Skocz do zawartości
adrianadik

Defragmentacja Hdd...

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż nie wiem czy jest możliwość defragmentacji tylko i wyłącznie jednego katalogu (w tym przypadku to katalog CS, w którym jest trochę źle sfragmentowanych plików). Partycja ma 60 GB i trochę zajmie defragmentacja jej całej. Czy istnieje możliwość deframentacji wybranego katalogu? Program PerfectDisk oferuje możliwość defragowania pojedynczych plików, chodzi mi o zbiorczy katalog. Proszę o jakąkolwiek radę...

Edytowane przez adrianadik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na niej sporo pustego miejsca to przesuń na chwilę ten katalog na inną partycję i z powrotem. Przy kopiowaniu win zwykle nagrywa w miejscu gdzie jest największa ciągła wolna przestrzeń (przynajmniej przy dużych plikach). Natomiast jeśli masz sieczkę w ogóle, to bez defragmentacji ogólnej jako tako się nie obejdzie pewnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie wiem czy jest możliwość defragmentacji tylko i wyłącznie jednego katalogu (w tym przypadku to katalog CS, w którym jest trochę źle sfragmentowanych plików). Partycja ma 60 GB i trochę zajmie defragmentacja jej całej. Czy istnieje możliwość deframentacji wybranego katalogu? Program PerfectDisk oferuje możliwość defragowania pojedynczych plików, chodzi mi o zbiorczy katalog. Proszę o jakąkolwiek radę...

Power Defragmenter - (wykorzystuje contig'a -> http://www.microsoft.com/technet/sysintern...sk/Contig.mspx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, to używając AusLogic Defrag całkiem szybko można zdefragmentować taką partycję.

http://www.download.com/Auslogics-Disk-Def...6-10567503.html

Ja mam 65GB i jest znacznie szybciej, niż tym z Windows.

BTW thx ULLISSES, świetny ten programik i szybki. Bardzo ładnie działa. Są jakieś lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol koles te 60 gb to jest pryszcz ja mam 3 dyski 150 i 2x 250 to sie dopiero defragmentuje dlugo

 

ja osobiscie uzywam ashampoo magic defrag 2

programic ciekawy zrzera malo zasobow defragmentuje system gdy odejdziemy od kompa jezeli gramy uzywamy progsow itp sam robi sobie pauze. Dzieki niemu nie musze defragmentowac dyskow tak jak to musialem robic kiedys (i czekalem hmmm nawet z poltora dnia eh). Dodatkowo ma cos takiego jak dfreah shield czy defrag guard to cos niby zapobiega fragmentacji.

 

P.S. z tego co wiem perfect disk i niektore progsy takze maja opcje defragmentacji w tle ale powiem tyle postestowalem pare i musze przyznac ashampoo bije je na glowe przynajmniej ja tak sadze w tamtych wywalalo mi rozne byki wyskakiwaly upierdliwe chmurki lub okienka zarlo procesy itp natomiast ashampoo magic defrag 2 jest programem typu zainstaluj skonfiguruj i zapomnij :)

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest trochę źle sfragmentowanych plików

defrag guard to cos niby zapobiega defragmentacji.

defragmentacja to proces usuwania fragmentacji plików.. fragmentacja jest szkodliwa - to słowo wzięło się od tego ze pliki dzielone są na fragmenty :)... to tak gwoli ścisłości, bo nie wszyscy chyba zastanawiali się nad znaczeniem słowa fragmentacja i defragmentacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon:

Jak na razie nie widziałem lepszego, ale w sumie wszystkich nie sprawdzałem, więc nie mogę na 100%, że ten jest "the best". Największą zaletą jest, że jest free. :]

 

MantisGhost:

Zastanawia mnie, jak działa ta ochrona i czy nie spowalnia procesów kopiowania, instalacji programów itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady. Defragmentacja dawno zrobiona, ale nadal mam problem z grą... Znajomy poradził mi defragmentację, aby poradzić sobie z pewnym problemem. Otóż podczas gry czy to offline czy online bywa tak, że kursor czy tez klawiatura "zatrzymuje się". Wygląda to tak jakby był to problem myszy czy też klawiatury, jednak wszystko jest sprawne - fakt mysz jest trochę stara ale nie sprawia żadnych problemów w innych aplikacjach. Nie mam pomysłu jak sobie z tym poradzić, zmieniałem sterowniki, defragmentowałem i dalej to samo...(Celeron 2.2,256ddr,Radek 9550xt,Szef 350, WIN XP PRO SP2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki zrobilem blad wiem jaka jest roznica niestety ostatnio studia daja mi w kosc i czasami glowa mi sie wylacza (wycjodza niezle byczki :D) zaraz poprawie :P

 

ULISSES- nie nie spowalnia kopiowania plikow ani instalacji (wogole nie spowalnia) ja przynhajmniej nie zauwazylem

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...