Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, krotkie i pewnie banalne pytanie ;) Czy kupiony w USA klocek (ntsc jak mniemam?) nie bedzie poprawnie wspolgral z kupionymi na terenie UE grami/ hdtv?

 

edit- ok thx, zakup i tak nie dla mnie btw. Czyli rozumiem, ze sam hardware nie sprawia zadnych problemow, a jedynie blokada dotyczyc moze poszczegolnych tytulow?

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krotkie i pewnie banalne pytanie ;) Czy kupiony w USA klocek (ntsc jak mniemam?) nie bedzie poprawnie wspolgral z kupionymi na terenie UE grami/ hdtv?

Jeżeli gra będzie PAL z blokada regionalną to sobie nie pograsz, jeżeli bez niej to sam sobie odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z adresami DNS na naszych x0 ? na routerze mam ustawione OpenDNS a x0 pobiera je automatycznie, ale czy DNSy maja cos do sciagania dem z danych regionow ? np jestem zarejestrowany w UK i nie mam dema gry skate (znajomy ma konto w UK i ma to demo jak i wiele innych)Czemu tak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na innym forum przeczytałem że to M$ blokuje IP z tego względu że fałszujemy dane w MS Live, ale jeśli to prawda to czemu tylko niektóre demka są zablokowane.

są równi i równiejsi :D

 

Wiecie moze co sie dzieje z xboxonline ???

 

pozdro 4@ll

 

stronka pada co jakiś czas chyba mają jakieś problemy z serverem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba ściągać wszystko jak tylko się pojawi, ja nie miałem problemu z Bioshockiem.

 

 

Mam za to inny problem z XBL: lagi. Przed kupnem klocka grałem sporo w CS 1.5 i 1.6 (kilka ładnych latek) i sterowanie jakoś obleci, bo się przyzwyczaiłem, ale brak dedykowanych serwerów na XBL to jest po prostu kpina. Czy to GoW czy CoD3, serwer zawsze stoi u któregoś z graczy. Ja wiem, że dla ludzi w cywilizowanych krajach to pikuś, bo oni i tak nie czują różnicy dzięki lepszemu połączeniu, ale gdy ja widzę i czuję opóźnienie w granicach 1000-2000 ms to mnie strzela! Ze snajperki nie idzie nikogo ustrzelić, a nawet jak już się uda to czekam ok 1-2 sekundy żeby koleś padł. On przez ten czas też mnie namierza i zabija (mimo że ja byłem szybszy), potem padamy oboje. Koleś zabija mnie kolbą z odległości 5 metrów. Ginę od pocisków, mimo że schowałem się za ścianę. Walę w kogoś cały magazynek a on stoi, ew. pada sekundę potem. Itd, itp. Paranoja.

 

Jak Wam się gra na XBL w shootery? Mam netię 512 (wcześniej neo), ale do tej pory spokojnie szło grać w shootery na PC z pingiem poniżej 50 ms.

 

Przez ten miesiąc z kawałkiem więcej się denerwowałem niż dobrze się bawiłem grając na XBL. To, w połączeniu z ogromną ilością hitów, które będą miały szczątkowy MP lub w ogóle nie będą go miały, skłania mnie do przejścia na 'złą stronę mocy' (nie mam tu na myśli PS3 ;) ). Dwie gry z dobrym online które są na horyzoncie (CoD 4 i HALO 3) nie są w stanie mnie zatrzymać, szczególnie jak pomyślę sobie o tych lagach. Sorry, ale czuję się wydymany przez MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wlasciwosciach udostepnianego polaczenia, na pudle bedziesz musial ustawic recznie ip, a na kompie dla takiego ip jakie ustawiles na boxie musisz odblokowac porty:

UDP 88

UDP 3074

TCP 3074

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawdzę. Miałem ciągle ręcznie ustawione IP na xboxie.

 

 

Jeszcze coś:

W ustawieniach klocka mam IP 192.168.0.2 a we właściwościach połączenia w windzie 192.168.0.1. Jak w Xie zmieniam końcówkę na .1 to nie łączy się z XBL. Porty odblokować dla końcówki 1 czy 2 ?

Edytowane przez pasztecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

oto "fajny" news z benchmark.pl-dawno sie tak nie nasmialem,podkreslilem ciekawostkie ;)

 

XBOX 360 'Falcon' z 65nm CPU i 90nm GPU

 

Nadchodzące wersje konsol XBOX 360 o nazwie kodowej „Falcon”, wbrew wcześniejszym plotkom nie będą miały chipu graficznego produkowanego w unowocześnionej technologii 65nm. Zmniejszenie procesu produkcji będzie dotyczyło wyłącznie procesora Cell. Pierwsze partie tych chipów zostały już wyprodukowane, a w konsolach znajdą się tej jesieni.

 

Jeśli chodzi o wersję XBOX 360, w której zarówno procesor Cell, jak i układ graficzny będą wyprodukowane w technologii 65nm, zostanie ona wypuszczona na rynek w późniejszym terminie. Jak widać, Microsoft postanowił wybrać bezpieczniejszą drogę i rozłożyć ulepszenia na kilka etapów.

 

Niestety, według niektórych źródeł, głównym sprawcą przegrzewania się konsoli jest nie tyle CPU, co raczej procesor graficzny ATI. W wypuszczonej niedawno na rynek wersji „Zephyr” konsoli, to właśnie ten chip był chłodzony nowym, potężniejszym radiatorem.

 

Znacząco chłodniejsza, stabilniejsza, a być może i cichsza wersja XBOX 360 z oboma najważniejszymi procesorami produkowanymi w wymiarze technologicznym 65nm odsuwa się w czasie i być może trzeba poczekać na nią nawet do przyszłego roku.

nie ma to jak "cell" w xbox'ie :lol2: -a swoja droga newsman z benchmarka.pl fajne ma pojecie o konsolach :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ lol @ news

 

 

 

To otwieranie portów nic nie daje. Otworzyłem dla 192.168.0.2 i żeby przetestować poszedłem zagrać meczyk w COD3. Było tak samo, raz nawet koleś padł po moim strzale po ok. 3 sekundach. Śmiesznie to wyglądało, biegł chwile i nagle upadł :)

 

Ech. Poza tym, skoro mam wyłączone wszystkie blokady, firewalle itd.. to wszystkie porty mam tak czy siak przecież otwarte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dragonlore a czego można się spodziewać po benchmark.pl :lol: ja ten serwis skreśliłem już kilka lat temu :D po bredniach, które nagminnie wypisywał.

 

Dump and Flash the BenQ VAD6038 drive

Team Modfreakz released a guide explaining how to read and flash an Xbox360 BenQ VAD6038 ODD. The easier 'method1' (no need to remove epoxy) requires cutting two traces on the ODD motherboard and installing a simple switch. This will cut the 3,3V power supply for SPI. The drive should go into recovery mode if none flash present.

MTKflash will not work with this drive, you'll have to use Schtrom's DosFlash v1.0 with dosflash.typ modification required for this drive. You can download it here.

There's no iXtreme firmware for this drive yet, but it's in progress atm together with a new Maximus 360 Firmware Toolbox(info) with support for this drive (no ETA).

jeszcze tylko iXtreme i benq mi nie straszny :)

 

pasztecik u mnie też czasami laguje - trzeba czekać na XBox LIVE POLAND :-|

 

Amazing Xbox 360 Custom Faceplates

http://loot-ninja.com/2007/08/28/amazing-x...tom-faceplates/

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Yoda syciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co on zmieni? Ilość Polaków i tak jest znikoma w stosunku do ilości Hamburgerów/Brytoli, więc to oni i tak w większości będą hostować gry. Polski XBL da chyba tylko możliwość "legalnego" zarejestrowania konta na Polskę?

 

Ja już się i tak namyśliłem, poczekam tylko aż mi się skończą 3 miechy live'a - pogrywając przez ten czas w CoD3, bo to naprawdę świetna gra do multi. A w CoD4 pogram w wersji PC na dedykowanych serwerach, czeka mnie tylko mały upgrade karty graf. ;)

 

 

 

btw. świetny faceplate - gorzej jak Yoda zacznie na czerwono świecić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech. Poza tym, skoro mam wyłączone wszystkie blokady, firewalle itd.. to wszystkie porty mam tak czy siak przecież otwarte?

Nie, bo musisz poforwardowac porty dla innych urzadzen ktore chca korzystac z netu. Zreszta zrob test lacza na boxie bez forwardowania portow i z forwardem i porownaj wtedy wyniki. No i oczywiscie, ze forward portow nie usunie Ci lagow, ale wtedy bedziesz widzial wszystkie gry i bedziesz mogl wybrac te z ktorymi masz najlepsze polaczenie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co on zmieni? Ilość Polaków i tak jest znikoma w stosunku do ilości Hamburgerów/Brytoli, więc to oni i tak w większości będą hostować gry. Polski XBL da chyba tylko możliwość "legalnego" zarejestrowania konta na Polskę?

 

Ja już się i tak namyśliłem, poczekam tylko aż mi się skończą 3 miechy live'a - pogrywając przez ten czas w CoD3, bo to naprawdę świetna gra do multi. A w CoD4 pogram w wersji PC na dedykowanych serwerach, czeka mnie tylko mały upgrade karty graf. ;)

btw. świetny faceplate - gorzej jak Yoda zacznie na czerwono świecić ;)

Nie wiem w czym widzisz problem? Graj z Polakami lagów mieć nie będziesz... Ja tak robie, jak i zapewne większość ludzi ogarniąjacych co i jak i nikt nie narzeka. Zainwestuj w lepsze łącze też się opłaci... skoro jak grasz na PC w CS (domyślam się, że na PL serwerach) i masz pingi 50 to raczej dobrze się nad tym zastanów. A co do nowej karty to daruj sobie tutaj rozpoczynanie takiej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak grałem w R6 Vegas to generalnie miałem różne i różniste pingi. Raz były bardzo dobre a raz bardzo złe (rzadko takie "średnie"). Jednak zauważyłem, że rano i wieczorem było więcej serwerów z dobrym pingiem.

 

Jeśli zawsze masz takie lagi to może winny jest tu sposób podłączenia (przez komputer a nie przez router). Może to powoduje takie opóźnienia. Ja mam podłączonego X'a do sound blaster'a audigy 2 i jak dekoduje te Dolby Digital to na głośnikach słychac opóźnienie. Z drugiej strony jeśli karta dekoduje to samo Dolby Digital tylko z puszczonego na kompie filmu to wtedy opóźnienień nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo musisz poforwardowac porty dla innych urzadzen ktore chca korzystac z netu. Zreszta zrob test lacza na boxie bez forwardowania portow i z forwardem i porownaj wtedy wyniki. No i oczywiscie, ze forward portow nie usunie Ci lagow, ale wtedy bedziesz widzial wszystkie gry i bedziesz mogl wybrac te z ktorymi masz najlepsze polaczenie :]

Testy z otwartymi portami i z "zamkniętymi" przebiegają tak samo. W CoD3 ranked nie "widać" gier, przydziela mnie do losowej, nigdy nie miałem z tym problemu. W GoW nie miałem problemu z wejściem do gry (warunek: connection na 3 kreski).

Nie wiem w czym widzisz problem? Graj z Polakami lagów mieć nie będziesz... Ja tak robie, jak i zapewne większość ludzi ogarniąjacych co i jak i nikt nie narzeka. Zainwestuj w lepsze łącze też się opłaci... skoro jak grasz na PC w CS (domyślam się, że na PL serwerach) i masz pingi 50 to raczej dobrze się nad tym zastanów. A co do nowej karty to daruj sobie tutaj rozpoczynanie takiej dyskusji.

Czemu tak wrogo? O karcie dyskusji nie rozpoczynałem, ledwo o niej wspomniałem. Jak wybrać z kim się chce grać w CoD3 ranked? Tak samo w GoW - widać tylko GT hosta? Sorry, może nie ogarniam "co i jak". Jak już płacę za coś, to chcę z tego korzystać w takim stopniu jak inni. Skoro nie mogę to przestaję płacić i korzystać. Proste.

W CS grałem z pingiem minimum (raczej maksimum) 50 na serwerach polskich i niemieckich. Przepustowości nigdy nie brakowało, w online bardziej liczy się jakość połączenia przecież/.

Edytowane przez pasztecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

:lol2:

 

---------

 

 

Demo: Call of Juarez

Autor: Maciej Kowalik

Waży 700MB i właśnie pojawiło się na Rynku Xbox Live. Jeśli chcecie przekonać się czemu gra dostała u nas tak pochlebną recenzję, to zagrajcie w wersję demonstracyjną. Może zachęci was do zakupu i sprawdzenia słów Peteragriffina.

polygamia.pl

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...