Skocz do zawartości
MacOSek

Mass Effect

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dragonlore

Kuźwa, coś Ty robił przez te 40 godzin? :) Musiałeś chyba ze dwa razy przeczytać cały codex i wszystkie planety zwiedzać z buta :) Nie wiem jakim cudem można wyciągnąć więcej z tej gry - gadałem z załogą po każdej planecie fabularnej, w ogóle ze wszystkimi gadałem (bez przewijania) i wszystko robiłem - i ni cholery nie dało rady dłużej pograć.

przeciez niektore zadania mozna przejsc na kilka sposobow-i zeby je przetestowac trzeba naprawde sporo czasu,jezeli ktos zaliczal zadania tylko po to zeby je zalicyc bez wzgledu na efekt koncowy to z pewnoscia nie sracil tyle czasu,co ktos kto chcial z fabuly wyciagnac wszystko,a przeciez smaczkow jest bardzo wiele.

Niektore mozliwosci przejscia zadania pojawiaja sie dopiero po rozwinieciu naszych mozliwosci "dyplomatycznych" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez niektore zadania mozna przejsc na kilka sposobow-i zeby je przetestowac trzeba naprawde sporo czasu,jezeli ktos zaliczal zadania tylko po to zeby je zalicyc bez wzgledu na efekt koncowy to z pewnoscia nie sracil tyle czasu,co ktos kto chcial z fabuly wyciagnac wszystko,a przeciez smaczkow jest bardzo wiele.

Niektore mozliwosci przejscia zadania pojawiaja sie dopiero po rozwinieciu naszych mozliwosci "dyplomatycznych" ;)

Wiem, ale przecież nie będę po rozwiązaniu jakiegoś questa ładował poprzedniego stanu gry, żeby zobaczyć "co by było gdyby...", takie coś zostawiam sobie na drugi raz (jak pisałem zupełnie odmienna postać - renegat, przygotowana), który jednak się nigdy nie odbędzie z jednego powodu - nie bawi mnie jeżdżenie Mako po tych samych nudnych sub-planetach, nawet jeśli będę to robił w innej kolejności ;) Trochę na siłę przekonujesz do swoich racji, dragonlore.

 

Charm miałem zawsze rozwinięte na maxa - opcja 'niebieska' była zawsza aktywna w dialogach, wszystko co się tylko dało rozwiązywałem bez użycia przemocy.

 

Costi - dzięki za edycje, przeważnie piszę posty metodą 'szybka odpowiedź' i jakoś mi umknął ten tag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Wiem, ale przecież nie będę po rozwiązaniu jakiegoś questa ładował poprzedniego stanu gry, żeby zobaczyć "co by było gdyby...", takie coś zostawiam sobie na drugi raz (jak pisałem zupełnie odmienna postać - renegat, przygotowana), który jednak się nigdy nie odbędzie z jednego powodu - nie bawi mnie jeżdżenie Mako po tych samych nudnych sub-planetach, nawet jeśli będę to robił w innej kolejności ;) Trochę na siłę przekonujesz do swoich racji, dragonlore.

 

Charm miałem zawsze rozwinięte na maxa - opcja 'niebieska' była zawsza aktywna w dialogach, wszystko co się tylko dało rozwiązywałem bez użycia przemocy.

przeciez ja nikogo nie przekonuje!-pisze tylko o mozliwosciach oraz o roznicach w potrzebnym czasie do przejscia gry.niech kazdy przechodzi gre jak chce,a wracajac do ladowania sava'ow to niestety jesli chcesz sprawdzic wszystkie mozliwosci to trzeba sporo cierpliwosci,ale oplaca sie to w przypadku jesli interesuje cie jak tworcy gry podeszli czasem do tematu,jedna z misji przechodzilem caly dzien,i to wlasnie ze wzgledu na opcje dialogowe i mozliwosci poprowadzenia fabuly.I bylo to fajniejsze niz jezdzenie tym cholernym lazikiem ktory powinien byc wyrzucony z gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko, ale wydaje mi się że przesadzasz. Mass Effect nie jest jakimś mega RPG, nad którym się ślęczy tygodniami wyłapując smaczki, wg mnie to shooter z dość rozwiniętymi elementami rpg, gadką itd. A Ty zachowujesz się jakby to było Planscape Torment 2 :) EOT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

No spoko, ale wydaje mi się że przesadzasz. Mass Effect nie jest jakimś mega RPG, nad którym się ślęczy tygodniami wyłapując smaczki, wg mnie to shooter z dość rozwiniętymi elementami rpg, gadką itd. A Ty zachowujesz się jakby to było Planscape Torment 2 :) EOT :)

no wlasnie w kilku miejscach ME przerasta nawet i PT ale tylko w kilku,a to ze piszesz ze ME nie jest RPG na ktorym sie sleczy tygodniami,oznacza ze niektore questy przeszedles od tak z gorki ;),gdyby chcialo ci sie troche pobawic w zagrania "co by bylo gdyby" to odkrylbys fajne rzeczy-no ale kazdy gra jak uwaza i poswieca tyle czasu ile ma ochoty.

 

jesli mialbym podsumowac gre:

 

+ za:

fabula ,smaczki,emocje w glosach postaci,czasami grafa,widoki i muza

 

- za :

puste lokacje ,czasami grafa,gowniany Mako,sporo nudnych zbieranych misji,doczytywanie tekstur i czeste zwiechy oraz koszmarny chalas napedu podczas odczytu plyty-nie kazda gra tak ma

 

ogolnie jestem troche zawiedziony,spodziewalem sie wiekszego rozmachu,interakcji z otoczeniem,gre oceniam na 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie jestem troche zawiedziony,spodziewalem sie wiekszego rozmachu,interakcji z otoczeniem,gre oceniam na 7/10

Ja z kolei prawie 2 tygodnie ciupalem ;) w tym czasie nawet do glowy mi nie przyszlo zeby wyjac plytke z konsoli :D Za sam gameplay 10 :D ... a wady? sory nie mialem czasu na nie zwrocic uwagi ;d Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, nie mów mi, co przeszedlem z górki, a co nie. Jak możesz to opisz w spoilerach jakiegoś questa, którego Ty przechodziles caly dzień (dziwne bo drogi są z reguly 2-3), a którego ja przeszedlem 'od' tak ;)

 

 

Do postu niżej: No widzisz, Twoje zdanie. Wypowiedzialeś je juz 3 razy podczas dyskusji ze mna, mimo mojego EOT caly czas wypisujesz to 'swoje zdanie'. Nic nie biorę do siebie, bo do dyskusji nt gier podchodzę z dystansem.

Edytowane przez pasztecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Proszę, nie mów mi, co przeszedlem z górki, a co nie. Jak możesz to opisz w spoilerach jakiegoś questa, którego Ty przechodziles caly dzień (dziwne bo drogi są z reguly 2-3), a którego ja przeszedlem 'od' tak ;)

zawsze tak wszystko bierzesz do siebie??-nawet jakbys gre przeszedl najkrocej jak sie da to i tak jest to twoja sprawa,tylko MOIM zdaniem po co grac w RPG ktory ma duzo mozliwosci dialogowych i roznych wyborow moralnych skoro nie ma sie zamiaru w to wglebic?

to jak wybor-pojsc do Macdonald'a i zjesc szybko jakiegos hamburgiera czy tez pojsc do porzadnej restauracji i najpierw zamowic "entree" i aperitif na pobudzenie apetytu,a pozniej czekasz tylko na glowne danie :D

 

jak komu pasuje ,nie ma przymusu

z mojej strony EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie RPG polega glownie na uczestniczeniu w pewnej historii i nie wyobrazam sobie, zeby wczytywac wczesniejszego save'a zeby sprawdzic "co by bylo gdyby" - od tego jest drugie podejscie do gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ja bylem glupi ze ta gre kupilem dopiero dzisiaj!

Wlaczylem o 11 po pracy zeby sprawdzic sobie plytke... wylaczylem okolo 20. Dawno nie gralem w tak doskonala gre. Pierwsza gra w ktorej sprawdzam wszystkie mozliwe dialogi. CUDO poprostu.

Dla mnie dla fana StarTreka, B5 itp poprostu idealna gra. Nocke mam chyba nieprzespana.

 

dragonlore mi sie gra nie zawiesila do tej pory ani razu. Mam na liczniku 9 godzin.

Edytowane przez Przemol^N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Jaki ja bylem glupi ze ta gre kupilem dopiero dzisiaj!

Wlaczylem o 11 po pracy zeby sprawdzic sobie plytke... wylaczylem okolo 20. Dawno nie gralem w tak doskonala gre. Pierwsza gra w ktorej sprawdzam wszystkie mozliwe dialogi. CUDO poprostu.

Dla mnie dla fana StarTreka, B5 itp poprostu idealna gra. Nocke mam chyba nieprzespana.

 

dragonlore mi sie gra nie zawiesila do tej pory ani razu. Mam na liczniku 9 godzin.

nie ciesz sie za wczesnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ciesz sie za wczesnie ;)

walnij klockowi z dynki bo to pewnie jego wina ;) u mnie tez przez ponad 30h ani razu sie nie zawiesila ;) imho gra roku... noo egzekwo z medieval II ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Olka1991

No i zapowiada się wersja pc... tuż przed ukazaniem się dwójki na iksa.

 

;)

Uważaj bo ekskluziwy to dla konsolofców rzecz święta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra leżała i zbierała kurz z miesiąc czasu. W niedziele sobie odpaliłem i mam już za sobą 19 godzin gry :D Rewelacyjna gra, wspaniała historia i niesamowity klimat. Staram się robić każdą misję i czytać każdy dialog. Czasem przewinę jak mi o [ciach!]łach gadają - w prawdziwym życiu też tak bym chciał ;) Postać moja to szturmowiec, idealista/renegat 50/50. Mam wymieszane umiejętności biotyczne z bronią. Na początku było ciężko ale teraz już jest o wiele lepiej (30 lvl). Do tej pory wpadł mi w oko 1 poważny błąd. Mam 1 misję główną która się przyblokowała i nie da się jej ukończyć. Na planecie na "N" (nie pamiętam dokładnej nazwy), trzeba było pogadać z kolesiem w kawiarence na temat przepustki na zewnątrz. Ja otrzymałem ją w inny sposób wcześniej i teraz to mi wisi w dzienniku. Na doczytujące tekstury nie zwracam uwagi, jedynie irytujące są czasami spadki płynności. Szkoda, że nie dopracowali silnika gry do końca. Ogólnie grę oceniam na 9 ale za klimat ma u mnie 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra leżała i zbierała kurz z miesiąc czasu. W niedziele sobie odpaliłem i mam już za sobą 19 godzin gry :D Rewelacyjna gra, wspaniała historia i niesamowity klimat. Staram się robić każdą misję i czytać każdy dialog. Czasem przewinę jak mi o [ciach!]łach gadają - w prawdziwym życiu też tak bym chciał ;) Postać moja to szturmowiec, idealista/renegat 50/50. Mam wymieszane umiejętności biotyczne z bronią. Na początku było ciężko ale teraz już jest o wiele lepiej (30 lvl). Do tej pory wpadł mi w oko 1 poważny błąd. Mam 1 misję główną która się przyblokowała i nie da się jej ukończyć. Na planecie na "N" (nie pamiętam dokładnej nazwy), trzeba było pogadać z kolesiem w kawiarence na temat przepustki na zewnątrz. Ja otrzymałem ją w inny sposób wcześniej i teraz to mi wisi w dzienniku. Na doczytujące tekstury nie zwracam uwagi, jedynie irytujące są czasami spadki płynności. Szkoda, że nie dopracowali silnika gry do końca. Ogólnie grę oceniam na 9 ale za klimat ma u mnie 10

Do tego questa wkradł sie jeszcze inny "miły" babol, mianowicie można wyżebrać 2 achievementy praktycznie za free:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Cytat z XCN:

 

Renegade / Paragon

Oj, da się zrobić oba achievementy na jednym podejściu, i to w mniej niż 5 minut - wszystko przez buga. Na Noveri w pewnym momencie możemy wykonać quest odnośnie skorumpowanego kierownika "ośrodka". Ostatecznie musimy przekonać jednego Turianina, by przeciw niemu zeznawał. Za każde nakłonienie miłe/niemiłe dostajemy punkciki do określonej "strony mocy", A rozmawiać można kilkukrotnie, wystarczy spytać o Matkę Benezję, nakłonić do zeznań, spytać o Matkę Benezję, nakłonić do zeznań...

 

Ja gram Żołnierzem/komandosem :) Super sprawa - istna maszynka do zabijania, jak biore Liare do teamu to nawet przeciwnicy wagi cięzkiej maja przesrane, a jak dodam do tego jako trzecia osobe Ashlley z karabinkiem, to mysle, ze chwile jako ludzka tarcza moge porobić. Dobrze też jako trzecią mieć tą quariankę ze skillami: hackowanie, elektronika itp. Wtedy kazdy terminal, sonda i skrzynka są do złamania.

 

ogolnie to eeeyyy fajna gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

 

Dosłownie jakbym widział siebie :D zawsze sobie mowie, ze zrobie jeszcze jedna jakas pierdółke i ide spać, a tu z jednej pierdółki rodza sie kolejne i... łóżka nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Za każdym razem gdy wybieram skład swojej załogi do poszczególnej misji trzecia pozycja jest pusta. Do wyboru są: Ashley Williams, Kaidan Alenko, miejsce puste, Urdnot Wrex i dwóch następnych. Szkoda mi trochę grać i nie poznać możliwości tej brakującej postaci. Czy wy też tak macie? Dopiero później zaciągnę ją do swojej załogi czy na samym początku na Cytadeli coś przeoczyłem? Dodam, że mam już 14 godzin gry za sobą.

Edytowane przez Griszman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, nie bój nic, znajdziesz ją, trzeba tylko jedną planetkę odwiedzić. Ja ją znalazłem gdzies po 25 godzinach gry.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Griszman

 

nie masz tej pozycji bo trzeba zwiedzić tę planetkę w Artemis Tau. ja już drugi raz tę grę przeszedłem, tym razem na hard i na paragon, udał się wątek miłosny :wink: nawet level 50, ale jak zrobić 60 do achievmenta to nie wiem, bo wszystkie dosłownie (ukryte itp.) misje przeszedłem, ponad 30godz mi to zajęło a level 50 tylko, ale za to też jest achievment ;) jeszcze trza by na hardocre i insane przejść :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dodatek do Mass Effect zapowiedziany jest na 10 marca. "Bring DownThe Sky" bo taką ma właśnie nazwę za kwotę 400MSP doda nową rasę knującą coś w galaktyce. Również można będzie zdobyć 50 punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...