liczniku, od Virmire do konca jednym ciurkiem - genialny final IMHO, trzymajacy tempo i majacy pare niespodzianek oraz trudnych decyzji.

Dodatkowa adrenalinka bylo to, ze pad mi sygnalizowal padajace baterie i caly czas sie modlilem w duchu, zeby nie padl zanim nie skoncze :D

 

Troszke zaluje, ze nie zrobilem zadnych achievementow ".... Ally" - lubilem czesto zmieniac druzyne i biegac z roznymi postaciami. Ale co tam, bedzie co zdobywac przy natepnych przejsciach.

 

Mam pytanko - czy osiagniecia np. "medic expert" (uzycie medkitu 150 razy) sa liczone za wszystkie przejscia gry na danym profilu, czy te 150 razy trzeba zrobic w jednym przejsciu gry?

I drugie pytanie - specjalizacja w broni. Po zdobyciu achievementa drzewko rozwoju dla danej broni (np. snajperek) jest dostepne dla wszystkich postaci. Czy to dziala 'wstecz", tzn. jesli zaczne kolejna gre nowa postacia, zrobie achievementa np. na Assault Rifle (ktorego moja pierwsza postac nie ma), to czy przy rozpoczeciu kolejnej gry ta pierwsza postacia bede mial mozliwosc szkolenia w owej Assault Rifle?

 

BTW. ktos sie pytal o level 50+ - w pierwszym podejsciu nie da sie tego zrobic, bo level cap jest na 50 (czyli Extreme Powergamer mozna zdobyc dopiero przechodzac gre wiecej niz raz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

medic expert można jak pamiętam zaliczyć przechodząc dwa razy lub więcej, bo on zlicza wszystko do tego...

 

odnośnie levela 50 to ja chyba się pytałem i za drugim razem miałem właśnie level 50 max na końcu, tylko że ja grałem 2x innymi postaciami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie wiecej niz 51 w jednym podejsciu, zaczynajac nowa postacia, jest IMHO awykonalne, a nawet to 51 wymaga duzego farta i robienia absolutnie wszystkiego.

 

BTW. wie ktos, jak z tymi broniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie wiecej niz 51 w jednym podejsciu, zaczynajac nowa postacia, jest IMHO awykonalne, a nawet to 51 wymaga duzego farta i robienia absolutnie wszystkiego.

 

BTW. wie ktos, jak z tymi broniami?

ja za pierwszym przejściem, zrobiłem chyba 47 level

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

komuuu ..dodatki,nowe rasy i misje!!..koooomu komu ;)

dodatek bedzie sie nazywal:"bring down the sky"

 

ponizej filmik

btw swietna nowa muza w trailerze

 

filmik

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dodatek do Mass Effect zapowiedziany jest na 10 marca. "Bring DownThe Sky" bo taką ma właśnie nazwę za kwotę 400MSP doda nową rasę knującą coś w galaktyce. Również można będzie zdobyć 50 punktów.

Post z 17. stycznia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotko i na temat:

"Bring Down the Sky" contains approximately 90 minutes of heart-pounding action and a new Achievement worth 50 Gamerscore points.

Dodatkowo, jest to pierwszy modul z serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywiad z Ray'em Muzyka - Bioware CEO, a w nim:

- potwierdzona wyłączność trylogii Mass Effect na iksa

- Mass Effect 2 w 2009?

At the request of Bioware’s Erik Einsiedel, we would like to publicly retract the comment that Ray Muzyka supposedly made re Mass Effect being “Exclusive” to the Xbox360. His actual “comment” (seen above) did not include the word “exclusive” and thus we gladly retract that statement. We’d like to point out however, we simply commented on an article that appeared in the printed media (X360 Magazine Australia which is a sister publication to the UK parent Company under license with Derwent Howard here in Australia) and did not fabricate the comments.

 

And while his comment is clearly seen as supporting the trilogy on the Xbox 360 for its entirety and beyond, the word “exclusive” was not used, all be it inferred. So we appologize for that.

IMHO chodzilo im raczej o brak portow na PS3 czy Wii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w kręgu graczy X360 ;]

Przechodzę dzisiaj ME po raz drugi i zastanawiam się czy kolejność wykonywania zadań ma większe znaczenie. Jak na razie tylko uratowałem Liarę, żeby mieć pełny skład.

 

Przejrzałem poradnik Mass Effect Wiki - Guide i nie rozumiem jednej kwestii dotyczącej Feros:

It is inadvisable to attempt this mission around level 35 due to the inability to leave Feros after the mission is fully underway. The rapid experience gain and lack of items from later enemies cause many weapon upgrades from tier VII that drop between levels 37-42 to be missed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ja to rozumiem, to na Feros szybko leci exp, a malo (albo zero) itemow. A ze zostawiane przez przeciwnikow "znajdzki" skaluja sie z poziomem, to robi sie cala misje z "oslabionym" sprzetem, bo poziom druzyny i przeciwnikow rosnie, a lepszych gratow sie nie znajduje.

 

Nie pamietam w jakiej kolejnosci robilem misje, ale i tak odnosze wrazenie, ze ten tekst to jest jakis specyficzny metagaming, ktorym ktos, kto nie sledzi rozwoju gry z kalkulatorem, nie powinien sie przejmowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram dla przyjemności ;]

Czy na wyższych poziomach trudności doświadczenie zdobywamy szybciej? Ciemno widzę, żebym dobił do 50 poziomu (gram nową postacią).

 

Z tego co się orientuję to exp leci tak samo (ale ręki sobie nie dam uciąć ;), tym bardziej, że sensowniej byłoby żeby leciał wolniej... w końcu to wyższy poziom trudności). Grasz dla przyjemności, czyli pewnie nie interesuje Cię wykonywanie pobocznych questów. Jeśli jednak się zaprzesz i będziesz wykonywał wszystkie misje to w czasie jednego "przejścia" powinieneś dobić do 50 lv. Jako ciekawostkę podam, że dobicie do 60 lv podczas drugiego przejścia jest możliwe (znowu trzeba wykonywać wszystko jak leci) ale mnie osobiście się ta sztuka nie udała :P i dobiłem tam gdzieś na początku trzeciego "przejścia".

 

Pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką klasą i składem grało się wam najprzyjemniej? Zabieram się do ostatniego szlifu i nie mogę się zdecydować.

 

//

 

Adept + bonus Assault Rifles. Skład: Garrus + Ashley. Do tego armor Predator L X, bioamp Savant X i bronie HMWA X + HMWP X.

Edytowane przez Carnassier
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...